

Суспільство
БУР втретє провів всеукраїнську толоку в 48 локаціях по всій Україні
ГО «Будуємо Україну Разом» 27 травня об’єднала понад 1000 мешканців міст та маленьких сіл довкола спільної мети – зробити свій населений пункт чистішим.
Про це повідомляє ШоТам.
Всеукраїнська толока з БУР – це вже третя акція прибирання такого масштабу, яку ГО реалізує у партнерстві з організаціями та активістами еконапряму.
За день волонтери провели толоку у 48 локаціях та зібрали 1153 мішки зі сміттям. Ще у 13 локаціях толока була перенесена через погодні умови.
Наймолодшій волонтерці толоки – Аделі 2,5 роки, найстаршому учаснику – Анатолію 73 роки.

«На толоці відчувалася єдність поколінь, та справжня дружня атмосфера. До того незнайомі люди працювали як єдиний механізм, та не переставали дивуватися, що прийшло так багато учасників», – розповів Богдан, координатор толоки в Полтаві, де сотня волонтерів прибрала міську набережну.
Читайте також: Повернулися з Європи, аби волонтерити. Як мати з донькою приєдналися до руху «Будуємо Україну Разом»

Ідея проведення толоки приурочена до Європейського Дня парків. В європейських країнах цей день символізує міжнародну солідарність у питанні охорони природних територій.
«Ми розпочали змінювати простір “Розсадник” кілька років тому. Тоді це була поросла зеленню місцина з купою відходів. У травні 2023 року ми бачимо оновлений простір, який і надалі потребує втручань, догляду та підтримки, але з часом цих зусиль потрібно докладати все менше. Ця толока – одне з наших зусиль на шляху до сталості простору. Вже скоро на місці старої будівлі буде трава, а поле засіємо гарбузами. І так – маленькими кроками, ми будемо рухатись уперед, посилюючи нашу громаду та країну», – розповіла координаторка толоки у Львові та членкиня ГО «Плато» Діана.

Для БУР толока – це можливість об’єднати різних людей в громадах довкола спільної корисної справи та підкреслити важливість турботи про довкілля. Так БУР хоче продемонструвати силу спільної дії та важливість внеску кожного у глобальні зміни через долучення до локальних акцій.
На жаль, такі акції прибирання не є частими, але команда БУР сподівається, що волонтери, спробувавши такий інструмент взаємодії будуть організовувати толоки у своїх населених пунктах на регулярній основі.
Стати волонтером та долучитися до проєктів БУР можна заповнивши реєстраційну форму на сайті.
Про БУР
Будуємо Україну Разом — це всеукраїнська громадська організація, яка вже 9 років залучає молодь до волонтерства та співпрацює з громадами й активістами для реалізації проєктів.
Цього року мета БУР – 120 будівничих таборів та акцій у понад 50-тьох громадах за допомогою 6000 волонтерів та волонтерок.
Нагадаємо, фонд «Солом’янські котики» пропонує киянам посадити персональну сакуру у парку «Відрадний» за донат.
Крім того, волонтери проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова» відновлюють фасад унікальної 100-річної садиби в Чернігові.
Фото: надане ШоТам
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця
Суспільство

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.
Про це повідомили в КП «Київреклама».
Що демонтуватимуть
Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:
- спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
- вивіски;
- банери, панно на фасаді будинку;
- відеоекрани на фасадах будинків;
- електронні табло з «рядком, що біжить»;
- конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
- конструкції у підземних переходах та тунелях.
Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).
Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide