Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Опубліковано

Поки в Україні ще розглядають закон про “дематюкацію”, вітчизняні виробники активно використовують сміливі принти на одязі, посуді, сумках чи кульках. Для когось це філософія, для когось – спосіб виділитись серед інших, але “матюкливих” брендів з’являється все більше. Якщо ви теж любитель креативу і не боїтесь вийти надвір з написом POHUY на своїй футболці чи худі, то ця підбірка зухвалих українських виробників саме для вас. 

Не шмотки, а ціла філософія

Одяг для людей, які не залежать від чужої думки. Саме так позиціонує себе український бренд G-this.

“Це не просто шмотки, це ціла філософія. Не важливо як ти виглядаєш і що про тебе подумають”, – кажуть у G-this.

Серед асортименту бренду є худі, футболки, кепки, еко-сумки, чохли та браслети. І всі вироби з одним принтом – POHUY. До речі, на худі такий напис розміщений на зав’язках, які можна зняти, якщо не хочете зачепити почуття родичів, або коли бос викликав “на коврик”. Одяг бренду переважно унісекс. Ціни на вироби різні: худі – 2000 гривень, футболка – 600 гривень, а кепка – 500 гривень.

Не соромтесь виходити в такому одязі “в люди”, бо деякі одягають світшот бренду і на президентські дебати =) 

Ohueno у плащівці від Ohueno

Якщо у нашій країні заборонять матюкатись, то писати зухвалі написи на одягу – ні. Бренд Ohueno виготовляє дощовики та анораки з цікавим принтом Ohueno.

Засновник каже, що раніше з плащівкою в Україні було все погано: неякісні матеріали та не яскраві кольори. Тому Артем Будаєв вирішив це змінити і тепер випускає яскравий верхній одяг, а також футболки, кепки, худі та шкарпетки з однаковим написом. Жовта, м’ятна, кислотно-малинова – тут можна обрати яскраві кольори. І всі речі з написом Ohueno. 

Коштує одяг від бренду в середньому 1400 гривень.

СШИТО – одяг для бунтарів

Девіз цього бренду, як і опис їхньої сторінки є досить сміливим: “Подобається – бери, не подобається – іди на…”. Так, досить зухвале позиціонування бренду, проте продукція СШИТО заслуговує уваги.

Харківський бренд займається виробництвом футболок, худі, чохлів на телефон  та інших речей. Окрім “девізу”, серед принтів неабияку популярність має “Хулі ні, коли так”. Такий одяг призначений для справжніх “бунтарів”, яким байдуже на суспільство та усталені канони. А речі виглядають стильно та креативно. Футболка від СШИТО коштує 900 гривень, а худі – 1650 гривень.

SEMESYUKSHOP. Український гумор 18+

Одяг SEMESYUKSHOP також рясніє “матюкливими” принтами для клієнтів 18+. Жіночі та чоловічі пуловери, футболки, кепки можна знайти у цього бренду. Ціни – в середньому 500 гривень.

Але, якщо нецензурщина не для вас, то зверніть увагу на продукцію з шаблонами від художника Івана Семенюка. Сумки і футболки з різкими та відвертими українськими жартами, які підійдуть для будь-якої життєвої ситуації.  “Плуга пер — ледь не вмер”, “Срака-мотика”, “Нашого цвіту по всьому світу” та інші провокативні фрази можуть потрапити в гардероб тільки сміливих та стильних українців.

“Броня українських мемів, обладунок агроландскнехта, костюм проповідника і моднєйший аксесуар водночас!”- так кажуть у SEMESYUKSHOP.

Ви ж знаєте цього Гуся?

Певно всі знають цього найпопулярнішого в Україні Гуся. Він є всюди – у метро, на білбордах, на блокнотах, чашках, одягу… А мережа просто переповнена жартами Гуся.

Створила цього персонажа українська художниця Надьожна. За рік сторінка з її персонажем в Фейсбуці зібрала більше 120 000 прихильників, і їх кількість росте шаленими темпами. Гусь – іронічний персонаж, який говорить те, що думає.

Речі з Гусем підходять для людей з гарним почуттям гумору, які здатні оцінити його філософію. Прихильники персонажу з радістю чекають нові фразочки від нього, а для когось це стає девізом по життю. З найкращими висловлюваннями створюється різноманітна продукція.

Gifty отримав виключне право на виготовлення товарів з Гусем: чашок, тарілок, сумок, фартухів, блокнотів та календарів.

HULIKULI. Привітайте іменинника матюкливими кульками

Яке ж свято чи подарунок без повітряних кульок. Але замість банальних кульок, які потрібно надувати годинами, можна подарувати щось дійсно оригінальне. HULIKULI кидають виклик етикету та пристойності. Саркастичні жарти, сміливі висловлювання та зухвалі принти – саме такі кулі від цього бренду. Крім того, HULIKULI розміщує такі зухвалі фразочки і на одязі, подушках, посуді, листівках та солодощах. “Бісиш”, “Новий рік – старий ти”, “Бухлішко врятує світ” та багато інших цензурних та не зовсім висловів використовують у HULIKULI.

Але, перевірте, чи у винуватця свята є почуття гумору, інакше такий подарунок йому точно не сподобається.

Одна така жартівлива кулька коштує 35 гривень, футболки – 350 гривень, а кружка – 180 гривень.

Суспільство

Документальний фільм «Да Вінчі» у травні покажуть в Івано-Франківську та Львові

Опубліковано

У травні покази документального фільму «Да Вінчі», присвяченого пам’яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі», відбудуться в Івано-Франківську та Львові.

Про це повідомив в ефірі Українського радіо продюсер стрічки Назар Борушок.

«Найближчі покази в Україні відбудуться 14 травня в Івано-Франківську та 15 травня у Львові. В нас актуальна інформація з’являється по ходу, тому що пишуть люди, які хочуть організовувати це в тих чи інших містах чи країнах. І по факту ми вже додаємо актуальну інформацію на нашу сторінку у Фейсбуці», – зазначив він.

Потім, за словами продюсера, буде показ в Угорщині, далі – у 5 містах Великої Британії, зокрема у Лондоні та Манчестері. Вже відбувся показ у Клівленді та Детройті (США).

Читайте також: 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу

«Після чого фільм вийде вже в український прокат, і кожна людина зможе в зручний для себе час відвідати показ у кінотеатрі. Частина коштів із продажу квитків буде спрямована на батальйон «Да Вінчі», – сказав Борушок.

Він нагадав, що стрічка «Да Вінчі» складається передусім з інтерв’ю людей, які його добре знали – це і родина, і його найближчі друзі, і кохана, і побратими, з якими він воював з 2014 року. Також у фільмі використані архівні матеріали.

«Коли я шукав архіви, то теж проробив дуже велику роботу, оскільки я моніторив все, що було з 2014 року. Я заходив буквально у Фейсбук, просто гортав стрічку до найпершого посту Дмитра і вишукував матеріали, які могли забутися. Потім я заходив до всіх його друзів, шукав там матеріали і таким чином знайшов кілька унікальних відео, які вже всі забули і які ми використали», – зазначив продюсер.

Крім того, за його словами, у фільмі родзинкою стали кадри, які взагалі ніхто не бачив. Це кадри з бодікамери з GoPro, яка була на шоломі у «Да Вінчі». Особливо багато цих кадрів було з моменту повномасштабного наступу.

«Тож ми склали стрічку з цих трьох частин: з архівів 2014 року, з інтерв’ю його друзів, побратимів і родичів та з архіву, який він знімав сам на GoPro», – сказав Борушок.

Нагадаємо, анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Фото: Да Вінчі

Читати далі

Суспільство

У виші Києва відкриють школу для підготовки ШІ-спеціалістів

Опубліковано

На базі Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка хочуть відкрити школу для підготовки спеціалістів у галузі штучного інтелекту.

Про це повідомив директор Інституту журналістики КНУ Юрій Бондар, передає «Укрінформ».

«Партнерами школи стануть американські меценати Шелбі й Калеб Ворд (Shelby & Сaleb Wards), які є засновниками першої у світі платформи для ШІ-сторітелерів Curious Refuge. Їхні тренінги застосовують Netflix, Pixar, Google й інші», – розповідає Бондар.

Читайте також: Український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій

Безпосередньо для створення школи партнери можуть залучити до пʼяти мільйонів доларів. Наразі вивчення проблематики індустрії штучного інтелекту впроваджують у навчальні програми й модулі для студентів.

«Ринок штучного інтелекту в Україні сьогодні не досить розвинутий, спеціалісти працюють несистемно. Тож навчальні платформи, як-от школа при КНУ, дадуть можливість підготувати й обʼєднати спеціалістів», – додає Бондар.

Нагадаємо, МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

До переліку нематеріальної культурної спадщини додали практику охорони гуцульського орнаменту

Опубліковано

Міністерство культури та інформаційної політики України додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України нову практику з охорони “Гуцульського орнаменту (узорів) та пов’язаного з ним культурного простору”.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики

Практикою з охорони нематеріальної культурної спадщини є комплекс заходів, які провадить організація для охорони елементу нематеріальної культурної спадщини або нематеріальної культурної спадщини в цілому.

Фактично нова практика – це програма, яку представляє Мала академія наук України. Вона розпочалася у 2000 році з ідеї створення підручника “Гуцульський орнамент”. Головна мета цього видання – збереження і розповсюдження знань про гуцульський орнамент, його розмаїття, людей, які його практикують, культурний та соціальний контекст побутування.

На основі досліджень розробили й програму, що передбачала залучення молоді до досліджень, популяризації проявів нематеріальної культурної спадщини, пов’язаних з гуцульською орнаменталістикою.

Читайте також: Джонсонюк, шампанське з чорнобривців, хата з Pinterest та TikTok. Українські блогерки показують чим можна займатися переїхавши у село

Це дало можливість вивчати супутні напрямки, такі як властивості деревини, математичну складову в орнаментах, хімічні властивості барвників, які використовуються у писанні писанок. Базуючись на традиційних знаннях, розвивався напрямок, який поєднує використання народних традиційних мотивів у сучасному дизайні, зокрема дизайні одягу, вкрапленні традиційних мотивів у дизайн інтер’єрів, а також використання в оздобленні просторів як міських, так і сільських, зокрема створення муралів.

Програма складається з кількох напрямків. Серед них дослідження культури гуцульського орнаменту та пов’язаного з ним простору; взаємозв’язок дереворізьблення, в якому втілюється орнамент, та впливу на нього навколишнього середовища, зокрема зміна клімату та знищення лісу.

Також зазначена програма популяризивутиме через створення ігор, написання статей, матеріалів, створення фотовиставок, розповіді про різні напрямки народного мистецтва, в яких використовується орнамент, програми про носіїв-практиків.

Також досліджуватимуть використання мотивів традиційного народного орнаменту в сучасному дизайні та мистецтві.

Ще одним напрямком є програма музейної педагогіки, яка поширюється на дослідження та популяризацію музейних колекцій, в яких є збірки, пов’язані з культурою гуцульського орнаменту.

Завдяки активній роботі в рамках програми та залученню нових слухачів знання про гуцульський орнамент поширюються серед більшої кількості людей, тому кількісні показники постійно зростають.

Нагадаємо, на Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд.

Фото: МКІП

Читати далі