Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Українські порти досягли рекордного обсягу перевалки вантажів

Опубліковано

Перевалка вантажів у морських портах України вперше за останні 10 років сягнула позначки у 150 млн тонн. Такий обсяг був до кризи у 2008 році, повідомляє пресслужба Адміністрації морських портів України.

Загалом за 11 місяців поточного року порти вже перевалили майже на 9 млн тонн більше, ніж за весь 2018 рік.

«За 11 місяців 2019 року морські порти України перевантажили понад 144,3 млн тонн. Це майже на 9 млн тонн більше ніж за весь 2018 рік. А вже за 11 днів грудня нам вдалося вийти на рекордну позначку у 150 млн тонн. Обсяг перевезень по Дніпру також зростає. За підсумками листопада маємо збільшення на 1,7 млн тонн. Все це — результат злагодженої роботи вантажовідправників, судновласників, стивідорів, агентів та АМПУ»,— прокоментував результати роботи керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Читайте також: Чотири великі компанії хочуть інвестувати у розвиток Херсонського порту

Яка динаміка?

Найбільш динамічно – на понад 30% — зростає перевалка зернових вантажів та руди. Обсяг перевалки зернових за січень-листопад 2019 року склав 48,8 млн тонн, а руди — 33,6 млн тонн. Перевищує показники минулого року й обсяг контейнерних перевезень. За 11 місяців вже перевантажено майже 911 тис TEU, тоді як за весь 2018 рік було перевантажено 846 тис TEU.

Майже три чверті перевалки у морських портах складають експортні вантажі. Так, за 11 місяців цього року на експорт перевантажено понад 108,6 млн тонн, тоді як за весь минулий рік було перевантажено 99 млн тонн. Досяг минулорічної позначки і показник перевалки імпортних вантажів. За 11 місяців українські порти перевалили понад 23,7 млн тонн імпорту. Транзитні перевезення за 11 місяців 2019-го зрівнялись з показниками 12 місяців минулого року: перевезено 10,2 млн тонн, майже стільки ж, як і за весь 2018 рік.

Порти-лідери

Чотири порти-лідери за обсягами перевалки в Україні на місяць раніше перевищили власні показники всього 2018 року. Південний за січень-листопад перевалив понад 48,5 млн тонн. Це на 26% більше ніж за 11 місяців минулого року та на 5,8 тонн більше річної перевалки 2018-го. Миколаїв демонструє зростання на 16,5% або 30,2 млн тонн у порівнянні з 11 місяцями минулого року і перевищив показник всього 2018-го. Порт Чорноморськ також вже перевищив показник перевалки минулого року. За 11 місяців в порту перевантажено 23,6 млн тонн (+22% до аналогічного періоду 2018-го). Одеський морський порт перевищив минулорічну перевалку на понад 1,3 млн тонн. За 11 місяців в порту перевантажено понад 23 млн тонн вантажів (+18% до 11 місяців 2018 р.).

З початку року морські порти України обробили 10 747 суден, це на 1,5% більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше суден опрацьовано в Миколаївському порту – 1628 (+4,2%), Чорноморському – 1534 (+19,2%), Одеському – 1318 (+11,1%), та Південному – 944 (+5,9%).

Від початку року зросла і кількість перевезення пасажирів. За 11 місяців перевезено 537 785 пасажирів (+64% до аналогічного періоду минулого року), це майже на 23 тисячі пасажирів більше ніж за весь 2018 рік.

Протягом 11 місяців покращуються умови судноплавства по Дніпру. Завдяки поглибленню дна, завантаженість суден на Дніпрі збільшилася в 1,8 рази — з 520 до 960 тонн за 1 рейс. Це дозволило забезпечити збільшення обсягів перевезення вантажів майже на 20% до 10,8 млн тонн, а кількість суднопроходів зменшилася до 1 056, що на 29% менше ніж за аналогічний період минулого року. Майже на 71% (+4,4 млн тонн) зросло перевезення зернових та на 27,3% (+1,5 млн тонн) — металопродукції.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: