Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чехи за чотири години зібрали 2 млн крон на реактивну систему RM-70 для України

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» за кілька годин зібрала понад два мільйони крон на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70 для України.

Про це повідомили на сторінках ініціативи в соцмережах, пише ШоТам.

Зазначається, що цей збір став найшвидшим в історії ініціативи.

«За чотири години з моменту початку збору коштів на “Пржемисль” (ракетну установку RM-70) ви надіслали два мільйони крон. Жоден попередній збір коштів не мав такого масового старту. Щиро дякуємо. Кожна копійка допомагає надерти дупи вбивцям», – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, чеські волонтери збирають кошти на РСЗВ RM-70 і 365 ракет, аби допомогти Україні підготуватись до нової фази війни. Систему планують назвати Пржемислом – на честь міфічного орача-патріарха – засновника правлячої династії Пржемисловичів.

Про РСЗВ RM-70

Реактивна система залпового вогню RM-70 калібру 122 мм була розроблена у колишній Чехословачинні. Виготовлялася у 1971-89 роках. На озброєнні – з 1972. Фактично, це копія радянського БМ-21 «Град». В якості шасі використовується Tatra T813 Kolos (8×8). Може використовувати некеровані ракети: як радянські (9M22 та 9M28) так й іншого виробництва.

Після розпаду Чехословаччини приватна чеська компанія Excalibur Army, продовжила роботу над 122-мм реактивною системою залпового вогню RM-70, створивши її сучасну версію під назвою RM-70 Vampire. У новій модифікації реактивна система для забезпечення швидкої і точної стрільби, може бути оснащена системою управління вогнем, яка об’єднує комп’ютер, цифровий балістичний обчислювач, комбіновану систему навігації, а також систему обміну інформацією.

Про ініціативу

Проєкт «Подарунок для Путіна» який працює в форматі інтернет-магазину, запустив чеський бізнесмен, власник групи Jablotron Далібор Дєдек. Усі зібрані кошти потрапляють на рахунок Посольства України в Празі. Потім їх витрачають на купівлю військової продукції чеського виробництва. Увесь процес відбувається за участі Міноборони Чеської Республіки. Завдяки цьому проєкту влітку українські військові отримали два розвідувальні БПЛА Bivoj.

Нагадаємо, чехи за один місяць зібрали понад мільйон євро на танк Т-72 «Месник» для українських військових.

Крім того, громадяни Чехії передали для Збройних сил України близько $1 млн, зібрані під час флешмобу до річниці радянської окупації.

Фото: з відкритих джерел.

Суспільство

У Києві поновили будівництво унікального мосту-хвилі (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві планують восени 2023 року добудувати унікальний міст-хвилю, який з’єднає Оболонський острів та парк «Наталка».

Про це повідомили на сайті міжнародної компанії Метінвест.

Зазначається, що крім незвичності проєкту він цінний ще й тим, що майже 300 тонн металу для мосту було виготовлено на комбінаті Азовсталь напередодні повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ

Будівництво цього мосту розпочалося ще у 2020 році, але через війну зупинилося. На будмайданчику встигли звести декілька опор майбутньої конструкції. Незабаром роботи тут активізуються, адже знайшлися меценати, які готові профінансувати будівництво мосту-хвилі.

Відкрити міст-хвилю обіцяють уже восени цього року.

Фото: metinvest.media

Ширина конструкції – чотири метри, довжина – 160 метрів. У нічний час на мосту вмикатиметься підсвітка. Сталева хвиля постійно мінятиме кольори. Крім того, переправа буде музичною. На ній встановлять датчики руху, і буде вмикатися музика.

Нагадаємо, цього року у столиці планують почати будівництво нової дворівневої розв’язки – на перетині вулиць Богатирської та Полярної.

Також ми повідомляли, що у Києві планують вдосконалити інженерні загородження. Частину блокпостів демонтують, ще деякі переведуть у «сплячий» режим.

Фото: facebook.com/natalya.yemchenko

Читати далі

Суспільство

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація, що створила центр для молоді з ментальною інвалідністю. Половина прибутку від продукції спрямовується на розвиток громадської організації та, відповідно, на створення можливостей для соціалізації людей з аутизмом і синдромом Дауна.

Співочільниця «Майстерні мрії» Галина Штогрин розповіла ШоТам, як сприяти розвитку суспільства за допомогою соціального підприємства й налагоджувати партнерство з традиційним бізнесом.

Галина Штогрин

співочільниця «Майстерні мрії»

Ми створили простір, де молодь може спілкуватися й навчатися

Громадську організацію «Майстерня мрії» заснувала моя колега Анна Іванічева. Центр для молоді з ментальними порушеннями вона розвивала фактично своїми силами, і шість років тому він відкрив свої двері для відвідувачів. Наші студенти – це люди з аутизмом, синдромом Дауна, з певними формами ДЦП, що впливають на когнітивну сферу.

У центрі люди мають можливість спілкуватися й навчатися, адже після закінчення школи вони зазвичай стають ізольованими від суспільства. У дитинстві вони відвідували спеціалізований заклад або інклюзивний клас у загальноосвітній школі, постійно перебуваючи в колективі. А потім для них настає момент, коли навчання закінчується. На жаль, держава не продумала шлях, чим таким людям займатися далі.

засновниці проєкту "Майстерня мрії"
Співочільниці «Майстерні мрії» Галина Штогрин (ліворуч) та Анна Іванічева (праворуч).

Навчаємо студентів готувати й допомагаємо долати тривожність

Головний фокус ми робимо на соціалізацію та розвиток навичок самостійного життя. Це можуть бути невеликі побутові дії, звичні для більшості людей, але нашим відвідувачам потрібна допомога в їх освоєнні. Здобуваючи ці вміння, людина стає більш незалежною  та в перспективі має кращі шанси не потрапити в інтернат. Типовою є історія, коли батьки помирають, сім’я не може дбати про особу з ментальним порушенням та її відправляють у психоневрологічний інтернат, місце несвободи. Також ми запустили проєкт із підтриманого проживання й забираємо людей з інтернатів.

Ми навчаємо наших студентів готувати їжу, пришивати ґудзики, мити посуд, прибирати в приміщенні. Також допомагаємо їм з освоєнням базових соціальних навичок, адже часто приходять люди, які були певний час ізольовані вдома. Або ж їх могли не дуже добре приймати в інклюзивному класі школи. У центрі ми допомагаємо подолати тривожність і невпевненість у собі.

Хтось легше вливається в колектив, комусь на вихід зі своєї мушлі може знадобитися кілька років. Коли люди бачать, що їх приймають, вони розслабляються і стають активнішими. Нині у нас навчаються 13 студентів і ще є 14-те вакантне місце – ми готові взяти ВПО, у нас пріоритет насамперед для переселенців. Однак якщо їх не буде, то візьмемо місцеву людину, насправді черга у нас велика.

Ще один напрям діяльності нашої ГО – просвітництво. Ми помітили, що українцям часто бракує відповідей на дуже прості запитання, що стосуються поведінки з людьми з інвалідністю. Тому ми зробили відкритий відеокурс на ютубі, який підкаже, наприклад, як коректно говорити про інвалідність і чому не треба ставати на коліно, розмовляючи з людиною на кріслі колісному. 

діти з інвалідністю

Запустили соціальний бізнес, щоб підтримати організацію

Одночасно зі створенням центру для молоді у нас була візія, що треба шукати шлях, який міг би підсилити організацію та надати додатковий дохід. Ми хотіли запустити соціальний бізнес і виготовляти щось, що використовується в кожному домі й буде доступним для всіх. Так виникло однойменне соціальне підприємство «Майстерня мрії», де ми робимо чай. 

Інколи у нас запитують, чи це наші студенти збирають трави для продукції? Ні, тому що нереально стільки людей привезти в Карпати на цілий сезон, щоб вони цілими міхами збирали сировину. Вона всихається у співвідношенні 1:6, тобто щоб отримати жменьку, треба зібрати дуже багато трав.

Сировину для продукції збирають три спеціальні травники, із двома з них ми співпрацюємо із самого початку заснування. Вони розуміються на властивостях рослин і знають, що, наприклад, навесні можна взятий цей корінець, а восени – той листочок. Травництво – це ціла наука, тому цей етап роботи ми делегуємо. Кілька років тому ми робили сертифікацію, тож цілком впевнені, що трави безпечні, вони пройшли всі перевірки. 

асортимент крамниці "Майстерня мрії"
Продукція крамниці «Майстерня мрії».

З прибутку за чай покриваємо комунальні послуги та продукти

Пакує продукцію наша менеджерка по чаях в окремому приміщенні «Майстерні мрії». Колись у нас була думка долучати до цього процесу молодь. Але з часом, коли ми розвивали й налаштовували бізнес-процеси, то зрозуміли, що це заняття для наших студентів не завжди є актуальним. Для певної кількості та якості продукції потрібно багато часу, а молоді може бути потрібна якась інша корисна навичка: наприклад, приготувати простий обід. 

Половину прибутку від продажу чаю ми спрямовуємо на забезпечення потреб ГО. Завдяки цьому ми можемо перекрити частку витрат. Зокрема на комунальні послуги та продукти, з яких щодня готуємо гарячі обіди для студентів і команди. Коли наші асистенти, наприклад, купують гречку, то ми знаємо, що вона буде оплачена з прибутку за чай, тож за цю частину бюджету можемо бути спокійні.

Після Платформи соціальних змін ми стали реалістами

Про Платформу соціальних змін ми дізналися з підбірки можливостей у соціальних мережах. Є багато навчальних проєктів з підприємництва, і це класно, але Платформа соціальних змін – одна з небагатьох, хто сфокусований саме на соціальному бізнесі в Україні. Ми з моєю колегою Анною взяли участь у двох форматах: Преакселераторі й Акселераторі. Ми працювали над своїм проєктом, виконували домашні завдання, представили свою роботу на пітчингу. За результатами пітчингу можна було отримати винагороду й потім уже реалізувати свою ідею. У результаті ми виграли грант на закупівлю обладнання.

Під час навчання я мала змогу все правильно розкласти в голові, трішки приземлити свої ідеалістичні уявлення й більше повірити в себе. Зокрема, раніше в нас були дуже низькі ціни на чай. Ми були впевнені, що якщо продукт буде дорожчим, його ніхто не купуватиме. Однак я зайнялася великим аналізом ринку: ходила по всіх супермаркетах і фотографувала всі можливі чаї з різних категорій, завела табличку на кілька сотень позицій. Я робила це, щоб зрозуміти: хто ми й де саме серед цього гігантського поля. 

Навчання дало нам стимул: ми побачили, що у нас є певна недосліджена зона й почали вивчати її. Після цього зрозуміли, що можна сміливо вдвічі підняти ціну відносно тієї вартості, що була спочатку. Це спрацювало, а ми стали більшими реалістами у бізнесі.

заварений чай "Майстерня мрії"

Розробляємо спеціальну рецептуру чаю під запит закладу

Чай можна придбати на наших ресурсах: через сайт або соціальні мережі. Ми пишаємося співпрацею з партнерами: київським рестораном Євгена Клопотенка «100 років тому вперед» та його львівським бістро «Інші», Veterano Brownie в Києві (на жаль, вони закрилися через повномасштабну війну), львівською мережею Local, до якої входять культові «Дзиґа» та «Криївка». У цих закладах можна замовити наш чай як напій, а в деяких з них ще можна придбати його в сувенірній крамниці. І це також гарний варіант: людина щось скуштувала, їй сподобалося, вона взяла це додому. У такий спосіб наш партнер отримує додаткове генерування доходу, а нам перебування на полиці теж додає впізнаваності.

Ми можемо створювати чай за запитом, розробляючи спеціальну рецептуру. Наприклад, у ресторані «100 років тому вперед», з яким ми співпрацюємо вже два роки, кухня не зовсім звичайна і чай також має бути відповідним. Спочатку ми отримуємо від закладу поетичний запит на кшталт «Ми хотіли б щось зимове, з холодком і щоб воно було синьо-жовте».

На основі доступних трав ми з командою комбінуємо рецептуру. Думаємо, які інгредієнти треба дозамовити, і починаємо готувати тестові мікси, штук 10. З них обираємо п’ять, надсилаємо їх до Києва. Нам їх повертають і кажуть, наприклад, що в один мікс треба додати красиву пелюстку, а в іншому – трохи прибрати м’яту. Ми ще раз створюємо комбінацію, ще раз надсилаємо, і потім обирається один збір, який найбільше підходить. Так затверджується рецептура, що працює цілий сезон.

Продукція крамниці «Майстерня мрії».

Якість продукту – це пріоритет

У нас були випадки, коли ми приходили в ресторани, а нам говорили: «Дякуємо, але у нас уже є чай». А ми відповідали, що наш чай прикольний, пропонували спробувати і щоб ми зробили класний тестовий сет. І додавали, що ми соціальне підприємство. Наша соціальність – це не головна фішка у партнерстві. Якби у мене був свій ресторан, я б не співпрацювала виключно із соціальними підприємствами, якщо б мене не задовольнила якість.

Насамперед треба створити якісний продукт і подати його саме як продукт. Проте в нього завжди є додана соціальна вартість – те, у що традиційний бізнес не вкладає свій ресурс. Він не створює благо, але співпрацює з тими, хто це благо вже створив, тим самим підтримуючи соціальну ініціативу та сприяючи розвитку суспільства. 

Чай – це теж частина репрезентації нашої ГО. Цей соціальний бізнес додає впізнаваності нашому центру для молоді з ментальними порушеннями. Завдяки тому, що підприємство соціальне, ми маємо безліч таких можливостей, як безкоштовне навчання, фідбек від менторів, гранти, програми, державна підтримка та приватні ініціативи, які допомагають компенсувати те, що недоотримано порівняно з традиційним бізнесом.

Маленькі кроки, що впливають на все суспільство

Завдяки тому, що ми займаємося соціальним підприємництвом, ми можемо співфінансувати роботу нашого центру. А отже, молодь отримує не ізольоване обмежене життя, а перебування в соціумі. А ще – можливості розвитку, навчання, відвідування та проведення власних заходів. Наприклад, разом з нашими студентами ми відвідали гірський табір – і люди в 30 років вперше поїхали кудись зі своїми друзями, без батьків.

Це було класно і для студентів, і для їхніх сімей. Батьки побачили, що їхні діти можуть більше, ніж вони очікували, і у них також трохи щось змінилося на душі. Завдяки тому, що молоді люди перебувають у центрі, їхні мами можуть вийти працювати – і це теж тримає сім’ї на плаву, особливо під час війни. Ми в центрі робимо зі студентами малесенькі кроки, але в комплексі вони системно впливають на суспільство загалом.

Відвідувачі простору «Майстерня мрії».

Публікацію підготовлено у рамках спецпроєкту «Інновації та милосердя: історії успішних соціальних підприємств України». Спецпроєкт реалізовано за підтримки Платформи соціальних змін та Фонду Renovabis (Німеччина). Платформа соціальних змін – це інноваційна інфраструктура, спрямована на підтримання новаторів для громади та розвитку екосистеми соціального підприємництва, більше про діяльність – на сайті організації.

Читати далі

Суспільство

Британія передасть Україні снаряди зі збідненим ураном

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Велика Британія передасть Україні спеціальні боєприпаси зі збідненим ураном, призначені для танків Challenger 2.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Великої Британії Анабель Голді.

«Окрім надання Україні ескадрону основних бойових танків Challenger 2, ми забезпечимо боєприпаси, включаючи бронебійні снаряди, які містять збіднений уран», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA

За її словами, такі снаряди мають високу ефективність для ураження сучасних танків і бронетехніки.

Про Challenger 2

Challenger 2 – основний бойовий танк сухопутних військ Великої Британії. Танки Челленджер 2 застосовувалися для ведення бойових дій в Боснії, Косово та Іраку (з 2003 року по 1 вересня 2010).

Оснащений 120-мм нарізною гарматою L30A1. Ця гармата, відлита методом електрошлакового переплавлення, є єдиною нарізною гарматою цього калібру. Боєкомплект головної гармати становить 52 постріли.

Ліворуч від основної гармати встановлений спарений з гарматою 7,62 мм кулемет L94A1. Боєзапас кулемета – 4000 патронів калібру 7,62-мм. Цифрова система управління вогнем містить 32-бітний процесор.

Нагадаємо, Україна отримає від Великої Британії вдвічі більше танків Challenger 2, аніж було обіцяно спочатку. Йдеться про майже 30 одиниць бронемашин.

Також ми повідомляли, що 29 січня українські танкісти прибули до Великої Британії для військових навчань, зокрема і навчань з експлуатації танків Challenger 2.

Фото з відкритих джерел.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство22 хв. тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство5 години тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство23 години тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство3 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...