Суспільство
«Бешкетники Сірка» влучним ударом арти знищили спостережний пункт окупантів (ВІДЕО)
Бійці 92 ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка знищили ворожий спостережний пункт, який окупанти облаштували в лісосмузі.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці бригади.
Спостережний пункт з особовим складом противника вдалося виявити за допомогою безпілотника. Після цього по позиціях росіян відпрацювала українська артилерія. Унаслідок удару частина військових росармії зазнала поранень.
«Спільна праця наближає нас до перемоги», – підписали відео бійці 92 ОМБр, натякнувши на допомогу побратимів з аеророзвідки.
Про бригаду
92-га окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка- формування механізованих військ у складі Сухопутних військ ЗСУ. Бригада створена у 2000 році на базі 6-ї дивізії Національної гвардії України.
Тривалий час бригада була одним з останніх резервів ЗСУ і зберігалася для оборони Харківського напрямку від можливого російського вторгнення. У серпні 2014 року ротно-тактична група була направлена на Донбас у спробі деблокувати оточені під Іловайськом війська.
Під час повномасштабної війни 2022 року 92 ОМБр брала участь в обороні Харкова на Чугуївському напрямку. Бригаду названо на честь Івана Сірка – кошового отамана Запорізької Січі у XVII столітті.
Нагадаємо, українські військові знищили російську вогнеметну систему «Сонцепек» пострілом з вітчизняного ПТРК «Стугна».
Також ми писали, що українська авіація завдала нових ударів по російських загарбниках на південному напрямку: уражено опорні пункти та райони зосередження техніки окупантів.
Фото: facebook.com/92OMBr.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі