Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Повернулися з Європи, аби волонтерити. Як мати з донькою приєдналися до руху «Будуємо Україну Разом»

Опубліковано

Олена та її донька Анастасія після повномасштабного вторгнення були вимушені покинути домівку і виїхати до Італії. Навесні вони почали активно волонтерити в центрі при українському консульстві: приймали, сортували й відправляли гуманітарну допомогу в Україну. Та понад усе прагнули якнайшвидше повернутися до рідного Києва. 

Восени, після повернення додому, мати з донькою поїхали волонтерками на два паралельні будівничі табори від ГО «Будуємо Україну Разом» – в Коломию та Угринів, аби облаштувати житло для переселенців, які втратили домівки через російську агресію. Про участь у відбудові України, свій досвід з БУР та плани на майбутні волонтерства Олена та Анастасія розповіли ШоТам.

«Я точно знала, що буду продовжувати волонтерську діяльність»

Олена: Мені 40 років, родом я з Криму, з міста Феодосія, бухгалтерка за фахом. З 2000 року живу в Києві, а в 2006 у мене народилась Анастасія, тож вона вже киянка. 

Мій колишній чоловік, Олександр, з 2014 року був учасником АТО, з березня 2022 року, після навчань у Польщі, захищає Україну на Харківщині. Усю весну та літо ми з донькою провели в Італії. А з вересня ми нарешті вдома.

Анастасія: Мені 16, я з Києва, але навчаюсь в Італії, в лінгвістичному ліцеї. Займаюся художньою гімнастикою та моделінгом. Волонтерити вирішила із самого початку повномасштабного вторгнення. В Італії ми з мамою збирали та відправляли коробки з необхідними речами для Українців, мама донатила на армію. Тож я точно знала, що повернувшись до Києва, буду продовжувати волонтерську діяльність.

Анастасія у БУР-таборі.

Олена: У жовтні донька заповнила анкету від ГО «Будуємо Україну Разом», вона вже чула про цей проєкт раніше, але не була впевненою, що 16-ти річних беруть на будівництво. Та коли з нею сконтактували з БУРу й погодили участь, вона дуже зраділа. Настя розповіла, що вони дуже круті і багато років допомагають, відновлюючи різні об’єкти по країні. Я ознайомилась із інформацією в інтернеті й надала свій дозвіл на участь доньки у проєкті. 

Оскільки я тимчасово не працюю і маю вільний час, то із задоволенням вирішила витратити його на добру справу, і сама стала волонтеркою. Єдине, у доньки була умова: ми маємо поїхати окремо на різні табори, аби вона почувалася незалежною від мене. Так я поїхала в Угринів, а донька – в Коломию. 

Анастасія: Я вперше почула про «Будуємо Україну Разом» від знайомої, яка вже була на таборі. І коли в жовтні була нагода поїхати, я подала заявку. Хоч я поїхала в табір сама, і це був мій перший БУР, я дуже швидко подружилася з іншими волонтерами. У нас була дуже приємна атмосфера і в таборі, і на будівництві. 

«Різні харизматичні молоді люди різних куточків України, та всіх об’єднує спільна мета – допомогти і бути корисними для України»

Олена: БУР табір перевершив усі мої очікування й сподівання. Команда була чудова: різні харизматичні молоді люди із заходу і сходу, центру і півдня України. Та всіх об’єднує спільна мета – допомагати і бути корисними для України. Ми добре попрацювали, проте я відчуваю, що могла зробити ще більше, якби на будові не темніло так швидко. Враження від табору – десять з десяти!

Анастасія: Було дуже приємно усвідомлювати, що всі люди поряд зі мною – майбутнє нашої країни, які мають бажання витрачати власний час заради допомогти іншим. Я точно буду продовжувати волонтерити, коли матиму таку можливість, допоки це буде потрібно. 

Олена: У грудні планую поїхати на табір в Макарові, буду приїздити вдень на роботи, а ввечері повертатися додому, в Київ. Моя донька теж збирається продовжувати волонтерство з БУРом. Хотіла б повернутися в Коломию зі своєю подружкою, треба лише знайти у навчанні вільний тиждень для цього. 

Олена разом із іншими учасниками табору від БУР.

Про БУР

Будуємо Україну Разом – громадська організація, яка створює можливості для молоді творити зміни в країні через волонтерство. БУР виник у 2014 році під час відновлення будинків у деокупованому Краматорську. Волонтери встановили нові вікна у знаменитій Краматорській багатоповерхівці та відбудували два повністю зруйновані будинки у Семенівці. Юрко Дідула та Коля Дорохов восени 2014 року створили в Краматорську перший в Україні молодіжний центр «ВІЛЬна ХАта».

Читайте також: Будуємо разом. Це чотири волонтерські ініціативи, які відновлюють нашу країну

За 8 років діяльності команда залучила до волонтерства більш як 4 тисячі молоді з України та різних куточків світу. БУР напрацював унікальну модель підсилення молоді через волонтерство, неформальну освіту, фінансування бізнес та освітніх проєктів, менторство та формування довіри, які ми успішно застосували в більш ніж 100 містах по всій Україні.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі