Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Карантин і мистецтво. П’ять світових музеїв, які можна прямо зараз відвідати онлайн

Опубліковано

Скільки разів ви обіцяли собі скласти хоча б приблизне уявлення про історію світового мистецтва й відкладали це на потім?

Навіть якщо ніскільки, подорож найвідомішими музеями світу – однозначно краща альтернатива, ніж прогулятись до парку і натрапити на адміністративний штраф тисяч на 17 гривень. 

Під час карантину світові музеї відкрили онлайн-доступ до низки своїх експозицій, тож користуємось моментом і обираємо, що подивимось в першу чергу: “Мону Лізу” в Луврі чи найпершу друковану книгу в світі. 

Музей Ван Гога – Амстердам, Нідерланди 

Можна зекономити –  5 євро 

Це перший з відеогайдів музеєм – онлайн-мандрівка Галереєю автопортретів

У цьому музеї зберігається найбільша колекція робіт Вінсента Ван Гога – понад 200 полотен. Також можна вивчити і роботи його сучасників – Поля Гогена, Клода Моне та інших.

Аби як слід роздивитись експозиції, можна відправити у віртуальний тур музеєм разом з Google, а можна й заглянути на офіційний сайт музею, де до кожного шедевру художника знайдете також коментарі, пояснювальні відео, а також історії про життя і творчість Ван Гога. І все це – в яскравому та цікавому дизайні. Подивитися більше екскурсій можна за посиланням

Музей Соломона Гуггенхейма – Нью-Йорк, США 

Можна зекономити — $ 25

Таймлайн створення виставки робіт швейцарського скульптора, живописця та графіка Альберто Джакометті

Музей мистецтва, створений меценатом і колекціонером Соломоном Гуггенхеймом – одне з найстаріших і найбільш відвідуваних зібрань сучасного мистецтва у світі.

Спіральну будівлю музею спроєктував знаменитий архітектор Френк Ллойд Райт. Вона входить до списку двадцяти найбільш відомих споруд минулого століття. На поверхах музею ви знайдете різні твори мистецтва, шедеври епохи імпресіоністів, що творили наприкінці ХХ століття, а також геніїв сучасності.

Подивитися екскурсію можна за посиланням

Лувр – Париж, Франція 

Можна зекономити – 17,00 €

У цьому відео зібрані найбільш популярні місця та експозиції Лувру, найбільшого мистецького музею у світі

Минулого року Лувр відвідали понад десять мільйонів осіб. Ця просто шалена відвідуваність міцно утримує його в статусі найбільш відвідуваного художнього музею світу.

Колекції Лувру охоплюють просто величезні географічні та часові простори: від західної Європи до Ірану через Грецію, Єгипет і Близький Схід; з античності й до 1848 року.

Кращі твори мистецтва тут змагаються за увагу з експонатами, майже артефактами стародавніх цивілізацій.

На офіційний сайт Лувру є віртуальні екскурсії: ознайомлення з експонатами Стародавнього Єгипту та дослідження історію будівлі з 12-го століття до сьогодні. 

Метрополітен-музей – Нью-Йорк, США 

Можна зекономити – $25

Цьогоріч нью-йоркському музею мистецтва виповнюється 150 років

Метрополітен-музей був заснований ще у другій половині дев’ятнадцятого століття.

Сьогодні він – третій за відвідуваністю у світі. Його постійна колекція містить понад два мільйони робіт: від творів мистецтва класичної давнини до картин та скульптур майже всіх європейських майстрів, І, звісно ж, великі колекції, присвячені американському і сучасному мистецтву.

Подивитися екскурсії можна за посиланням

Британский музей, Лондон

Вхід – безкоштовний

Нащо супротивникам та ветеранам Троянської війни Ахіллесу і Аяксу грати в кості? Відповідь у відео від Британського музею

Британський музей – другий у світі за кількістю експонатів після Лувру.

94 галереї загальною протяжністю 4 кілометри – ось що чекає кожного, хто захоче відвідати цю культурну пам’ятку Лондона.

Тут знайдете зібрання безцінних творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу за 4-5 тисячоліть. 

Серед них – перше за повнотою в Європі зібрання давньоєгипетських старожитностей.

А в Бібліотеці Британського музею знайдете найпершу друковану книгу у світі «Алмазна сутра» про поведінку та образ життя бодхісатв – просвітлених істот в буддизмі. Тут же зберігаються перші видання давньогрецьких класиків, Велика хартія вольностей, яку ще називають першою конституцією Англії. А ще – автографи Ісаака Ньютона, Галілео Галілея, Рене Декарта та інших.

Деталі, як досліджувати Британський музей прямо з дому, знайдете за посиланням.

Суспільство

Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати

Опубліковано

Консульство України в Лондоні створює окрему електронну чергу для громадян України, у яких термін дії закордонних паспортів закінчився або закінчується до кінця червня.

Про це йдеться у повідомленні диппредставництва.

При цьому просять не записуватися осіб, які мають чинний паспорт і бажають оформити собі другий, осіб, які втратили закордонний паспорт, громадян, які планують оформити паспорти для дітей віком до 16 років, а також українців, які проживають у Шотландії та Північній Ірландії.

Читайте також: У Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток

Після завершення Ukraine Family Scheme її учасникам пропонують податись на іншу, спонсорську програму Homes for Ukraine, в межах якої британці приймають в себе українців в обмін на державну підтримку.

Нагадаємо, Данія оголосила про новий пакет військової допомоги для України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

В “Укрзалізниці” відтепер діти зможуть читати книги про мандрівників: на яких рейсах з’явилися

Опубліковано

Відтепер для дітей та їх батьків на шести обраних маршрутах будуть доступні для читання нові книжки проєкту «Книга-мандрівка. Міста», який розкриває читачам історії героїчних українських міст — наприклад, Чернігова.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Крім Чернігова, проєкт «Книга-мандрівка. Міста» розповідає про п’ять інших незламних прифронтових міст України — про Харків, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ — про їх автентичність та палітру унікальності кожного міста. Авторами книжок стали відомі українці, зокрема — Ірена Карпа та Сергій Жадан.

“Пасажири залізниці зможуть одними з перших прочитати ці розповіді про українські міста на поїздах, що прямують до міст-героїв книжок”, – розповіли в УЗ.

Читайте також: У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Книги вже є за наступними маршрутами:

№142 Чернігів — Івано-Франківськ;

  • №780 Київ — Суми;
  • №38 Київ — Запоріжжя;
  • №110 Львів — Миколаїв;
  • №114 Львів — Харків;
  • №106 Одеса — Київ.

Нагадаємо, у Чернівецькому музеї проведуть унікальну нічну театралізовану екскурсію.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У Венеції відкриють український національний павільйон із плетіння сіток

Опубліковано

Сьогодні,  в Італії відбудеться церемонія відкриття Національного павільйону України у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва. Цього року Україна презентує проєкт «Плетіння сіток», кураторами якого стали Вікторія Бавикіна та Макс Горбацький. 

Про це повідомляє Міністерство культури України.

Назва проєкту — «Плетіння сіток» — походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення. Цей акт досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни.

60-та Венеційська бієнале проходить під темою «Іноземці скрізь». Український павільйон звернеться до проблем інакшості через особистий досвід війни, еміграції, асиміляції в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.

Читайте також: Українські школярі зможуть отримати пільгове харчування у школах: які документи треба подати

«Українці об’єднуються: виходять на вулиці, йдуть добровольцями воювати, збираються, щоб плести маскувальні сітки. Плетіння сітки — це процес, який містить в себе більше, ніж просто створення сіток для допомоги армії. Це усвідомлення спільної дії, корисної для кожного, і для країни в цілому. Таке рішення не спускається «згори», — коментують куратори виставки назву проєкту. 

Український павільйон обрамлений архітектурною інсталяцією «Робота» Олександра Бурлаки: по колу розміщено каркаси із тканими лляними полотнами, виготовленими до 1950-х років. Митець їх зібрав на українських «блошиних ринках» та онлайн-майданчиках. 

Зазначимо, «Робота» охоплює три інші проєкти виставки: фільм «Цивільні. Вторгнення» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяцію «Щирі вітання» Каті Бучацької та відео «Сomfort work» Андрія Достлєва та Лії Достлєвої.

Нагадаємо, у Бучі створили мурал, присвячений дітям: малеча зможе безкоштовно отримати іграшки.

Фото: Мінкульт

Читати далі