

Суспільство
Благодійники встановили величезний айсберг у Києві
Zagoriy Foundation запустили інформаційну кампанію «Розтопіть лід упереджень», мета яка розвінчує міфи щодо благодійних фондів.
Інформаційна кампанія «Розтопіть лід упереджень» покликана змінювати думку суспільства щодо діяльності та привертати увагу до системної роботи благодійних фондів. Через конкретні факти і статистичну інформацію ми доводимо, що без благодійних фондів неможливо викорінити проблеми і побудувати системну роботу сектору.
Статистика
Лише 3% українців допомагають через благодійні фонди. Така тенденція викликана недовірою до фондів та безліччю міфів навколо. «От якби всі стереотипи трансформувати у фізичну форму й знешкодити» — подумала команда Zagoriy Foundation. Саме так народилася ідея кампанії «Розтопіть лід упереджень».
Читайте також: Одна здача крові може врятувати три життя. Історії українців, які стали донорами
Є стереотип, що краще допомогти людині напряму, ніж через благодійний фонд. Або що благодійні фонди працюють для піару їхніх власників. Чи, наприклад, що за роботу в благодійних фондах не потрібно, адже тут працюють за покликом серця.
Спростування цих стереотипів ви знайдете за посиланням.

Лише після того, як люди позбудуться стереотипів, можна побудувати довірливі та міцні відносини. А саме це основа для розвитку некомерційного сектору.
Суспільство має ще багато упереджень, та чи варто вірити в них? Некомерційний сектор для подальшого розвитку потребує підтримки: суспільства, держави, бізнесу.
«Згідно з дослідженнями Zagoriy Foundation, одна з найбільших перепон для розвитку культури благодійності в Україні — недовіра до благодійних фондів. Щоб змінити цю ситуацію, ми створили інформаційну кампанію «Розтопіть лід упереджень». Проєкт багатокомпонентний: частину ми представляли на Книжковому Арсеналі, частину — в місті, ще частину зможете прочитати на «Медіа Великих Історій» в розділі Спецпроєкти. Головною задачею команди фонду було просто пояснити доволі складні процеси. Маємо надію, результат зацікавить кожного» — каже директорка Zagoriy Foundation Євгенія Мазуренко.

Довідка
Благодійний фонд Zagoriy Foundation був створений у 2015 році Глібом, Катериною та Володимиром Загоріями для реалізації благодійних проєктів. Zagoriy Foundation системно впроваджує накопичений поколіннями сім’ї Загорій досвід благодійництва. Пріоритетним напрямом діяльності фонду є розвиток культури благодійності в Україні. В цьому напрямі фонд впроваджує сталі проєкти й окремі активності.
Нагадаємо, у Харкові підприємець встановив СЕС на даху дитячого будинку.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини