Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Арта ЗСУ спалила російську САУ «Акація» на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Артилеристи ЗСУ знищили російську САУ «Акація» разом із екіпажем у Харківській області.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ.

За словами військових, ворожу САУ помітила аеророзвідка Нацгвардії під час виконання завдань з контрбатарейної боротьби.

Після виявлення цілі нацгвардійці передали дані про розташування «Акації» побратимам-артилеристам. Як результат – мінус САУ, екіпаж та боєприпаси.

«Аеророзвідка Нацгвардії у рамках заходів контрбатарейної боротьби відшукала ціль, корегувала вогонь артилеристів Збройних сил України та зафіксувала результат їхньої віртуозної роботи. Нагадаємо, САУ 2С3 “Акація” має калібр 152 мм, а також розрахунок з чотирьох членів екіпажу. Має ефективну дальність стрільби на 20 км», – йдеться в повідомленні НГУ.

Про САУ «Акація»

2С3 «Акація» призначена для придушення і знищення живої сили, артилерійських і мінометних батарей, ракетних установок, танків, вогневих засобів, пунктів управління і тактичних засобів ядерного нападу.

Самохідні гаубиці 2С3 «Акації» звичайними снарядами стріляють на 17,1 км, активно-реактивними – на 20,4 км.

Нагадаємо, артилеристи 40-ї бригади разом із побратимами знищили кілька одиниць ворожої техніки та склад з боєприпасами росіян. Зокрема, під «демілітаризацію» потрапили «Град», САУ «Мста-С» та ворожий склад.

Також ми писали, що воїни ЗСУ знову вдарили по Антонівському та Каховському мостах у тимчасово окупованій Херсонській області.

Фото: facebook.com/CinCAFU.

Суспільство

Ветеран АТО повертає моду на український суперфуд (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бізнес-ідея Володимира Скосогоренка почалася з того, що він… обожнює кулінарити із часником, але терпіти не може мити часникодавку. Як ветеран АТО за підтримки УВФ дивує українців часниковими лайфгаками та суперфудами, розповідає ШоТам.

Перетворює часник на суперфуд

Ветеран перетворює звичайний часник на суперфуд. Виготовляє пасту в стіках та дивує гурманів чорним часником.

Бренд «Часничок» заснував Володимир Скосогоренко із побратимами. Володимир з 2014 року захищав Україну на луганському напрямку.

Після служби почав вивчати психологію, щоб допомагати побратимам у реабілітації. Проводив консультації для поранених ветеранів та тренінги для членів їх родин.

Аби мати кошти на такі проєкти, у 2021 році розпочав власну справу. Вирішив по-новому відкрити для українців часник.

«Проблема всіх домогосподарок та людей, які люблять готувати — закидати, а потім ще вичавити і ось це вимивати – це просто жах. А можна зробити простіше: взяти і вичавити із стіка чи дойпака ось тако!», — Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок».

Особливість — чорний часник

Ще одна фішка бренду – чорний часник.

«Коли першу партію зробили – це божественний смак… Я дійсно нічого подібного не їв! Якщо ви шукаєте нові смаки – це якраз чорний часник. Тому що він не схожий ні на що. Це окремий самодостатній продукт. За рахунок температури, вологості, часу він доходить, і корисні властивості часнику виростають в рази, і зникає часничний запах та смак – це зовсім новий унікальний продукт», — Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок».

«Часничок» готувався підкорити український ринок, але почалося вторгнення. Нині частина команди знову на передовій – захищає нашу незалежність. А Володимир тримає спільний бізнес та готує корисні передачі побратимам.

Читайте такожХто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)

«Вони на різних напрямках воюють, і ми один одного підтримуємо. І від них бувають замовлення деякі. Крайній раз це була передача Starlink їм. Періодично хлопцям передаємо часник – і чорний, і пасту, тому що це зручно, швидко і їм самим приємно, що вони захищають нас, а ми прикриваємо тил і далі працюємо. Це їх теж трохи мотивує», — Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок».

Втримати бізнес допомагає УВФ

Втримати бізнес допомагає Український ветеранський фонд. Завдяки фінансуванню в рамках програми ВАРТО «Часничок» отримав нове обладнання. Машину для пакування часникової пасти у стіки та ферментатор.

«Це наш великий ферментатор уже на 50 кг, який дозволить збільшити обсяги виробництва, і це закуплено за кошти ВАРТО. Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок», — Володимир Скосогоренко, ветеран АТО, співзасновник бренду «Часничок».

Володимир вірить, що скоро український суперфуд смакуватимуть у всьому світі!

Нагадаємо, дружина військового шиє спорядження для захисників.

Також ми розповідали, як ветеран виграв грант і запустив першу в Україні приватну школу професійних саперів.

Читати далі

Суспільство

Як отримати електронний рецепт на ліки? Покрокова інструкція від МОЗ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Із 1 квітня рецептурні ліки можна буде придбати не лише за паперовими, а й за електронними рецептами. У МОЗ переконані, що це зробить процес призначення більш простим та ефективним – як для пацієнтів, так і для лікарів.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, що формат рецептів зможуть обирати самі пацієнти. Е-рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря та які пацієнт купує за власні кошти.

Хто може виписати рецепт?

Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. Під час огляду лікар сформує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

Якщо ви маєте гостре чи хронічне захворювання, потребуєте продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт можна буде отримати дистанційно, звернувшись до сімейного лікаря. Для цього в системі обовʼязково має бути зафіксований діагноз та призначення від лікаря.

Водночас якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар зможе зробити вам призначення на паперовому рецептурному бланку. Так ви зможете отримати рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці в зручний для вас спосіб.

Як отримати електронний рецепт?

  1. Необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.
  2. На прийомі ви можете обрати, за яким рецептом бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.
  3. Якщо ви обрали електронний рецепт, під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків. 
  4. Після цього ви отримаєте СМС-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення. 
  5. Знайти аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом можна, скориставшись спеціальним дашбордом, який підкаже адресу найближчої для вас аптеки. Для цього достатньо ввести чи обрати з переліку в пошуковому рядку назву вашого населеного пункту.
  6. Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 10 днів (якщо це наркотичні (психотропні ліки) або протягом 30 днів (для решти рецептурних препаратів)..
  7. Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити з СМС – номер рецепта та код погашення.
  8. Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар – так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як лікарі з громадської організації INgenius тримають медичний фронт.

Фото: istockphoto.com.

Читати далі

Суспільство

Самокати і моноколеса офіційно визнали транспортними засобами: що це значить?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні самокати та моноколеса визнали транспортними засобами. Відповідний законопроєкт №8172 підписав президент Володимир Зеленський.

Як пояснив координатор U-Cycle Богдан Лепявко, у законі врахували рекомендації, напрацьовані велоспільнотою.

Документ класифікує легкі електричні транспортні засоби на дві категорії:

  • Легкий персональний електричний транспортний засіб, що оснащений електричними тяговими двигунами із потужністю до 1000 Вт, має максимальну конструктивну швидкість до 25 км на годину.
  • Низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб, що оснащений електричними тяговими двигунами, має максимальну конструктивну швидкість, що є меншою або дорівнює 50 км на годину, та споряджену масу не більше ніж 600 кг.

Зазначається, що пристрої, які їдуть із більшою швидкістю ніж 50 км/год не підпадають в ці категорії і розглядатимуться як мотоцикли.

«Існування визначення вже однозначно представляє ці пристрої як транспортні засоби й в разі будь-яких пригод користувач такого пристрою вже 100% водій, а не пішохід. Це значно спрощує трактування і знімає ряд казусів та питань, які вже встигли виникнути й широко обговорювалися», — зазначає Лепявко.

Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

На його думку, наступним кроком мають стати зміни до правил дорожнього руху.

«Якщо продовжувати слідувати європейському досвіду, то пристрої з найнижчої категорії прирівнюються до велосипедів, вищі — до мопедів. Іноді можуть робити якісь винятки (наприклад, рух по тротуарах з додатковим обмеженням швидкості), — але навіть це вже не так страшно, коли є отаке розділення, бо очевидно, що пристроїв, швидших за 25 км/год, на тротуарах вже точно не буде», — додає Богдан.

Що це означає на на практиці?

Експертка Юлія Маліч вважає, що важливе саме визначення «легкого персонального електротранспорту». Тепер не можна трактувати користувача електросамокату як пішохода, велосипедиста чи якось інакше. Права та обов’язки «нових учасників руху» будуть закріплені у правилах безпеки дорожнього руху для користувачів легкого персонального електротранспорту, які мають розробити Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом із Міністерством внутрішніх справ України.

Конструктивна швидкість пристроїв не має перевищувати 25 км/год, що підвищить рівень безпеки як користувача, так і пішохода. Потужність пристроїв має становити до 1 000 Вт за аналогією з Директивами ЄС.

Нагадаємо, львів’яни створили перший український позашляховий електросамокат.

Також ми розповідали, що у Києві з’явилися перші паркінги для самокатів.

Фото: electric-scooter.guide.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство4 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство7 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Арта ЗСУ спалила російську САУ «Акація» на Харківщині (ВІДЕО)
Отримайте наш веб-додаток. Це не займе місце на телефоні.
Встановити
Перегляньте цю публікацію в...
Арта ЗСУ спалила російську САУ «Акація» на Харківщині (ВІДЕО)
Chrome
Додати Арта ЗСУ спалила російську САУ «Акація» на Харківщині (ВІДЕО) на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Арта ЗСУ спалила російську САУ «Акація» на Харківщині (ВІДЕО) на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення