Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Стати фрілансером з нуля. Гроші на фрілансі Стати фрілансером з нуля. Гроші на фрілансі

Економіка

Де стати фрілансером з нуля? Чотири українські біржі для початківців

Опубліковано

Карантин змусив багатьох українців серйозно замислитись про додатковий заробіток. Багатьом доводиться стати фрілансером з нуля. Так, за даними української платформи Freelancehunt, за перший тиждень карантину (16-22.03) приріст нових користувачів відносно тих же дат в лютому склав 43,8%.

Більшість людей просто змушена пізнати усі принади та недоліки віддаленої роботи: фінансова подушка потроху тане, а альтернативи заробітку нема.

Ми в ШоТам розбирались, які існують українські біржі для фрілансерів-початківців і на що, в першу чергу, звертати увагу, якщо ти прийшов у сферу удальонки без досвіду.

Стати фрілансером з нуля. До чого бути готовим фрілансеру-початківцю?

Проблеми, які зазвичай виникають у новачків

Помилка № 1. Неадекватні розцінки за послуги

Нездатність адекватно оцінити вартість свого часу загрожує або тим, що ви, недооцінений, продаєте задешево власний талант, або тим, що переоцінили власні сили та втрачаєте замовників, псуючи собі репутацію.

Не намагайтеся вгадати вартість послуг: вивчіть ринок, визначте власний ступінь майстерності самостійно, або з допомогою друзів – і порівняйте з нинішніми цінами.

Помилка № 2. Невміння правильно розподілити власний час

Початківці часто не здатні відразу розрахувати швидкість виконання завдання від замовника, тому деколи озвучують занадто оптимістичні терміни. А ще набирають багато замовлень, відкладають все наостанок, і в результаті порушують дедлайни.

Читайте також: Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo? Генеральний менеджер про дощ замовлень і антикризову стратегію

По-перше, не беріться за нове, не закінчивши старого проєкту. По-друге, створіть для себе певний режим роботи. І, по-третє, не заганяйте себе в жорсткі часові рамки, коли домовляєтесь із замовником. Залиште собі зайвий день – на випадок непередбачених обставин. 

Помилка № 3. Розпорошення на всі види фрілансу

Часто початківці пробують себе у всіх областях: сьогодні копірайтер, завтра дизайнер. Так ви не станете експертом у своїй галузі, краще докладіть усіх зусиль до того, щоб стати № 1 у своїй області. 

Як уникнути шахрайства з боку замовника?

Зазвичай на біржах фрілансу продумують схеми убезпечення від шахрайства,  але все ж бувають неприємні випадки, коли виконав роботу, а тобі за неї не заплатили. 

На якому етапі співпраці із замовником час бити на сполох? 

По-перше, коли надто часто змінюється відповідальна за перемовини людина. Тут або обман, або безлад у фірмі. Останнє – теж так собі варіант, бо кожен з посередників матиме власне бачення результатів роботи. У такому разі готуйте зайвий час та нерви – на численні (і безкоштовні) доопрацювання й зміни проєкту.

По-друге, одразу повинні насторожити грубість замовника, звинувачення у некомпетентності й тут же спроба здешевити вашу роботу. Хоча погодьтесь: логічніше було відмовити вам, такому “некомпетентному”, у співпраці. Для вас ця історія добром не завершиться. Краще шукайте нові замовлення.

Щоб захистити себе від безкоштовної роботи:

  1. перш ніж працювати з замовником, пошукайте інформацію про нього. Або хоча би продивіться відгуки інших фрілансерів про співпрацю з цим роботодавцем,
  2. домовтесь із замовником про демонстраційні варіанти вашої роботи: демоверсію програми, макети низької якості чи частину тексту. І вже після перегляду, схвалення та оплати віддавайте готову роботу
  3. разом із замовником розподіліть роботу на частини й отримайте гроші за кожен виконаний етап. Так ви переконаєтесь в серйозності його намірів, а він – у вашому професіоналізмі. 
  4. працюйте через безпечну угоду – сервіс, через який замовник отримує гарантію збереження коштів у разі, якщо фрілансер не впорається із завданням або виявиться ненадійним. А фрілансер отримує оплату вчасно і в повному обсязі. Проте, на жаль, такий функціонал є не на кожній біржі, тому уточніть це питання перед співпрацею. 

Чотири українські біржі фрілансу для початківців

Freelance.ua

Це українська біржа, що фокусується на вітчизняних фрілансерах. 

Адепти віддаленої роботи люблять цей сайт за мінімалістичний інтерфейс та можливість відокремити одноразові завдання від постійної співпраці (а подекуди навіть пропозицій щодо офісної роботи).

Тут можна сортувати проєкти та виконавців за спеціалізаціями, а також дізнатись середню вартість роботи. Це дозволить новачкам легко зорієнтуватись на місці. 

Зазвичай комісія за виведення грошей на Freelance.ua складає 3%. 

Але можна і провести їх на картку за системою “безпечної угоди”, під час якої кошти виконавця ніби резервуються до остаточного виконання завдання фрілансером та обміну відгуками. Гроші виводяться за два робочих дні, а комісія складає від 15 грн до 10% від бюджету проєкту.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

В обох випадках комісію оплачує замовник. 

Зі звичайного акаунту фрілансер може відгукнутись на один проєкт за добу. Але на біржі є можливість купити Pro-акаунт за 125 грн/місяць. Він дозволяє розсилати необмежену кількість пропозицій до проєктів, покращує ранжування професіонала і підвищує рейтинг фрілансера на біржі.

Freelancehunt.com 

Ця платформа ідеально підійде початківцям: від реєстрації на біржі до можливості позмагатись за замовлення спливе не більше пів години.

Тут розміщено чимало проєктів з найрізноманітніших категорій: від SMM та SEO-просування до верстки сайтів. 

Біржа існує вже більше 10 років, і має 280 тисяч активних виконавців.

За функціоналом кабінет фрілансера тут не дуже відрізняється від Freelance.ua – окрім того, що тут ви можете отримати статус PRO за 100 гривень.

Тут цей статус також дозволить швидше набрати рейтинг і піднятися вгору в списку фрілансерів. 

Перевагою freelancehunt.com є можливість зворотного зв’язку замовника з фрілансерами й відкритого обговорення проєкту на етапі пошуку виконавця. Фрілансери уточнюють деталі замовлення і мають можливості відкинути проєкти з  неадекватними умовами. 

Kabanchik.ua

На онлайн-сервісі замовлення послуг Kabanchik можна знайти не тільки традиційний фріланс, а й замовлення з клінінгу, ремонту, будівництву тощо. 

У 2019 українці замовили на ньому послуг аж на 155 млн грн.

Якщо ви хочете фрілансити з допомогою цього сервісу, будьте готові видати сайту купу інформації про себе – аж до сканів документів, що підтверджують вашу особу.

Аби фрілансеру вивести гроші з балансу,  доведеться прив’язати карту до профілю і зробити запит на виведення коштів. Після цього гроші надійдуть на карту.

Kabanchik перевіряє всіх виконавців перед тим, як вони приступають до завдань – тому реєстрація триватиме довше, ніж у конкурентів. Але перевірені виконавці – причина того, що біржа активно розвивається й має великий потік замовлень.

Біржа має наступну модель монетизації: комісія з кожного завдання становить 10 %. Замовник вказує бюджет, який він готовий заплатити за виконання цього завдання. З нього віднімається комісія і залишок формує гонорар для виконавця.

На карантині, повідомляють у “Кабанчику”, з початку березня кількість охочих працювати на фрілансі через цю біржу зросла на 25%. Причому, додалось фахівців у таких сферах, як копірайтинг, рерайт, дизайн тощо.

Free-lance.ua

Біржа віддаленої роботи Free-lance.ua (Фріланс Україна) – доволі молода, а тому тут не знайдете такого потоку завдань, як приміром, на Kabanchik. Але й конкуренція між фрілансерами тут менша, а отже поборотись за перші проєкти для власного портфоліо буде простіше.  

Цікаво, що тут набагато більше можливостей, ніж на інших біржах фрілансу. 

“Для зручності всіх сторін учасників біржі Фріланс-Україна, ми не вводили ніяких обмежень у функціях сайту”, – пишуть засновники на сайті біржі.

Що це означає на практиці: фрілансер може змагатись з конкурентами за необмежену кількість проєктів, ніякого ліміту на кшталт “одна доба – одне замовлення” ви тут не знайдете. 

І навіть преміум-функція публікації акаунту фрілансера на головній сторінці біржі, яка в конкурентів платна, тут також безкоштовна. 

У такий розділ із назвою “Вільні Фрілансери” можна потрапити, всього лиш встановивши статус “вільний” у своєму акаунті.

Сайти з пошуку роботи

Якщо хочете стати фрілансером з нуля, не нехтуйте стандартними сайтами з пошуку роботи – тут також часто можна знайти цікаві пропозиції для “удальонки” та часткової зайнятості. Так, зверніть увагу, що з березня Work.ua відкрив окремий розділ віддаленої роботи на сайті. А на rabota.ua та hh.ua | grc віддалену роботу та проєкти з частковою зайнятістю можна знайти, застосувавши фільтри.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі