Суспільство
Буська громада влаштовує сеанси агротерапії для переселенців (ВІДЕО)
Ягідний коопертив «Як бджола» у Буській громаді влаштовує агротерапію для дітей-переселенців і військовослужбовців.
Про рецепт покращення емоційного стану розповідає ШоТам.
Буська громада дарує дітям-переселенцям ягідне життя. У кооперативі «Як бджола» влаштовують масове поїдання малини та спілкування з тваринами. Саме так тут лікують українську малечу від травм війни.
«Як бджола» народилася 4 роки тому та має 100 га землі з ягодами на будь-який смак.
«Це малина, суниця, полуниця, ожина, шипшина, бузина, троянда», — каже співзасновник ягідного кооперативу «Як бджола» Тарас Баландюк.
Із початком війни до громади почало приїжджати багато родин зі сходу. Засновники кооперативу бачили, які сумні та пригнічені переселенці.
Їм хотілося, щоб діти військовослужбовців і малеча знову усміхалися. Тому разом із благодійним фондом імені Святого Володимира започаткували безкоштовні екскурсії. Керівництво громади підтримало ідею та забезпечило гостей транспортом до плантацій.
«Діти сідають у бджоловіз і їдуть по наших полях. Екскурсовод буде розказувати, як ми вирощуємо ягоди, і будуть їсти діти прямо з куща ягідки сунички, малинки», — розповідає співзасновник ягідного кооперативу Тарас Баландюк.
Читайте також: «Дах над головою». Пенсіонерка з Алчевська організувала прихисток і роботу на фермі для переселенців
Ще дітки знайомляться із найбільшою в районі кобилкою Майєю. Годують овець, волохатих свиней і можуть подоїти кізок. А далі — катання на поні, батут і майстер-клас із приготовування піци у печі.
«Тісто розкачуємо по кругу, бортики не рухаємо руками, можете спробувати!», — каже працівник ягідного кооперативу Михайло Чучман.
Але головна родзинка дня — дегустація ягідного варення.
«Ми почали виготовляти варення зі своїх ягід, з органічних ягід, які ми вирощуємо на своїх плантаціях, і тих, які збираємо в лісі навколо», — каже співзасновник ягідного кооперативу «Як бджола» Тарас Баландюк.
Тепер хлопці активно продають ягідну смакоту через сторінки в соцмережах. І, незважаючи на кінець сезону, не залишать дітей без вітамінів узимку. Будуть і надалі дарувати їм добрі емоції та ягідне життя навіть під час війни.
Нагадаємо, молодь Зборівської громади зібрала для ЗСУ ₴1 млн завдяки розважальним івентам.
Також ШоТам розповідав, як переселенки знову повірили у себе завдяки Коропецькій громаді на Тернопільщині.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі