Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Вінниці біля озера встановили шезлонги з дуба

Опубліковано

У Вінниці на вулиці Максимовича біля озера «Миру» встановили нові чотири шезлонги зі справжнього дуба.

Про це повідомили у міському інтернет-виданні 20minut.ua.

Повідомляються, що нові вуличні меблі виготовили на соціальному підприємстві «УВВ інжиніринг», що створили ветерани Антитерористочної операції.

Читайте також: У мережі з’явився новий проморолик про Вінницю (ВІДЕО)

Вартість одного шезлонга становить шість тисяч гривень, їх виготовили з якісного масиву дуба.

Наголошується, що міська влада і надалі співпрацюватиме із соціальним підприємством і встановлюватиме схожі елементи в інших локаціях.

Читайте також: Які українські міста лідирують у рейтингу прозорості

Зазначається, що листопаді 2019 року завершилися роботи з реставрації ділянки навколо озера «Миру».

Там обладнали пішохідні доріжки, виклали тротуарну плитку, а також впорядкували зелені зони. Також встановили лавочки та урни, обладнали нове освітлення з LED-ліхтарями.

Саму водойму почистили. Наразі вона заповнена водою, а в озері поселилися качки.

Історія

Озеро «Миру» відкрили у жовтні 1994 року. Раніше тут було болото на річці Дьогтянець, яке бере свій початок з лісу.

Довідка

Шезлонг – легке крісло для відпочинку напівлежачи. Використовують на пляжах, біля відкритих басейнів, як садові меблі, на відкритих терасах і для обладнання інших місць відпочинку.

Сучасні шезлонги виготовляються з масивної деревини, пластика, алюмінію і синтетичних тканин.

Перші шезлонги виготовляли з двох прямокутних дерев’яних рам, поєднаних разом прямокутником, щоб зберегти його у вертикальному положенні.

Прямокутний шматок полотна, такий як використовують в гамаках, був прикріплений до двох дерев’яних прямокутників, щоб забезпечити місце для сидіння і підтримку.

Використання цільного широкою полотна, спочатку оливково-зелениого кольору, а пізніше, як правило, яскраво кольорових смуг, було запатентовано британським винахідником на ім’я Аткінс в кінці 19-го ст.

Класичний шезлонг може бути закріплений в одному положенні.

Пізніше, смужки деревини, які знаходяться позаду, були подовжені і оснащені опорами так, що утворилося кілька можливих позицій, сидячи. Знімна підставка для ніг може також додати до комфорту користувача.

Рухомі шезлонги стали дуже популярними в кінці 19 і початку 20 ст. Під час золотої ери океанських лайнерів, стали популярними шезлонги на палубах суден, що були зарезервовані для особливих пасажирів. Такі шезлонги були на борту «Титаніка».

Нагадаємо, у Вінниці запустили електронний квиток.


Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: