Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Текстиль з льону Текстиль з льону

Суспільство

Сім українських брендів текстилю з льону

Опубліковано

Коли наші предки ще не знали що таке гіпоалергенність чи екологічність, то вже шили одяг та текстиль з льону. Рослину самі ж вирощували та перетворювали у тканину. Сьогодні українські бренди продовжують ці традиції. Тому, купуючи речі з льону, ми повертаємось у минулі часи, але з нотками сучасності та стилю.

Пропонуємо познайомитись з брендами, які роблять текстиль з льону. Їхні вироби здатні втерти носа закордонним виробникам.

GNIZDO – все для вашого гніздечка

GNIZDO – це бренд про українську душу у сучасному виконанні. Філософія виробника полягає у використанні тільки натуральних матеріалів – льон, бавовна, дерево. Тут можна знайти домашній текстиль з натурального льону для стильних інтер’єрів. 

Бренд створили ще у 2017 році, коли засновники не знайшли на полицях магазину гідного текстилю. Багато постільної білизни з Китаю, Туреччини, Європи та інших країн, рідше українського виробника. Але коло значно звужувалось в асортименті, коли питалися про однотонні кольори або хоча б лаконічний дизайн, ще більше звужувалось, якщо запитували про абсолютно натуральний склад.

Тому, не знайшовши якісну натуральну постільну білизну — створили самі. Тепер бренд займається виробництвом не тільки постільної білизни, а й текстилю для ванної, подушок та штор. Постільна білизна коштує 3200 гривень, штори – 1000 гривень, а сукні з льону — від 1200 гривень.

Lady Di atelier – особливий текстиль 

Це справді особлива постіль від особливого виробника. Lady Di atelier – це перше в Україні інклюзивне ательє. Тут працевлаштовують жінок з інвалідністю. Основним направленням ательє є пошив шовкових хустинок з малюнками від дітей з синдромом Дауна. Але нещодавно вони запустили у продаж ще й натуральну постільну білизну з 100% льону.

Створює такий текстиль жінка з інвалідністю, яка вже 15 років прикута до візка. Lady Di atelier вже пошило постіль для всієї онкологічної лікарні у Львові. І зараз вони виходять на українські та закордонні ринки.

Читайте також: Стильно і натурально: 8 лляних речей від українських брендів

Коштує постільна білизна – 7000 гривень . Але засновниці переконують, що така постіль є класу люкс і зроблена з високоякісного натурального матеріалу.

Moonlinen – постіль, наче з бабусиної скрині

Цей бренд продовжує традиції наших предків. Moonlinen займається виробництвом столового текстилю, постільної білизни та одягу для дому з натурального льону.

Але це не звичайний текстиль – всі вироби прикрашені оригінальною вишивкою та в’язкою. На такій білизні спати в рази приємніше. Адже, крім того, що вона натуральна та гіпоалергенна, вона ще й надзвичайно гарна. Колекції виробів відшивають обмеженими партіями, тому що бренд націлений на індивідуальність.

За словами засновників бренду, поштовхом до відкриття власного лляного виробництва стала стара скриня, що залишилась від бабусі: там були вишиті скатертини, фіранки, простирадла, прикрашені ручною в’язкою. А й справді вироби від Moonlinen переносять у дитинство до бабусі, коли ми спали на натуральній постелі з різноманітними візерунками, а скатертина на обідньому столі була оздоблена мереживом ручної роботи. Вироби від Moonlinen коштують, в середньому, 2000 гривень.

Гармонія від Гармонії

Гармонія Home заснована у 2005 році, як невеликий сімейний бізнес з виробництва лімітованих колекцій столового текстилю. Як зазначають засновники, головною перевагою продукції завжди була бездоганна якість, яка забезпечує легкий догляд за виробами та тривалий час їх використання.

Філософію бренду передає його логотип – символи чотирьох стихій (всесвіт, сонце, вода, земля) та берегині.

Серед асортименту можна знайти домашній текстиль з натурального льону та бавовни, представлений у широкій розмірній сітці, з трендовими варіаціями кольорів та орнаментів. Лляні скатертини та серветки, вишиті доріжки та настільники, текстиль для кухні, постільна білизна, вишиті сумки, декоративні панно, обрядові рушники та хрестильні крижми – тут є все. Продукція бренду Гармонія популярна не тільки в Україні, а й в США, Канаді, Франції, Німеччині та Австралії. Ціни: від 180 гривень за серветку до 7000 гривень за комплект натуральної постільної білизни.

Галерея Льону

Галерея Льону” ще відома, як “Житомирський льон”. Бренд випускає одяг, домашній текстиль, сувеніри, аксесуари з натурального льону. Як зазначають засновники, бренд відрізняється поміж інших за трьома основними критеріями:

  • При виготовленні використовується натуральний льон
  • Виробництво розташоване в Україні
  • Одяг має особливий стиль завдяки використанню лляної тканини і елементів обробки

Крім одягу, особливе місце серед асортименту бренду заслуговує текстиль. Лляна постільна білизна дуже приємна і корисна для здоров’я. Кухонні комплекти з льону виглядають затишно, по-домашньому. Комплекти постільної білизни коштують 1900 гривень, рушники – 300 гривень, а покривала – 2500 гривень.

Читайте також: Стильно та екологічно: 7 eco-friendly брендів одягу

Лляні пледи від ETNODIM

Льон – матеріал гігроскопічний. Під ним неможливо спітніти, перегрітися, відчути дискомфорт навіть у сильну спеку. Головна особливість лляних пледів – їх приємна прохолода і здатність зігрівати в холоди. Український бренд ETNODIM пропонує саме такий варіант.

ETNODIM – це український бренд сучасного етноодягу, який був заснований у 2009 році. Головна їх концепція в тому, що вишиванка – це мистецтво.

Але крім вишитих сорочок бренд пропонує лляні пледи та постільну білизну. Завдяки своїй структурі та плетінню – пледи створюють масажний ефект. Підходить далеко не всім, адже на перший дотик він є досить грубим. Для любителів “почухати спинку”, відчути на собі натуральність та свіжість тканини. Лляний плед коштує 1216 гривень, а постільна білизна – 2880 гривень.

Власна технологія виробництва від Лінтекс

Це перше і єдине українське підприємство, яке виготовляє вироби з льону за власною запатентованою технологією. У Лінтекс можна придбати постільну білизну, матрац, подушки, ковдри та дитячий текстиль. І все це з натурального льону!

Читайте також: Вишиванка на День Незалежності: 8 українських модних етно-брендів

Компанія вже понад 20 років працює з льоном, як з наповнювачем, так і з тканиною. Постільна білизна від Лінтекс коштує 1305 гривень. Тут можна вибрати постіль з двох видів тканини: лляна тканина з додаванням 100% бавовни і тканина з 100% льону.

У Лінтекс є будь-який текстиль для дому. А ще бренд не оминув увагою навіть автолюбителів. Тут є лляна дорожня подушка, накидка на автомобільні сидіння, коврик для крісла та накладка для ременів безпеки. Ціни на такі товари, в середньому, 350 гривень.

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі

Суспільство

Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України

Опубліковано

Бельгія планує передати Україні ракети для протиповітряної оборони та виділити 200 млн євро для участі в німецькій ініціативі з посилення української ППО.

Міністрка оборони Бельгії Людивін Дедондер заявила про це після засідання Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») 26 квітня, повідомляє видання RTBF.

Вона наголосила, що Бельгія залишається готовою надати підтримку Україні і продовжуватиме це робити найближчим часом.

Читайте також: США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

«Наша позиція залишається незмінною: коли Росія припинить своє вторгнення та відмовиться від незаконно окупованих територій, конфлікт закінчиться», – підкреслила Людивін Дедондер.

Крім того, прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив, що Брюссель посилить Україну винищувачами F-16 вже у 2024 році, фінансуючи це шляхом заморожених російських активів.

Нагадаємо, Мінкульт розпочав короткотривалі гранти.

Фото: RTBF

Читати далі

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі