Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
i104605 e1559652228191 i104605 e1559652228191

Технології

Черкаські активісти створили додаток для контролю якості доріг: як він працює

Опубліковано

Громадські активісти з Черкас створили мобільний додаток, що має назву “Чиї ями?”. Фото із занедбаними дорогами та неякісним ремонтом у програму зможе завантажити кожен житель. Так усі охочі зможуть подивитися на стан доріг, а фахівці – проаналізувати якість роботи підрядників.

Для контролю підрядників

Як повідомляє 5 канал, черкащани вирішили особисто контролювати якість виконання ремонтних робіт. У цьому їм допоможе спеціальний мобільний додаток, в який вже завантажена мапа. Користувачі лише позначають місце вибоїн та додають фото й оцінюють роботу. У додатку є інформація, коли була відремонтована дорога. А фото містян допомагає визначити, як швидко з’явилися вибоїни.

Водії переконані, що асфальт у місті не тримається через погану роботу підрядників.

“Вирізають одну яму на дорозі, а залишають через пів метра іншу. Залишають шви, в які потрапляє вода, виходить гідроудар, коли їде машина. Колесом вибиває шов, вибивається знову яма. Весною ремонтують, до осені вже доріг немає”, – обурюється водій Володимир Крот.

Читайте також: Дорога Київ-Одеса частково стане бетонною

Цього року в Черкасах планують відремонтувати понад 150 тис. кв. м дорожнього покриття. На це із міського бюджету виділили близько 200 млн грн. Як підрядники виконають роботу – відтепер містяни зможуть проконтролювати через мобільний додаток.

Як працює додаток?

Розробники показують як працює новий додаток “Чиї ями?”. Всі дороги міста тут нанесені на мапу, на ній містяни позначають канави та завантажують фото. У такий спосіб хочуть оцінювати сумлінність підрядників та сформувати рейтинг дорожніх служб.

“Фотографію зафіксували, потім виставляємо наш бал. Тут 2 бали – дякую, що можна проїхати. Залишаємо свій коментар, наприклад, “дорога погана”. Кожен громадянин може залишити такий коментар, який дозволяє йому його творчість”, – пояснює ініціатор створення додатку Олександр Курявий.

Читайте також: На Тернопільщині триває ремонт доріг

Додаток розроблений за ініціативою громадської організації на грантові гроші. У програму вносять інформацію, коли була відремонтована кожна дорога та фото після цього. Така форма дозволить фахівцям проаналізувати, за який час зіпсувалося покриття і оцінити підрядника.

“У соціальних мережах люди постять фотографії, скаржаться, пишуть пости. Але такого дієвого механізму, щоб все було в одному місці – не було. Будемо намагатися, щоб ця історія стала як допомога міській владі, щоб вони, коли будуть проводити тендери, враховували думку містян”, – пояснює інший ініціатор створення додатку Сергій Стасько.

Задля цього автори додатку підписали меморандум про співпрацю із міським головою Черкас.

“Зрозуміло, що ця інформація може бути використана, але виключно в правовому полі. Тому що, на жаль, у нас так ситуація складається, що навіть якщо Черкаська міська рада дає негативний підряднику відгук – то він у області бере відгук, служби автодоріг, де він шматочок дороги зробив, і з цим відгуком позитивним подається на тендер у місто Черкаси”, – розводить  руками Анатолій Бондаренко.

Розробники додатку сподіваються, що громадський контроль змусить підрядників працювати краще. Завантажувати фото містяни можуть без обмежень.

Технології

Швеція стане партнером України у сфері військового космосу для оборонних потреб

Опубліковано

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.

Про це повідомили в Міноборони.

Дані з космосу, які можуть вберегти життя

Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.

Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.

Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)

«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.

Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Технології

На озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку

Опубліковано

Міністерство оборони України допустило до експлуатації у Збройних силах вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс «Волиняка». Це багаторазовий гексакоптер, який здатен уражати навіть важкоброньовану техніку ворога.

Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.

Особливості «Волиняки»

«Волиняка» працює на фронті ще з перших місяців повномасштабного вторгнення. За цей час його бойові модифікації знищили сотні одиниць російської техніки, бліндажів та живої сили. Дрон може діяти в складних погодних умовах, при вітрі, у темну пору доби.

Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)

Комплекс складається з пульта управління, окулярів пілота, ретранслятора і самого гексакоптера, обладнаного шістьма безколекторними двигунами. Апарат розробили для скидання боєприпасів на позиції ворога. Також він може виконувати логістичні завдання, наприклад, доставляти спорядження на передову.

У Міноборони також додали, що нові версії «Волиняки» мають значно покращені характеристики.

Нагадаємо, що Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги, зокрема «Ланцети» (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони

Читати далі

Технології

Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)

Опубліковано

Після початку повномасштабного вторгнення в повітрі домінували російські баражуючі боєприпаси «Ланцет». Україна не мала ефективної зброї в цій категорії, однак зараз учасники платформи Brave1 створили низку рішень, які перевершують за характеристиками російські аналоги.

Про це повідомили у Brave1.

Особливості комплексу Bulava

Серед розробок учасників Brave1 є зокрема й ударно-розвідувальний комплекс Bulava, створений компанією DEVIRO. Цей дрон уже активно застосовують на фронті.

Bulava здатен:

  • знищувати засоби РЕБ, системи ППО та інші високопріоритетні цілі;
  • вражати як стаціонарні, так і рухомі об’єкти;
  • передавати відеопідтвердження у реальному часі.

Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)

БпЛА має низку особливостей, які наразі тримають у таємниці з міркувань безпеки. За даними Brave1, нині в Україні виробляють декілька типів баражуючих боєприпасів, які не лише зрівнялися з «Ланцетом», а й значно перевершують його.

Нагадаємо, що в Україні розробили систему навігації для БпЛА, що може працювати без GPS (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...