Суспільство
Армія дронів залишила окупантів без зв’язку на Сватівсько-Куп’янському напрямку (ВІДЕО)
Бійці 92-ї бригади ЗСУ залишили російських загарбників без зв’язку на Сватівсько-Куп’янському напрямку.
Про це повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
«Під час розвідки бійці ударної роти БПЛА 92-ї ОМБр виявили систему супутникового зв’язку окупантів – дві антени VSAT. Вони дозволяли росіянам оперативно обмінюватися інформацією. Тепер це в минулому», – зазначив очільник ОВА.
Про «Армію дронів»
На початку липня 2022 року стало відомо, що Міністерство цифрової трансформації, Генштаб ЗСУ та платформа UNITED24 збирають «Армію дронів» для українських військових. Пріоритет проєкту – 200 професійних безпілотних авіаційних комплексів тактичного рівня для повітряної розвідки.
Такі дрони можуть літати до 24 годин на відстань до 160 км та на висоті до 5 км. Вони оснащені декількома камерами з тепловізором, датчиками положення та програмним забезпеченням. Їх складно помітити і ще складніше – збити.
Мінцифри та Генштаб планують закрити дронами всю лінію фронту шириною близько 2 470 км. Безпілотники дозволять моніторити дії окупантів, змінювати військові стратегії й зберегти якомога більше життів наших військових. Аби допомогти ЗСУ і долучитися до збору достатньо переказати кошти через платформу UNITED24. Або передати армії власний дрон.
Нагадаємо, бійці 66-ї окремої механізованої бригади ЗСУ знищили російську станцію спостереження «Муром-М» з трофейного ПТРК «Корнет».
Крім того, Силам оборони впродовж останньої доби вдалося звільнили від російських загарбників низку населених пунктів на Донеччині: Сторожеве, Благодатне, Нескучне та Макарівку.
Фото: facebook.com/92OMBr.
Суспільство
Основні моменти
- Підтримка нового закону:
Опитування, проведене 15 жовтня 2024 року, показало, що 80% респондентів підтримують новий закон, який забороняє діяльність релігійних груп, пов’язаних із Росією. Лише 16% висловилися проти, а 4% не змогли визначитися. - Звинувачення щодо УПЦ Московського патріархату:
Українська православна церква (УПЦ) Московського патріархату, яка досі має близько 6% прихильників серед опитаних, неодноразово ставала об’єктом критики за можливу співпрацю з російськими спецслужбами. Незважаючи на заяви УПЦ про розрив зв’язків із РПЦ в травні 2022 року, багато українців вважають її загрозою для національної безпеки. - Процес заборони:
Закон, ухвалений у серпні 2023 року, створює спеціальну комісію для формування списку релігійних організацій, діяльність яких буде заборонена. Зокрема, це стосується УПЦ, яку можуть позбавити статусу юридичної особи. У разі заборони кожній релігійній громаді надається дев’ять місяців для ухвалення рішення. - Перехід парафій до ПЦУ:
З початку війни значна частина парафій УПЦ Московського патріархату перейшла до Православної церкви України (ПЦУ). Це рішення часто викликає напруження в місцевих громадах, зокрема в сільських районах. - Підтримка в різних регіонах України:
Незважаючи на мовні та культурні відмінності, підтримка нового закону є високою в усіх регіонах країни, включаючи східні області, де російська мова є популярнішою. Навіть там понад 70% респондентів висловили підтримку заборони. - Звинувачення у співпраці з Росією:
Впродовж війни десятки священників УПЦ були заарештовані за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами та державній зраді. Водночас, УПЦ стверджує, що її духовенство стало жертвою політичних переслідувань. - Міжнародна підтримка та занепокоєння:
Цей закон викликав занепокоєння не тільки в Україні, але й в інших країнах. У 2023 році депутати Естонії та Чехії висловили своє занепокоєння впливом Москви через Російську православну церкву у своїх країнах.
Коментарі