Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Міжнародний день сексу: Як працює український секс-шоп Lovespace (16+)

Опубліковано

Серед невисоких будівель минулого століття на Ярославській, що у Києві, видніється яскраво-рожева неонова вивіска. Затемнені вікна та кольорові графіті при вході. Всередині потрапляємо в найбільший еротичний арт-простір в Україні – це сучасний секс-шоп з іграшками, білизною, БДСМ-товарами,  книгами та іншим. На стінах роботи художника Сержа Пайе та чорно-білі фотографії у стилі “ню”. А ще багато вільного місця.

Такий 3D-тур ми зробили у секс-шоп Lovespace. Його власник – Тарас Крупа, який раніше заробляв на юридичних послугах. Але така робота йому набридла, незважаючи на стабільний прибуток у  $3-4 тис. на місяць. Разом з товаришем вони вирішили відкрити секс-шоп.

Читайте також: Білявка-ковальчиня: як створити кузню і обставити конкурентів-чоловіків

Чому власники відмовились від дешевого китайського товару, який так популярний на полицях секс-шопів? Чому Lovespace найкреативніший в Україні? Як стали першим інклюзивним секс-шопом? Та чому люди стояли в чергах, щоб їх відшмагали? Ми розпитували у Тараса.

Тарас Крупа

Тарас Крупа

Власник секс-шопу Lovespace

Від юриста до власника секс-шопу

Я вісім років займався юриспруденцією, був посередником між бізнесом та державою. Але це мені набридло, там багато грошей та лайна.

Мій майбутній партнер у 2010 році вирішив відкрити власний секс-шоп. Але все закінчилося на стадії ідеї. Мирослав молодше мене на 10 років. Спочатку у нього не вийшло відкритись, а у мене були гроші і я запропонував спробувати зайнятись секс-шопом разом.

Всі, коли починають, досліджують ринок. Ми цього не робили і до сьогоднішнього дня.

Секс-шоп У мене просто є команда і бачення того, що робити через 5-10 років"
Тарас Крупа: “У мене просто є команда і бачення того, що робити через 5-10 років”

У мене не було досвіду, і для початку я вирішив, що нам потрібен сайт. Як часто це буває, знайшов знайомого програміста, який разом з дизайнером зайнявся розробкою. Це обійшлось у $2 тисячі моїх власних коштів.

У нас кремом не збільшують груди

Спочатку ми наповнювали полиці секс-шопу всім підряд. Тоді всі магазини скуповували весь непотріб, який був ще й шкідливий, через фталати (шкідливі речовини, які додають для пом’якшення матеріалу виробу).

Я випробував всі наші товари на собі зі своїми партнерками і зрозумів, що вони не витримують просто ніякої критики. Зробив власну табличку для наших працівників, де писав характеристики товарів, якими користувався: мастурбатори, іграшки, вібратори.

Тарас Крупа: “Я зрозумів, що якісний лубрикант забезпечує 50% успішного сексу”

За перші три роки ми відмовились від більше 15 тисяч позицій товару і змінили китайський мотлох на якісних американських та європейських виробників.

секс-шоп одні з небагатьох, хто дає гарантійний термін практично на всі іграшки.

Ми відмовились від бадів і засобів для збільшення грудей та члена. Це все фейк. Крем вам не збільшить нічого, окрім розчарувань.

Хоча секс-шопи нормально на цьому заробляють, особливо на таблетках.  Взагалі, по законодавству, віагру не можна продавати, якщо у тебе немає ліцензії на аптеку чи аптечний пункт. Але магазини примудряються їх продавати, іноді навіть під іншими назвами.

Секс-шоп : На полицях  Lovespace тепер лише якісні лубриканти
На полицях Lovespace тепер лише якісні лубриканти

Але я вирішив поширювати те, що покращує здоров’я людей.  Це масажери простати, вакуумні помпи, гідропомпи. Завжди згадую історію, коли у мене питали колеги, як ми виживаємо без таблеток. А я просто відповідав, що ми продаємо масажери простати.

Відмовились від китайського непотребу – три роки в мінус

Відмова від неякісних товарів значно вплинула на наш прибуток. Якщо спочатку у нас було 700 замовлень, то після того, як викинули на смітник китайський мотлох, ми повернулись до 70 на місяць, продажі впали майже в 10 разів.

Ті, хто шукав дешевий товар, перестали в нас купувати. Ми намагались їм пояснити, що не існує цієї чарівної пігулки. Десь 10% це розуміли і залишились нашими клієнтами.

Три роки ми працювали в мінус. Але я кайфував від того, що роблю. Цікаво, що працюючи юристом, я міг заробити $3-4 тисячі за одну справу не напрягаючись, а тут я заробляв мінус 10 тисяч гривень.

Нас врятувало те, що у мене були гроші. Завдяки цьому, я міг помилятись,  починати все спочатку та виплачувати зарплату.

Читайте також: Бонги для айтішників та “повітряні кити”: донецький архітектор створює унікальні глиняні фігури

Щоб якось ще підтримувати продажі, ми запропонували нашим клієнтам нічну доставку секс-товарів. Її робили саме ми – власники. Але згодом вирішили відмовитись від цього, бо це важко. Буває, приїжджаєш з замовленням, а п’яний клієнт не піднімає слухавку і що робити?

Ми самоучки і на початку наробили купу помилок. Могли не побачити і за кілька годин злити на рекламу три тисячі доларів, при заробітку кілька сотень доларів. Або я міг заплатити за розробку сайту $20 тисяч, при тому, що наші колеги платили в рази менше.

Фото: Дмитро Ларін

Ми, напевне перший секс-шоп, який органічно росте і вже давно перестали публікувати лише цицьки та дупи.  Ми не робили ніякої реклами, допомогло сарафанне радіо. Facebook взагалі не пропускає слів “секс-шоп”, “вібратор” і тому подібне.

Зараз для просування використовуємо Google AdWords, але там теж є свої обмеження.

Як відкрили офлайн секс-шоп

Наш перший офлайн секс-шоп був на Петрівці. Через півтора року роботи нас звідти “попросили”. Відповідно, ми втратили місце та гроші, які вклали в ремонт.

Але це дало нам значний поштовх вперед. Якщо вам роблять якусь гидоту, то дякуйте, бо це змушує рухатись далі.

Я почав шукати просторне приміщення, щоб там вистачило місця і для шоуруму, і для БДСМ-кімнати, і для лекторію. І таке приміщення знайшли на Подолі. Відкрили його під кінець 2014 року. Ми вклали в ремонт $60 тисяч. Але зараз прибуток однаковий, що від онлайн магазина, що від офлайн.

Так Lovespace виглядає зсередини

Серед відвідувачів, які не соромляться заходити в офлайн-магазин, у нас все ж таки більше чоловіків, приблизно на 10%. Але часто приходять і пари різного віку з сучасним мисленням, з дітьми, або без.

Клієнти відкриті і розуміють, що секс – це чудово

Мабуть, переломним став фестиваль “Секс і місто” у 2015 році. Там ми зробили перфоманс і “шльопали” всіх бажаючих до 4 ранку. До нас стояли черги.

БДСМ для чайників

Ми перші почали проводити в секс-шопі освітні лекції та майстер-класи. Заходи бувають різними: від лекції про те, як говорити з дітьми про секс від психолога до майстер-класу по БДСМ для іменинниці чи майбутньої нареченої. Ми запрошуємо інших лекторів і даємо корисну інформацію. А також читаємо лекції “БДСМ для чайників”.

Ми робимо це умовно безкоштовно. У нас простий принцип: ти платиш 300 гривень за лекцію, але за ці гроші ти протягом півроку можеш купити щось у нас. Сексуальні знання мають бути доступними.

Фото: Дмитро Ларін

Тобто люди платять лише за те, що купують. Бо, знаєте, практика без теорії сліпа, а теорія без практики мертва. Наша ціль – мотивувати людей спробувати секс-іграшки, лубриканти чи щось інше.

На такі заняття до нас приходить 90 % жінок. Лекції відбуваються 3-4 рази на місяць. Ми анонсуємо про них у Фейсбуці чи Інстаграмі.

Читайте також: Літак, дельтаплан, парашут: де екстремалам провести літо

Людей, які роблять щось унікальне у нашій сфері можна перерахувати на пальцях як в Україні, так і у світі. Ми, на відміну від інших секс-шопів, робимо ігри для дорослих. VanderSex  – це перша англо- і україномовна гра в Україні.

Ігор на зразок Камасутри на ринку вистачає. А тут гра про комунікацію, де партнери виконують завдання, які збуджують та розслабляють. У нас є такі дві гри, кожна з яких приносить дохід у $2 тисячі на місяць.

Інклюзивний секс

Ми єдиний інклюзивний секс-шоп в Україні. Зараз співпрацюємо з Доступно.UA, з Уляною Пчолкіною (телеведуча, перша чемпіонка світу з карате серед дівчат на візках, – Ред.).  

На нашому сайті є відео з субтитрами, що є важливим для людей з порушенням слуху. Також працюємо над тим, щоб зробити інформацію доступною для людей з інвалідністю. Наприклад, у нас є 3D-тур на сайті. І в цьому ми теж єдині. Тут можна побачити, де ми знаходимось, як виглядає приміщення і чи зможете сюди проїхати, що важливо для людей з інвалідністю.

Лише на перший погляд здається, що їм нічого не потрібно. Але це дурня. Секс потрібен усім. Секс – це ми, а ми це секс.

Наша задача – донести людям, що це нормально. Все це дало нам абсолютно іншу аудиторію і це чудово, але ми не паримось та працюємо далі.

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі

Суспільство

У Бородянці художники з Лос-Анджелеса створили нові мурали: фото

Опубліковано

У Бородянці на фасаді пошкодженого будинку з’явились нові мурали – “Скрипалька” та каліграфічне написання “Слава Україні”. Ці твори створили вуличні художники з Лос-Анджелеса в рамках проєкту “Стійкі кольори”.

Про це повідомляє телеканал ITV.

Мурал “Скрипалька” присвячений музикантці Єлені з Харкова, яка змушена була переїхати на Київщину. За задумом художників, на фасаді зображена скрипалька, яка виконує гімн України.

Вуличні художники із США створили нові стінописи Скрипалька та Слава Україні на зруйнованій будівлі у Бородянці.

Читайте також: Серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби

Другий мурал – каліграфічне написання “Слава Україні” у синьо-чорних тонах.

Вуличні художники із США створили нові стінописи Скрипалька та Слава Україні на зруйнованій будівлі у Бородянці.

Зазначається, що зображення скрипальки, швидше за все, буде тимчасовим. Будинок, на якому вони намальовані, буде демонтовано через пошкодження від дій російських військ.

Нагадаємо, Jerry Hell та Alyona alyona виступили на найбільшому промоконцентрі Євробачення 2024.

Фото: ITV

Читати далі

Суспільство

Український письменник та військовий ЗСУ Артем Чех випустить новий роман

Опубліковано

У травні цього року світ побачить новий роман українського автора та військового Артема Чеха під назвою «Пісня відкритого шляху», що став інспірований поемою Волта Вітмена з аналогічною назвою.

Про це повідомляє видання Ua.news.

Артем Чех, який прославився як воїн Збройних Сил України та автор книги «Хто ти такий?», її екранізація зараз показується у кіно під назвою «Я і Фелікс», наразі автор готується до випуску нової книги.

Його новий роман, історично-пригодницький за жанром, отримав назву «Пісня відкритого шляху» за однойменною поемою Волта Вітмена зі збірки «Листя трави».

Читайте також: “(Не)помітні історії”: в Брюсселі відкрили виставку про українських переселенців

«Це історія про колишнього кріпака, який після служби на Кримській війні вирушає до Америки та бере участь у Громадянській війні на боці Півночі, де знаходить собі друга у колишньому чорношкірому рабі Семі, і разом вони подорожують Америкою», — розповів автор.

Чех зауважив, що цей роман став його найбільшим твором, він майже удвічі більший за його попередню книгу «Хто ти такий?». Наразі роман пройшов редакцію, над редагуванням працював Олександр Бойченко. Обкладинка також вже готова і буде стилізована під оформлення першодруку Волта Вітмена з 1960-х років.

Інформація про видавництво, що випустить книгу, наразі залишається невідомою.

Нагадаємо, у Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар.

Фото: Ua.news

Читати далі