Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Glovo на карантині Glovo на карантині

Суспільство

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo? Генеральний менеджер про дощ замовлень і антикризову стратегію

Опубліковано

Glovo на карантині купається у грошовому дощі – один з найпопулярніших мемів, якими вже встиг обрости місяць української ізоляції. Десь поряд обов’язково тримають свої позиції продавці антисептиків і масок, а також таксисти.

Генеральний менеджер Glovo в Україні Дмитро Расновський розповідає, що кількість замовлень під час карантину дійсно збільшилась. А от прибутки — ні.

Чи потрібні зараз кур’єри до Glovo і чому попри те, що сфера доставки росте, Расновський сумнівається, що вийдуть в цьому році на окупність. Читайте в конспекті стріму від платформи Lobby X.

Довідка.  Стрім Ринок праці після локдауну від Владислава Грєзєва, керівника платформи з працевлаштування Lobby X — про виклики, що постали перед українським ринком праці в умовах карантину. Зокрема, як буде відбуватись працевлаштування  в ту чи іншу бізнес-сферу, чого очікувати роботодавцям та  і до чого готуватись шукачам роботи. 

<strong>Дмитро Расновський</strong>

Дмитро Расновський

Генеральний менеджер Glovo в Україні

Glovo — іспанський сервіс швидкої доставки їжі з ресторанів, який запустився в Україні в жовтні 2018 року. Він стартував дивовижними темпами: за 2019 рік понад півмільйона українців встановили додаток Glovo, пише Українська правда, а сам сервіс зайняв свою нішу в п’яти найбільших містах України: Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові.
Дмитро каже, наразі на карантині вся команда Glovo працює з дому без можливості відвідування офісу.  

Досвід на інших ринках підказує: сферу доставки чекає обвал

Сьогодні Іспанія та Італія — одні з наших ключових ринків. Тобто, там зараз закриті всі великі мережі ресторанів. Доставка є, але попиту вже немає — люди економлять, враховуючи економічну ситуацію.

А це країни з валютою євро, зі значно більшим, ніж у нас рівнем заощаджень.

Так, там є доставка по супермаркетах — але от глобальний ринок дуже жорстко впав. В Італії навіть були страйки проти карантину, люди вимагали, щоб їм дали можливість працювати. Говорили, що краще помруть від коронавіруса, аніж від голоду.

Для себе ми поділяємо все, що відбувається в країні, на 5 етапів:

 1. все як завжди;
 2. все як завжди, але навчальні заклади вже закриті;
 3. у країні запроваджений карантин;
 4. повністю закриті ресторани (доставка теж), обмеження щодо продажу харчування. Обмежена доставка — по годинах, наприклад;
 5. все повертається до норми.

Зараз усі країни потихеньку рухаються в напрямку четвертого етапу.
І ми до цього готуємося: імовірного введення комендантської години, що, можливо, обмежать продажі в магазинах, а якісь ресторани на доставці позакривають.
Четвертий етап – це момент, коли на всіх ринках доставка жорстко падає. Я спостерігав за Італією та Іспанією, і припускаю: що так буде і в Україні.

Glovo на карантині: більше клієнтів, більше категорій доставки

Ми дійсно зараз ростемо: на карантині люди стали активніше користуватися різними інтернет-сервісами.

Причому, Glovo зростає, насамперед, не за рахунок наших постійних клієнтів, а тому, що різко збільшився потік нових користувачів.

Також зростаємо “вшир” — шляхом нових категорій доставки. Якщо раніше майже всі наші замовлення припадали на доставку з ресторанів, зараз люди починають замовляти доставку з аптек та супермаркетів.

Читайте також: Карантин перевів ваш бізнес на “удальонку”. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Та й в цілому зараз спостерігаю: ринок зростає. Ростемо ми, запускаються інші проекти: “Нової пошти”, інших. Всі намагаються знайти якийсь спосіб мінізувати втрати, і при цьому знову ж спробувати нові бізнес-моделі, запропонувати користувачам розв’язання їх проблем.

Ось я недавно замовив крафтове пиво, і його доставка була просто відмінною. Я замовляв доставку не в Glovo, а в пивоварні. Все відмінно швидко доїхало, спасибі. А от якби не карантин, навряд чи я взагалі б нею скористався: просто заїхав би до пивоварні і забрав замовлення.

Але прибутковість падає. Чому?

Кількість нових клієнтів на тиждень, які обирають послуги Glovo, більш ніж подвоїлася під час карантину.
З одного боку, обсяг бізнесу зріс, це помітно неозброєним оком. Але прибутковість падає з тієї причини, що:

 1. велика частка ресторанів просто закрилася. І доставка, на жаль, працює зараз не на тому рівні, щоб перекрити втрати оффлайну.
 2. є зниження середнього чека. Я це пов’язую з тим, що люди в безоплатних відпустках і намагаються економити.
 3. у багатьох рестораторів є проблема з ліквідністю і вони просять відтермінувати платіж, переглянути комісії. Виходить, грошей стає менше, хоча транзакцій — більше і потрібно більше кур’єрів.

Великий плюс ситуації для індустрії в тому, що нові люди спробують сервіс і, імовірно, після карантину вони залишаться з індустрією доставки — з нами, Новою поштою — не важливо, з ким.
Але зараз це скоріше довгострокова інвестиція в розвиток ринку — на жаль, про прибутки сьогодні не йдеться.

Безкоштовна доставка з аптек

Замовлення з аптек через Glovo взагалі подвоюються щотижня. Тому ми вирішили знизити вартість доставки на замовлення з аптек з 60 гривень до однієї.

З низкою партнерів ми знижуємо вартість доставки і по інших категоріях, але по аптеках знизили ціни одразу і без жодних переговорів.

Glovo — соціально відповідальна компанія. І наш обов’язок у цей критичний для населення момент — надати максимальну можливість для зручного замовлення ліків.

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo?

Ми зараз бачимо, що якщо раніше у кур’єрів був час займатись доставкою 10 годин на тиждень (найчастіше у студентів), тепер у них звільнилося більше часу. Тобто, кур’єри стали здійснювати більше доставок, а відтак нам не потрібно зараз сильно ростити штат.

Кількість кур’єрів у компанії за останні тижні збільшилась на 15%. Ми пішли шляхом збільшення відстані на одного кур’єра, тому поки нових не потребуємо.

Але от попит на вакансію дуже зріс. Кількість людей, які сьогодні хочуть стати кур’єрами, ще раз демонструє, яка проблема в економіці встигла утворитися за час карантину.

Потік охочих стати кур’єрами просто величезний. Але, на жаль, у Glovo на карантині немає ресурсів цей шалений запит задовольнити.

Проте співбесіди проводимо: це гарний час з кимось познайомитися і побудувати майбутні мости співпраці.

На карантині виживуть ресторани, що працюють на доставку

Очевидно, що ряд закладів харчування сьогодні не просто закрився, а розірвав договори оренди і забрав власне обладнання. Тобто, після карантину цих місць ви просто не побачите.

Рестораторам не вдається істотно знизити вартість орендної плати. В середньому по Києву це знижка у 30%. Що таке знижка на оренду у 30-40% для ресторану з великою територією і без прибутків?

Ще складніше справи в барній історії: коли доставка, самовивезення — під великим питанням. Думаю, в цьому випадку бари будуть трансформуватись, як після кризи 2013-2014 року.

Але є нечисленні приклади ресторанів, у яких вже до карантину всі процеси були орієнтовані на доставку, і от в них все нормально.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

Хоча повністю перекрити прибутки з оффлайн сфери доставка не дозволяє. І плюс вона менш маржинальна для рестораторів, Але, думаю, після кризи багато рестораторів інакше подивляться на бізнес-процеси свого закладу, налаштують доставку і знайдуть власні рішення.

В мене є приклади рестораторів, у яких своя доставка здійснюється у більших об’ємах, ніж з агрегатора на кшталт Glovo. Вони, звичайно, втратили на виручці в карантин. Але не настільки, щоб закритися чи говорити про пекельних збитки.

Режим екстремального зростання дозволить пережити кризу

Ми запустилися в Україні півтора роки тому і постійно знаходимось в режимі жорсткого зростання.

Glovo під час карантину не потрібно перебудовуватись під кризу: ми успішно боролись зі стількома мікрокризами, що були готові до такого темпу вже давно.

Цілі просто стали більш жорсткими, доведеться працювати вдвічі більше.

Про самоокупність мова поки не йде, я сподіваюся, що це відбудеться наприкінці 2020 року. Головне питання для мене наразі — як не збільшувати обсяг бізнесу, при цьому виконувати теперішні цілі, і допомагати ринку.

Ми сподіваємося, що ситуація покращиться в червні, сподіваємося, що покращиться в Європі. Але як то кажуть, хочеш миру — готуйся до війни. Ось ми до своєї — готові.

24.04.2020

Суспільство

У Києві на Русанівці висадили плантани та сакури (ФОТО)

Опубліковано

У Києві в парку на Русанівській набережній поповнення: 5 сакур та 20 плантанів. Комунальні служби приєднались до акції озеленення столиці.

Про це пише Великий Київ.

Зазначається, що до акції озеленення долучились місцеві мешканці району. Допомагали висаджувати дерева навіть наймолодші громадяни.

Читайте такожБізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю

Окрім того, в комунальному підприємстві підкреслили, що продовжуються роботи з прибирання випадкового, дрібного сміття, підмітання доріжок та біля лав, очищення урн від сміття.

Читайте такожPARTNERS IN CRIME: як не вбити кохання спільним бізнесом

Нагадаємо, у Києві висадили мільйонне дерево.

Як ми повідомляли раніше, у Львові влаштували спецоперацію зі спасіння дерева.

Усі фото: bigkyiv.com.ua.

Читати далі

Суспільство

В Україні змагаються кращі снайпери (ВІДЕО)

Опубліковано

Снайпери Сил спеціальних операцій ЗСУ беруть участь у змаганнях, які визначать найкращу пару снайперів країни.

Про це повідомили у пресслужбі Сил Спеціальних операцій.

Зазначається, що у ролику показано, як проходить відбір, як готують українських снайперів.

Читайте такожPARTNERS IN CRIME: як не вбити кохання спільним бізнесом

Читайте такожГлобальні зміни в житті. Три історії бізнесменів, які не планували відкривати власну справу

Бійці також долають перешкоди, перебігають в укриття, перетягують партнерів і складають гвинтівки із зав’язаними очима.

Читайте такожБізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю

Нагадаємо, у міжнародному аеропорту «Рівне» відбулися антитерористичні навчання.

Як ми повідомляли раніше, військові США поділилися враженнями від співпраці з українською армією.

Головне фото: facebook.com/usofcom.

Читати далі

Суспільство

В Україні створили дитячий застосунок про українську міфологію

Опубліковано

В Україні вийшов мобільний додаток з доповненою реальністю «Чарівний світ.UA», який популяризує українську міфологію.

Про це пише Укрінформ.

Зазначається, що в розробці 20 міфічних персонажів, які були візуалізовані, створено їхні ілюстрації, 3D-моделі й анімації, мобільний додаток з доповненою реальністю.

Читайте такожБізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю

Розробники щодо кожного персонажа консультувалися з науковцями-етнографами, вивчаючи історію персонажа, шукали варіанти, як його найкраще візуалізувати і як подати його історію, щоб він був достатньо зрозумілий, цікавий і приємний для широкої аудиторії.

Проєкт розроблено для дітей і підлітків і виконано за методологією едьютейнменту, тобто граючись – навчаєшся.

Мета

Метою проєкту є відновлення сенсів та збереження міфології України, перенесення її в сучасний контекст, діджиталізація цих героїв, аби вони не лишалися на сторінках книжок у бібліотеках, а ставали частиною повсякденного життя та гри сучасних українських дітей. Українське супільство відчуває необхідність відновлення зв’язку зі своїм культурним кодом, і в процесі роботи над додатком це було ще раз підтверджено.

Про ініціативу

«Чарівний Світ.UA» – довготривала культурна ініціатива, спрямована на збереження та популяризацію української міфології. Вперше в історії України в межах проєкту здійснюється комплексна візуалізація та діджиталізація пантеону героїв української міфології.

Читайте такожPARTNERS IN CRIME: як не вбити кохання спільним бізнесом

Під час першого етапу проєкту за підтримки Українського культурного фонду випущено освітньо-ігровий мобільний додаток з доповненою реальністю для дітей та їхніх батьків.

Автори ілюстрацій – багаторазові призери фестивалів Kyiv International Advertising Festival, ADC UA Awards, Effie та престижного міжнародного конкурсу в сфері дизайну AD Black sea. Автор текстів – відома дитяча письменниця та поетеса, член Національної спілки письменників Світлана Дідух-Романенко. Озвучили міфологічних персонажів відомі актори: заслужені артисти України Михайло Войчук і Борис Георгієвський, народний артист України Петро Мага та інші.

Нагадаємо, запустили мобільний застосунок «Мій Харків».

Як ми повідомляли раніше, компанія Apple навчить голосового помічника Siri української мови.

Усі фото: magicworld.com.ua.

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили нову сільську амбулаторію

Опубліковано

У Луб’янці Бучанської ОТГ завершилось зведення нової сільської амбулаторії. Її послугами зможуть користуватись жителі всіх навколишніх сіл.

Про це повідомили у пресслужбі Київської облдержадміністрації.

Зазначається, що будівля, у якій в Луб’янці до цього приймали хворих, була збудована ще в 19 столітті. Умови для роботи лікарів потрібно було терміново покращувати.

Читайте такожБізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю

Спорудження нової амбулаторії стартувало в листопаді 2019 року. За цей час підрядники:

 • звели будівлю медичного закладу,
 • утеплили фасад,
 • влаштували інженерні мережі та водостічну систему;
 • встановили необхідні меблі та обладнання,
 • провели благоустрій прилеглої території.

Довідка

На Київщині реалізується 18 проєктів зі зведення нових сільських амбулаторій. Йдеться про 14 будівництв із нуля, три реконструкції та один капітальний ремонт. Роботи тривають, згідно з плановими графіками. При цьому повністю завершили наразі два об’єкта – амбулаторії у Луб’янці Бучанської ОТГ і Шамраївці Сквирського району.

Читайте такожPARTNERS IN CRIME: як не вбити кохання спільним бізнесом

Нагадаємо, у Маріуполі відкрили нове екстрене відділення в лікарні.

Як ми повідомляли раніше, нову амбулаторію сімейної медицини відкриють у Винниках.

Усі фото: koda.gov.ua.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.