Технології
Черкаські активісти створили додаток для контролю якості доріг: як він працює
Громадські активісти з Черкас створили мобільний додаток, що має назву “Чиї ями?”. Фото із занедбаними дорогами та неякісним ремонтом у програму зможе завантажити кожен житель. Так усі охочі зможуть подивитися на стан доріг, а фахівці – проаналізувати якість роботи підрядників.
Для контролю підрядників
Як повідомляє 5 канал, черкащани вирішили особисто контролювати якість виконання ремонтних робіт. У цьому їм допоможе спеціальний мобільний додаток, в який вже завантажена мапа. Користувачі лише позначають місце вибоїн та додають фото й оцінюють роботу. У додатку є інформація, коли була відремонтована дорога. А фото містян допомагає визначити, як швидко з’явилися вибоїни.
Водії переконані, що асфальт у місті не тримається через погану роботу підрядників.
“Вирізають одну яму на дорозі, а залишають через пів метра іншу. Залишають шви, в які потрапляє вода, виходить гідроудар, коли їде машина. Колесом вибиває шов, вибивається знову яма. Весною ремонтують, до осені вже доріг немає”, – обурюється водій Володимир Крот.
Читайте також: Дорога Київ-Одеса частково стане бетонною
Цього року в Черкасах планують відремонтувати понад 150 тис. кв. м дорожнього покриття. На це із міського бюджету виділили близько 200 млн грн. Як підрядники виконають роботу – відтепер містяни зможуть проконтролювати через мобільний додаток.
Як працює додаток?
Розробники показують як працює новий додаток “Чиї ями?”. Всі дороги міста тут нанесені на мапу, на ній містяни позначають канави та завантажують фото. У такий спосіб хочуть оцінювати сумлінність підрядників та сформувати рейтинг дорожніх служб.
“Фотографію зафіксували, потім виставляємо наш бал. Тут 2 бали – дякую, що можна проїхати. Залишаємо свій коментар, наприклад, “дорога погана”. Кожен громадянин може залишити такий коментар, який дозволяє йому його творчість”, – пояснює ініціатор створення додатку Олександр Курявий.
Читайте також: На Тернопільщині триває ремонт доріг
Додаток розроблений за ініціативою громадської організації на грантові гроші. У програму вносять інформацію, коли була відремонтована кожна дорога та фото після цього. Така форма дозволить фахівцям проаналізувати, за який час зіпсувалося покриття і оцінити підрядника.
“У соціальних мережах люди постять фотографії, скаржаться, пишуть пости. Але такого дієвого механізму, щоб все було в одному місці – не було. Будемо намагатися, щоб ця історія стала як допомога міській владі, щоб вони, коли будуть проводити тендери, враховували думку містян”, – пояснює інший ініціатор створення додатку Сергій Стасько.
Задля цього автори додатку підписали меморандум про співпрацю із міським головою Черкас.
“Зрозуміло, що ця інформація може бути використана, але виключно в правовому полі. Тому що, на жаль, у нас так ситуація складається, що навіть якщо Черкаська міська рада дає негативний підряднику відгук – то він у області бере відгук, служби автодоріг, де він шматочок дороги зробив, і з цим відгуком позитивним подається на тендер у місто Черкаси”, – розводить руками Анатолій Бондаренко.
Розробники додатку сподіваються, що громадський контроль змусить підрядників працювати краще. Завантажувати фото містяни можуть без обмежень.
Технології
Штрафи за паркування тепер можна перевіряти та сплачувати онлайн за кілька секунд — у застосунку «Штрафи UA» з’явилася нова функція, яка дозволяє оперативно контролювати всі порушення, переглядати фото-підтвердження і одразу сплачувати штраф зі знижкою 50% у перші 10 днів.
Про це повідомляють представники застосунку.
Як працює сервіс
Раніше повідомлення про штрафи залишали «під склоочисником» автомобіля. Часто це призводило до проблем, адже штраф могли загубити, змити дощем або навіть вкрасти ворона, як це сталося в одному з курйозних випадків, про які розповідають у службі підтримки.
Тепер водії у 19 містах України можуть миттєво отримувати інформацію про штрафи через мобільний застосунок. Можливість перевірки та оплати покликана знизити ризики втрати повідомлення й уникнути проблем із банківськими рахунками чи вилученням авто.
«Штрафи UA» також гарантують погашення штрафу — така послуга наразі унікальна для України.
Читати також: Українська розробка отримала дві престижні нагороди на CES у Лас-Вегасі
Міста, де працює функція
Новий сервіс доступний у таких містах:
Одеса, Дніпро, Львів, Вінниця, Житомир, Тернопіль, Івано-Франківськ, Біла Церква, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Трускавець, Стрий, Дрогобич, Самбір, Хуст, Білгород-Дністровський, Золотоноша, Володимир-Волинський, Вознесенськ.
Міста обрали через їхню активну позицію у вирішенні проблем із порушеннями паркування. За офіційними даними, такі порушення — одні з найпоширеніших серед порушень ПДР.
Вплив на культуру водіння
Швидкий доступ до інформації про штрафи та можливість зручної сплати сприяють підвищенню свідомості водіїв і покращують культуру паркування. Водночас муніципальні інспектори отримують ефективний інструмент для впливу на порушників і забезпечення безпеки міського транспорту, пішоходів і водіїв.
Про сервіс
«Штрафи UA» — національний сервіс, який працює з 2016 року. За цей час застосунок допоміг понад 2,5 мільйонам водіїв уникнути прострочень, сплатити штрафи, купити автоцивілку, зелену картку та зберігати документи в електронному форматі. Завдяки сервісу до бюджету України надійшло понад 340 мільйонів гривень.
Фото: Freepik.
Технології
VG Entertainment анонсувала свій новий проєкт — Forest Reigns. Це однокористувацький шутер від першої особи з елементами виживання, нелінійним сюжетом і карколомним ігровим процесом. Гра вже має сторінку на Steam і власний офіційний сайт.
Про це повідомляють на офіційному сайті гри.
Сюжет гри
Дія гри розгортається у Парижі через п’ять років після пандемії, яка майже знищила людство. Природа взяла своє, перетворивши місто на первісний ліс, де кожен крок може стати останнім. Гравці змушені адаптуватися до нових умов, балансуючи між виживанням і дослідженням світу, сповненого смертельних пасток.
Ігровий процес
Forest Reigns пропонує:
- напружені FPS-битви з реалістичною фізикою зброї та широким вибором кастомізації;
- елементи виживання з необхідністю крафту, збору ресурсів та стратегічного планування;
- живу локацію лісу, що реагує на дії гравців. Природа може стати як союзником, так і ворогом;
- нелінійну історію з десятками місій і чотирма фракціями, кожна з яких має власне бачення майбутнього людства.
Читати також: Український тактичний шутер, створений на реальних подіях, тепер доступний у Steam (ФОТО)
Чому варто чекати
Forest Reigns поєднує напружений екшен, атмосферу постапокаліпсису та багаторівневий сюжет. Гравцям доведеться приймати складні рішення, які впливатимуть не лише на розвиток подій, а й на фінал гри.
Реліз поки не анонсований, але сторінка на Steam дозволяє додати Forest Reigns до списку бажань, щоб не пропустити старт.
Нагадаємо, що українські розробники створюють ШI-застосунок, що «дарує голос» дітям із порушеннями мовлення.
Фото: кадр з гри Forest Reigns.
Технології
Український стартап Pickpad тріумфував на виставці технологій CES у Лас-Вегасі та здобув одразу дві престижні нагороди.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Чим вразив український стартап
Pickpad — це інноваційна система для автоматизації обробки замовлень у кафе та ресторанах. Завдяки датчикам і машинному навчанню, технологія допомагає швидше обслуговувати гостей та мінімізувати помилки.
Стартап заснував українець Ярослав Циганенко у 2024 році. Раніше він створив сервіс доставки їжі Mister.Am.
На CES розробка Pickpad отримала:
- CES Innovation Award — 2025 Honoree in Artificial Intelligence;
- Best of Tech Podcast Network CES 2025.
Читати також: В Україні затвердили Стратегію цифрового розвитку інновацій: на що це впливає
Що таке CES
CES — найбільша виставка технологій та інновацій, що проходила 7–10 січня 2025 року в Лас-Вегасі. Захід зібрав тисячі учасників із усього світу й був присвячений штучному інтелекту, стійкості та мобільності.
Нагадаємо, що фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік.
Фото: Pickpad.