Суспільство
Чехи за чотири години зібрали 2 млн крон на реактивну систему RM-70 для України
Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» за кілька годин зібрала понад два мільйони крон на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70 для України.
Про це повідомили на сторінках ініціативи в соцмережах, пише ШоТам.
Зазначається, що цей збір став найшвидшим в історії ініціативи.
«За чотири години з моменту початку збору коштів на “Пржемисль” (ракетну установку RM-70) ви надіслали два мільйони крон. Жоден попередній збір коштів не мав такого масового старту. Щиро дякуємо. Кожна копійка допомагає надерти дупи вбивцям», – йдеться в повідомленні.
Za 4 hodiny od spuštění sbírky na Přemysla (raketomet RM-70) jste poslali 2 000 000 korun.😍 Žádná předchozí sbírka neměla takhle masivní začátek… 👏Moc děkujeme. 🫡 Každá koruna pomáhá, těm …… lůmpům vrahounskejm nakopat ….. pozadí. 🇨🇿❤️🇺🇦 https://t.co/RyCyPqJczC pic.twitter.com/HAqtj32hmB
— Dárek pro Putina (@DarPutinovi) February 20, 2023
Зазначимо, чеські волонтери збирають кошти на РСЗВ RM-70 і 365 ракет, аби допомогти Україні підготуватись до нової фази війни. Систему планують назвати Пржемислом – на честь міфічного орача-патріарха – засновника правлячої династії Пржемисловичів.
Про РСЗВ RM-70
Реактивна система залпового вогню RM-70 калібру 122 мм була розроблена у колишній Чехословачинні. Виготовлялася у 1971-89 роках. На озброєнні – з 1972. Фактично, це копія радянського БМ-21 «Град». В якості шасі використовується Tatra T813 Kolos (8×8). Може використовувати некеровані ракети: як радянські (9M22 та 9M28) так й іншого виробництва.
Після розпаду Чехословаччини приватна чеська компанія Excalibur Army, продовжила роботу над 122-мм реактивною системою залпового вогню RM-70, створивши її сучасну версію під назвою RM-70 Vampire. У новій модифікації реактивна система для забезпечення швидкої і точної стрільби, може бути оснащена системою управління вогнем, яка об’єднує комп’ютер, цифровий балістичний обчислювач, комбіновану систему навігації, а також систему обміну інформацією.
Про ініціативу
Проєкт «Подарунок для Путіна» який працює в форматі інтернет-магазину, запустив чеський бізнесмен, власник групи Jablotron Далібор Дєдек. Усі зібрані кошти потрапляють на рахунок Посольства України в Празі. Потім їх витрачають на купівлю військової продукції чеського виробництва. Увесь процес відбувається за участі Міноборони Чеської Республіки. Завдяки цьому проєкту влітку українські військові отримали два розвідувальні БПЛА Bivoj.
Нагадаємо, чехи за один місяць зібрали понад мільйон євро на танк Т-72 «Месник» для українських військових.
Крім того, громадяни Чехії передали для Збройних сил України близько $1 млн, зібрані під час флешмобу до річниці радянської окупації.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі