Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Glovo на карантині Glovo на карантині

Суспільство

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo? Генеральний менеджер про дощ замовлень і антикризову стратегію

Опубліковано

Glovo на карантині купається у грошовому дощі – один з найпопулярніших мемів, якими вже встиг обрости місяць української ізоляції. Десь поряд обов’язково тримають свої позиції продавці антисептиків і масок, а також таксисти.

Генеральний менеджер Glovo в Україні Дмитро Расновський розповідає, що кількість замовлень під час карантину дійсно збільшилась. А от прибутки — ні.

Чи потрібні зараз кур’єри до Glovo і чому попри те, що сфера доставки росте, Расновський сумнівається, що вийдуть в цьому році на окупність. Читайте в конспекті стріму від платформи Lobby X.

Довідка.  Стрім Ринок праці після локдауну від Владислава Грєзєва, керівника платформи з працевлаштування Lobby X — про виклики, що постали перед українським ринком праці в умовах карантину. Зокрема, як буде відбуватись працевлаштування  в ту чи іншу бізнес-сферу, чого очікувати роботодавцям та  і до чого готуватись шукачам роботи. 

Дмитро Расновський

Генеральний менеджер Glovo в Україні

Glovo — іспанський сервіс швидкої доставки їжі з ресторанів, який запустився в Україні в жовтні 2018 року. Він стартував дивовижними темпами: за 2019 рік понад півмільйона українців встановили додаток Glovo, пише Українська правда, а сам сервіс зайняв свою нішу в п’яти найбільших містах України: Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові.
Дмитро каже, наразі на карантині вся команда Glovo працює з дому без можливості відвідування офісу.  

Досвід на інших ринках підказує: сферу доставки чекає обвал

Сьогодні Іспанія та Італія — одні з наших ключових ринків. Тобто, там зараз закриті всі великі мережі ресторанів. Доставка є, але попиту вже немає — люди економлять, враховуючи економічну ситуацію.

А це країни з валютою євро, зі значно більшим, ніж у нас рівнем заощаджень.

Так, там є доставка по супермаркетах — але от глобальний ринок дуже жорстко впав. В Італії навіть були страйки проти карантину, люди вимагали, щоб їм дали можливість працювати. Говорили, що краще помруть від коронавіруса, аніж від голоду.

Для себе ми поділяємо все, що відбувається в країні, на 5 етапів:

 1. все як завжди;
 2. все як завжди, але навчальні заклади вже закриті;
 3. у країні запроваджений карантин;
 4. повністю закриті ресторани (доставка теж), обмеження щодо продажу харчування. Обмежена доставка — по годинах, наприклад;
 5. все повертається до норми.

Зараз усі країни потихеньку рухаються в напрямку четвертого етапу.
І ми до цього готуємося: імовірного введення комендантської години, що, можливо, обмежать продажі в магазинах, а якісь ресторани на доставці позакривають.
Четвертий етап – це момент, коли на всіх ринках доставка жорстко падає. Я спостерігав за Італією та Іспанією, і припускаю: що так буде і в Україні.

Glovo на карантині: більше клієнтів, більше категорій доставки

Ми дійсно зараз ростемо: на карантині люди стали активніше користуватися різними інтернет-сервісами.

Причому, Glovo зростає, насамперед, не за рахунок наших постійних клієнтів, а тому, що різко збільшився потік нових користувачів.

Також зростаємо “вшир” — шляхом нових категорій доставки. Якщо раніше майже всі наші замовлення припадали на доставку з ресторанів, зараз люди починають замовляти доставку з аптек та супермаркетів.

Читайте також: Карантин перевів ваш бізнес на “удальонку”. Як організувати роботу онлайн-офісу?

Та й в цілому зараз спостерігаю: ринок зростає. Ростемо ми, запускаються інші проекти: “Нової пошти”, інших. Всі намагаються знайти якийсь спосіб мінізувати втрати, і при цьому знову ж спробувати нові бізнес-моделі, запропонувати користувачам розв’язання їх проблем.

Ось я недавно замовив крафтове пиво, і його доставка була просто відмінною. Я замовляв доставку не в Glovo, а в пивоварні. Все відмінно швидко доїхало, спасибі. А от якби не карантин, навряд чи я взагалі б нею скористався: просто заїхав би до пивоварні і забрав замовлення.

Але прибутковість падає. Чому?

Кількість нових клієнтів на тиждень, які обирають послуги Glovo, більш ніж подвоїлася під час карантину.
З одного боку, обсяг бізнесу зріс, це помітно неозброєним оком. Але прибутковість падає з тієї причини, що:

 1. велика частка ресторанів просто закрилася. І доставка, на жаль, працює зараз не на тому рівні, щоб перекрити втрати оффлайну.
 2. є зниження середнього чека. Я це пов’язую з тим, що люди в безоплатних відпустках і намагаються економити.
 3. у багатьох рестораторів є проблема з ліквідністю і вони просять відтермінувати платіж, переглянути комісії. Виходить, грошей стає менше, хоча транзакцій — більше і потрібно більше кур’єрів.

Великий плюс ситуації для індустрії в тому, що нові люди спробують сервіс і, імовірно, після карантину вони залишаться з індустрією доставки — з нами, Новою поштою — не важливо, з ким.
Але зараз це скоріше довгострокова інвестиція в розвиток ринку — на жаль, про прибутки сьогодні не йдеться.

Безкоштовна доставка з аптек

Замовлення з аптек через Glovo взагалі подвоюються щотижня. Тому ми вирішили знизити вартість доставки на замовлення з аптек з 60 гривень до однієї.

З низкою партнерів ми знижуємо вартість доставки і по інших категоріях, але по аптеках знизили ціни одразу і без жодних переговорів.

Glovo — соціально відповідальна компанія. І наш обов’язок у цей критичний для населення момент — надати максимальну можливість для зручного замовлення ліків.

Чи візьмуть вас кур’єром в Glovo?

Ми зараз бачимо, що якщо раніше у кур’єрів був час займатись доставкою 10 годин на тиждень (найчастіше у студентів), тепер у них звільнилося більше часу. Тобто, кур’єри стали здійснювати більше доставок, а відтак нам не потрібно зараз сильно ростити штат.

Кількість кур’єрів у компанії за останні тижні збільшилась на 15%. Ми пішли шляхом збільшення відстані на одного кур’єра, тому поки нових не потребуємо.

Але от попит на вакансію дуже зріс. Кількість людей, які сьогодні хочуть стати кур’єрами, ще раз демонструє, яка проблема в економіці встигла утворитися за час карантину.

Потік охочих стати кур’єрами просто величезний. Але, на жаль, у Glovo на карантині немає ресурсів цей шалений запит задовольнити.

Проте співбесіди проводимо: це гарний час з кимось познайомитися і побудувати майбутні мости співпраці.

На карантині виживуть ресторани, що працюють на доставку

Очевидно, що ряд закладів харчування сьогодні не просто закрився, а розірвав договори оренди і забрав власне обладнання. Тобто, після карантину цих місць ви просто не побачите.

Рестораторам не вдається істотно знизити вартість орендної плати. В середньому по Києву це знижка у 30%. Що таке знижка на оренду у 30-40% для ресторану з великою територією і без прибутків?

Ще складніше справи в барній історії: коли доставка, самовивезення — під великим питанням. Думаю, в цьому випадку бари будуть трансформуватись, як після кризи 2013-2014 року.

Але є нечисленні приклади ресторанів, у яких вже до карантину всі процеси були орієнтовані на доставку, і от в них все нормально.

Читайте також: Як зберегти попит під час карантину? Чотири історії про те, як бізнесу не закритись у кризу

Хоча повністю перекрити прибутки з оффлайн сфери доставка не дозволяє. І плюс вона менш маржинальна для рестораторів, Але, думаю, після кризи багато рестораторів інакше подивляться на бізнес-процеси свого закладу, налаштують доставку і знайдуть власні рішення.

В мене є приклади рестораторів, у яких своя доставка здійснюється у більших об’ємах, ніж з агрегатора на кшталт Glovo. Вони, звичайно, втратили на виручці в карантин. Але не настільки, щоб закритися чи говорити про пекельних збитки.

Режим екстремального зростання дозволить пережити кризу

Ми запустилися в Україні півтора роки тому і постійно знаходимось в режимі жорсткого зростання.

Glovo під час карантину не потрібно перебудовуватись під кризу: ми успішно боролись зі стількома мікрокризами, що були готові до такого темпу вже давно.

Цілі просто стали більш жорсткими, доведеться працювати вдвічі більше.

Про самоокупність мова поки не йде, я сподіваюся, що це відбудеться наприкінці 2020 року. Головне питання для мене наразі — як не збільшувати обсяг бізнесу, при цьому виконувати теперішні цілі, і допомагати ринку.

Ми сподіваємося, що ситуація покращиться в червні, сподіваємося, що покращиться в Європі. Але як то кажуть, хочеш миру — готуйся до війни. Ось ми до своєї — готові.

Суспільство

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вийшла на українських платформах: де можна подивитися

Опубліковано

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вже доступна на українських онлайн-платформах. Кінострічку можна переглянути на таких платформах, як Megogo, Sweet TV та «Київстар ТБ». З 29 лютого вона також доступна в українському кінопрокаті.

Про це повідомляє видання village.

“Дюна” – це науково-фантастичний фільм, знятий за романом американського письменника Френка Герберта. У 2021 році вийшла перша із запланованих двох частин кіноадаптації режисера Дені Вільньова.

Читайте також: Яким буде меморіал Героїв України у Львові: результати всеукраїнського конкурсу

У фільмі розповідається про планету Арракіс (Дюна), де видобувають речовину «спайс», що здатна розкривати потенціал людства.

У другій частині «Дюни» головний герой, Пол Атрід, разом із плем’ям фременів мститься заколотникам, які вбили його родину.

У фільмі грають Тімоті Шаламе, Зендея, Остін Батлер, Флоренс Пʼю та інші.

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер документального фільму “Тісто”.

Фото: скриншот із трейлеру

Читати далі

Суспільство

У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Опубліковано

16 квітня, у кінотеатрі «Оскар» в ТРЦ «Гулівер» відбулась гала-презентація проєкту та мультфільму «Книга-мандрівка. Міста». Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» — створено одночасно у двох форматах мультфільмів, що виходить на офіційному YouTube-каналі «Книга-мандрівка. Україна», та книг, які видані «Видавництвом Старого Лева».

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Проєкт розповідає про шість незламних міст України: Харків, Чернігів, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Київ.

Авторкою проєкту стала Ірина Тараненко. Авторами текстів до кожної подорожі містами стали письменники, журналісти та діячі культури відповідних міст у співавторстві з командою «Books&Cartoons». Так, автором книги про Харків став Сергій Жадан, Чернігів – Дмитро Кузьменко, Суми — авторства Ірени Карпи, Миколаїв — від Братів Капранових, та Запоріжжя, історію якого розповів Вадим Єрченко.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок відбулись в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року. 

«Книга-мандрівка. Міста» створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Партнери проєкту: Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, Novikova Agency, ТРЦ Gulliver, кіномережа «Оскар», ТМ «Моршинська», журнал VIVA.

Нагадаємо, актори з Франківського театру виступатимуть у Великій Британії.

Фото: Міністерства культури та інформаційної політики

Читати далі

Суспільство

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Опубліковано

Українським вченим вдалося зустріти рідкісних китів — південних плавунів та записати їхні звуки. Дослідження проводили за участі українського судна “Ноосфера” в протоці Джерлаш, де найчастіше реєструють зустрічі з південними плавунами.  

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Окремо пошук тварин здійснювали з моторного човна, який пересувався неподалік і обстежував важкодоступні для великого судна бухти.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Завдяки цьому з судна вдалося записати звуки плавунів.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Для запису використовували спеціальну акустичну систему, що складається з:

 • акустичного рекордера, вмонтованого в обтічний корпус;
 • троса довжиною 180 м;
 • крила, яке тримає корпус з рекордером на фіксованій глибині;
 • хвостовика, що запобігає надмірній вібрації.

Читайте також: Продавчиня із деокупованої Іванівської громади проходить курси з домедичної допомоги (ВІДЕО)

Така конструкція дозволяє робити якісні записи під час руху судна попри акустичні шуми, які воно створює.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Біологи отримали понад чотирнадцять годин акустичних записів — попередня оцінка деяких з них показала наявність звуків не лише плавунів, а також косаток і горбатих китів. 

Акустичні дослідження на “Вернадському” виконують з 2021 року. 

Зокрема, вчені записували різних морських ссавців з човнів, а також вели безперервні записи під час сезону розмноження тюленів Ведделла біля станції. 

Також вже другий рік поспіль досліджують антарктичних китів за допомогою методу пасивного акустичного моніторингу — декілька стаціонарних акустичних рекордерів встановили поблизу острова Анверc і вони працюють цілорічно.

Пасивний акустичний моніторинг дозволяє дізнатися про сезонність перебування тварин там, де неможливо організувати постійні спостереження за участю людей. 

Нагадаємо, Україна буде виробляти компоненти для малих ядерних систем.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Читати далі