Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим зайнятися з дітьми на карантині? Топ 5 настільних ігор від українських виробників

Опубліковано

Ви от уже 24 дні закриті з власними дітьми один на один в хаті, і єдина розвага – сперечатись з малечею, чия черга зараз вигуляти песика? Ми знайшли веселіші варіанти, чим зайнятися з дітьми на карантині.

Наприклад, позмагатись з ними за… майбутнє козацької держави! Чи подорожувати разом Україною, не встаючи з дивану. Або вчити з малими історію України через змагання та махлювання! (так, махлювання, бо більшості дат у однойменній грі ви навряд чи згадаєте одразу). 

Тримайте 5 цікавезних настільних ігор від українських виробників!

1. Козацький похід. Визначте долю країни самотужки

Ця настілка стосується часів славетного козацтва і поєднує в собі стратегічні дії на ігровому полі та карткові політичні інтриги, які плетуть козацькі ватажки. 

Як колись, політичним та військовим центром країни тут виступає Запорозька січ. Кілька суперлідерів намагаються привести державу до успіху. Але що робити, якщо кожен з них бачить цей шлях по своєму?

Мета “Козацького походу” – набрати у підсумку якомога більше балів. Їх можна набрати через:

  1. виконання завдань з вашої карти гетьмана;
  2. захоплення міст та поселеннь на мапі під час походів;
  3. виконання додаткових завданнь;
  4. використання у грі всіх фішок походів.

Ну то що, зможете, не зловживаючи батьківською владою, здобути гетьманські регалії?

Вік: 10+

Кількість гравців: 3-5

Вартість: 695 гривень

2. Подорож Україною. Прокладіть маршрут для майбутньої подорожі

Чим зайнятися з дітьми на карантині любителям активного відочинку? Готуватись до подорожей після карантину!

Гра “Подорож Україною” – це гра-ходилка з елементами покрокової стратегії для компанії від 2 до 5 осіб. Головне завдання тут – відвідати якнайбільше міст України та подолати якнайдовший маршрут. 

Для цього просто збирайте квитки на різні види транспорту. Варіантів багато, а мета одна – прокласти максимально довгі маршрути, подорожуючи містами України. 

Подорожуйте з родиною з допомогою гри, і може, коли епідемія піде на спад, ви вирішите по справжньому проїхатись маршрутами, які прокладали в часи соціальної ізоляції.

Вік: від 8 років

Кількість гравців: 2-5

Вартість: 200 грн

3. Містеріум. Комусь доведеться прикинутись мертвим

На початку гри “Містеріум” один із гравців бере на себе роль привида, що мешкає в покинутому маєтку. Решта гравців стають екстрасенсами. Вони в замку за запрошенням нового власника старого помістя

Хто зробив привида привидом? Магам потрібно розгадати таємницю маєтку та принести спокій у його стіни.

За старою легендою, привид — це душа колишнього господаря маєтку. Понад сто років тому він був покараний за скоєння злочину. Ходили чутки, що людину звинуватили помилково. 

Привид може розповісти те, що в день його смерті відбувалося в помісті, тільки проникаючи в їхні сни. 

Що треба від магів? Відтворити події останнього дня, щоб викрити справжнього злочинця. 

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-7

Вартість: 750 гривень.

4. Адмірал. Відправте на дно кораблі всіх суперників

Даєш морські баталії! В ході гри доведеться маневрувати, намагаючись підставити вітрила своїх кораблів вітру. Ви будете вступати в бій із кораблями суперників, брати їх на абордаж. Або відправляти на дно.

У грі є різні рівні складності і можливість підлаштувати гру під себе: на найпростішому рівні «Лейтенант» правила легко пояснити маленькій дитині. Для підлітків підійде рівень складності «Капітан». А рівень «Адмірал» розрахований на найбільш досвідчених морських вовків.

До цікавинок гри можна віднести і книгу правил, яка для більшої атмосферності містить багато достовірного історично-пізнавального матеріалу. Завдяки тому, що в книзі описані реальні події, її навіть можна читати і як історичну довідку, і як художній твір.

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-4

Вартість: 997 гривень.

5. Дата. Не переплутаєте місцями князя Святослава та Ігоря?

Чи знаєте ви, що було раніше: введення гривні в обіг чи, наприклад, підписання Будапештського меморандуму? Битва на річці Калка чи розорення Києва Боголюбським?

Ця гра точно для вас, якщо ви ненавиділи історію, а запам’ятовування дат вам ніколи не давалось. Замість того, аби зубрити – пограйте в настільну гру Data від WoodCat. Вона розрахована і на дітей,  і дорослих та досвідчених гравців. 

А готуватись з нею до ЗНО – одне задоволення.

У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими ілюстраціями, де на одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дата. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці. На початку кожен обирає собі колоду і по одній карті викладає на центр ігрового кола, датою вгору. Так формується стартовий часовий потік. Задача кожного гравця — викласти 5 своїх карток в ігрову лінію.

Тут достатньо розуміти інтуїтивно, коли це сталось, раніше, чи пізніше вже відомих подій.

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-4.

Вартість: 320 гривень.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі