Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

#героїмогодня: у мережі запустили флешмоб подяки усім, хто працює під час карантину

Опубліковано

В Україні запустили флешмоб #героїмогодня. Компанії одна за одною дякують своїм співробітникам, які працюють під час карантину і забезпечують побут мільйонів людей. До флешмобу долучилися і користувачі соціальних мереж, які почали дякувати консьєржам,  двірникам, працівникам служб вивезення сміття і комунальних служб.

Що це за флешмоб?

Розпочався флешмоб, до якого приєдналися вже понад 100 компаній, із відео на сторінці мережі супермаркетів «Сільпо», присвяченого щоденній, зазвичай непомітній, але дуже важливій роботі працівників супермаркету: касирів, вантажників, обвальників, кухарів тощо. «Сільпо» закликало інші компанії та просто людей долучатися до акції і подякувати тим, хто дбає про щоденний побут цілої країни. Упродовж тижня ролик подивилися понад 700 000 разів, у соцмережах з’явилося понад 2500 публікацій з відео та історіями героїв.

#героїмогодня

Світ змінився. Те, що ми любили, чого хотіли, відкладається на невизначений термін. Україна протистоїть новим випробуванням: борються за людські життя лікарі, об’єднується довкола них уся країна. І в той самий час, коли йде запекла боротьба за майбутнє, інша, невидима, але могутня, сила допомагає країні щодня. Вона складається з енергії та старань сотень тисяч людей. На їхній непомітній, на перший погляд, роботі тримається буття мільйонів. Касири та кур’єри, продавці та заправники, аптекарі та вантажники, пекарі та охоронці, прибиральники та консьєржі, працівники складів та комунальних служб, ті, хто працюють на виробництві, — люди десятків професій, які щоранку стають до роботи. Вони знають, що на них тримається спокій. На них тримається світ. Вони стали героями нашого дня, бо часто це єдині люди, яких ми в цей день побачили. Бо часто від їхньої усмішки чи слів «усе буде добре» залежить наш настрій. Вони стали героями в масках, хоч і без плащів. Про них навряд чи знімуть фільм або випуск новин, проте ми точно можемо написати про них тисячі постів на фейсбуці. Розкажіть про героя вашого дня. Подякуйте за його роботу. Поділіться цим відео, щоб він відчув: його помітили. Його підтримали. Він не один. #героїмогодняhttps://silpo.ua/about/additional/proiekt-geroyi-mogo-dnia

Geplaatst door Сільпо op Maandag 6 april 2020

«Ми хотіли подякувати більш ніж 40 000 співробітникам «Сільпо» та сотням тисяч українців різних професій, які щоранку попри форс-мажор стають до роботи, — говорить директор із роздрібної торгівлі мережі «Сільпо» Олександр Прядухін. — Вантажать, готують, розкладають, пакують, консультують, прибирають, доставляють. У цей непростий час на них тримається спокій та буття українців. Вони стали героями нашого дня, бо часто ці люди єдині, кого ми за цілий день побачили. Від їхньої усмішки чи слів «усе буде добре» залежить наш настрій. Вони стали героями в масках, хоч і без плащів». 

Читайте також: «Сільпо» запускає послугу доставки продуктів додому

Хто долучився?

До флешмобу вже долучилися «Укрзалізниця», «Нова пошта», WOG, Salateira, мережі супермаркетів «Фора», Fozzy, thrash!, аптеки «Біла ромашка», мережі «Фокстрот» та EVA, банк «Восток», громадські та благодійні організації. Гуманістичний рух UAnimals подякував людям, що продовжують сьогодні працювати у притулках та реабілітаційних центрах для тварин, а «Клуб Добродіїв» — волонтерам та благодійникам.

Щоденні герої

Сотні українців також діляться історіями на своїх сторінках у соціальних мережах: 

Наталія Шпак 

«#героїмогодня це Тетяна, яка працює консьєржкою в нашому будинку. Це вона декілька разів на день дезінфікує ручки дверей, кнопки ліфта, поливає вазони і робить купу важливих речей, щоб ми сиділи вдома. Вона сумує за рідними, бо живе наразі майже весь час на роботі, адже в її село не їздить приміський поїзд, яким вона користувалась раніше. І таких героїв повно по аптеках та супермаркетах». 

Євгенія Аратовська

«Поки станція сортування зачинена через карантин, ми самі приїжджаємо за вашими сортованими відходами — прямо під двері під’їзду. Щосекунди #героїмогодня — це моя команда “України БЕЗ сміття”». 

Олександр Вишневський

«Цього року світ зупинився саме в сезон вилову дунаєчки, і за оселедцем до рибалок у Вилкове ніхто не приїхав. Але, на щастя, у нас є люди, які не опускають руки. Тому цього року оселедець може приїхати до вас сам. Особливо зачепили листи, написані від руки до кожного замовлення. В епоху друкованих піксельних текстів на це звертаєш увагу, і в цьому є якась позитивна енергія». 

Як взяти участь?

Щоб підтримати флешмоб, потрібно згадати героїв вашого дня та описати, за що ви вдячні: якими вчинками вони допомагають вам пережити карантин, як проявляють турботу. Поставити хештег #героїмогодня і передати естафету своїм друзям. 

Більш детальна інформація про проєкт за посиланням: https://geroi.silpo.ua/

Головне фото: facebook.com

Суспільство

Василь Стус – заборонений та закатований, але не зламаний

Опубліковано

Близько 135 міст, сіл і селищ в Україні мають вулиці, названі на честь поета Василя Стуса. Близько 135 міст, сіл і селищ в Україні мають вулиці, названі на честь поета Василя Стуса. Шотам разом із проєктом «Стріткод» розповідає, чиї імена носять наші вулиці.

Біографія Василя Стуса

Дитинство та раннє життя

Радянська влада ламала його життя, кидала за ґрати, знищувала вірші, а він продовжував писати. Василь Стус народився 6 січня 1938 року у селі Рахнівка на Вінничині. Згодом його батьки переїхали до Сталіно – нині Донецька – працювати на хімічному заводі.

У 1954 Василь вступив до Сталінського педагогічного інституту на спеціальність «Українська мова і література». Після працював вчителем та попри русифікацію прищеплював дітям любов до української мови. У цей же час написав та видав перші вірші. Перекладав Ґете, Рільке, адже досконало знав німецьку мову.

Переїзд в Київ

У 1963 році переїхав до Києва і став аспірантом Інституту літератури. Доєднався до руху шістдесятників та написав першу збірку «Круговерть», але вона так і не пішла у друк…

У 60-х роках посилилися репресії та арешти української інтелегенції. Василь доєднався до протесту. На премʼєрі фільму «Тіні забутих предків» Стус піднявся та попросив встати всіх, хто проти арештів.

Арешти та заслання

За це його виключили з аспірантури, вигнали з гуртожитку, а про друк творів можна було забути. Підтримкою для поета стала кохана – Валентина.

1965 року Стус одружився, у них народився син Дмитро. Щоб прогодувати родину, працював на шахті, залізниці, у метро. Та писав вірші. Його другу збірку «Зимові дерева» видали підпільно. А в 1970 році ця книжка віршів потрапила до Бельгії та згодом була видана в Лондоні.

Стус відкрито критикував радянську владу, обурювався русифікації Донбасу та захищав дисидентів. Останнею краплею стала участь поета у різдвяному колядуванні, гроші з якого мали піти на допомогу політвʼязням. 1972 року Василя заарештовали за «антирадянську агітацію» та вилучили все, що було написано за 15 років. Зокрема, записи, на яких Стус читає свої вірші. Але, на щастя, у його друзів збереглися копії.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Ізолятор

В ізоляторі Стус написав вірші, – які стали основою для однієї з його найсильніших книг – «Палімпсести». Стусу дали 5 років увʼязнення та 3 роки таборів. Покарання відбував у Мордовії та Магадані. Писав вірші і там, але їх вилучали та знищували.

Лише деякі вдавалося передати через дружину. Двічі писав заяву про відмову від радянського громадянства, адже не хотів «бути рабом». У 1979 році Василь повернувся до Києва. Він був ще більше налаштований проти радянської системи. Приєднався до Української Гельсінської групи, яка розповідала світові про порушення прав людини в Україні. І цим підписав собі вирок – через 8 місяців його знову заарештували .

Судовий процес

Адвокатом на суді був Віктор Медведчук, який ніяк не захистив поета, а пізніше отримав обвинувачення у зраді України. Стусу дали найважче покарання – 10 років увʼязнення та 5 років заслання. Перебував у колонії у Пермському краї. Кілька разів оголошував голодування на знак протесту проти жорстокого поводження з політвʼязнями. Його збірку «Птах душі» знищили табірні наглядачі. Проте дещо вдалося винести на волю. Завдяки сусіду по камері – литовському політв язню Балісу Гаяускасу. У 1983 році під час побачення Балісу з дружиною він передав їй тексти.

Врятовані тексти та смерть

Це нотатки про життя та людей, які були зі Стусом в таборах. Їх видали під назвою «3 таборового зошита». Коли тексти опублікували за кордоном, Стуса намагалися висунути на Нобелівську премію. За це совєти кинули Стуса у камеру-одиночку на цілий рік. У 1985 році український поет помер у радянському карцері, офіційна версія – зупинка серця

Але є припущення, що Стус загинув від удару нарами, який підлаштували наглядачі. Стуса поховали таємно, без присутності рідних, на табірному цвинтарі у Пермській області. У 1989 році завдяки зусиллям сина та друзів його забрали та перепоховали на Байковому кладовищі у Києві.

Перша в Україні збірка поезій Стуса вийшла в 1990 році під назвою «Дорога болю». Саме за неї Стус отримав Державну премію ім. Т. Шевченка посмертно, а в 2005 році – звання Героя України. У 2019 році з нагоди 80-річчя вийшов фільм «Заборонений» про життя і загадкову смерть Василя Стуса. Світ побачила книга «Справа Василя Стуса» – з архівними документами, теторична свідченнями очевидців, листами з тюрми.

Нащаддя поета

Син Василя – Дмитро став письменником та написав декілька книжок про батька. У 2024 році було започатковано Стус-Фест – міжнародний фестиваль, присвячений творчості Василя Стуса. В Україні є щонайменше 135 вулиць, названих на честь Стуса.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Читати далі

Суспільство

Як військовому отримати відпустку закордоном

Опубліковано

Українські військовослужбовці під час воєнного стану та загальної мобілізації можуть отримати можливість відпочити за кордоном. Процедура здійснення цього права включає збір необхідних документів та подання рапорту до командира частини.

Оформлення рапорту

Для отримання дозволу на виїзд за кордон на заслужений відпочинок військовослужбовцю необхідно скласти рапорт з наступними вказівками:

  1. Зазначити країну, куди вирушає військовий для відпочинку.
  2. Вказати адресу місця проживання в цій країні.

Рапорт подається у двох примірниках:

  • один для військової частини;
  • другий для військового, щоб командир частини поставив відмітку про прийняття рапорту.

Необхідно звернути увагу на час подачі рапорту: він має бути поданий до штабу військової частини для розгляду командиром не пізніше, ніж за 15 днів до початку відпустки. Рішення про надання відпустки лежить у компетенції командира військової частини. Командир може дозволити виїзд за кордон у період відпустки або відмовити. Рішення командира оформляється у вигляді наказу, який надає військовослужбовцю право виїзду за межі країни. Для цих цілей можна також використати відпускний квиток, де вказаний термін відпустки та дозволена можливість перетину державного кордону України.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Документи

Перед тим як розпочати відпустку, важливо отримати витяг з наказу про відпустку, в якому буде зазначено дозвіл на перетин державного кордону України. Після отримання цього документа необхідно зареєструватися в ВСП (військовій службі правопорядку), і тільки після цього можна планувати виїзд.

Також для подорожі за кордон військовослужбовець повинен мати наступні документи:

  • військово-обліковий документ, посвідчення офіцера або посвідчення військовослужбовця;
  • відпускний квиток із зазначенням “відпустка за кордоном” (якщо такої відмітки у квитку немає, необхідно мати витяг із наказу із зазначенням виїзду за кордон);
  • чинний закордонний паспорт.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Нагадаємо, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: ЗСУ

Читати далі

Суспільство

В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Опубліковано

У восьми містах України мережа освітньо-культурних просторів “Гончаренко центр” разом з Державною службою зайнятості запускає безкоштовні курси англійської мови для вимушених переселенців.

Про це повідомляє Гончаренко центр.

Про курс: де та як

У Тернополі, Дніпрі, Івано-Франківську, Рівному, Києві, Миргороді, Кропивницькому та Одесі в рамках пілотної частини проєкту відбудуться навчальні курси. Ці курси розроблені спеціально для вимушених переселенців, які мають мінімальні знання англійської мови або не володіють нею взагалі.

Читати також: Google зробив ШІ-застосунок Geminі доступним для України

Головна мета проєкту – підвищити конкурентоспроможність цієї категорії на ринку праці. Пізніше планується запустити курси в усіх регіонах, де діє мережа “Гончаренко центрів”, а також в онлайн-форматі.

Щоб приєднатися до курсу, потрібно заповнити форму за посиланням й обрати місто.

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Фото: Стрійська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: