Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Американська VR Capital інвестує €75 млн у вітропарки Одещини

Опубліковано

Американська компанія VR Capital має намір інвестувати 75 млн євро у три вітролектростанції сумарною проектною потужністю 49,5 МВт в Одеській області.

Про це пише Еcotown.

Зазначається, що три угоди купівлі-продажу 100% корпоративних прав у ТОВ Арцизька ВЕС, ТОВ Арцизька ВЕС 2 і ТОВ Кийська ВЕС після дозволу Антимонопольного комітету були укладені 31 березня. 

Продавцем 68,61% виступив корпоративний інвестиційний фонд (КІФ), що належить власнику ГК Метрополія Віктору Куртєву, продавцями 31,39% виступили Юрій Костробій і Оксана Козачок, у 2020 році здійснюють проміжне фінансування проектів на стадії девелопменту.

Після продажу трьох ВЕС ГК Метрополія, що здійснила девелоперську частину проектів, зокрема, проектів землевідведення, проходження процедури оцінки впливу на навколишнє середовище, укладення попередніх договорів з ДП Гарантований покупець, продовжить технічний супровід проектів до введення їх у комерційну експлуатацію у 2022 році, відзначили в VR Capital.

Читайте такожЯк один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»

25 березня Антимонопольний комітет України дав дозвіл Elementum (Ukraine) II Limited (Лондон, Великобританія), яка входить у міжнародну компанію з управління активами VR Capital Group (США/Велика Британія) Річарда Дейтца, на придбання більше 50% у трьох проектах вітрових електростанцій (ВЕС) – у ТОВ Арцизька ВЕС (Арциз), ТОВ Арцизька ВЕС – 2 (смт Суворове) і ТОВ Кілійська ВЕС (Кілія, Одеська обл.).

Кінцевими бенефіціарами цих компаній є екс-член наглядової ради «Укрексімбанку» Юрій Костробой та Оксана Козачок.

Elementum Energy Ukraine належить 28 СЕС потужністю 536 МВт. У 2019 році Річард Дейтц заявив, що VR Capital Group також вивчає можливість інвестування у вітроенергетику України.

Читайте такожКитайська компанія планує будівництво заводу з переробки кукурудзи на Тернопільщині

Elementum у даний час будує ВЕС у Одеській області. Введення в експлуатацію її першої черги було заплановано на перший квартал 2021 року (40 МВт), другий – на перше півріччя 2022 року (60 МВт).

Нагадаємо, турецькі інвестори побудують на Львівщині потужну вітрову електростанцію.

Як ми повідомляли раніше, за Дністровським лиманом збудували вітроелектростанцію.

Головне фото: ecotown.com.ua.

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: