Суспільство
Чехія передасть Україні дві системи ППО «Куб» і ракети до них
Чехія передасть Україні два зенітно-ракетні комплекси «Куб» і боєприпаси до них.
Про це повідомив президент Чехії Петр Павел в етері радіожурналу Чеського радіо.
«Зараз на стадії поставки ще два комплекси ППО “Куб” із відносно великою кількістю ракет, які Україна може негайно використати, оскільки солдати навчені такій техніці», – сказав Павел.
Він також зауважив, що Україні потрібні повітряні сили, аби підготуватися до вирішальної фази війни з Росією. Водночас пріоритетом, на його думку, є надання достатньої кількості бронетехніки та боєприпасів.
Читайте також: Топ-15 нових українських подкастів. Про війну, бізнес та новини, від яких не хочеться здохнути
«Це те, чого Україні не вистачає, тому що вирішальна частина битви буде відбуватись на землі», – сказав він.
Про ЗРК «Куб»
ЗРК «Куб» – радянський зенітно-ракетний комплекс військової ППО, який використовується для ураження літаків або гелікоптерів.
Як передає Мілітарний, технічні характеристики комплексу забезпечують виявлення повітряних цілей на дальностях до 65 км та їхній обстріл на дистанціях від 4,5 до 23,5 км та у діапазоні висот до 14000 метрів.
До складу зенітно-ракетного комплексу входять самохідна установка розвідки і наведення, пункт управління та 4 самохідні пускові установки. На кожній пусковій установці розміщено по три зенітні керовані ракети 3М9.
Основними цілями для ЗРК «Куб» є літаки та крилаті ракети з швидкостями до 600 м/с (на зустрічних курсах). В сучасних умовах тактико-технічні характеристики комплексу мають забезпечити здатність протидіяти російським дозвуковим крилатим ракетам Х-101 та «Калібр», а також тихохідним дронам-камікадзе.
Нагадаємо, Україна отримала від Польщі 10 винищувачів МіГ-29.
До того ж Данія та Німеччина передадуть Україні 80 танків Leopard 1. Вони будуть готові до використання у червні 2023 року.
Фото: з відкритих джерел
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі