Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Glovo на карантині Glovo на карантині

Суспільство

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo? Генеральний менеджер про дощ замовлень і антикризову стратегію

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Glovo на карантині купається у грошовому дощі – один з найпопулярніших мемів, якими вже встиг обрости місяць української ізоляції. Десь поряд обов’язково тримають свої позиції продавці антисептиків і масок, а також таксисти.

Генеральний менеджер Glovo в Україні Дмитро Расновський розповідає, що кількість замовлень під час карантину дійсно збільшилась. А от прибутки — ні.

Чи потрібні зараз кур’єри до Glovo і чому попри те, що сфера доставки росте, Расновський сумнівається, що вийдуть в цьому році на окупність. Читайте в конспекті стріму від платформи Lobby X.

Довідка.  Стрім Ринок праці після локдауну від Владислава Грєзєва, керівника платформи з працевлаштування Lobby X — про виклики, що постали перед українським ринком праці в умовах карантину. Зокрема, як буде відбуватись працевлаштування  в ту чи іншу бізнес-сферу, чого очікувати роботодавцям та  і до чого готуватись шукачам роботи. 

Дмитро Расновський

Генеральний менеджер Glovo в Україні

Glovo — іспанський сервіс швидкої доставки їжі з ресторанів, який запустився в Україні в жовтні 2018 року. Він стартував дивовижними темпами: за 2019 рік понад півмільйона українців встановили додаток Glovo, пише Українська правда, а сам сервіс зайняв свою нішу в п’яти найбільших містах України: Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові.
Дмитро каже, наразі на карантині вся команда Glovo працює з дому без можливості відвідування офісу.  

Досвід на інших ринках підказує: сферу доставки чекає обвал

Сьогодні Іспанія та Італія — одні з наших ключових ринків. Тобто, там зараз закриті всі великі мережі ресторанів. Доставка є, але попиту вже немає — люди економлять, враховуючи економічну ситуацію.

А це країни з валютою євро, зі значно більшим, ніж у нас рівнем заощаджень.

Так, там є доставка по супермаркетах — але от глобальний ринок дуже жорстко впав. В Італії навіть були страйки проти карантину, люди вимагали, щоб їм дали можливість працювати. Говорили, що краще помруть від коронавіруса, аніж від голоду.

Для себе ми поділяємо все, що відбувається в країні, на 5 етапів:

  1. все як завжди;
  2. все як завжди, але навчальні заклади вже закриті;
  3. у країні запроваджений карантин;
  4. повністю закриті ресторани (доставка теж), обмеження щодо продажу харчування. Обмежена доставка — по годинах, наприклад;
  5. все повертається до норми.

Зараз усі країни потихеньку рухаються в напрямку четвертого етапу.
І ми до цього готуємося: імовірного введення комендантської години, що, можливо, обмежать продажі в магазинах, а якісь ресторани на доставці позакривають.
Четвертий етап – це момент, коли на всіх ринках доставка жорстко падає. Я спостерігав за Італією та Іспанією, і припускаю: що так буде і в Україні.

Glovo на карантині: більше клієнтів, більше категорій доставки

Ми дійсно зараз ростемо: на карантині люди стали активніше користуватися різними інтернет-сервісами.

Причому, Glovo зростає, насамперед, не за рахунок наших постійних клієнтів, а тому, що різко збільшився потік нових користувачів.

Також зростаємо “вшир” — шляхом нових категорій доставки. Якщо раніше майже всі наші замовлення припадали на доставку з ресторанів, зараз люди починають замовляти доставку з аптек та супермаркетів.

Читайте також: Карантин перевів ваш бізнес на “удальонку”. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Та й в цілому зараз спостерігаю: ринок зростає. Ростемо ми, запускаються інші проекти: “Нової пошти”, інших. Всі намагаються знайти якийсь спосіб мінізувати втрати, і при цьому знову ж спробувати нові бізнес-моделі, запропонувати користувачам розв’язання їх проблем.

Ось я недавно замовив крафтове пиво, і його доставка була просто відмінною. Я замовляв доставку не в Glovo, а в пивоварні. Все відмінно швидко доїхало, спасибі. А от якби не карантин, навряд чи я взагалі б нею скористався: просто заїхав би до пивоварні і забрав замовлення.

Але прибутковість падає. Чому?

Кількість нових клієнтів на тиждень, які обирають послуги Glovo, більш ніж подвоїлася під час карантину.
З одного боку, обсяг бізнесу зріс, це помітно неозброєним оком. Але прибутковість падає з тієї причини, що:

  1. велика частка ресторанів просто закрилася. І доставка, на жаль, працює зараз не на тому рівні, щоб перекрити втрати оффлайну.
  2. є зниження середнього чека. Я це пов’язую з тим, що люди в безоплатних відпустках і намагаються економити.
  3. у багатьох рестораторів є проблема з ліквідністю і вони просять відтермінувати платіж, переглянути комісії. Виходить, грошей стає менше, хоча транзакцій — більше і потрібно більше кур’єрів.

Великий плюс ситуації для індустрії в тому, що нові люди спробують сервіс і, імовірно, після карантину вони залишаться з індустрією доставки — з нами, Новою поштою — не важливо, з ким.
Але зараз це скоріше довгострокова інвестиція в розвиток ринку — на жаль, про прибутки сьогодні не йдеться.

Безкоштовна доставка з аптек

Замовлення з аптек через Glovo взагалі подвоюються щотижня. Тому ми вирішили знизити вартість доставки на замовлення з аптек з 60 гривень до однієї.

З низкою партнерів ми знижуємо вартість доставки і по інших категоріях, але по аптеках знизили ціни одразу і без жодних переговорів.

Glovo — соціально відповідальна компанія. І наш обов’язок у цей критичний для населення момент — надати максимальну можливість для зручного замовлення ліків.

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo?

Ми зараз бачимо, що якщо раніше у кур’єрів був час займатись доставкою 10 годин на тиждень (найчастіше у студентів), тепер у них звільнилося більше часу. Тобто, кур’єри стали здійснювати більше доставок, а відтак нам не потрібно зараз сильно ростити штат.

Кількість кур’єрів у компанії за останні тижні збільшилась на 15%. Ми пішли шляхом збільшення відстані на одного кур’єра, тому поки нових не потребуємо.

Але от попит на вакансію дуже зріс. Кількість людей, які сьогодні хочуть стати кур’єрами, ще раз демонструє, яка проблема в економіці встигла утворитися за час карантину.

Потік охочих стати кур’єрами просто величезний. Але, на жаль, у Glovo на карантині немає ресурсів цей шалений запит задовольнити.

Проте співбесіди проводимо: це гарний час з кимось познайомитися і побудувати майбутні мости співпраці.

На карантині виживуть ресторани, що працюють на доставку

Очевидно, що ряд закладів харчування сьогодні не просто закрився, а розірвав договори оренди і забрав власне обладнання. Тобто, після карантину цих місць ви просто не побачите.

Рестораторам не вдається істотно знизити вартість орендної плати. В середньому по Києву це знижка у 30%. Що таке знижка на оренду у 30-40% для ресторану з великою територією і без прибутків?

Ще складніше справи в барній історії: коли доставка, самовивезення — під великим питанням. Думаю, в цьому випадку бари будуть трансформуватись, як після кризи 2013-2014 року.

Але є нечисленні приклади ресторанів, у яких вже до карантину всі процеси були орієнтовані на доставку, і от в них все нормально.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

Хоча повністю перекрити прибутки з оффлайн сфери доставка не дозволяє. І плюс вона менш маржинальна для рестораторів, Але, думаю, після кризи багато рестораторів інакше подивляться на бізнес-процеси свого закладу, налаштують доставку і знайдуть власні рішення.

В мене є приклади рестораторів, у яких своя доставка здійснюється у більших об’ємах, ніж з агрегатора на кшталт Glovo. Вони, звичайно, втратили на виручці в карантин. Але не настільки, щоб закритися чи говорити про пекельних збитки.

Режим екстремального зростання дозволить пережити кризу

Ми запустилися в Україні півтора роки тому і постійно знаходимось в режимі жорсткого зростання.

Glovo під час карантину не потрібно перебудовуватись під кризу: ми успішно боролись зі стількома мікрокризами, що були готові до такого темпу вже давно.

Цілі просто стали більш жорсткими, доведеться працювати вдвічі більше.

Про самоокупність мова поки не йде, я сподіваюся, що це відбудеться наприкінці 2020 року. Головне питання для мене наразі — як не збільшувати обсяг бізнесу, при цьому виконувати теперішні цілі, і допомагати ринку.

Ми сподіваємося, що ситуація покращиться в червні, сподіваємося, що покращиться в Європі. Але як то кажуть, хочеш миру — готуйся до війни. Ось ми до своєї — готові.

Суспільство

На Херсонщині ЗСУ звільнили Архангельське та Миролюбівку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Херсонщині військові 129-ї бригади тероборони ЗСУ звільнили від окупантів селища Миролюбівка і Архангельське.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у неділю ввечері, 3 жовтня.

«Дякую воїнам 129 бригади мого рідного Кривого Рогу, які відзначилися хорошими результатами і звільнили зокрема Архангельське та Миролюбівку», — сказав Зеленський.

Читайте такожШкарпетки, які об’єднують. Знищена окупантами Рубіжанська панчішна мануфактура відновлює роботу у Львові

Довідка

Архангельське — селище міського типу в Україні, у Високопільській селищній громаді Бериславського району Херсонської області. Колишня назва — Борозна.

Миролюбівка — селище в Україні, у Білозерській селищній громаді Херсонського району Херсонської області. Населення становить 1543 осіб.

Наагдаємо, 1 жовтня українська армія звільнила від окупантів місто Лиман на Донеччині.

Також на Донеччині ЗСУ звільнили п’ять селищ поблизу Лимана: Ямпіль, Новоселівка, Шандриголове, Дробишеве, Ставки.

Фото: facebook.com/AFUkraine.

Читати далі

Суспільство

Бійці тероборони Дніпра розгромили ворожий танк Т-72 (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Військові бригади тероборони Дніпра знищили танк окупантів Т-72.

Відео опублікували на фейсбук-сторінці підрозділу.

Зазначається, що внаслідок злагоджених дій наші воїни розгромили танк ворога Т-72.

Читайте також: Шкарпетки, які об’єднують. Знищена окупантами Рубіжанська панчішна мануфактура відновлює роботу у Львові

Довідка

Сили територіальної оборони Збройних сил України — окремий рід сил ЗСУ. У складі Сил територіальної оборони України передбачено 25 бригад (одна бригада на регіон), які складаються із понад 150 батальйонів (один батальйон на район). Територіальна оборона є складовою Національного спротиву в Україні.

Нагадаємо, бійці 130 Батальйону тероборони розгромили командний пункт противника.

Як ми повідомляли раніше, Запорізька тероборона знищила ворожий БТР-82.

Фото: фейсбук-сторінка Дніпропетровської окремої бригади Сил територіальної оборони.

Читати далі

Суспільство

У Туреччині спустили на воду український корвет «Гетьман Іван Мазепа»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Туреччині спустили на воду корвет «Гетьман Іван Мазепа» класу «Ada», який будується для українського флоту.

Про це повідомила у фейсбуці Перша леді України Олена Зеленська.

Цей корвет стане першим кораблем такого класу для Військово-Морських Сил ЗС України.

Перший корвет для ВМС ЗС України заклали у Туреччині у вересні 2021 року. Наприкінці грудня 2021 року на суднобудівному підприємстві в Стамбулі почали збирати корпус корвета.

Читайте також«Надійний тил має рятувати економіку». Як Хотинська громада стала фортецею для релокованого бізнесу

Про корвет для України

Відзначимо, що будівництво корвета веде турецька кораблебудівна компанія STM.

Спорудження корвета розділять на два етапи – корпус зберуть в Туреччині, а доводити до повної готовності планують вже на підприємстві в Україні.

Державні випробування корвета, який зможе знищувати кораблі, бойові літаки і підводні човни супротивника, мають почати в 2023 році. Всього ж в українському військовому командуванні заявляють про потребу в чотирьох кораблях такого класу.

Наагдаємо, річковий флот на Дніпрі отримав перші сучасні катери SHERP.

Також Британія підготувала два протимінні кораблі для передачі Україні.

Фото: facebook.com/olenazelenska.official.

Читати далі