Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua Resize YHs3oWwQEKro imgonline com ua Resize YHs3oWwQEKro

Суспільство

Бізнес на пенсії: як одесит продає авторські ляльки за $300

Опубліковано

Залишившись без роботи, колишній офіцер Олександр Бесарабов зрозумів,  що може робити ляльки і заробляти на цьому. Поручик Ржевський, Хоттабич, Проня Прокопівна, Баба Яга у шкіряному комбінезоні та багато інших персонажів оживають у майстерні Олександра. А коштують такі ляльки $300.

Олександр Бесарабов

Одеський ляльковий майстер

Олександр Бесарабов закінчив військове училище та 12 років служив у радянській армії. Працював торговим представником та директором підприємства. На пенсії, залишившись без роботи, почав створювати авторські ляльки.

“Якщо вже сидіти без роботи, то можна на цьому заробити”

Я почав займатись ляльками приблизно 7 років тому, коли залишився без роботи. Раніше працював і торговим представником, і директором великого підприємства. Але здоров’я не дозволило мені тим всім займатись.

Читайте також: П’ять українських бізнес-шкіл, де вас навчать вести бізнес з нуля

Якось я сидів вдома і вирішив відремонтувати парасольку дружини. Полагодити не вдалось, проте вийшла якась людина з крилами. Потім був ще один виріб – літак з моторчиком, який махав крилами.

Це черговий персонаж із серії “Летючі”: Романтики “Ікар і Тобик”. Лялька кріпиться за допомогою вбудованого затиску на будь-яку полицю

Чому це все у мене вийшло? Це ж не просто каменюкою вдарило. Я навчався у художній і музикальній школах, займався карбуванням, мозаїкою, ліпкою. Мене тягнуло вступити у художній інститут, але доля розпорядилась інакше і я став офіцером та у радянський час 12 років служив в армії.

Коли я почав займатись ляльками, то вже вмів і малювати, і ліпити, і гравірувати. Мені не потрібно було ніяких майстер-класів, я просто брав знання із своєї життєвої  скарбниці і таким чином застосував їх.

Читайте також: Сумки з рекламних банерів: як переселенка з Макіївки започаткувала еко-бізнес

Мої знайомі, які є власниками магазину сувенірів “Кошкін дом” у нас в Одесі побачили мій перший виріб і запропонували спробувати реалізувати це у себе в магазині. Ляльку одразу купили. Тому я вирішив, що якщо вже сидіти без роботи, то можна спробувати на цьому заробляти.

Ляльки з одеською душею за $300

Ідеї для своїх ляльок я беру з книг, літератури, кіно, життєвого досвіду, розмов, жартів. Ми ж в Одесі живемо. Тут це так пре! Мама не горюй! У нашому місті сильний фольклор, суміш різних національностей, тому тем для творчості не злічити. Я вже зробив близько 200 персонажів.

Я спеціалізуюсь на виготовленні портретних ляльок, тут варто детально зобразити рум’янець на щічках та кожну зморшку. Руки та ноги створюю за допомогою стоматологічних інструментів. Коли все готово, то запікаю у духовці, щоб матеріал став більш міцним. А одяг для ляльок сам не роблю, це не моє, цим займається професійна швачка.

Це лялька “Старий Хоттабич” з аксесуарами (килим, кальян, чарівна лампа, льотний шолом)

Використовую шкіру, скло, мідь, латунь, дерево, сталь. Якщо у героя є чарка, то я роблю її з скла, якийсь дзвін – з міді або латуні. Все максимально реалістично. Коли людина бере в руки мою ляльку, то розуміє, що це справжнє мистецтво, у якому немає ніякого китайського непотребу.

Знаєте, до мене натхнення приходить в чотири ранку. Я прокидаюсь, викочую очі і записую свої ідеї в блокнот чи надиктовую в телефон. А потім лягаю спати і вже зранку приступаю до роботи.

Загалом, робота займає три-чотири тижні. А коштують ляльки $300 і вище.

“Замовлення американців виходять мені боком”

Серед моїх ляльок є і виключно одеські персонажі. Це і ювелір, і кутюр’є, і фотограф з Дерибасівської, і домовик. Серед відомих кіногероїв барон Мюнхаузен, митник Верещагін, Проня Прокопівна та Голохвастов із відомого фільму “За двома зайцями”.

Проня Прокопівна та Голохвастов

Останні, мабуть, найскладніша моя робота. Тут герої прикурюють цигарки, зачепившись мізинцями. Важливо передати настрій і характерні для героїв пози.

Крім ляльок я ще виготовляю дирижаблі з маленькими пасажирами. Якщо відкрити дверцята, то можна побачити всередині моряків.  

Колись через сайт Etsy у мене замовити такий дирижабль, але двометровий. Запропонували $1000 тільки за доставку. Ох, мені той Etsy боком виходить. Бо відмовитись неможливо, а це ж скільки шкіри треба для такого дирижаблю та ще й відправити такий великий виріб складно. Американці звикли, що натиснули кнопку і завтра це повинно стояти біля його дверей.

Зараз у мене замовляють ляльки через сайт, або Facebook. Мої вироби є у Португалії, Нідерландах, Німеччині, США, Ізраїлі, Данії та Росії. Іноземці купують або через інтернет, або на виставках.

Замовляють і для декору ресторанів чи кафе. В Одесі є кілька місць, де красуються мої ляльки.

Портретні карикатури для мільйонерів

Є люди, які купують на подарунок. От що дарувати людині, у якої по вісім машин стоїть в гаражі на кожного члена родини. Тому часто замовляють саме цікаві портретні ляльки.

Читайте також: Як зробити бізнес на сушених грибах

Якось жінка хотіла зробити подарунок чоловіку і зобразити його в робочій обстановці. Але я кажу, що це банально та нудно. Почали думати, перебирати і виявилось, що він любить подорожувати, тварин, фотографувати. А в юності мріяв стати актором комедійного жанру і його улюблений персонаж Містер Бін. Так і зобразили його з червоною краваткою, у сірих штанях

Тому мені важлива не тільки фотографія людини, а й пізнати його інтереси, зрозуміти, чим він цікавиться, щоб з вигадкою та оригінальністю зробити ляльку.

Ляльковий оскар

Минулого року я завоював престижну нагороду на німецькому конкурсі ляльок «Макс-Оскар-Арнольд».

Німеччина дуже лялькова країна. Зараз там щороку проводять світовий конкурс на кращу ляльку сучасності. Переможці отримують грошову винагороду. Загальний фонд конкурсу – 10 тисяч євро. Ця сума ділиться між переможцями.

Мені пощастило отримати нагороду. Ми увірвалися в цей конкурс та викликали фурор. Я отримав бронзовий та срібний приз. Перший – за кращу шаржову карикатуру, другий – переможець минулих років, бест ін бест. Мою ляльку “Ювелір” визнали кращою”.

Олександр Бесарабов з нагородою у конкурсі ляльок «Макс-Оскар-Арнольд»

Я часто їжджу всілякими виставками та конкурсами зі своїми виробами. І можу сказати, що 98% майстрів – жінки. Нас, чоловіків, троє чи четверо. Жінки дуже люблять прикрашати, акцентують на вбранні і менше уваги приділяють природній позі та міміці, а це дуже важливо для справжніх ляльок, які передають характер персонажів.  

Коментарі

Суспільство

Як українці зупиняють показ російської пропаганди за кордоном (ВІДЕО)

Опубліковано

Минулого тижня на Венеціанському кінофестивалі показали пропагандистський російський фільм, який виправдовує злочини росіян та присутність їхньої армії в Україні. Його планували поширювати на інших міжнародних фестивалях, але у справу втрутилися українці. Вчора, 10 вересня, наші люди влаштували у Торонто мітинг проти показу фільму «Росіяни на війні» на міжнародному фестивалі.

Відео: ШоТам

Українська кіноспільнота першою відреагувала на показ, надала події розголосу та створила відповідну петицію про заборону майбутніх показів російської стрічки за кордоном.

Фото: ШоТам

До справи долучився генеральний консул України в Торонто, Міністерство закордонних справ України та Верховна Рада, яка звернулася до колег з Парламенту Канади із закликом не допустити поширення пропаганди. А також обурені українці, які залишили на сторінках фестивалів тисячі коментарів.

Читайте також: Brave1 збільшує гранти для оборонних розробок: на які кошти можна розраховувати

Фото: ШоТам

А вчора, 10 вересня, наші люди влаштували у Торонто мітинг проти показу фільму «Росіяни на війні» на міжнародному фестивалі. І вже отримали перший результат — канадська організація, яка фінансувала створення російського фільму, більше не буде підтримувати та транслювати фільм. Відповідна заява з’явилася на сторінці організації TVO.

Нагадаємо, на Google Arts & Culture анонсували новий розділ проєкту «Україна поруч».

Фото: ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одяг із сенсом: 7 брендів, які популяризують українських діячів

Опубліковано

Хустка з піснями Івасюка чи футболка з цитатою Шевченка? ШоТам зібрав 7 брендів одягу й аксесуарів, які допомагають більше дізнатися про відомих українців.

byMe 

Бренд одягу byMe створило в Києві подружжя Аліни та Дмитра Сердюків понад вісім років тому. 

«byMe не лише виробник жіночого одягу, але й рушій культури, осередок нового погляду на вже знайоме чи давно забуте», — йдеться на сайті бренду.

Задля створення одягу бренд співпрацює з музеями й експертами та вивчає фахову літературу. Перша колекція, яку повʼязали з українським мистецтвом, називалася «Хто ми є?» — її бренд присвятив Шевченку та створив у співпраці з Національним музеєм Тараса Шевченка.

А  от одна з колекцій хусток бренду називається «Березіль», адже присвячена театру Леся Курбаса. Її запустили в співпраці з проєктом «Open Kurbas: цифрова колекція», який надав доступ до матеріалів.

Нову осінню колекцію бренду, присвячену Лесі Українці, створили за підтримки Музею видатних діячів української культури. Бренд зробив акцент на комірцях, адже поетеса любила доповнювати ними свої щоденні образи.

Де купити: сайт

Вартість: одяг з колекції «Леся Українка» — від 1190 гривень

Мерч від «Локальної історії»

Медіа «Локальна історія» створило власний мерч — футболки та худі на історичну тему. Зокрема, на футболках можна побачити зображення Степана Бандеру в горах, відтворене зі справжньої світлини, адже той дійсно любив походи в гори й активний відпочинок. 

Також є кілька варіантів, присвячених Русі, — наприклад, футболка «Іду на Ви» є присвятою героїчним походам руського князя Святослава, що попереджав своїх ворогів про початок воєнних дії цим легендарним висловом.

Де купити: сайт 

Вартість: від 550 гривень

Nesamovyto

Nesamovyto — український бренд одягу та аксесуарів, який поєднує повсякденні речі з мистецтвом. Одну з найбільших колекцій «Несамовиті обличчя» бренд створив у співпраці з ілюстраторкою Марією Оз — це чотири шовкові хустки: «Леонтович», «Курбас», «Плитка-Горицвіт» та «Крушельницька», а також їхні утеплені варіанти, які візуально розповідають про цих постатей.

Наприклад, на хустку, присвячену Леонтовичу, нанесли такі сенси: нотний стан, який символізує його діяльність; різдвяну зірку, адже Леонтович написав відомого «Щедрика»; голуба — символа миру та свободи, якому присвячена композиція «Ой у саду голуби гудуть». 

Також у бренду є окремі хустки, пов’язані з мистецтвом, як-от весняна «Я піду в далекі гори», присвячена творчості Володимира Івасюка.

Де купити: сайт

Вартість: хустки — від 2 800 гривень

Marmur

«Твій культурний одяг!» — так описує себе бренд одягу з цитатами українських класиків, який робить «літературу видимою». 

Зокрема, бренд пропонує футболки з висловами Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Івана Багряного, Лесі Українки та Григорія Сковороди, а також худі зі словами Івана Франка.

«Я був поза політикою до 17 років, а потім якось почав диивитись на цей світ з-під окулярів українця під проводом Бандери. Зняв рожеві окуляри малоросійства і почав пірнати в українську культуру. У 2019 році започаткував культурний проєкт Marmur, крамницю Marmurstore і перейшов остаточно на спілкування українською», — розповідає засновник бренду Роман Алімаскін у своїх соцмережах.

Де купити: Інстаграм

Вартість: від 550 гривень

«Авіація Галичини»

«Ми — це український бренд одягу, натхненний новою українською армією. Армією, яку ми мали колись і знову маємо зараз через потребу захищати свої кордони», — пишуть на сайті бренду.

Більшість одягу бренду присвячена бригадам цивільної та військової авіації. Також серед колекцій є серія футболок, худі та поло «Ігор Сікорський», що вшановує українського винахідника.

Інша колекція «Індіанець» присвячена українському пілоту Івану Даценку, який став вождем індіанського племені ірокезів, хоча всі вважали його загиблим у роки Другої світової війни.

Де купити: сайт

Вартість: одяг для дітей — від 500 гривень, для дорослих — від 850 гривень

Literaturniy store

Це літературно-просвітницька онлайн-крамничка одягу й аксесуарів, де можна не лише купити вбрання із зображеннями українських класиків, але й більше дізнатися про них. 

«Щоб не плакать, я сміялась» Лесі Українки, «Цілую з першого рядка, бо до останнього не втерплю дуже скучив» Василя Симоненка чи «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями» Тараса Шевченка — ці та інші футболки з цитатами видатних українських постатей в історії можна придбати в Literaturniy store.

Де купити: інстаграм

Вартість: від 770 гривень

Luckyhumanoid

Український бренд повсякденного одягу випустив футболку «Розстріляне відродження» про дев’ятьох українських митців, яких знищила радянська влада у 30-х роках XX століття. 

«”Розстріляне відродження” — це громада, в яку об’єднано понад 260 тисяч митців, закатованих більшовицьким тоталітарним режимом. Тоді було знищено 80% української творчої інтелігенції. Ми згадали лише маленьку частину, та наш обов’язок — пам’ятати кожного!» — зазначає бренд в описі до футболки.

Де купити: сайт

Вартість: 1100 гривень

Усі фото в статті — із сайтів та соцмереж брендів.

Читайте також: Футболка як донат: це 5 колекцій брендів, які закривають збори для військових

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Місія МВФ погодила виділення Україні траншу в $1,1 мільярда

Опубліковано

Місія МВФ узгодила виділення Україні траншу у 1,1 млрд дол. Серед подальших умов – боротьба із ухилянням від сплати податків, відновлення діяльності незалежної наглядової ради «Укренерго» та аудит НАБУ

Про це повідомляє пресслужба МВФ.

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ), які працювали в Києві з 4 вересня, погодили позитивний перегляд чотирирічної програми для України та виділення нового траншу в розмірі 1,1 мільярда доларів.

Керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей повідомив, що Україна виконала всі умови для цього перегляду.

Щодо підвищення податків, МВФ не встановлював конкретних вимог, але рекомендував Україні вживати заходів для боротьби з ухиленням від сплати податків і тіньовою економікою.

Читайте також: Вцілілі квартири на Сирці підключать до комунікацій: компенсація на ремонт

Також МВФ закликав реформувати митницю, зокрема надати Міністерству фінансів більший контроль і забезпечити прозорий вибір керівників митниці.

Серед найближчих завдань – створення Вищого адміністративного суду, реформування Рахункової палати, проведення аудиту НАБУ та відновлення наглядової ради «Укренерго» до кінця грудня.

Нагадаємо, Україна отримала €70 мільйонів від Банку розвитку Ради Європи.

Коментарі

Читати далі