

Суспільство
Карантин і мистецтво. П’ять світових музеїв, які можна прямо зараз відвідати онлайн
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Скільки разів ви обіцяли собі скласти хоча б приблизне уявлення про історію світового мистецтва й відкладали це на потім?
Навіть якщо ніскільки, подорож найвідомішими музеями світу – однозначно краща альтернатива, ніж прогулятись до парку і натрапити на адміністративний штраф тисяч на 17 гривень.
Під час карантину світові музеї відкрили онлайн-доступ до низки своїх експозицій, тож користуємось моментом і обираємо, що подивимось в першу чергу: “Мону Лізу” в Луврі чи найпершу друковану книгу в світі.
Музей Ван Гога – Амстердам, Нідерланди
Можна зекономити – 5 євро
У цьому музеї зберігається найбільша колекція робіт Вінсента Ван Гога – понад 200 полотен. Також можна вивчити і роботи його сучасників – Поля Гогена, Клода Моне та інших.
Аби як слід роздивитись експозиції, можна відправити у віртуальний тур музеєм разом з Google, а можна й заглянути на офіційний сайт музею, де до кожного шедевру художника знайдете також коментарі, пояснювальні відео, а також історії про життя і творчість Ван Гога. І все це – в яскравому та цікавому дизайні. Подивитися більше екскурсій можна за посиланням.
Музей Соломона Гуггенхейма – Нью-Йорк, США
Можна зекономити — $ 25
Музей мистецтва, створений меценатом і колекціонером Соломоном Гуггенхеймом – одне з найстаріших і найбільш відвідуваних зібрань сучасного мистецтва у світі.
Спіральну будівлю музею спроєктував знаменитий архітектор Френк Ллойд Райт. Вона входить до списку двадцяти найбільш відомих споруд минулого століття. На поверхах музею ви знайдете різні твори мистецтва, шедеври епохи імпресіоністів, що творили наприкінці ХХ століття, а також геніїв сучасності.
Подивитися екскурсію можна за посиланням.
Лувр – Париж, Франція
Можна зекономити – 17,00 €
Минулого року Лувр відвідали понад десять мільйонів осіб. Ця просто шалена відвідуваність міцно утримує його в статусі найбільш відвідуваного художнього музею світу.
Колекції Лувру охоплюють просто величезні географічні та часові простори: від західної Європи до Ірану через Грецію, Єгипет і Близький Схід; з античності й до 1848 року.
Кращі твори мистецтва тут змагаються за увагу з експонатами, майже артефактами стародавніх цивілізацій.
На офіційний сайт Лувру є віртуальні екскурсії: ознайомлення з експонатами Стародавнього Єгипту та дослідження історію будівлі з 12-го століття до сьогодні.
Метрополітен-музей – Нью-Йорк, США
Можна зекономити – $25
Метрополітен-музей був заснований ще у другій половині дев’ятнадцятого століття.
Сьогодні він – третій за відвідуваністю у світі. Його постійна колекція містить понад два мільйони робіт: від творів мистецтва класичної давнини до картин та скульптур майже всіх європейських майстрів, І, звісно ж, великі колекції, присвячені американському і сучасному мистецтву.
Подивитися екскурсії можна за посиланням.
Британский музей, Лондон
Вхід – безкоштовний
Британський музей – другий у світі за кількістю експонатів після Лувру.
94 галереї загальною протяжністю 4 кілометри – ось що чекає кожного, хто захоче відвідати цю культурну пам’ятку Лондона.
Тут знайдете зібрання безцінних творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу за 4-5 тисячоліть.
Серед них – перше за повнотою в Європі зібрання давньоєгипетських старожитностей.
А в Бібліотеці Британського музею знайдете найпершу друковану книгу у світі «Алмазна сутра» про поведінку та образ життя бодхісатв – просвітлених істот в буддизмі. Тут же зберігаються перші видання давньогрецьких класиків, Велика хартія вольностей, яку ще називають першою конституцією Англії. А ще – автографи Ісаака Ньютона, Галілео Галілея, Рене Декарта та інших.
Деталі, як досліджувати Британський музей прямо з дому, знайдете за посиланням.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Офіційне представництво Вінницької громади відкрили в Європейському Комітеті Регіонів у Брюсселі.
Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.
«Особлива подія міжнародного рівня: відкрили Офіс Вінниці у Брюсселі», — написав міський голова.
Він наголосив — це дасть громаді більше можливостей, щоб переймати досвід іноземних колег та бути ближчими до грантових проєктів і ділових процесів.
Громада також розпочинає формувати спільноту амбасадорів міста по всьому світу з-поміж вінничан, які живуть наразі закордоном. Триває комунікація з вінничанами у Сполучених Штатах Америки, Кореї, Японії, Фінляндії та інших країнах.
«Думаю, весь світ бачить, наскільки рішуче Україна налаштована на євроінтеграцію. Вінниця, як і кожна громада, докладає максимум зусиль для того, щоб зберігати стабільність під час війни, розвиватись та змінюватися на краще. Ми активно налагоджуємо міжнародні зв’язки та зміцнюємо економічний потенціал», — додав чиновник та висловив сподівання, що Офіс Вінниці у ЄС стане майданчиком для нових знайомств та подальшого розвитку громади.
Нагадаємо, у Вінниці облаштували «віденські зупинки» для маломобільних пасажирів.
Раніше ми повідомляли, що у Вінниці почали курсувати перші 12 швейцарських трамваїв Tram2000.
Фото: facebook.com/SAMorgunov.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська співачка Джамала потрапила до трійки найпопулярніших виконавиць в глобальному плейлисті Spotify Equal 2023.
Про це артистка написала у фейсбуці.
«Вчора отримала новину про те, що увійшла в трійку найпопулярніший світових виконавців зі Spotify Equal за 2023 рік. Дуже дякую кожному за підтримку», — написала вона.
Стрімінгова платформа Spotify підбила підсумки 2023 року й назвала найпопулярніші пісні у світі й у кожній країні.
Джамала потрапила до топ-3 глобального плейлиста Spotify Equal 2023 із піснею Take Me To A Place з ЕР «Поклик». На перших сходинках опинилися румунська співачка INNA й американська співачка й піаністка Аліша Кіз.
Читайте також: «Давай будем на чистоту». Що ти знаєш про гурт Kalush та фронтмена Олега Псюка? (ТЕСТ)
Нагадаємо, торік Spotify створив спеціальний плейлист до Дня незалежності України.
Також ми розповідали, як гурт ТНМК випустив анімаційний кліп про повернення українських біженців на батьківщину.
Фото: facebook.com/jamalaofficial.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Львівщині, Вінниччині, Житомирщині, Черкащині та Чернігівщині розпочинає роботу комунікаційний центр Служби 112.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Відтепер громадяни, які перебувають у цих регіонах зможуть викликати усі екстрені служби за єдиним номером – 112. Це дозволяє значно пришвидшити процес зʼєднання з екстреною службою та посилює комунікацію між підрозділами.
Оператори Служби, які працюють у Львові, володіють англійською, польською, чеською та турецькою мовами.
Вже наступного року планують запустити 112 у Дніпрі та Одесі. Згодом викликати рятувальників, поліцейських, медиків або працівників газової служби за єдиним номером можна буде з будь-якого регіону України.
Читайте також: «Рецепт знайшли практично випадково». Як подружжя з Києва відродило сухе варення – старовинний столичний смаколик
Про Службу
Служба 112 працює за принципом «єдиного вікна», що дозволить українцям використовувати для виклику допомоги всього один телефонний номер.
Служба забезпечена цілодобовим онлайн-доступом до відповідних фактичних даних із результатами фіксації технічними засобами громадських місць та метаданих до них.
Нагадаємо, відкриття першого комунікаційного центру Служби 112 у Києві відбулося у липні 2023 року. За цей час оператори прийняли майже 350 тисяч викликів.
Фото: МВС України.