

Економіка і бізнес
Американська VR Capital інвестує €75 млн у вітропарки Одещини
Американська компанія VR Capital має намір інвестувати 75 млн євро у три вітролектростанції сумарною проектною потужністю 49,5 МВт в Одеській області.
Про це пише Еcotown.
Зазначається, що три угоди купівлі-продажу 100% корпоративних прав у ТОВ Арцизька ВЕС, ТОВ Арцизька ВЕС 2 і ТОВ Кийська ВЕС після дозволу Антимонопольного комітету були укладені 31 березня.
Продавцем 68,61% виступив корпоративний інвестиційний фонд (КІФ), що належить власнику ГК Метрополія Віктору Куртєву, продавцями 31,39% виступили Юрій Костробій і Оксана Козачок, у 2020 році здійснюють проміжне фінансування проектів на стадії девелопменту.
Після продажу трьох ВЕС ГК Метрополія, що здійснила девелоперську частину проектів, зокрема, проектів землевідведення, проходження процедури оцінки впливу на навколишнє середовище, укладення попередніх договорів з ДП Гарантований покупець, продовжить технічний супровід проектів до введення їх у комерційну експлуатацію у 2022 році, відзначили в VR Capital.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
25 березня Антимонопольний комітет України дав дозвіл Elementum (Ukraine) II Limited (Лондон, Великобританія), яка входить у міжнародну компанію з управління активами VR Capital Group (США/Велика Британія) Річарда Дейтца, на придбання більше 50% у трьох проектах вітрових електростанцій (ВЕС) – у ТОВ Арцизька ВЕС (Арциз), ТОВ Арцизька ВЕС – 2 (смт Суворове) і ТОВ Кілійська ВЕС (Кілія, Одеська обл.).
Кінцевими бенефіціарами цих компаній є екс-член наглядової ради «Укрексімбанку» Юрій Костробой та Оксана Козачок.
Elementum Energy Ukraine належить 28 СЕС потужністю 536 МВт. У 2019 році Річард Дейтц заявив, що VR Capital Group також вивчає можливість інвестування у вітроенергетику України.
Читайте також: Китайська компанія планує будівництво заводу з переробки кукурудзи на Тернопільщині
Elementum у даний час будує ВЕС у Одеській області. Введення в експлуатацію її першої черги було заплановано на перший квартал 2021 року (40 МВт), другий – на перше півріччя 2022 року (60 МВт).
Нагадаємо, турецькі інвестори побудують на Львівщині потужну вітрову електростанцію.
Як ми повідомляли раніше, за Дністровським лиманом збудували вітроелектростанцію.
Головне фото: ecotown.com.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay