Суспільство
Бельгія передасть Україні великокаліберні кулемети M2HB
Бельгія надасть Україні великокаліберні кулемети M2HB, боєприпаси до них та спорядження для військових.
Про це пише польське видання Defence24.
За словами міністерки оборони Бельгії Людовін Дедондер, яку цитує видання, країна надішле новий пакет військової допомоги на €12 мільйонів. Крім кулеметів, українські військові також отримають зимове спорядження, захисні шоломи та оптику.
Читайте також: «Ми витримали пекло Луганщини». Як 22-річний випускник військової академії командує ротою 24 ОМБр
Також на початку 2023 року Бельгія планує передати Україні автомобілі медичної допомоги та евакуаційні машини. Загалом Бельгія вже надала Україні озброєння та іншої допомоги на €45 мільйонів, зокрема, кулемети, протитанкова зброя та медичне обладнання.
Додамо, M2HB виготовляється бельгійською компанією FN і належить до сімейства американських кулеметів калібру 12,4 мм системи Браунінга.
Раніше ми повідомляли, що Бельгія виділяє 8 млн євро для нелетальної допомоги українським військовим.
Крім того, бельгійські волонтери передали три карети швидкої допомоги підрозділам Військово-Морських Сил ЗСУ.
Фото: defence24.pl.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі