Технології
Американо-український стартап до кінця року запустить у космос першу легку ракету-носія
Американо-український стартап Firefly Aerospace запустить свою першу легку ракету-носій до кінця року. Про це повідомляє defence-ua.com.
Як повідомив засновник американського стартапу – виконавчий директор компанії Том Маркусік в інтерв’ю виданню CNBC, наразі завершується підготовка пускового майданчика на базі ВПС США Ванденберг. Запуск запланований на 22 грудня 2020 року.
“Наша конструкція була ретельно перевірена, оскільки щодо її експлуатації було висунуто багато вимог. Я думаю, нам варто очікувати на повний успіх при першому пускові”, – відзначив виконавчий директор Firefly Aerospace.
Варто додати, що кілька тижнів тому команда Firefly Aerospace провела фінальний приймальний тест першого ступеня ракети Alpha. Після остаточної перевірки, ракета-носій була доставлена на військово-повітряну базу Ванденберг в США, для підготовки до запуску.
В компанії очікують, що наступного року запуск Alpha буде проведений не менше трьох разів.
Читайте також: Відбувся успішний пуск космічної ракети, створеної за участі України (ВІДЕО)
Хто такі Firefly Space Systems
Американський космічний стартап Firefly Space Systems був заснований у 2014 році ракетним інженером Томом Маркусіком. Однак через кілька років він опинився на межі закриття.
Проєкт у 2017 році викупив український бізнесмен Макс Поляков (який є співзасновником фонду Noosphere Ventures). З новим фінансуванням та допомогою українських фахівців, стартап отримав друге дихання.
“Нам дуже пощастило, що у нас є інвестор, який не тільки фінансує Firefly, а й повністю залучений у процес”, – відзначив в інтерв’ю Том Маркусік.
Наразі в Firefly Aerospace працюють 340 фахівців (в R&D Центрі Firefly у Дніпрі – 140 робітників). Окрім проєкту легкої ракети-носія Alpha, що призначена для виведення до 1000 кг корисного вантажу на низьку орбіту (вартість одного запуску близько $15 млн), в компанії працюють над створенням середньої ракети-носія Beta, орбітального транспортного засобу (OTV) та місячного посадкового модуля Genesis для NASA.
Фото: defence-ua.com
Коментарі