Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ан-225 «Мрія» доправив в Україну засоби меддопомоги з Китаю (ВІДЕО)

Опубліковано

У четвер, 23 квітня, найбільший в світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» повернувся до аеродрому «Київ-Антонов-2» з медичними засобами для запобігання поширенню коронавірусу в Україні.

Про це повідомили у пресслужбі ДП «Антонов».

Фото: president.gov.ua

Зазначається, що вантаж вагою 103 880 кг об’ємом близько 1000 кубічних метрів літак доставив з китайського міста Тяньзінь.

Читайте також: Як дезінфікувати себе, свій дім та речі, щоб вберегтись від коронавірусу

Відео посадки літака #Ан225 Мрія на аеродромі "Київ-Антонов-2"!

Відео посадки літака #Ан225 Мрія на аеродромі "Київ-Антонов-2"!За поверненням літака до України на сторінці ДП "Антонов" у фейсбуці спостерігали онлайн понад 4 тис людейПеред посадкою, Ан-225 за авіаційною традицією, виконав коло пошани над аеродромом та "помахав крилами".Нагадуємо. що 23 квітня 2020 року найбільший в світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» повернувся до аеродрому «Київ-Антонов-2» з медичними засобами для запобігання поширенню коронавірусу в Україні. Вага вантажу склала 103 880 кг, а об'єм – більше 1000 кубічних метрів.

Geplaatst door Antonov Company op Donderdag 23 april 2020

Довідка

Ан-225 став шостим літаком авіакомпанії «Авіалінії Антонова», авіатранспортного підрозділу ДП «АНТОНОВ», що беруть участь у доставці вантажів для протидії COVID-19. З кінця березня по теперішній час п’ять літаків Ан-124-100 перевезли майже 1500 тон з Китаю до десятків країн Європи, Америки, Близького Сходу. Частина цих рейсів виконується за програмою стратегічних авіаперевезень SALIS (Strategic Airlift Interim Solution) в інтересах країн НАТО. Планується, що 24 квітня Ан-225 вилетить з Гостомеля для виконання рейсів за цією програмою.

Фото: president.gov.ua

Читайте також: Карантин і мистецтво. П’ять світових музеїв, які можна прямо зараз відвідати онлайн

22 квітня розпочалася чергова серія рейсів літаків «Авіаліній Антонова» з перевезення медичних засобів з Китаю до різних міст США, в тому числі до Орландо, Хьюстона, Вашингтона та Лос Анжелоса. Планується, що в травні до виконання цих рейсів підключиться також Ан-225.

Льотні та технічні екіпажі «Авіаліній Антонова» при виконанні рейсів забезпечені всіма необхідними захисними медичними комплектами: масками, рукавичками, комбінезонами. В аеропортах проводиться процедура дезінфекції літака, здійснюється медичний огляд членів екіпажу. Мінімізований контакт екіпажу з персоналом аеропортів.

Фото: president.gov.ua

Читайте також: 5 українських “Русланів” доставляють вантажі для боротьби з коронавірусом

Нагадаємо, український літак встановив новий світовий рекорд.

Як ми писали раніше, на “Антонові” показали черговий етап складання Ан-178 для Перу.

Головне фото: antonov.com.

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі