Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як створюється електронна сцена Донбасу та як вона звучить, можна почути на проєкті На карантині з Plan B

Опубліковано

6 червня онлайн-проєкт соціальних інновацій та нової музики «На карантині з Plan B» презентує програму  На карантині з Plan B x Donbas. Ініціатива підтримує музичні ініціативи Донбасу, щоб відкрити їх для широкої аудиторії та підтримати місцевих музикантів. 

На карантині з Plan B — це серія подій від команди фестивалю Plan B, яка збирає всіх разом, щоб відкривати нову українську музику, познайомити з соціальними та культурними ініціативами, надихнути та обговорити суспільні виклики. Онлайн-проєкт має денну та нічну програму. Plan B Day поєднує лекції, дискусії та інтерв’ю. Plan B Night — перформативну програму та live-стріми від музикантів з різних куточків країни. 

О 19:00 Plan B Day відкриває низка інтерв’ю «Музична сцена Донбасу: хто ці люди». Почуємо історії діджеїв — наскільки складно розвивати культуру електронної музики там, де цього майже немає, та як це впливає на людей й регіон. 

О 21:00 та до 04:00 — онлайн-вечірка з діджеями з Торецька, Сєвєродонецька, Дружківки та Мирнограду.

21:00–22:00 — HackerOne, Торецьк

22:00–22:30 — FanatSun, Торецьк

22:30–23:00 — DJ Pulya , Торецьк

23:00–24:00 — Crematorium, Сєвєродонецьк

00:00–01:00 — DarBojiy , Сєвєродонецьк

01:00–02:00 — JmDasha, Дружківка

02:00–03:00 — Sheleh, Дружківка

03:00–04:00 — ÁleX RócҜ, Мирноград

Детальніше про музикантів та дискусію — на наступній сторінці анонсу. 

Івент у фейсбук: https://www.facebook.com/events/818938311966306/

Слідкувати за ефірами можна на facebook-сторінці Plan B: https://www.facebook.com/plan2bfest/, інстаграм-акаунті фестивалю: https://instagram.com/planb_fest, а за новинами — у телеграм-каналі: https://t.me/planbfest 

Організатором Plan B є Культурна агенція Ɐ, Харків.  Онлайн-проєкт In quarantine with Plan B втілюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Дискусійна частина

Музична сцена Донбасу: хто ці люди?

Вечіркою справа не обмежиться! 6 червня з 19:00 по 20:00 проведемо низку інтерв’ю на тему «Музична сцена Донбасу: хто ці люди». Запросимо людей, які грають електронну музику, навчають діджеїнгу або проводять вечірки, та запитаємо в них:

  • як вони до цього прийшли та що музика означає особисто для них;
  • наскільки складно розвивати культуру електронної музики там, де цього майже немає;
  • як це впливає на людей та регіон.

Свої історії розкажуть:

📣 Костянтин Одинець, Торецьк

Діджей HackerOne та засновник школи Praktika

📣 Євгеній Скрипник, Слов’янськ

Засновник серії техно-вечірок Shum.Rave 

📣 Дар’я Заровна, Дружківка

Діджейка JmDasha, випускниця @Kultura Zvuka Shkola

📣 Андрій Дарбоженко та Володимир Крематорій, Сєвєродонецьк

Діджеї, організатори рейвів у лісі та на заводі

Модератор:

📣 Микола Дорохов, Краматорськ

Голова ГО «Вільна хата», співзасновник молодіжної платформи Вільна хата у Краматорську і член правління Асоціації молодіжних центрів України.

_________________________________________________________

Live від діджеїв

🔊 21:00–23:00 — HackerOne, Торецьк

Грає electronic, techno

Слухати: https://www.youtube.com/watch?v=Pl9J683wFRs&feature=youtu.be

HackerOne, або ж Костянтин Одинець — засновник школи електронної музики Praktika та хрещений батько цілого покоління діджеїв. Каже про себе, що створює можливості: організує лекції та практичні заняття з музики, щоб у містян була можливість займатися тим, що захоплює та надихає.

🔊 22:00–22:30 — FanatSun, Торецьк

Грає tech house, progressive house

Слухати: https://soundcloud.com/ajjtwl3yiibi

Саша — переселенець із Горлівки, працює електромонтером у тепломережах і потрапив до музичної тусовки як електрик з генератором. Зрозумів, що електронна музика — це воно, і занурився в неї всерйоз та надовго. Каже, що вечірки й танці потрібні людям навколо: як вихід негативу, спосіб випустити свій біль і напруження.

🔊 22:30–23:00 — DJ Pulya, Торецьк

Грає tech house, techno

Слухати: https://www.mixcloud.com/CharMusica/dj-pulya-meat-beat-mixtape/

Даша — студентка-дефектолог у Слов’янському педагогічному університеті, а у шкільні роки професійно займалася спортом: штовханням ядра та метанням диску. Любить техно та поєднує навчання зі зведенням треків, всупереч тому, що в її оточенні таку музику не дуже розуміють.

🔊 23:00–24:00 — Crematorium, Сєвєродонецьк

Грає somatik techno / techno

Слухати: https://soundcloud.com/user-834091579

Загадковий і таємничий діджей, який характеризує свій стиль словом «магія». У сетах створює окремий світ з незабутньою атмосферою. 

🔊 00:00–01:00 — DarBojiy, Сєвєродонецьк

Грає техно в стилі somatik

Слухати: https://soundcloud.com/darbojich/dar-bojiy-somatik-mix

Народився у Сєвєродонецьку та створив там власну музичну тусовку. Повільний ритм його somatik techno пробирається в самісіньку душу. Dar викладається на всі сто, а далі — справа за вами!

🔊 01:00–02:00 — JmDasha, Дружківка

Грає techno/dark techno

Слухати: https://soundcloud.com/jm_dasha

Випускниця Kultura Zvuka Shkola та резидентка Shum.Rave. Народилася в Дружківці та вже крокує великим світом музики. Її виступи на Shum Rave — тільки початок: ми впевнені, що на неї чекає неабияке майбутнє.

🔊 02:00–03:00 — Sheleh, Дружківка

Грає tech house, progressive

Слухати: https://soundcloud.com/sheleh

Dmitriy Shelekhov почав свою професійну діяльність вже 15 років тому. Був резидентом першого у Дружківці закладу «Рояль»! За роки діджеїнга встиг пограти в Китаї, досягти великої популярності та здобути неабиякого досвіду, який він вам і продемонструє цієї суботи.

🔊 03:00–04:00 — ÁleX RócҜ, Мирноград

Грає progressive, tech house, techno, breaks, deep house, electronica

Представник олдскульної школи діджеїнга: настільки суворий, що зміг поєднувати музику та роботу в шахті. Грав по всій Донецькій області та брав участь в організації оупен-ейра в Золотому Колодязі. Він закриватиме нашу вечірку та своїм виступом хоче довести, що Донбаська сцена існує, і вона на топовому рівні.

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України

Опубліковано

У Києві на Михайлівській площі з 21 травня до 4 червня творці фільму «Євродонбас» презентують вуличну виставку, присвячену культурній спадщині європейських країн на сході України, яку залишили бельгійські, французькі, німецькі, британські та американські промисловці на зламі ХIX–ХX століть.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Досі існує міф, що розбудова одного із найбільших промислових регіонів України належить Совєтському Союзу. У суспільному дискурсі мало порушується тема внеску європейських інвесторів у заснування містечок, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади», – йдеться в повідомленні.

Так, метою виставки є розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, яку будували промисловці з країн Європи, а також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення Росії.

«Ми прагнемо розповісти про спадщину європейських країн на Донеччині та Луганщині якомога ширшій авдиторії – і в Україні, і за кордоном. Зокрема, для того, аби спростувати міф про виключно радянське походження Донбасу, яке постійно просуває Росія. Тому після роботи над фільмом «Євродонбас» наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, вже знищені російськими окупантами», — зазначила продюсерка і авторка проекту Анна Паленчук.

Зокрема, на виставці представлена історія будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. Також можна дізнатись прo гімназію у Лисичанську, яку залишили бельгійці, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, який збудували німці, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо.

Крім того, у межах виставки відбудеться показ документального фільму «Євродонбас» режисера Кoрнія Грицюка в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності 9 травня 2024 року о 17.00.

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на Сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС», вона буде доступна українською та англійською мовами.

Цей проєкт включає документальний фільм «Євродонбас» (продюсерка Анна Паленчук, режисер Корній Грицюк), аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на Сході України» ( у співпраці з фондом «Ізоляція»).

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтриманий у рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва» та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO @unesco, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

Партнери виставки – посольство Королівства Бельгія в Україні, Міністерство закордонних справ України, Міністерствo культури та інфoрмаційнoї пoлітики України, Український інститут національної пам’яті, Націoнальний музей Ревoлюції Гіднoсті, міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив».

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Опубліковано

Команда Food Train приготувала святкові обіди для жителів Харківщини Під час свят особливо важливо підклуватися про тих, хто поряд. Саме тому команда потягу-кухні Укрзалізниці – Food Train – приготувала близько 4300 великодніх обідів для мешканців Харківщини.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

“Цього разу Food Train привіз до Харкова ще й 2300 власноруч спечених та прикрашених Великодніх пасок. Ними пригощали місцевих мешканців, серед яких – внутрішньо переміщені особи, багатодітні родини, пенсіонери, жителі знеструмлених будинків, пацієнтинти психіатричної для лікарні та будинку літніх людей. Прояв турботи одне про одного дозволяє українцям не втрачати віру та триматися попри складні часи”, – повідомили у Мінвідновленні.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Закупівля продуктів для поїзда-кухні фінансується нашими партнерами – Фондом Говарда Баффета – The Howard G. Buffett Foundation.

Нагадаємо, уряд запропонував виробникам дронів пільгові гранти.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: