Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Glovo на карантині Glovo на карантині

Суспільство

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo? Генеральний менеджер про дощ замовлень і антикризову стратегію

Опубліковано

Glovo на карантині купається у грошовому дощі – один з найпопулярніших мемів, якими вже встиг обрости місяць української ізоляції. Десь поряд обов’язково тримають свої позиції продавці антисептиків і масок, а також таксисти.

Генеральний менеджер Glovo в Україні Дмитро Расновський розповідає, що кількість замовлень під час карантину дійсно збільшилась. А от прибутки — ні.

Чи потрібні зараз кур’єри до Glovo і чому попри те, що сфера доставки росте, Расновський сумнівається, що вийдуть в цьому році на окупність. Читайте в конспекті стріму від платформи Lobby X.

Довідка.  Стрім Ринок праці після локдауну від Владислава Грєзєва, керівника платформи з працевлаштування Lobby X — про виклики, що постали перед українським ринком праці в умовах карантину. Зокрема, як буде відбуватись працевлаштування  в ту чи іншу бізнес-сферу, чого очікувати роботодавцям та  і до чого готуватись шукачам роботи. 

Дмитро Расновський

Генеральний менеджер Glovo в Україні

Glovo — іспанський сервіс швидкої доставки їжі з ресторанів, який запустився в Україні в жовтні 2018 року. Він стартував дивовижними темпами: за 2019 рік понад півмільйона українців встановили додаток Glovo, пише Українська правда, а сам сервіс зайняв свою нішу в п’яти найбільших містах України: Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові.
Дмитро каже, наразі на карантині вся команда Glovo працює з дому без можливості відвідування офісу.  

Досвід на інших ринках підказує: сферу доставки чекає обвал

Сьогодні Іспанія та Італія — одні з наших ключових ринків. Тобто, там зараз закриті всі великі мережі ресторанів. Доставка є, але попиту вже немає — люди економлять, враховуючи економічну ситуацію.

А це країни з валютою євро, зі значно більшим, ніж у нас рівнем заощаджень.

Так, там є доставка по супермаркетах — але от глобальний ринок дуже жорстко впав. В Італії навіть були страйки проти карантину, люди вимагали, щоб їм дали можливість працювати. Говорили, що краще помруть від коронавіруса, аніж від голоду.

Для себе ми поділяємо все, що відбувається в країні, на 5 етапів:

  1. все як завжди;
  2. все як завжди, але навчальні заклади вже закриті;
  3. у країні запроваджений карантин;
  4. повністю закриті ресторани (доставка теж), обмеження щодо продажу харчування. Обмежена доставка — по годинах, наприклад;
  5. все повертається до норми.

Зараз усі країни потихеньку рухаються в напрямку четвертого етапу.
І ми до цього готуємося: імовірного введення комендантської години, що, можливо, обмежать продажі в магазинах, а якісь ресторани на доставці позакривають.
Четвертий етап – це момент, коли на всіх ринках доставка жорстко падає. Я спостерігав за Італією та Іспанією, і припускаю: що так буде і в Україні.

Glovo на карантині: більше клієнтів, більше категорій доставки

Ми дійсно зараз ростемо: на карантині люди стали активніше користуватися різними інтернет-сервісами.

Причому, Glovo зростає, насамперед, не за рахунок наших постійних клієнтів, а тому, що різко збільшився потік нових користувачів.

Також зростаємо “вшир” — шляхом нових категорій доставки. Якщо раніше майже всі наші замовлення припадали на доставку з ресторанів, зараз люди починають замовляти доставку з аптек та супермаркетів.

Читайте також: Карантин перевів ваш бізнес на “удальонку”. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Та й в цілому зараз спостерігаю: ринок зростає. Ростемо ми, запускаються інші проекти: “Нової пошти”, інших. Всі намагаються знайти якийсь спосіб мінізувати втрати, і при цьому знову ж спробувати нові бізнес-моделі, запропонувати користувачам розв’язання їх проблем.

Ось я недавно замовив крафтове пиво, і його доставка була просто відмінною. Я замовляв доставку не в Glovo, а в пивоварні. Все відмінно швидко доїхало, спасибі. А от якби не карантин, навряд чи я взагалі б нею скористався: просто заїхав би до пивоварні і забрав замовлення.

Але прибутковість падає. Чому?

Кількість нових клієнтів на тиждень, які обирають послуги Glovo, більш ніж подвоїлася під час карантину.
З одного боку, обсяг бізнесу зріс, це помітно неозброєним оком. Але прибутковість падає з тієї причини, що:

  1. велика частка ресторанів просто закрилася. І доставка, на жаль, працює зараз не на тому рівні, щоб перекрити втрати оффлайну.
  2. є зниження середнього чека. Я це пов’язую з тим, що люди в безоплатних відпустках і намагаються економити.
  3. у багатьох рестораторів є проблема з ліквідністю і вони просять відтермінувати платіж, переглянути комісії. Виходить, грошей стає менше, хоча транзакцій — більше і потрібно більше кур’єрів.

Великий плюс ситуації для індустрії в тому, що нові люди спробують сервіс і, імовірно, після карантину вони залишаться з індустрією доставки — з нами, Новою поштою — не важливо, з ким.
Але зараз це скоріше довгострокова інвестиція в розвиток ринку — на жаль, про прибутки сьогодні не йдеться.

Безкоштовна доставка з аптек

Замовлення з аптек через Glovo взагалі подвоюються щотижня. Тому ми вирішили знизити вартість доставки на замовлення з аптек з 60 гривень до однієї.

З низкою партнерів ми знижуємо вартість доставки і по інших категоріях, але по аптеках знизили ціни одразу і без жодних переговорів.

Glovo — соціально відповідальна компанія. І наш обов’язок у цей критичний для населення момент — надати максимальну можливість для зручного замовлення ліків.

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo?

Ми зараз бачимо, що якщо раніше у кур’єрів був час займатись доставкою 10 годин на тиждень (найчастіше у студентів), тепер у них звільнилося більше часу. Тобто, кур’єри стали здійснювати більше доставок, а відтак нам не потрібно зараз сильно ростити штат.

Кількість кур’єрів у компанії за останні тижні збільшилась на 15%. Ми пішли шляхом збільшення відстані на одного кур’єра, тому поки нових не потребуємо.

Але от попит на вакансію дуже зріс. Кількість людей, які сьогодні хочуть стати кур’єрами, ще раз демонструє, яка проблема в економіці встигла утворитися за час карантину.

Потік охочих стати кур’єрами просто величезний. Але, на жаль, у Glovo на карантині немає ресурсів цей шалений запит задовольнити.

Проте співбесіди проводимо: це гарний час з кимось познайомитися і побудувати майбутні мости співпраці.

На карантині виживуть ресторани, що працюють на доставку

Очевидно, що ряд закладів харчування сьогодні не просто закрився, а розірвав договори оренди і забрав власне обладнання. Тобто, після карантину цих місць ви просто не побачите.

Рестораторам не вдається істотно знизити вартість орендної плати. В середньому по Києву це знижка у 30%. Що таке знижка на оренду у 30-40% для ресторану з великою територією і без прибутків?

Ще складніше справи в барній історії: коли доставка, самовивезення — під великим питанням. Думаю, в цьому випадку бари будуть трансформуватись, як після кризи 2013-2014 року.

Але є нечисленні приклади ресторанів, у яких вже до карантину всі процеси були орієнтовані на доставку, і от в них все нормально.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

Хоча повністю перекрити прибутки з оффлайн сфери доставка не дозволяє. І плюс вона менш маржинальна для рестораторів, Але, думаю, після кризи багато рестораторів інакше подивляться на бізнес-процеси свого закладу, налаштують доставку і знайдуть власні рішення.

В мене є приклади рестораторів, у яких своя доставка здійснюється у більших об’ємах, ніж з агрегатора на кшталт Glovo. Вони, звичайно, втратили на виручці в карантин. Але не настільки, щоб закритися чи говорити про пекельних збитки.

Режим екстремального зростання дозволить пережити кризу

Ми запустилися в Україні півтора роки тому і постійно знаходимось в режимі жорсткого зростання.

Glovo під час карантину не потрібно перебудовуватись під кризу: ми успішно боролись зі стількома мікрокризами, що були готові до такого темпу вже давно.

Цілі просто стали більш жорсткими, доведеться працювати вдвічі більше.

Про самоокупність мова поки не йде, я сподіваюся, що це відбудеться наприкінці 2020 року. Головне питання для мене наразі — як не збільшувати обсяг бізнесу, при цьому виконувати теперішні цілі, і допомагати ринку.

Ми сподіваємося, що ситуація покращиться в червні, сподіваємося, що покращиться в Європі. Але як то кажуть, хочеш миру — готуйся до війни. Ось ми до своєї — готові.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі