Суспільство
БУР втретє провів всеукраїнську толоку в 48 локаціях по всій Україні
ГО «Будуємо Україну Разом» 27 травня об’єднала понад 1000 мешканців міст та маленьких сіл довкола спільної мети – зробити свій населений пункт чистішим.
Про це повідомляє ШоТам.
Всеукраїнська толока з БУР – це вже третя акція прибирання такого масштабу, яку ГО реалізує у партнерстві з організаціями та активістами еконапряму.
За день волонтери провели толоку у 48 локаціях та зібрали 1153 мішки зі сміттям. Ще у 13 локаціях толока була перенесена через погодні умови.
Наймолодшій волонтерці толоки – Аделі 2,5 роки, найстаршому учаснику – Анатолію 73 роки.
«На толоці відчувалася єдність поколінь, та справжня дружня атмосфера. До того незнайомі люди працювали як єдиний механізм, та не переставали дивуватися, що прийшло так багато учасників», – розповів Богдан, координатор толоки в Полтаві, де сотня волонтерів прибрала міську набережну.
Читайте також: Повернулися з Європи, аби волонтерити. Як мати з донькою приєдналися до руху «Будуємо Україну Разом»
Ідея проведення толоки приурочена до Європейського Дня парків. В європейських країнах цей день символізує міжнародну солідарність у питанні охорони природних територій.
«Ми розпочали змінювати простір “Розсадник” кілька років тому. Тоді це була поросла зеленню місцина з купою відходів. У травні 2023 року ми бачимо оновлений простір, який і надалі потребує втручань, догляду та підтримки, але з часом цих зусиль потрібно докладати все менше. Ця толока – одне з наших зусиль на шляху до сталості простору. Вже скоро на місці старої будівлі буде трава, а поле засіємо гарбузами. І так – маленькими кроками, ми будемо рухатись уперед, посилюючи нашу громаду та країну», – розповіла координаторка толоки у Львові та членкиня ГО «Плато» Діана.
Для БУР толока – це можливість об’єднати різних людей в громадах довкола спільної корисної справи та підкреслити важливість турботи про довкілля. Так БУР хоче продемонструвати силу спільної дії та важливість внеску кожного у глобальні зміни через долучення до локальних акцій.
На жаль, такі акції прибирання не є частими, але команда БУР сподівається, що волонтери, спробувавши такий інструмент взаємодії будуть організовувати толоки у своїх населених пунктах на регулярній основі.
Стати волонтером та долучитися до проєктів БУР можна заповнивши реєстраційну форму на сайті.
Про БУР
Будуємо Україну Разом — це всеукраїнська громадська організація, яка вже 9 років залучає молодь до волонтерства та співпрацює з громадами й активістами для реалізації проєктів.
Цього року мета БУР – 120 будівничих таборів та акцій у понад 50-тьох громадах за допомогою 6000 волонтерів та волонтерок.
Нагадаємо, фонд «Солом’янські котики» пропонує киянам посадити персональну сакуру у парку «Відрадний» за донат.
Крім того, волонтери проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова» відновлюють фасад унікальної 100-річної садиби в Чернігові.
Фото: надане ШоТам
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі