Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ІТ-освіта для людей з інвалідністю: як працює проєкт BeQA

Опубліковано

Засновники проєкту Be QA today  переконані, що ІТ-освіта має бути доступною для всіх. Цей проєкт надає можливість людям з фізичною інвалідністю отримати безкоштовну освіту та базові знання за спеціалізацією “тестування програмного забезпечення” (Software Test Engineer) та допомагає з працевлаштуванням в ІТ-компаніях України або freelance, і отримувати гідну зарплату.

Співзасновницею проєкту є Юлія Ресенчук. Дівчина сама пересувається на візку і доводить, що людина з інвалідністю може бути успішною бізнес-леді, очолювати благодійний фонд та жити активним життям.

Юлія Ресенчук

Юлія Ресенчук

президентка благодійного фонду АІК,
співзасновниця проєкту Be QA today

Інвалідність — це не вирок

Я вже 13 років пересуваюсь на візку. 2006 рік перевернув моє життя, коли я потрапила в автокатастрофу. Тоді доводилось знову навчатись елементарних речей — одягатись, приймати душ, виходити надвір.

З самого початку, коли я сіла у візок, для мене важливою була самореалізація. Травму отримала на останньому курсі університету. Було багато мрій, сподівань, а тут в один момент молода 23-річна дівчина на візку. Коли я пройшла реабілітацію, то захотілось чимось займатись, шукати себе і людей, з якими я б могла робити щось корисне для суспільства. Інвалідний візок не став для мене перешкодою. Я займаюсь кінним спортом, подорожую, стрибаю з парашутом та живу активним життям.

Якщо людина не знайшла своє місце в житті, то ніяка благодійна допомога не зробить її щасливою. Тому, отримання освіти та можливість знайти роботу є пріоритетними у нашій організації. Ми вибрали ІТ-сферу, адже саме тут можна дистанційно навчатись та добре заробляти. 

Історія проєкту

Я очолюю благодійний фонд “АІК” (Асоціація інклюзивної країни) вже понад 10 років. А сам фонд існує вже майже 20 років, тільки раніше “АІК” розшифровувався як – Асоціація інвалідів-комп’ютерників”. З самого початку ми хотіли надати людям можливість самореалізуватися, використовуючи інформаційні технології.

Ще на початку 2000-х ми побачили, що інтернет та комп’ютер дає можливість дистанційно працювати та добре заробляти. Почали звертатись до різних асоціацій, IT-компаній, спонсорів. Декіька років тому до мене самі звернулись айтішники з ідеєю створити такий проєкт, аби люди з інвалідністю змогли освоїти професію тестувальника. 

Команда проєкту Be QA today

Ініціатива прийшла від Марини Шевченко та Олександра Майданюка. Це айтішники, які самі є тестувальниками. З них почався цей проєкт, я долучилась як людина досвідчена. І в такому тандемі ми почали створювати свою справу.

Унікальність проєкту в тому, що всі лектори та ментори є волонтерами, які входять у ТОП найкращих IT-спеціалістів. Їм не цікаво навчати на курсах за гроші. Для наших лекторів важливо зробити соціальний внесок.

Перший проєкт: з 60 людей залишились 17

Пілотний курс проєкту ми запустили у 2017 році. Оголосили реєстрацію, зібрали анкети людей, потім вони пройшли відбір та співбесіду. З 60 анкет охочих ми відібрали 17 учасників. Для нас важливо, щоб охочі мали хоча б мінімальний рівень англійської мови. Адже для роботи в IT-компаніях це є дуже важливим. 

У нас студенти вивчають різні рівні і види тестування, потім проходять курси по складанню резюме та проходженню співбесіди. Крім того ми трошки допомагаємо їм прокачати свою англійську. Намагаємось поглибити учасників в атмосферу роботи в IT-компаніях.

Навчання триває три місяці в Києві. Двічі на тиждень проходять заняття з менторами. Крім цього, у студентів багато самостійної роботи та домашніх завдань по тестуванню. Ті студенти, які успішно пройшли вирішальне тестування, отримують сертифікати по закінченню.

Ми не тільки навчаємо наших студентів, а і даємо їм можливість працевлаштуватись. У нас є домовленість з IT-компаніями, які готові брати людей з інвалідністю на позиції тестувальника. Але для них не роблять поблажок, вони проходять усі етапи співбесід на рівних умовах з усіма іншими кандидатами. 

Другий набір

Цього року ми організували другий набір учасників. Але було всього 9 студентів. Більшість з тих, хто надсилав анкети, були зовсім не підготовлені, без англійської мови та головне — без бажання змінити своє життя і розвиватись в IT-напрямку.

Проте, ми не зосереджені на кількості. Готові навчати навіть трьох людей, але тих, хто справді цього прагне.

Зараз оголосили реєстрацію на 2020 рік. Але вирішили додати ще й дистанційний курс з основ тестування, який мають пройти всі учасники, бо багато людей з інших міст хочуть брати участь у проєкті. Хочемо залучати людей з сіл та маленьких містечок. Головне, щоб людина прагнула змін.

Всім привіт! 🦄🐝😎Свята вже закінчились і Новий 2020 рік наступив!💪🥳А це означає, що вже скоро ми будемо розсилати…

Geplaatst door Be QA Today op Maandag 13 januari 2020

Перші роки ми брали людей тільки з фізичною інвалідністю. Зі студентами з сенсорною інвалідністю не працювали. Але цього року думаємо спробувати розглядати також і тих студентів, які частково не чують, або частково не бачать. Професія тестувальника потребує великої уваги та зір там також є важливим.

Лежачи в ліжку можна годувати сім’ю

Всі резюме, складені студентами, ми надсилаємо нашим партнерам з IT-компаній. Після закінчення першого набору курсу з 10 учасників сім працевлаштувались у найбільших компаніях і знову працюють. Після другого – з 9 учасників, 3 працевлаштовані, деякі ще в процесі пошуку. Нещодавно нам написав один з наших студентів Роман. Писав з Великої Британії, куди вперше поїхав у відрядження. Він працює в компанії “CIKLUM” і вже навіть отримав підвищення. Ми отримали багато слів подяки від нього. Завдяки цьому ми надихаємось і розуміємо, що наша робота не даремна.

У попередніх проєктах була жінка Людмила. Їй далеко за 40 і ми взяли її як виключення, адже була крута анкета та досвід роботи вчителькою інформатики. По закінченню навчання її взяли на роботу у хорошу компанію. Але дистанційно, адже Людмила є повністю лежачою. Вона й досі там працює, отримує гарну зарплату та лежачи в ліжку годує всю родину. 

Ще у нас був хлопець, який працевлаштувався тестувальником на робота.юа. Але він зовсім не знав англійської, проте мріяв працювати у Wargaming (компанія, яка тестує ігри). Він отримав досвід на робота.юа. підтягнув англійську. І яке було наше здивування, коли у Фейсбуці у нього з’явився пост — працюю в Wargaming.

У проєкті Be QA today десь 40% студентів працевлаштовані. Людям з інвалідністю не просто дати знання, а далі робіть що хочете. Важливе менторство. Необхідно забрати їх у цей простір, де вони відчуватимуть мотивацію. Коли людина живе у 4-х стінах, то важко її вмотивувати та довести, що вона може працювати на рівні з іншими.

Робимо компанії доступними для людей з інвалідністю

Проєкт Be QA today повністю фінансують IT-компанії, в яких потім працевлаштовуються студенти. Але не всі погоджуються брати участь у нашому проєкті. Хтось боїться, хтось просто немає доступності. Тому ми шукаємо компанії, де є доступні офіси та де можуть створити цю доступність. Ще ми навчаємо компанії особливостям роботи з людьми з інвалідністю, розповідаємо про умови для них. Обов’язково має бути доступний вхід, пандус, ліфти, робоче місце, вбиральня з поручнями. Також необхідно, щоб і інші працівники були підготовлені. Вони мають розуміти, що таке толерантність, правильна термінологія. Бо люди можуть образитись, якщо їх назвати “інвалідами”.

Головною складністю для нас є недоступність і транспортування. Раніше ми співпрацювали з соціальним транспортом Києва, але потім вони відмовились. Тому ми мріємо про власний транспорт, щоб люди з інвалідністю могли комфортно пересуватись по місту.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі