Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що відштовхує від вас людей? 12 токсичних звичок

Опубліковано

Під час карантину і ізоляції було б непогано кожному з нам мати звички, які б відштовхували від нас людей. Тоді і ризики менші і зайвий раз підходити до нас ніхто не буде. Але, карантин же скінчиться, а з такими токсичними звичками важко жити.

Практикуючий психолог Марк Чернофф за роки спілкування з клієнтами зіткнувся з тим, що кожний з нас може отруїти життя собі та оточенню просто своєю поведінкою. Він відокремив 12 найпоширеніших токсичних форм поведінки. Подивіться, може щось із цих пунктів стосується вас. І це варто виправити. Але, після карантину =)

1. Ви заздрите іншим

Не дозволяйте заздрощам (або ревнощам) брати над вами верх. Заздрість – це мистецтво бачити і рахувати чужі успіхи, замість своїх. Повірте, у цій поведінці немає нічого привабливого. Тому перестаньте порівнювати своє життя з іншими. Ваш шлях – це саме шлях, а не марафон з суперниками.

Ви повинні змагатись лише з однією людиною – з самим собою. Це допомагає стати кращим, ніж є зараз. І якщо хочете поглянути на власний прогрес, то порівняйте себе нинішнього з собою вчорашнім.

2. Ви берете все близько до серця

Коли люди починають вважати, що все, що відбувається навколо, направлено на те, щоб їх образити, принизити, або просто якось їх стосується, – вони стають просто нестерпними. Правда в тому, що те, що говорять і роблять люди, стосується їх, а не вас. Реакція людей на вас – це лише їх точка зору та власний досвід.

Ні, я не кажу, що вам потрібно бути нарцисами та ігнорувати все, що нам говорять інші. Я кажу, що ми можемо обмежити розчарування і печалі, якщо не будемо сприймати все почуте близько до серця. У більшості випадків буває корисно звернутися до власної мудрості та інтуїції.

3. Ви поводите себе як жертва

Так-так, одна з найнеприємніших ліній поведінки – постійно скаржитися, щоб підгодувати своє почуття жертви. Віра в те, що ви жертва, що ви не маєте сили чи влади над напрямком, в якому рухається ваше життя, отруює ваш розум.

Я працював з людьми, чиє життя зазнало серйозних руйнувань, поки вони не знайшли в собі сили та сміливість виправити ситуацію. Я знаю, що кожен з нас має більше контролю над власним життям, ніж нам здається. Коли ви перестанете скаржитись і відмовитесь під позиції жертви, то усвідомите, що ви є набагато сильніші, ніж думали.

4. Ви тримаєте у собі біль та втрати

Один з найважчих уроків в житті – це навчитись відпускати: чи то провину, чи гнів, чи любов, чи втрату. Зміни ніколи не даються легко – ви боретесь з собою, щоб їх прийняти та відпустити те, до чого звикли. Але найкращий шлях – це вміння відпускати. Таким чином, ви позбавляєте себе тягаря минулого, який отруює життя.

Знову ж таки, не так-то просто відпускати та переорієнтовувати свої думки, але це вартує всіх зусиль.

5. Ви нав’язуєте собі негативне мислення

Дуже важко бути поруч з людьми, чиї думки сповнені негативу. Лише уявіть, як це постійно слухати про жахливі речі, які могли трапитись чи трапились, про несправедливість життя до них. Такі люди вперто відмовляються бачити позитивну сторону життя та отримувати хороші уроки з того, що відбувається. Песимізм – це одне, але постійно думати лише негативно – зовсім інше.

Бачити навколо лише зло і що все проти тебе – це жахливий погляд на життя. Його необхідно змінити. 

6. Ви не можете контролювати власні емоції

Нездатність керувати своїми емоціями є токсичним для всіх, хто поруч з вами. Всі ми знаємо людей, які вибухають гнівом чи сльозами через найменшу проблему. Кричати на продавця в магазині через повільне обслуговування, вихлюпнути гнів на працівників через невелику помилку або “вичитувати” дитину за пролитий на підлогу сік.

Якщо ви усвідомлюєте, що є надто емоційними і втрачаєте самоконтроль, можливо, вам потрібна допомога ззовні, щоб ви могли взяти під контроль свої емоції і зрозуміти, що є в коренях внутрішнього гніту. Належна професійна підтримка здатна творити чудеса.

7. Ви можете засуджувати інших

Пам’ятайте: те, що ви бачите — часто лише те, що людина вирішила вам показати, чи те, що вона змушена показувати через внутрішній стрес та біль. На жаль, коли хтось завдає вам біль, це трапляється тому, що людину саму хтось образив. Її страждання просто вихлюпнулись на вас. Їй не потрібні покарання чи насмішки. Якщо ви не можете допомогти – краще просто відійти в сторону.

8. Вам бракує співчуття

Одна з найтоксичніших форм поведінки – жорстокість, яка виникає з цілковитою відсутністю співпереживання, занепокоєння та співчуття до інших. Ми щодня стикаємось з нею в інтернеті та новинах – люди недоброзичливі та ранять інших просто тому, що можуть.

Жорстокість, підступність і добровільне заподіяння шкоди людям псують життя не тільки оточенню, але і вам самим. Якщо ви теж так робите — загляньте у свою душу, постарайтеся відшукати там співчуття і зрозуміти, що іншим теж боляче.

9. Ви обманюєте людей та поводитесь аморально просто тому, що можете

Обман – це добровільний вибір, а не помилка. Якщо ви вирішили когось обманути та вам це вдалось, не думайте, що ця людина дурень. Зрозумійте, вона довіряла вам більше, ніж ви того заслуговували. Не поводьтесь аморально тільки тому, що це може зійти вам з рук. Не обманюйте інших. Будьте чесні з собою та з іншими. Чиніть правильно. Цілісність особистості – це основа будь-якого успіху.

10. Ви ховаєтесь під маскою

Як люди можуть зрозуміти, хто ви насправді, якщо ви постійно намагаєтесь сховатись навіть від самого себе? А з того моменту, як хтось прив’язується до вашої фальшивої особистості, вона починає отруювати вашу душу.

Тож пам’ятайте, що незалежно від віку, раси, статі чи орієнтації, насправді, кожен з нас є чистим та прекрасним. У кожного з нас є своє світло і своя мета. Якщо ви відрізняєтесь від інших і стоїте осторонь від натовпу – радійте цьому. Якщо ви відчуваєте себе, немов риба, яка вистрибнула з води, то знайдіть собі нову річку для купання. Але не намагайтеся змінити свою сутність. Будьте собою.

11. Ви потребуєте постійного схвалення

З людьми, які всі свої вчинки роблять з метою домогтися схвалення, непросто перебувати поруч. Вони хочуть доводити свою цінність знову і знову, і постійно намагаються перемогти всіх навколо, виснажуючи цим інших.

Якщо ви постійно думаєте лише про те, як виглядаєте в очах інших, то тягнете назад і себе, і їх.

12. Ви впертий перфекціоніст

Так, ми часто тягнемось до гіпотетичних, недосяжних ідеалів. Всі ми робимо це в пошуках ідеального будинку, роботи, друга чи коханого. Проблема в тому, що незмінної досконалості просто не існує. Життя – це безперервна подорож, воно постійно розвивається та змінюється. Те, що сьогодні є ідеальним, може не бути таким завтра. Але якщо ви не опустите руки та будете відкритим для нових ідей, той недосконалий будинок може стати затишним, недосконала робота перетвориться на кар’єру вашої мрії, недосконала людина підставить своє плече у важку хвилину, а недосконалий партнер стане супутником на все життя. Тому, відпустіть перфекціонізм.

Тож, якщо ви знайшли в собі один із типів поведінки, пам’ятайте, що ви не самотні. У всіх з нас є свої “чорти”, які закопані глибоко в душі, але іноді можуть випливати на поверхню. Тому, завжди будьте насторожі, щоб розпізнати ці риси характеру і вчасно зупинитись.

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Опубліковано

Творці фільму “Євродонбас” організовують вуличну виставку на Михайлівській площі в Києві, яка буде присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Про це повідомляє Pragmatika.

Про виставку

Виставка присвячена спадщині європейських країн на території Донеччини й Луганщини, щоб розібрати міф про виключно радянське походження цих земель. Відвідувачі зможуть дізнатись про історію будинку британця Джона Г’юза, засновника Донецька, гімназію в Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка в селищі Нью-Йорк, побудований німцями, комбінат Ілліча в Маріуполі, створений американцями й бельгійцями, тощо.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Організатори виставки прагнуть розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, а також показати руйнування архітектурних пам’яток до й після повномасштабного вторгнення Росії.

“Після роботи над фільмом “Євродонбас” наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, уже знищені російськими окупантами”, – розповідає авторка проєкту Анна Паленчук.

Виставка триватиме з 21 травня до 4 червня.

9 травня, о 17:00, відбудеться показ документального фільму “Євродонбас” в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності.

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Фото: афіша виставки

Читати далі

Суспільство

“Вторгнення. Операція “Дунай”: вийшов трейлер про події в Чехії 1968 року

Опубліковано

Український політичний трилер “Вторгнення. Операція “Дунай” представив свій офіційний трейлер. Фільм розкриває події 1968 року в Чехословаччині, зосереджуючись на придушенні Празької весни та боротьбі країни проти радянської окупації.

Про це повідомляє Держкіно.

Про фільм

Події фільму відбуваються наприкінці 1960-х років, коли Чехословаччина вирішила позбутися комуністичного режиму. Однією з ключових постатей Празької весни був Франтішек Крігель, лікар і політик, який народився в єврейській родині в Галичині. Проте радянська влада не була готова втрачати свою зону впливу, і в одну ніч знищила надії народу на свободу.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Радянські танки ввійшли до Праги, а кремлівські спецслужби розпочали полювання. Франтішека Крігеля разом з представниками уряду викрали і вивезли до Москви. У полоні під тиском КДБ їх змушують підписати протокол, що означає згоду на військову окупацію країни. Проте Крігель відмовляється ставити свій підпис, навіть попри загрози ліквідації його та близьких, кинувши виклик навіть самому Леоніду Брежнєву.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Фото: Вторгнення. Операція “Дунай”

Читати далі

Суспільство

Василь Стус – заборонений та закатований, але не зламаний

Опубліковано

Близько 135 міст, сіл і селищ в Україні мають вулиці, названі на честь поета Василя Стуса. Близько 135 міст, сіл і селищ в Україні мають вулиці, названі на честь поета Василя Стуса. Шотам разом із проєктом «Стріткод» розповідає, чиї імена носять наші вулиці.

Біографія Василя Стуса

Дитинство та раннє життя

Радянська влада ламала його життя, кидала за ґрати, знищувала вірші, а він продовжував писати. Василь Стус народився 6 січня 1938 року у селі Рахнівка на Вінничині. Згодом його батьки переїхали до Сталіно – нині Донецька – працювати на хімічному заводі.

У 1954 Василь вступив до Сталінського педагогічного інституту на спеціальність «Українська мова і література». Після працював вчителем та попри русифікацію прищеплював дітям любов до української мови. У цей же час написав та видав перші вірші. Перекладав Ґете, Рільке, адже досконало знав німецьку мову.

Переїзд в Київ

У 1963 році переїхав до Києва і став аспірантом Інституту літератури. Доєднався до руху шістдесятників та написав першу збірку «Круговерть», але вона так і не пішла у друк…

У 60-х роках посилилися репресії та арешти української інтелегенції. Василь доєднався до протесту. На премʼєрі фільму «Тіні забутих предків» Стус піднявся та попросив встати всіх, хто проти арештів.

Арешти та заслання

За це його виключили з аспірантури, вигнали з гуртожитку, а про друк творів можна було забути. Підтримкою для поета стала кохана – Валентина.

1965 року Стус одружився, у них народився син Дмитро. Щоб прогодувати родину, працював на шахті, залізниці, у метро. Та писав вірші. Його другу збірку «Зимові дерева» видали підпільно. А в 1970 році ця книжка віршів потрапила до Бельгії та згодом була видана в Лондоні.

Стус відкрито критикував радянську владу, обурювався русифікації Донбасу та захищав дисидентів. Останнею краплею стала участь поета у різдвяному колядуванні, гроші з якого мали піти на допомогу політвʼязням. 1972 року Василя заарештовали за «антирадянську агітацію» та вилучили все, що було написано за 15 років. Зокрема, записи, на яких Стус читає свої вірші. Але, на щастя, у його друзів збереглися копії.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Ізолятор

В ізоляторі Стус написав вірші, – які стали основою для однієї з його найсильніших книг – «Палімпсести». Стусу дали 5 років увʼязнення та 3 роки таборів. Покарання відбував у Мордовії та Магадані. Писав вірші і там, але їх вилучали та знищували.

Лише деякі вдавалося передати через дружину. Двічі писав заяву про відмову від радянського громадянства, адже не хотів «бути рабом». У 1979 році Василь повернувся до Києва. Він був ще більше налаштований проти радянської системи. Приєднався до Української Гельсінської групи, яка розповідала світові про порушення прав людини в Україні. І цим підписав собі вирок – через 8 місяців його знову заарештували .

Судовий процес

Адвокатом на суді був Віктор Медведчук, який ніяк не захистив поета, а пізніше отримав обвинувачення у зраді України. Стусу дали найважче покарання – 10 років увʼязнення та 5 років заслання. Перебував у колонії у Пермському краї. Кілька разів оголошував голодування на знак протесту проти жорстокого поводження з політвʼязнями. Його збірку «Птах душі» знищили табірні наглядачі. Проте дещо вдалося винести на волю. Завдяки сусіду по камері – литовському політв язню Балісу Гаяускасу. У 1983 році під час побачення Балісу з дружиною він передав їй тексти.

Врятовані тексти та смерть

Це нотатки про життя та людей, які були зі Стусом в таборах. Їх видали під назвою «3 таборового зошита». Коли тексти опублікували за кордоном, Стуса намагалися висунути на Нобелівську премію. За це совєти кинули Стуса у камеру-одиночку на цілий рік. У 1985 році український поет помер у радянському карцері, офіційна версія – зупинка серця

Але є припущення, що Стус загинув від удару нарами, який підлаштували наглядачі. Стуса поховали таємно, без присутності рідних, на табірному цвинтарі у Пермській області. У 1989 році завдяки зусиллям сина та друзів його забрали та перепоховали на Байковому кладовищі у Києві.

Перша в Україні збірка поезій Стуса вийшла в 1990 році під назвою «Дорога болю». Саме за неї Стус отримав Державну премію ім. Т. Шевченка посмертно, а в 2005 році – звання Героя України. У 2019 році з нагоди 80-річчя вийшов фільм «Заборонений» про життя і загадкову смерть Василя Стуса. Світ побачила книга «Справа Василя Стуса» – з архівними документами, теторична свідченнями очевидців, листами з тюрми.

Нащаддя поета

Син Василя – Дмитро став письменником та написав декілька книжок про батька. У 2024 році було започатковано Стус-Фест – міжнародний фестиваль, присвячений творчості Василя Стуса. В Україні є щонайменше 135 вулиць, названих на честь Стуса.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Читати далі