

Суспільство
Міжнародний день сексу: Як працює український секс-шоп Lovespace (16+)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Серед невисоких будівель минулого століття на Ярославській, що у Києві, видніється яскраво-рожева неонова вивіска. Затемнені вікна та кольорові графіті при вході. Всередині потрапляємо в найбільший еротичний арт-простір в Україні – це сучасний секс-шоп з іграшками, білизною, БДСМ-товарами, книгами та іншим. На стінах роботи художника Сержа Пайе та чорно-білі фотографії у стилі “ню”. А ще багато вільного місця.
Такий 3D-тур ми зробили у секс-шоп Lovespace. Його власник – Тарас Крупа, який раніше заробляв на юридичних послугах. Але така робота йому набридла, незважаючи на стабільний прибуток у $3-4 тис. на місяць. Разом з товаришем вони вирішили відкрити секс-шоп.
Читайте також: Білявка-ковальчиня: як створити кузню і обставити конкурентів-чоловіків
Чому власники відмовились від дешевого китайського товару, який так популярний на полицях секс-шопів? Чому Lovespace найкреативніший в Україні? Як стали першим інклюзивним секс-шопом? Та чому люди стояли в чергах, щоб їх відшмагали? Ми розпитували у Тараса.

Тарас Крупа
Власник секс-шопу Lovespace
Від юриста до власника секс-шопу
Я вісім років займався юриспруденцією, був посередником між бізнесом та державою. Але це мені набридло, там багато грошей та лайна.
Мій майбутній партнер у 2010 році вирішив відкрити власний секс-шоп. Але все закінчилося на стадії ідеї. Мирослав молодше мене на 10 років. Спочатку у нього не вийшло відкритись, а у мене були гроші і я запропонував спробувати зайнятись секс-шопом разом.
Всі, коли починають, досліджують ринок. Ми цього не робили і до сьогоднішнього дня.

У мене не було досвіду, і для початку я вирішив, що нам потрібен сайт. Як часто це буває, знайшов знайомого програміста, який разом з дизайнером зайнявся розробкою. Це обійшлось у $2 тисячі моїх власних коштів.
У нас кремом не збільшують груди
Спочатку ми наповнювали полиці секс-шопу всім підряд. Тоді всі магазини скуповували весь непотріб, який був ще й шкідливий, через фталати (шкідливі речовини, які додають для пом’якшення матеріалу виробу).
Я випробував всі наші товари на собі зі своїми партнерками і зрозумів, що вони не витримують просто ніякої критики. Зробив власну табличку для наших працівників, де писав характеристики товарів, якими користувався: мастурбатори, іграшки, вібратори.

За перші три роки ми відмовились від більше 15 тисяч позицій товару і змінили китайський мотлох на якісних американських та європейських виробників.
секс-шоп одні з небагатьох, хто дає гарантійний термін практично на всі іграшки.
Ми відмовились від бадів і засобів для збільшення грудей та члена. Це все фейк. Крем вам не збільшить нічого, окрім розчарувань.
Хоча секс-шопи нормально на цьому заробляють, особливо на таблетках. Взагалі, по законодавству, віагру не можна продавати, якщо у тебе немає ліцензії на аптеку чи аптечний пункт. Але магазини примудряються їх продавати, іноді навіть під іншими назвами.

Але я вирішив поширювати те, що покращує здоров’я людей. Це масажери простати, вакуумні помпи, гідропомпи. Завжди згадую історію, коли у мене питали колеги, як ми виживаємо без таблеток. А я просто відповідав, що ми продаємо масажери простати.
Відмовились від китайського непотребу – три роки в мінус
Відмова від неякісних товарів значно вплинула на наш прибуток. Якщо спочатку у нас було 700 замовлень, то після того, як викинули на смітник китайський мотлох, ми повернулись до 70 на місяць, продажі впали майже в 10 разів.
Ті, хто шукав дешевий товар, перестали в нас купувати. Ми намагались їм пояснити, що не існує цієї чарівної пігулки. Десь 10% це розуміли і залишились нашими клієнтами.
Три роки ми працювали в мінус. Але я кайфував від того, що роблю. Цікаво, що працюючи юристом, я міг заробити $3-4 тисячі за одну справу не напрягаючись, а тут я заробляв мінус 10 тисяч гривень.
Нас врятувало те, що у мене були гроші. Завдяки цьому, я міг помилятись, починати все спочатку та виплачувати зарплату.
Читайте також: Бонги для айтішників та “повітряні кити”: донецький архітектор створює унікальні глиняні фігури
Щоб якось ще підтримувати продажі, ми запропонували нашим клієнтам нічну доставку секс-товарів. Її робили саме ми – власники. Але згодом вирішили відмовитись від цього, бо це важко. Буває, приїжджаєш з замовленням, а п’яний клієнт не піднімає слухавку і що робити?
Ми самоучки і на початку наробили купу помилок. Могли не побачити і за кілька годин злити на рекламу три тисячі доларів, при заробітку кілька сотень доларів. Або я міг заплатити за розробку сайту $20 тисяч, при тому, що наші колеги платили в рази менше.

Ми, напевне перший секс-шоп, який органічно росте і вже давно перестали публікувати лише цицьки та дупи. Ми не робили ніякої реклами, допомогло сарафанне радіо. Facebook взагалі не пропускає слів “секс-шоп”, “вібратор” і тому подібне.
Зараз для просування використовуємо Google AdWords, але там теж є свої обмеження.
Як відкрили офлайн секс-шоп
Наш перший офлайн секс-шоп був на Петрівці. Через півтора року роботи нас звідти “попросили”. Відповідно, ми втратили місце та гроші, які вклали в ремонт.
Але це дало нам значний поштовх вперед. Якщо вам роблять якусь гидоту, то дякуйте, бо це змушує рухатись далі.
Я почав шукати просторне приміщення, щоб там вистачило місця і для шоуруму, і для БДСМ-кімнати, і для лекторію. І таке приміщення знайшли на Подолі. Відкрили його під кінець 2014 року. Ми вклали в ремонт $60 тисяч. Але зараз прибуток однаковий, що від онлайн магазина, що від офлайн.

Серед відвідувачів, які не соромляться заходити в офлайн-магазин, у нас все ж таки більше чоловіків, приблизно на 10%. Але часто приходять і пари різного віку з сучасним мисленням, з дітьми, або без.

Мабуть, переломним став фестиваль “Секс і місто” у 2015 році. Там ми зробили перфоманс і “шльопали” всіх бажаючих до 4 ранку. До нас стояли черги.
БДСМ для чайників
Ми перші почали проводити в секс-шопі освітні лекції та майстер-класи. Заходи бувають різними: від лекції про те, як говорити з дітьми про секс від психолога до майстер-класу по БДСМ для іменинниці чи майбутньої нареченої. Ми запрошуємо інших лекторів і даємо корисну інформацію. А також читаємо лекції “БДСМ для чайників”.
Ми робимо це умовно безкоштовно. У нас простий принцип: ти платиш 300 гривень за лекцію, але за ці гроші ти протягом півроку можеш купити щось у нас. Сексуальні знання мають бути доступними.

Тобто люди платять лише за те, що купують. Бо, знаєте, практика без теорії сліпа, а теорія без практики мертва. Наша ціль – мотивувати людей спробувати секс-іграшки, лубриканти чи щось інше.
На такі заняття до нас приходить 90 % жінок. Лекції відбуваються 3-4 рази на місяць. Ми анонсуємо про них у Фейсбуці чи Інстаграмі.
Читайте також: Літак, дельтаплан, парашут: де екстремалам провести літо
Людей, які роблять щось унікальне у нашій сфері можна перерахувати на пальцях як в Україні, так і у світі. Ми, на відміну від інших секс-шопів, робимо ігри для дорослих. VanderSex – це перша англо- і україномовна гра в Україні.
Ігор на зразок Камасутри на ринку вистачає. А тут гра про комунікацію, де партнери виконують завдання, які збуджують та розслабляють. У нас є такі дві гри, кожна з яких приносить дохід у $2 тисячі на місяць.
Інклюзивний секс
Ми єдиний інклюзивний секс-шоп в Україні. Зараз співпрацюємо з Доступно.UA, з Уляною Пчолкіною (телеведуча, перша чемпіонка світу з карате серед дівчат на візках, – Ред.).
На нашому сайті є відео з субтитрами, що є важливим для людей з порушенням слуху. Також працюємо над тим, щоб зробити інформацію доступною для людей з інвалідністю. Наприклад, у нас є 3D-тур на сайті. І в цьому ми теж єдині. Тут можна побачити, де ми знаходимось, як виглядає приміщення і чи зможете сюди проїхати, що важливо для людей з інвалідністю.
Лише на перший погляд здається, що їм нічого не потрібно. Але це дурня. Секс потрібен усім. Секс – це ми, а ми це секс.
Наша задача – донести людям, що це нормально. Все це дало нам абсолютно іншу аудиторію і це чудово, але ми не паримось та працюємо далі.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українці тепер зможуть зручно подорожувати поїздом Інтерсіті №747/748 між Києвом, Вінницею, Хмельницьким та Тернополем.
Про це повідомляє Укрзалізниця.
Як зазначається, потяг максимально підлаштований під ранковий виїзд до столиці та вечірнє повернення.
Новий інтерсіті №747 відправлятиметься щоденно з Києва о 16:30, Козятин-1 18:27 — 18:29, Калинівка-1 19:00 — 19:02, Вінниця 19:19 — 19:22, Хмельницький 21:15 — 21:18, прибуття до Тернополя о 23:02.
Читайте також: «Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося
У зворотному напрямку поїзд №748 відправлятиметься з Тернополя вранці о 06:32, Хмельницький 08:07 — 08:10, Вінниця 09:57 — 10:00, Калинівка-1 10:20 — 10:21, Козятин-1 10:53 — 10:54, прибуття до Києва о 12:45.
Маршрут запустять 10 грудня, його будуть обслуговувати найшвидшим українським поїздом — «Тарпан».
Нагадаємо, Укрзалізниця повертає «Лижний експрес» до Славська.
Окрім того, Укрзалізниця запускає новий маршрут до Будапешта та Відня.
Фото: Укрзалізниця.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство внутрішніх справ оголосило про початок впровадження програм та заходів, спрямованих на створення безпечного освітнього середовища для всіх дітей. Йдеться про те, що у кожному навчальному закладі чергуватиме працівник поліції, також встановлять металошукачі та рамки.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Згідно із його заявою, відбір фахівців для цієї служби проводитиметься через конкурс, а обрані кандидати пройдуть ретельну перевірку та медичний огляд.
Після спеціалізованого навчання, поліцейські повинні бути готовими до різних ситуацій, які можуть виникати у дитячому суспільстві.
Читайте також: З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході
Зазначається, що важливим етапом безпеки у школах є посилення пропускного режиму. Тому, у кожному освітньому закладі буде встановлено металошукачі та рамки для підвищення рівня безпеки. За словами Клименка, ця програма розпочнеться вже найближчим часом.
Нині 70% навчальних закладів України вже обладнані тривожними кнопками та користуються підтримкою поліції охорони. У МВС додали, що цей комплекс заходів дозволить гарантувати максимальний рівень безпеки для дітей у навчальних закладах.
Нагадаємо, у школах з’явиться оновлена дисципліна «Захист України»: навчатимуть мінної безпеки й керування дронами.
Також ми розповідали, що у Львові почали працювати Школи дозвілля для дітей.
Фото: МВС України.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ці історії можуть стати прикладом для держави та волонтерів, аби виробити системні рішення для людей, життя та тіло яких змінилося внаслідок війни.
За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, від початку повномасштабного вторгнення отримали поранення десятки тисяч українців. Велика кількість цих випадків — мінно-вибухові.
Аби лікувати травми, деякі з яких українські медики зустрічають вперше у своїй роботі, вони співпрацюють з іноземними колегами. ШоТам розповідає, як це відбувається в Україні.
«Таких травм сучасний світ не бачив»
Тетяна Пшенична — пацієнтка, яка потрапила до українських, американських та канадських медиків у межах однієї з перших благодійних місій «Face the Future Ukraine». В Обласній клінічній лікарні Івано-Франківська вона опинилася вже через пів року після тяжкого поранення обличчя, яке отримала під час обстрілу її будинку в селі на Харківщині.
Першу допомогу Тетяні надали в Слов’янську. Далі в Дніпрі лікарі збирали щелепу, і вже пізніше пластичний хірург скерував її на лікування до Івано-Франківська.
«До нас Тетяна потрапила після тяжкої мінно-вибухової травми: в неї були відсутні губи, а ротову порожнину вона не могла відкрити. Її випадок був складним, адже потребував реконструктивних операцій, залучення різних фахівців.

Тетяні розсікли рубці та розкривали ротову порожнину, щоб видалити всі пошкоджені зуби. Між операціями мало пройти пів року, і тільки після цього ми змогли формували їй ротову порожнину та губи з її слизової оболонки.
Зараз Тетяна проходить лікування в імплантологів і стоматологів, а за кілька місяців ми плануємо нову операцію, аби доформувати губи. Тонкощі лікування в тому, що це незнайомі травми не лише для нас, але й для іноземних колег — таких тяжких травм сучасний світ не бачив», — розповідає лікарка-отоларингологиня Обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську Наталія Комашко.

Саме переломи середньої зони обличчя Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) називає одними з найскладніших лицевих травм. Їхнім лікуванням має займатися команда досвідчених медиків з різних галузей.
Для того, аби провести операції, до України завітала команда з 15 світових фахівців: реконструктивних хірургів, окулопластів, пластичних хірургів, оториноларингологів, анестезіологів та інших. Разом з ними працюють українські спеціалісти з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.
У роботі цієї команди здебільшого складні випадки. Щоб лікувати деяких пацієнтів, вони навіть застосовують 3D-друк кісток з титану.
Першою в Україні отримала інноваційний протез після втрати ока
Ще однією пацієнткою лікарні в Івано-Франківську є Наталія Кошара — вчителька англійської мови з Гусарівки, що на Харківщині. На подвір’я жінки прилетів російський снаряд. Три уламки з очної орбіти Наталії видалили під час операції в Харкові, а ще кілька уламків залишилися в ключиці, печінці та стегні. Через декілька місяців жінку прооперували вже в Івано-Франківську. Завдяки інноваційній технології Наталії Кошарі встановили очний імплант.
«Коли Наталія Кошара потрапила до нас, у неї в очній орбіті були відсутні тканини, куди можна було ставити протез. Разом з нашими лікарями працював відомий окулопласт Реймонд Чо. Він запропонував інноваційну методику, яку раніше не використовували в Україні. Суть у тому, аби брати в людини її жирову тканину й ставити в те місце, де має бути протез, тобто формувати для нього подушечку.
Ми взяли жирову тканину з живота, а також шматок шкіри за вухом, аби сформувати повіки. Після цього поставили очний протез. Вдалося досягти того, що два ока стали виглядати симетрично, і майже немає відмінності між оком та протезом. Під час операції взаємодіяли лікарі, які займаються окулопластичною хірургією», — розповідає лікарка Наталія Комашко.

Як в Україні переймають кращі практики інших країн
На такі операції лікарі на Франківщині запрошують хірургів з інших клінік та транслюють процес онлайн на науковому порталі. Це дає українським медикам змогу навчатися на практиці.

Це не є чимось новим для України: з 2016 року в межах іншої програми співпраці «Co-Pilot» понад 100 лікарів Північної Америки відвідали нашу країну. Це реконструктивні хірурги обличчя, нейрохірурги, неврологи, травматологи тощо. Більш ніж 2000 хірургів України з 20 лікарень переглянули онлайн-трансляції операцій та вже використали цей досвід у своїй роботі.
Понад десять українських лікарів пройшли стажування в університетах США, але медики вчаться не тільки в американських вишах. Так студента Харківського медичного університету Сергія Алхімова запросили пройти стажування в Кембриджському університеті Великої Британії.
«Нас забезпечували всім. У деяких відділеннях давали можливість асистувати на операціях, тобто тримати якісь зажими тощо. Ми отримали навички з реанімації та найсучасніші знання», — розповідає Сергій Алхімов про кількамісячне стажування, після якого планує стати хірургом.
Тепер такої співпраці буде ще більше, адже з вересня в Україні започаткували Міжнародне медичне партнерство. 25 українських лікарень отримають «побратимів» з усього світу, а це означає, що українські лікарі зможуть обмінюватися досвідом і переймати найкращі іноземні практики й надалі.
Медична допомога у разі травм є безплатною
У випадку травми для громадян України медична допомога є гарантованою та безкоштовною. Ось як описують цю процедуру в МОЗ України:
- Якщо людина травмувалася, відчуває різкий біль або не може рухатись — потрібно викликати «швидку» за номером 103.
- Медики оцінюють стан пацієнта, надають невідкладну допомогу і, за потреби, транспортують його до медзакладу.
- Пацієнт, якого госпіталізували з травмою, може отримати такі медпослуги: обстеження, знеболення та медикаментозну терапію, операції, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, медичну реабілітацію в гострому періоді тощо.
Якщо людина потребує складнішого втручання, сімейний лікар може направити її до медиків у інші регіони чи благодійні міжнародні місії.
Як в Україні безкоштовно отримати протез, ми вже розповідали за посиланням.
Матеріал створено в партнерстві з ПРООН в Україні та за підтримки Уряду Японії. Серія публікацій реалізується в межах проєкту «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною».