Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-15 нових українських подкастів. Про війну, бізнес та новини, від яких не хочеться здохнути

Опубліковано

Що послухати в дорозі або перед сном? А чому б не спробувати подкасти? Зібрали для вас добірку з 15 нових українських проєктів – про бізнес, культуру, освіту, війну та добрі новини, від яких не хочеться жбурнути телефон на підлогу. Усі ці подкасти регулярно оновлюються, а деякі – практично дебютанти. Читайте опис, клікайте на назву та підключайте навушники. Українці вміють робити справді якісні речі.

Асиметрія

нові подкасти

Подкаст популяризаторки читання Емми Антонюк та «клятого раціоналіста» Артема Албула. Про що? Про речі, які нас різнять і поєднують. Про різні погляди на світ і його складові. Про любов, секс, красу та історію браузера. Власне, про все, що відбувається з кожним і кожною з нас. Ідеально підійде для тих, хто цінує відвертість та прямолінійність авторів. 

Як ми вижили

подкасти про війну

Радимо послухати новий сезон подкасту, у якому розповідають про українські досвіди Другої світової війни. Автори подкасту зустрілися з людьми, які в ті часи були дітьми чи підлітками, та зібрали їхні спогади. Як результат – 8 епізодів про життя під нацистською окупацією та після неї. Голокост, примусова праця, концтабори та винищені села – це подкаст для тих, хто прагне досліджувати історію з розповідей очевидців.

Новини, від яких не хочеться здохути

подкасти про хороші новини

Спільний подкаст фактчекінгового проєкту VoxCheck та медіа конструктивної журналістики #ШоТам. Новий сезон став логічним продовженням подкасту «Переможеньки», який команда VoxCheck розпочала рік тому, аби підтримати українців у потоці негативних новин. Тепер журналісти й фактчекери не просто фокусуються на перевірених і позитивних новинах, а й розповідають, як повторити ці кейси у ваших громадах. А ще діляться кумедними історіями фейків. Це подкаст для тих, хто не просто цікавиться успіхами України, а й шукає, як їх примножити.

Rebuilding

подкаст про відбудову

Російські окупанти знищують українські міста, залишають людей без домівок та руйнують школи й музей. Усе те, що ми будували роками. Але обов’язково відбудуємо знову. Як це зробити – розповідають автори нового подкасту «Суспільного». Думки архітекторів, посадовців, волонтерів, які просто зараз працюють над відбудовою нашої країни. Якою буде повоєнна Україна, чим може допомогти кожен із нас – усе це в подкасті Rebuilding. Спойлер: подкаст сподобається навіть тим, хто нічого не тямить в архітектурі та урбанізмі.

Лабораторія нонфікшн

Лабораторія нонфікшн – перший український подкаст про якісний нонфікшн. У кожному випуску автори подкасту обговорюють із новим героєм одну із книг видавництва «Лабораторія» та проблематику навколо теми та жанру. Клімкін і дипломатія, Чиченіта і кіно, Сироїд про бюрократію і не тільки. Нові епізоди з’являються не часто, але це аж ніяк не применшує актуальності попередніх випусків. Радимо усім, хто полюбляє, коли про складні речі говорять простими словами.

Як вам вдалося?

Це подкаст від медіа Vector із представниками креативної економіки про те, як їм вдалося й вдається – створювати, факапити й розвивати. Продукти, команди та ідеї. «Ощадбанк», єДопомога, Uklon та Helsi – це лише мала частина бізнесів і проєктів, чию кухню відтепер можна дослідити зсередини.

Музиканти і війна

Це документальний подкаст від «Радіо Культури» про те, як українські музиканти виборюють нашу перемогу на різних фронтах. Про натхнення, нові ідеї, творчість та боротьбу. Кожен випуск – це історія вибору, впливу та самовідданості. Анастасія Шевченко, Анжеліка Рудницька, Мар’яна Садовська – в епізодах цього подкасти ви точно не зустрінете попси та «байрактарщини».

Життя в серванті

подкасти про минуле

З початком російсько-української війни ми поступово почали позбуватися радянщини. І, напевно, найбільш очевидний шлях – просто позбутися всього застарілого й непотрібного. Але тут починається найскладніше, адже доводиться зустрітися із речами та звичками, які ми любимо і навіть вважаємо своїми. І цього позбутися найскладніше. У подкасті «Життя в серванті» медіа The Ukrainians спільно з IREX намагаються розібратися, як прибрати радянські атрибути, які, неначе величезний сервант, стоять у нашому житті.

Поплава

Цей подкаст виник з аудіопростору в українському твіттер. Автор і модератор – Олег Новіков, співорганізатори – Валерій «внутрішній Стамбул» Агєєв і Олексій «Шоб шо». У форматі «Фронтова поплава» керівник фонду «Повернись живим» Тарас Чмут разом з командою відповідають на запитання твітерян про ситуацію на війні. Також подкаст проводить й інші тематичні розмови, зокрема, «Економічну поплаву».

Книгосховище

подкаст про літературу

Коли нам добре або погано ми звертаємось до одного з ідеальних винаходів людства – книжки. Чи є місце для читання під час війни? На які книги варто звернути увагу зараз, а про які краще забути назавжди? Як змінюється сучасна українська література під впливом війни? Ці та інші питання авторка подкасту Олена Гусейнова обговорює з відомими письменниками, видавцями, критиками, літературознавцями та іншими гостями «Книгосховища». 

Дофамін для освіти

подкасти про освіту

Це подкаст громадської організації «Смарт освіта», в якому автори спілкуються з провідними фахівцями про тренди та зміни в освіті, а також: як допомогти дітям зрозуміти свої цілі, як їх досягати та як знайти мотивацію вчитися. Для кого цей подкаст? Передусім для батьків та вчителів, а також для всіх, кому цікава тема освіти та змін у цій системі.

Шит ай ноу Лайв

подкасти

Щоразу на слухачів чекають абсолютно різні теми: від корупції й біблії до міських легенд, сучасних інфлюенсерів, диктаторів, відпустку та секти.Засновники подкасту Кріс Косик та Діма Малєєв говорять про все, що цікаво та незрозуміло. І для цього їм не потрібно бути експертами. А ще це діалог на відстані, адже Діма – в США, а Кріс – в Україні.

Radio kmbs

Це проєкт Києво-Могилянської бізнес-школи, у якому викладачі, учасники та випускники розповідають про актуальні для управлінців теми. Стратегії ведення бізнесу, управління, розвиток, бренд-менеджмент тощо. Чи варто чинити спротив змінам? Як побудувати культуру довіри в компанії? Що формує бренд роботодавця та чому інновації неможливі без контакту з клієнтами? Подкаст для тих, хто займається бізнесом або прагне почати власну справу.

Ніжний інгліш

Як нарешті перестати боятися англійської мови? Що потрібно, аби зрештою сказати свої перші 20 слів англійською? Чому ця мова все вчиться-вчиться, та ніяк не вивчиться? Ведуча подкасту Хельґі Палко впевнена, що мову неможливо вивчити, не вибудувавши із нею стосунки. «Ніжний інгліш» – подкаст про те, як будувати здорові стосунки з англійською мовою.

Віра в кіно

Українська воєнна документалістика, яка народжується на фронті, чи життєствердна класика, яку можна дивитися при свічках. Тут і зараз шукаємо кіно, яке допоможе пережити війну і блекаути, вірити в життя і Перемогу, а ще – зберегти здоровий глузд і здоровий гумор. Що побачили в Україні голлівудські зірки? Що дивляться і знімають українці в умовах війни? Про це і не тільки – у подкасті «Віра в кіно» від радіо «Промінь».

Суспільство

Рятують чотирилапі: надзвичайники показали, як собаки допомагають шукати людей на місцях влучань

Опубліковано

Рей та Хаку з Одеси і Мрія з Києва — такі імена носять чотирилапі, що допомогають надзвичайникам шукати людей на місцях російських обстрілів.

ДСНС поділилася фото собаки-рятівниці, а United24 поширили відео з рятувальних місій.

На місцях російського удару в Києві спільно з рятувальниками працює бельгійська вівчарка Мрія. Під час пошукових робіт собака обстежує зруйновані території та робить позначення саме там, де доцільніше зосередити пошук загиблих під завалами. Як розповідають працівники ДСНС, спеціально треновані службові собаки допомагають фахівцям значно скоротити пошук людей на місці трагедії.

Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки

В Одесі після масованої нічної атаки рф цілий день працювали Рей та Хаку.

«Собаки-помічники – герої рятувальних місій після російських атак. Разом зі своїми кінологами вони шукають людей, які опинилися під завалами, — прокоментували роботу ДСНС із чотирилапими в United24 та додали: — Те, що ви робите, – це надзвичайно».

Нагадуємо, що 16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС України

Читати далі

Суспільство

16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО)

Опубліковано

Узимку 16-річна студентка з Кривого Рогу Ольга Лактіонова витягла з води дівчинку, що провалилася під кригу. Тіла двох братів урятованої дитини надзвичайники змогли знайти лише за дві доби. За свій вчинок Оля отримала державні нагороди від президента та міністра внутрішніх справ.

Про це повідомляє Міністерство Внутрішніх справ України.

Ризик заради порятунку

13 лютого на річці Інгулець четверо дітей гралися на кризі, коли та розкололася — двоє братів та їхні сестри провалилися. Оля впізнала своїх знайомих і побігла допомагати.

Дівчина розповіла, що взяла імпровізований пліт, вхопилась за нього та почала плисти на порятунок і сама ледь не втонула, коли цвях, що стирчав у дошці, зачепився за її одяг. На поверхні води Оля змогла втримати 12-річну Віолетту, яка до цього провалилася під кригу. Місцеві жителі допомогли витягти обох дітей.

Читайте також: В Україні вперше вручили дітям відзнаку «Майбутнє України»: хто отримав нагороду (ФОТО)

За допомогу дітям Ольгу Лактіонову нагородили відзнакою Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Також дівчині присвоїли нову нагороду «Майбутнє України»від президента.

Нагадуємо, що 10-річна дівчинка з Одеси врятувала маму під час масованої атаки «Шахедів» (ВІДЕО).

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Читати далі

Суспільство

«Батько маркетингу» з українським корінням

Опубліковано

Філіп Котлер перевернув світове уявлення про маркетинг і вписав себе в історію. Його книжки розлітаються по світу, а студенти завдяки його знанням опановують навчальні дисципліни. Та чи знаєте ви, що цей маркетолог — син українців?

ШоТам дослідили його біографію та розповідають, як Філіп став батьком сучасного маркетингу.

Емігранти, що шукали кращої долі у Штатах 

Філіп Котлер народився в 1931 році в Чикаго, США, але з Україною його пов’язують батьки — Моріс Котлер (Котляревський) і Бетті Бубар. Різні джерела подають місця їхнього народження по-різному: начебто обоє були з Чернігівської області, або ж батько з Ніжина, а мама з Бердичева.

Автобіографічна книжка Філіпа Котлера. Фото: Amazon

Але факт лишається таким, що двоє молодих мігрантів у 1917 році шукали кращої долі за океаном, а врешті знайшли одне одного, створили сім’ю та дали життя майбутньому цілої галузі. Крім Філіпа, у Бетті та Моріса народжуються ще двоє синів. Котлер пригадує, що тато хотів, аби всі троє стали атлетами, але в жодного спортивна кар’єра не склалася. Пізніше батько таки сказав, що пишається своїми синами, попри те, що ті обрали інші шляхи. Молодший Ніл став професором і дослідником політичних наук, середній Мілтон — бізнесменом, а найстарший нащадок Котляревських зробив величезний вклад у маркетинг як галузь. 

Кар’єра та перша книжка для студентів

Філіп Котлер ще з дитинства думав, яку професію йому обрати. Хлопчик любив читати і фантазував про своє майбутнє, приміряючи різні кар’єрні ролі.

«У дитинстві, коли чув про людину, яка зробила щось цікаве, одразу ж теж хотів цим займатися. Коли читав статтю про астронавта, хотів ним стати. Про Ейнштейна — хотів бути вченим і математиком. Коли ознайомився з біографією Лінкольна, мріяв потрапити у світ політики», — пригадує Філіп Котлер свої ранні роки.  

Але його вибір зупинився на економіці, тож магістерський ступінь він отримав у Чиказькому університеті, а докторський — у Массачусетському технологічному. Потім почав викладати, і написав першу книжку саме для занять зі студентами — «Менеджмент маркетингу. Аналіз, планування та контроль» (1967). Але вона вийшла за межі класу та стала бестселером — її переклали на понад 25 мов. На зараз у Філіпа Котлера вийшло вже близько 100 книжок. 

Філіп Котлер писав: «Маркетинг — це перегони без фінішної прямої». Фото: pkotler.org 

Зробити світ кращим

У чому ж полягає основна ідея економіста та чому його вважають «батьком» сучасного маркетингу? За Котлером, маркетинг — це спосіб не просто продати товар чи послугу, а задовольнити потребу споживача й показати свої цінності. 

«Хороша компанія пропонує відмінні продукти та послуги. Чудова компанія також це пропонує, але ще й прагне зробити світ кращим місцем», — писав науковець.  

Тож дослідник запевняє, що бізнес мусить мати місію та дбати не тільки про прибуток, адже світ змінюється, а з ним і маркетинг.

«Мій вчитель Мілтон Фрідмен висловлював ідею: коли ви хочете виміряти успіх, вам треба мати одиницю прибутку. І якщо це є, то не хвилюйтеся про все інше. Але тепер все змінилося. Ми маємо практикувати сталість, і, на щастя, зараз компанії намагаються відновити ресурси, використати їх повторно, позбутися сміття», — казав Філіп Котлер під час лекції проєкту ReІnforceUA від Бізнес-школи МІМ.

У 2010 році він створив Всесвітній маркетинговий саміт (World Marketing Summit) — незалежну організацію зі штаб-квартирою в Торонто, що прагне завдяки маркетингу створити кращий світ для майбутніх поколінь.

Котлер та Україна

94-річний Філіп Котлер пам’ятає про своє українське коріння, хоч і народився в Штатах. У 2006 році він отримав звання Почесного доктора НаУКМА та прочитав у Могилянці лекцію. 

Філіп Котлер в Україні на лекції у Києво-Могилянській академії. Фото: Фотогалерея НаУКМА

А у 2022 році науковець висловив підтримку нашій державі та виступив з безоплатною онлайн-лекцією:

«Коли почалась війна проти вашої країни, я сподівався, що всі великі країни світу, як-то Індія та Китай, підтримають Україну. І був дуже розчарований, коли цього не сталося — вони захотіли бути нейтральними. Але також Сполучені Штати Америки та інші союзники мають вести переговори, в яких вони зробили недостатньо. Вони мають публічно говорити з тими країнами про те, що робить зараз росія».

Фото обкладинки: Branding Mag

Читати далі

Шопочитати

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...