Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нудистські пляжі України: де можна позасмагати голяка

Опубліковано

Про нудистів ви точно чули з американських фільмів, а чи не хотіли стати одними з них? Цей рух досить популярний у світі, але уже давно він дійшов і до нас. Відпочивальників, яким байдуже на стереотипи та упередження, стає все більше. Вони просто кайфують від того, що можуть загоряти голяка і відчувати повну свободу. А уявіть, яка економія на купальниках! Та й основний бонус – рівна засмага. Тож, якщо ви теж хочете похизуватись оголеними сідничками, ось вам 10 нудистських пляжів України.

Чкалівський пляж, Одеса

Одесити є найбільш завзятими нудистами, тому поблизу міста є багато мальовничих місць, де можна позасмагати без купальника. І Чкалівський пляж є одним з них. Це місце є одним з найбільших пляжів України та було відкрито ще 30 років тому. Знаходиться він в курортній зоні майже в центрі міста, недалеко від санаторію ім. Чкалова.

Тут можна зустріти більше тисячі голих відпочивальників різного віку – від 16 до 50 років. Краще їхати сюди у будній день, коли відпочивальників значно менше. Це курортне місце з гальковим берегом. Поруч є затишні кафе, де можна охолодитись холодними напоями.

Читайте також: Не тільки море: 8 унікальних місць Одещини, які варто відвідати кожному туристу

Як дістатись: Розташований між відомими “Дельфіном” та “Аркадією”. Можна доїхати громадським транспортом від залізничного вокзалу – зупинка “Санаторій Чкалова”, розташований праворуч від пляжу санаторію імені Чкалова.

Пляж “Довбичка”, Київ

Навіть посеред столиці є місце, де люди вільні від стереотипів та вільні від одягу. На Трухановому озері розташований один з найвідоміших розлогих нудистських пляжів України. Якщо хочете відвідати це місце, то потрібно рухатись саме у південну частину острова. Серед відпочивальників тут більшість ідейних натуристів, але зустрічаються й ті, хто не готовий відмовитися від купальника. Цей пляж є також улюбленим місцем тантристів. Йоги приходять сюди виконувати свої вправи і вчити нові асани.

А ще сюди варто прийти хоча б за неймовірний краєвид на Києво-Печерську лавру. Будьте готові, що берег тут не надто чистий. Але ви можете зробити внесок в екологію і разом з оголеними друзями зайнятись прибиранням.

Як дістатись: Потрібно йти пішки від станції метро “Гідропарк” до венеціанського моста, а потім дійти до річки і переправитись на острів на човні.

Нудистський пляж на Магістратському озері, Чернігів

Чернігів не можна назвати популярним місцем для нудистів. І попри розлогу річку Десну, оголені відпочивальники були помічені тільки в одному місті – на Магістратському озері. Саме сюди приходять люди, щоб розслабитись та відпочити, не обмежуючи себе одягом.

Сама територія пляжу невелика, проте довкола можна насолодитись неймовірною красою поліського краю.

Як дістатись: недалеко від проспекту Миру, звідки потрібно пройти по пішохідному мосту.

Нудистський пляж на Безлюдівському озері, Харків

Харківські нудисти також знайшли собі чудову місцину за 13 км від міста в селі Безлюдівка. Саме сюди вони приїжджають, коли прагнуть усамітнитись з природою, адже озеро знаходиться далеко від міської метушні.

Читайте також: Подорож під землю: 8 українських печер, які варто відвідати

Це місце популярне серед нудистів та звичайних туристів. Чистий пляж, дика природа та прозоре озеро приваблюють тих, хто хоче чудово відпочити.

Як дістатись: на автомобілі варто просто об’їхати озеро з правого боку, подолати шлагбаум і проїхати піщану дорогу. Якщо їдете відпочивати громадським транспортом, то від залізничної станції ходять маршрутки та електрички.

Нудистський пляж на острові Дзендзик, Запорізька область

Якщо ви соромитесь показувати свої сідниці іншим людям, але любите відпочивати голяка, то це місце саме для вас. Адже пляж на острові Дзендзик знаходиться у заповідній зоні і оточений заростями очерету. Тому ви будете надійно заховані від зацікавлених туристів. З чистого пляжу відкривається прекрасний краєвид .

Проте, тут можуть відпочивати і нудисти, і туристи в купальниках. Пляж є дуже демократичним.

Як дістатися: Від автовокзалу ходять регулярні маршрутні таксі.

Дикий пляж на Монастирському острові, Дніпро

Нудистський пляж знаходиться відразу за офіційним міським пляжем, у самому кінці Монастирського острова. Але зважте, що тут ввечері збирається багато молоді, тому засмагати голяка краще у першій половині дня.

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Цікаво, що пляж для нудистів тут виникає знову і знову, хоча його періодично і закривають. Але вже багато років любителі відпочити без купальників приходять саме сюди.

Як дістатися: Маршруткою або трамваєм №1 до парку ім. Т.Г.Шевченка, пройти через парк у самий кінець острова по береговій лінії.

Пляж на острові Джарилгач, Скадовськ, Херсонська область

Цей острів у Херсонській області знайомий, напевно, кожному туристу. Море тут надзвичайно чисте, а на березі можна побачити крабів, креветки та рапани. А ще з цього місця є можливість помилуватись дельфінів, які часто плавають ввечері майже біля самого берега.

Нудистський пляж тут великий, тихий та майже безлюдний. Це ідеальне місце для тих, хто хоче відпочити від міської метушні. Берег на пляжі піщаний та надзвичайно чистий.

Як дістатися: від селища Лазурне перейти вбрід через протоку.

Нудистський пляж на косі у Миколаєві, Миколаївська область

Нудистський пляж у Миколаєві є чудовим місцем для любителів відпочинку без одягу поруч з міським пляжем. Розташований він на піщаній косі, довжина якої кілометр, а ширина – не більше 50 метрів. Берег житлового мікрорайону Намів нині є одним з найпопулярніших місць відпочинку. Тут є як міський пляж, так і острівець для туристів. Поруч є багато кафе та барів, тому, накинувши одяг, можна освіжитись чи перекусити. А ще тут є атракціони та ігри.

Як доїхати : З автовокзалу можна доїхати автобусами №21 і №44. З залізничного вокзалу курсують ті ж автобуси і №83. Вихід на зупинці біля вулиці Лазурній.

Суспільство

У столиці проведуть фестиваль української писанки

Опубліковано

30 квітня о 14:00 в інноваційному парку UNIT.CITY стартує Фестиваль української писанки задля підтримки елемента Національного переліку нематеріальної культурної спадщини «Українська писанка: традиція і мистецтво». 

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Під час фестивалю майстри зі всієї України презентуватимуть традиційні писанки своїх регіонів та проведуть майстер-класи з писанкарства. Також заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок і тематичний благодійний аукціон від зірок шоубізнесу.

Читайте також: Француженка готує обіди для військових та відбудовує будинки у Гостомелі (ВІДЕО)

Крім того, під час заходу український шеф-кухар Євген Клопотенко проведе майстер-клас: «Як зібрати Великодній кошик».

Створені писанки передадуть захисникам на фронт за допомоги Міжнародного штабу допомоги українцям.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00 за адресою вул. Дорогожицька, 3

Для участі в заході необхідно заповнити реєстраційну форму.

Акредитація представників медіа доступна за посиланням

Нагадаємо, у ДСНС нагадали правила пожежної безпеки на Великдень.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

МОЗ затвердило перші клінічні протоколи з лікування бойових травм

Опубліковано

Міністерство охорони здоров’я затвердило перші шість клінічних протоколів з лікування бойових травм.

Про це йдеться на сайті МОЗ.

“Міністерство охорони здоровʼя України затвердило перші шість клінічних протоколів серії стандартів медичної допомоги за напрямом «Бойова травма»; «Анестезія у пацієнтів із травмою»; «Гострий компартмент-синдром»; «Бойова торакальна травма»; «Бойові поранення: дебридмент та іригація»; «Висока двостороння ампутація»; «Судинна травма». Клінічні протоколи опрацьовано мультидисциплінарною групою, до складу якої увійшли спеціалісти з різних медичних напрямів, в тому числі бойові медики”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Дніпрі відкрили центр для громадських організацій та військових

Наступні сім протоколів з надання меддопомоги у разі бойових травм міністерство винесе на громадське обговорення найближчим часом.

У МОЗ додали, що ці та ще понад 20 протоколів, які будуть затверджені протягом 2024 року, є перекладом настанов з клінічної практики Joint Trauma System за напрямом «Бойова травма».

Нагадаємо,

Читати далі

Суспільство

Добро завжди повертається: історія пекарні, яка врятувала Чернігів від голоду (ВІДЕО)

Опубліковано

Колись Оксана Коваленко розвозила гарячі багети на своєму старенькому BMW і мріяла про велику пекарню, з якої буде пахнути хлібом на увесь Чернігів. Багато років вона працювала над втіленням своєї мрії й створила підприємство «Наша Булочка». Коли місто було в облозі під обстрілами, саме ця пекарня безкоштовно роздавала хліб і так рятувала людей від голоду. Як вчинене добро повернулося до Оксани та як змінилося ставлення до хліба у чернігівців — дивіться у ШоТам!

“Ми просто робили свою роботу”, – ділиться Оксана.

Оксана Коваленко почала свій бізнес у 2001 році з 2 мішків борошна. Любов до випічки успадкувала від своєї бабусі.

“У мене навіть збереглася лопата для пічки, якою вона діставала хліб. Бабуся завжди казала, що ця лопата оберігає дім від блискавки”, – каже Оксана Коваленко.

Читайте також: Француженка готує обіди для військових та відбудовує будинки у Гостомелі (ВІДЕО)

Підприємиця ставила ставку на тодішню новинку – багети. Особисто розвозила свіжу випічку до крамниць та кіосків. Бізнес розвивався, “Наша Булочка” пекла багети та булочки тоннами. З 2014 року Оксана почала возити булочки у зону АТО. З того часу підприємиця завжди тримала запас борошна на 3 місяці.

Саме це борошно врятувало Чернігів від голоду у 2022 році. Окупанти підірвали млин та три автомобілі з хлібом. Три місяці пекарня працювала цілодобово, пекарі навіть жили у цеху.

“Постійно ми знаходилися під обстрілом, постійно не було електроенергії та води. Ну ми впоралися”, – каже підприємиця.

Але руйнування і розданий хліб похитнули економіку підприємства. Власними силами відновили млин, але на нове обладнання коштів не вистачило. І тоді зроблене добро, повернулося до Оксани, у вигляді гранту. Вона перемогла у конкурсі грантової підтримки “Курс на Незалежність”.

Нове пакувальне обладнання забезпечило ще 5 робочих місць. Завдяки цьому пакуванню випічка зберігається краще та довше. Тепер пекарня у разі потреби зможе дати місту ще більше хліба.

“Зараз у всіх моїх друзів та клієнтів, змінилося ставлення до хліба. Всі його бережуть, кладуть у холодильник, щоби він краще зберігався. Ніхто його не викидає, якщо щось залишається, то сушать сухарі”, – підсумовує Оксана.

Нагадаємо, раніше ми писали, як працює унікальна кухня-потяг від Укрзалізниці.

Фото: ШоТам!

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення