Суспільство
Буцька громада на Черкащині засадила вільні землі, щоб запобігти продовольчій кризі (ВІДЕО)
У Буцькій громаді на Черкащині фермери засіяли поля та сади і запасаються продуктами на зиму. Там виростили понад 3 тонни огірків та кабачків. Частиною овочів забезпечили дитячий садочок, передали ЗСУ і переселенцям.
Про це ШоТам розповідає у межах проєкту «Громада діє».
У Буцькій громаді вважають, що боротися за Незалежність – це тримати економіку на плаву. Громада засадила всі вільні землі, аби взимку були продукти. Тут вважають, що треба годувати і себе, і хлопців у ЗСУ.
«Ми всі стараємось на сьогоднішній день всією нашою громадою максимально більше створити робочих місць, максимально засадити «Сади Перемоги» для того, щоб був більший дохід у нашій країні. Буде більший дохід – будемо більше незалежними», — розповідає Буцький селищний голова Сергій Залізняк.
Читайте також: «Ми запросили понад 500 підприємців». Як Володимир-Волинська громада допомагає українському бізнесу під час війни
Насіння під посів та все необхідне надала всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги».
«Бачте, які гарні помідорчики стигнуть. Я думаю, що кількість буде така, що достатньо буде не лише нашим закладам, а ще й іншим громадам будемо допомагати з продуктовими наборами», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.
Уже є перший урожай – зібрано близько 2 тонн огірків та 1 тонну цукіні. А ще зібрали кавуни, найбільший з яких – 15 кг 200 г.
«Такі ось, дивіться, екологічно чисті, тут навіть не міндобрив, навіть ніяких добрив інших немає. Тут все лише вода і земля. Помідорчики, капуста. Ось дивіться, які вже зав’язалися чудові голови», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.
У громаді засіяли комунальні землі і долучилося 100 приватних господарств. Ніна Володимирівна посіяла тисячу помідорів, огірки, часник, буряк, капусту та ягоди. Планує забезпечити свою родину, а також переселенців.
«Все вродило, все гарно. Треба старатися і все буде. Треба дбати – й будем мати. І все», — Ніна Володимирівна, господиня.
Читайте також: 17-річний активіст з Луганщини допомагає переселенцям з рідної Кремінної. Ось його історія
Овочі та фрукти передають до шкіл та садочків громади. Там їх консервують для діток та переселенців. Крім того, свіжі та консервовані плоди відправляють українським військовим. І це ще не все – у громаді є власний рецепт згущеного молока!
«У цьому згущеному молоці немає взагалі зайвих продуктів жодних. Є лише молоко і цукор», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.
Згущенку передають місцевим та нашим захисникам на фронт. З такими запасами ніяка продуктова криза не лякає, а Перемога точно буде дуже солодкою!
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, громада на Рівненщині створила 17 пропозицій для евакуйованого бізнесу.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі