Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Залишайся вдома: як продуктивно працювати під час карантину

Опубліковано

Зараз ми всі засіли на карантині і багатьом доводиться виконувати свою роботу з дому. Але це зовсім не означає, що ми повинні працювати у ліжку в піжамі і з телевізором на фоні. Так продуктивність буде просто на нулі. Команда ШоТам теж дотримується карантину і готує для вас корисний контент з дому. Ми вирішили поділитись з вами нашими секретами, як продуктивно працювати вдома.

Збирайтесь як на роботу

Звісно, вам не потрібно одягати офісний костюм чи туфлі на підборах, але домашній одяг чи піжама заважає налаштуватись на роботу.

“На роботу дома я збираюсь так само, як і в офісі – намагаюсь бути при параді. Перші пару днів карантину показали, що робота в піжамі не продуктивна”, – каже наша журналістка Діана.

Намагайтесь одягатись так, щоб вам було комфортно працювати і водночас ви могли б без проблем відповісти на відеодзвінок боса чи вийти надвір. Можна зробити легку укладку і мейк – тоді точно не захочеться валятись у ліжку.

Крім цього, робіть свої звичайні ранкові ритуали – душ, сніданок, кава, перегляд стрічки новин. Тоді буде легше налаштуватись на роботу, як і у звичайний робочий день.

Скажіть “Ні” роботі в ліжку

Працюючи вдома є велика спокуса весь день провести в ліжку з робочим ноутбуком. Так робити не можна. Важливо обмежити місце, де ви спите та відпочиваєте і зону, де працюєте.

Спальня повинна бути таким священним простором, де ви тільки відпочиваєте. Якщо ж ліжко стане вашим офісом, то важко буде уникати думок про роботу 24/7. Та і продуктивність роботи дорівнюватиме нулю.

Спробуйте зробити собі робочу область, будь то кухня чи обідній стіл. Там, де ви працюєте, не повинно бути телевізора, ліжка, речей, дитячих іграшок і тд. У вас же в офісі під боком немає дивану? Якщо у вас невеличка квартира, то обгородіть себе ширмою. Так і домашні будуть знати, що ви на роботі і вас не треба турбувати.

Дотримуйтесь робочого графіку

Вдома ви сам собі начальник і легко піддатись спокусі і завершити роботу на пару годин пізніше чи раніше, або ж довго пообідати. Якщо у вас був 8-годинний робочий день, нехай він буде таким і вдома. Заведіть собі чіткий розклад і намагайтесь його дотримуватись. Нехай ви почнете роботу не о 9:00, а о 10:00, але тоді додайте годинку роботи ввечері.

“У мене почалась паніка, коли в карантин робочий день з дому, як виявилось, триває цілодобово. Бігом взяла себе в руки і не відхиляюсь від попереднього робочого графіка. Роблю перерву на обід. Починаю раніше і закінчую до 18:00, – розповідає наша редакторка Галина.

З дотриманням графіку вам допоможуть різні нагадування в телефоні, які просигналять, коли вже час закінчити перекус чи доробити сьогоднішні справи. Ось кілька додатків, які допоможуть підвищити вашу продуктивність: 

  • Todoist – це планувальник завдань, який не підведе ні за яких обставин, тому що має функцію редагування розкладу, а ще вибудовує всі картки із завданнями по пріоритетам, що не дозволить вам випасти з графіка.
  • Trello – це інструмент для того, щоб управляти проєктами. Створення дощок з повною інформацією по проєкту схожі за простотою на те, якби ви приклеїли стікер із завданням “купити молока” на холодильник.
  • Evernote — це онлайн-блокнот з розширеними функціями. Якщо ви любите все записувати, але вже заплутались у папірцях і планерах, то сервіс допоможе вести записи ефективніше. У Evernote можна створити власні теги для сортування і пошуку інформації, робити замітки, складати чек-листи, додавати посилання чи медіафайли.
  • Pomotroid – програма, яка дозволяє ефективно чергувати періоди роботи та відпочинку. Принцип простий: 25 хвилин працюємо, а 5 хвилин відпочиваємо. Додаток Pomotroid допоможе використовувати цю техніку без зайвих зусиль.

Особисте життя і робота – окремо

Під час роботи не потрібно відволікатись на інші речі. Прибирання, прання, миття гори брудного посуду, поливання квітів – залиште на кінець робочого дня.

Так само і з обідом. Не витрачайте купу часу на приготування, сервірування столу і тд. Краще зранку приготувати собі їжу, щоб протягом дня присвячувати себе лише роботі. Візьміть собі за правило прибирати раз в тиждень на вихідних, або ж робити всі домашні справи до чи після робочого дня.

Так само і зі спілкуванням. Якщо вам зателефонувала подруга, то скажіть, що зв’яжетесь з нею ввечері. 

Скажіть рідним, що ви на роботі

Якщо ви живете не самі, то поговоріть зі своїми рідним. Вони повинні розуміти, що ви з 10:00 до 18 :00 на роботі і не потрібно відволікати питанням чи розмовами.

Робота вдома нічим не відрізняється від тої, що виконується в офісі. Ваші рідні повинні поважати ваш час та простір та не відволікати через дрібні справи. Порада тим, хто живе з фрілансером: просто уявіть, що ця людина поїхала на роботу і її немає вдома.

“От у мене зараз живе сестра і я їй пояснюю, що у мене робочий день. Важливо донести кордони рідним: ти дома в робочий час – не вдома, а все такий же в офісі. Прошу не відволікати зайвий раз, щоб не втрачати концентрації на завданнях”, – каже наша журналістка Діана.

Робіть регулярні перерви

На роботі ми часто можемо зробити перерву, щоб випити чашку кави чи потеревенити з колегами. Але, коли їх поруч немає, то є ризик запрацюватись. Робіть регулярні перерви: виходьте на балкон, прогулюйтесь чи робіть зарядку. Так ви будете дотримуватись балансу і менше втомлюватись.

А ще не забувайте час від часу мити руки, протирати робочий стіл вологою серветкою та дезінфікувати комп’ютер. Якщо ви боїтеся за роботою забути про себе, то ставте собі будильник, який нагадуватиме що час поїсти або зробити невеличку зарядку.

“Серед робочого дня я на півтори години виходжу в безлюдну частину парку по сусідству. Після цього я повертаюсь зібраною і готовою до атаки. Все одно робочий день зараз триває з ранку і до ночі, тому просто закрити справи о 19:00 не вийде. Для мене краще завершити всю роботу о 20:30, але присвятити час для прогулянки. Головне не підходити до людей! – розповідає відео-редактор Христина.

Займайтесь тим, від чого кайфуєте

Під час карантину дуже важливо не обмежуватись роботою, сном і телевізором. Робіть улюблені справи, готуйте смаколики, займайтесь спортом, балуйте себе. Тоді і сидіння вдома та робота не буде приносити лише негатив та роздратування.

“Кожен день варто наряджатись в улюблене вбрання, малювати брови та вії. Обідати разом із мамою, яка знаходиться в іншому місті, у вайбері, а щоп’ятниці влаштовувати свій бар вдома – готувати борщ (чи плов, чи паштет, чи “шубу”) разом із пляшечкою смачнючого вина та під улюблену музику – можна мотивувати на це друзів та постити дикі танці у сторіс”, – ділиться своїм рецептом продуктивності відео-редактор Альона.

Залишайтесь на зв’язку зі своєю командою

Щодня проводьте зустрічі, щоб залишатися на зв’язку зі своїми колегами. Робота в домашніх умовах для деяких може бути ізоляцією, а відеоконференції – це прекрасний спосіб для спілкування. По-перше, це позбавить вас від почуття самотності, по-друге – допоможе дотримуватися поради №1. Навряд чи ви будете спілкуватися з колегами у піжамі.

Домовтесь з колегами щотижня влаштовувати онлайн-вечірки, де ви будете не тільки обговорювати робочі питання, а й розслаблятись та просто спілкуватись. Або створіть окремий чат, куди будете кидати одне одному цікаву інформацію, жарти чи мемчики.

Налаштовуйтесь на позитив

У такий непростий період дуже тяжко позитивно мислити та зберігати спокій. Тому шукайте хороші сторони в тому, що ви працюєте з дому. От вам зараз не доведеться їздити у переповненому громадському транспорті чи стояти в заторах, ви можете довше поспати, нікуди не поспішати, самостійно створювати свій графік, займатися справами, на які раніше ніколи не вистачало часу. А ще, читайте медіа позитивних новин ШоТам і оформлюй щомісячну підписку, бо саме ми є твоєю пігулкою від паніки.

Суспільство

Фільм “Ми, наші улюбленці та війна” Антона Птушкіна вже можна подивитись на Megogo

Опубліковано

З 4 травня фільм Антона Птушкіна “Ми, наші улюбленці та війна” вже можна переглянути на Megogo. Вартість перегляду — від 59 гривень.

Про це стало відомо на платформі. 

Відтепер фільм можна переглянути онлайн лише на Megogo за посиланням.

Про фільм “Ми, наші улюбленці та війна”

“Ми, наші улюбленці та війна” — документальний фільм про тварин під час війни росії проти України. Також це перший кінопроєкт, режисерський дебют тревел-блогера Антона Птушкіна. Над ним він працював півтора року.

Читайте також: Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

З 4 квітня стрічку почали транслювати в українських кінотеатрах. Документальна картина побила всі рекорди. За перший вікенд у національному прокаті вона зібрала 2,3 мільйона гривень. Про це повідомило Forbes. 

Перший знімальний день припав на 20 серпня 2022-го. За півтора року Птушкін провів близько 60 інтерв’ю у понад 10 містах України, зокрема в Бахмуті незадовго до окупації. 

Нагадаємо, в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Фото: Скріншот із фільму

Читати далі

Суспільство

У Мринській громаді відновили 155-річний ліцей-мазанку (ВІДЕО)

Опубліковано

Ви знаєте що треба, щоб відновити 155-річну школу? Глина, пісок, солома та багато небайдужих людей! Мешканці Мринської громади на Чернігівщині власним прикладом показують, що об’єднавши зусилля можна повернути за парти 70 дітей та не дати закрити сільську школу. А як їм це вдалось та до чого тут хати-мазанки, дивіться у новому випуску ШоТам!

Три покоління Мринської громади відновлювали місцевий ліцей. Кілька місяців “грузили” глину та мішали солому. Аби малеча Чернігівщини могла навчатися у школі своїх предків. Мешканці села Лихачів бачили, як роблять хати-мазанки, ще у дитинстві.

“Грузити будинки, як у нас говорять у народі – зіштовхувалися і раніше. Але мало ми цим займалися. Тому що на приклад, коли ми були малими дітьми, то ми бачили, як це робили дорослі”, – каже місцева жителька Світлана.

Ніхто із місцевих і не міг уявити, що через 50 років їм доведеться місити глину. Аж поки через повномасштабну війну не постраждала 155-річна школа. Навчальний заклад був в аварійному стані, тож учнів довелося перевезти в інший корпус.

“Приміщення 1927 року і під час бойових дій було пошкоджено дах цієї школи, осипалися стіни”, – каже директорка школи.

Директорка думала, що школу доведеться закрити, адже грошей на ремонт не було. Втім, у мережі випадково прочитала про благодійну програму відновлення громад. Жінка відразу заповнила анкету, але до останнього не вірила, що пройде відбір.

“Я ніколи не думала, я пропрацювала 37 років у школі. І щоб якась сільська школа потрапила під який проєкт. Кажу: “А може це не ми? Може це якась інша школа?” – каже директорка.

На цьому дива не закінчилися, благодійники надали школі можливість зберегти автентику.

“Від початку ми думали відновити її більш сучасними методами. Але наш проєктний менеджер, який відповідав за цей район, запропонував відновити цю школу традиційно за технологією мазанки”, – каже засновник БФ “Сміливі” Віталій Селик.

Не лишилась осторонь проблеми і сільська рада. Надали глину, техніку і всім колективом зібралися на толоку. До відновлення долучилися усі місцеві мешканці села Лихачів. Фермери привезли солому, підприємці надали транспорт. Понад 100 волонтерів місили глину та мастили стіни.

“Оця стіна розпочинаючи з першого кута, це перша стіна, де я працювала. І цю стіну ми зробили за два дні. Але якщо брати загалом, то я працювала навколо всієї школи”, – каже місцева жителька Світлана.

“Так, як я, займався штукатурними роботами, декоративними штукатурними роботами, у свій час. Я запропонував свої послуги: “Давайте зробимо””, – говорить місцевий житель Володимир.

Поки дорослі мазали стіни, школярі взяли до рук фарби. Так спільними зусиллями громади відновили школу, яку ледь не знищили росіяни. А 70 учнів молодших класів торік повернулися за свої шкільні парти.

“У відновленні нашого ліцею займалися декілька поколінь жителів села Лихачів. Це дітки, їхні батьки і навіть бабусі з дідусями, які раніше тут навчалися”, – пояснює сільська голова Людмила Борисова.

Нагадаємо, Василь Стус – заборонений та закатований, але не зламаний (ВІДЕО).

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Опубліковано

Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки Великдень 2024 під Бахмутом. Всі ці душевні традиції, які мають глибокі витоки українського етносу завжди об’єднували кожного з нас. Де б ми не були. У будь-якій частині нашої країни.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Так і саме зараз, львівські десантники продовжують зберігати тепло сімейних традицій та рідного дому.

Виконуючи бойові завдання на Донбасі та стримуючи ворога під Бахмутом, вони знаходять час, щоб написати великодні писанки та згодом передати їх до рідного Львова, у гарнізонний храм Петра і Павла.

Читайте також: Як військовому отримати відпустку закордоном

“Кожна писанка – індивідуальна, адже на них можна побачити: назви підрозділів, в яких проходять службу, символи України, ЗСУ, ДШВ та бригади. Кожен зможе відчути подих єднання через фото, на яких зображено створення цих унікальних писанок”, – повідомили у Генштабі.

Нагадаємо, “Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix.

Фото: Генштаб ЗСУ

Читати далі