Суспільство
Археологи підняли з дна 7-ми метровий дубовий човен-довбанку, якому тисячу років (ВІДЕО)
Археологи Національного заповідника «Хортиця» підняли з обмілілого Дніпра унікальний артефакт — семиметровий човен, вік якого може перевищувати тисячу років.
Про це заповідник повідомив на своєму ютуб-каналі.
Зазначається, що у минулому біля берегів Хортиці заходили подібні човни, які пов’язані з давньоруським поселенням на острові. Воно існувало з X по XIV cтоліття.
Такі плавзасоби використовувалися для риболовлі та інших промислів, місцевих перевезень, а також для обслуговування переправ. Можливо і нова знахідка з тієї ж епохи.
Згідно зі станом збереження деревини можна припустити, що вік човна може сягати і 500 років. Але більш точне датування стане можливе після проведення радіовуглецевого аналізу.
Читайте також: Усе життя мешкала в місті, а тепер має власне лавандове поле у селі. Як харків’янка створила великий парк для відпочинку
За інформацією дослідників, артефакт зберігся на 70-80%. Однак процес його підняття дніпровської мілини виявився непростим: човен-довбанка, що пролежав на дні сотні років, зазнав руйнівних процесів через різке зниження води в Дніпрі.
За словами археологів, їм вдалося терміново підняти судно з обмілілої ділянки Дніпра та вберегти від повної руйнації.
Нині човен доставлено на реставраційний павільйон заповідника, де розпочався процес його консервації та стабілізації деревини. Після реставрації хортицька знахідка буде виставлена у музеї судноплавства на Хортиці.
Припускають, що конструкція човна стала основою для подальшої еволюції суднобудування України. Саме із цих човнів сталася легендарна козацька «чайка».
Про те, як знайшли човен-довбанку читайте тут.
Нагадаємо, у Рівненській області науковці проводять археологічні розкопки. Вже вдалося знайти кілька предметів старовини.
Крім того, у Десні під Черніговом рибалки виявили давній дерев’яний човен.
Раніше ми повідомляли, що на Хортиці знайшли люльку 18 століття.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Як це було
Коментарі
Суспільство
Що оновлять
- Ритуальні корпуси крематорію;
- обладнання та адміністративний корпус;
- елементи благоустрою, зокрема паркову зону.
Коментарі