Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-10 навіжених петицій для Президента України

Опубліковано

Як би ви використали двосторонній зв’язок, де на іншому кінці дроту – держава? Які пропозиції, звернення або скарги хотіли б адресувати керівним органам?

Це не утопія, це електронні петиції. Система створювалась, аби громадяни самостійно могли впливати на рішення держави на всіх рівнях. 

Е-петиції пишуть звичайні громадяни, громадські організації, групи фахівців. Комусь болить, що дорога Шостка – Ямпіль вже давно потребує ремонту, хтось прагне відмінити ініціативу Кабміну щодо особливих умов оподаткування ІТ-спеціалістів.

Але і інша сторона петицій – крейзі-пропозиції, які як мінімум здивують підписанта. Розсекретити дані про контакт з інопланетянами, декриміналізувати фальшивомонетство, ввести багатоженство. Ми проаналізували 607 петицій за 20 днів листопада на сайті офіційного представництва Президента і підібрали топ-10 найдивніших пропозицій від громадян. 

Довідка. Як працювати з петиціями?

Звернутись з пропозицією до Президента  або проголосувати за чужу ініціативу можна, зареєструвавшись на сервісі Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Для того, щоб вашу петицію розглянули, треба:

  • власне, зареєструватись і подати свою ініціативу через спецформу, де треба вказати суть звернення та текст петиції;
  • петиція повинна перевірку адміністратора веб-сайту;
  • у разі її відповідності вимогам, які прописані у Законі України “Про звернення громадян”, протягом двох робочих днів ініціатива оприлюднюється.

Для того, щоб адресовану Президентові України петицію розглянули, вона повинна зібрати за 90 днів не менше 25 тисяч підписів

Розсекречення контактів з інопланетянами 

Погодьтеся, доволі дивно думати, що у цілому всесвіті серед мільярдів-трильйонів-квінтильйонів планет та зірок люди – єдині наділені розумом створіння. Але і зворотні твердження – про те, що уряд приховує від народу контакти з позаземними розумними формами життя – звучать якось конспірологічно. Проте так не вважають 10 людей, які станом на 20 листопада підписали петиціюОприлюднити усі засекречені дані щодо НЛО”. Є ще 90 днів, аби кількість голосів виросла до необхідних 25 тисяч і Президент хоча би замислився над можливістю розсекречення таких даних. 

А ще маємо листопадову е-петицію про те, аби запровадити вивчення теорії палеоконтакту у школах. Щоб, окрім двох основних концепцій створення людини – еволюціонізму (вид Homo Sapiens виник в процесі еволюції) та креаціонізму (людство та Земля були створені Богом), розглядати ще і можливість позаземного походження людини.

Легалізувати багатоженство і запровадити обов’язковий ДНК-тест на батьківство

Раніше на сайті Президента України вже неодноразово з’являлись петицiї з вимогою легалізувати багатоженство в Україні. Попередні ініціатори аргументували свою позицію тим, що:

  • подібні шлюби могли б полегшити визнання батькiвства;
  • вирiшили би проблему дружин i коханок;
  • поліпшили б демографічну ситуацію в країні.

Автор останньої ж просто і без зайвих пояснень декларує: “Дозволити в Україні мати більше однієї дружини”. 

Петицію підписало 24 людини з 25 тисяч необхідних, і є ще 83 дні на підписання. 

А поки що згідно зі статтею 39 Сімейного кодексу України полігамні шлюби, укладені з людиною, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі, вважаються недійсними. 

Полігамія – така штука, що працює в обидві сторони. Мабуть, тому на сайті е-петицій з’явилась ще одна ініціатива – про “Обов’язковий тест ДНК для чоловіків при народженні дитини”. Ініціатор пропонує запровадити таку норму, щоб уникнути фальсифікації при виплаті аліментів. Поки що петицію підписало 84 людини, є ще 85 днів на підписання.

Ілона Маска – в Україну, Лесю Нікітюк – у вчителі географії

Тільки за листопад два автори петицій всерйоз замислилися над тим, щоб завербувати Ілона Маска на українську держслужбу.

Так, автор пропозиції “Запросити Ілона Маска в Україну” пише, що треба направити “запрошення відомому підприємцю та розробнику Ілону Маску відвідати Україну”. Щоб на базі Південного машинобудівного заводу той відкрив виробництво ракет та їх двигунів в Україні. 

На випадок, якщо машинобудівний завод у якості нової бази SpaceX буде Ілону не до смаку, у нього є ще вибір взяти участь у будуванні нової української школи і викладати математику з окладом у 20 тисяч доларів на місяць. 

А десь у сусідньому кабінеті за таку ж заробітну плату Леся Нікітюк та Марк Цукерберг викладатимуть дітям географію та інформатику. Все це – за державні кошти.

Е-петиція має ще 90 днів на те, аби зібрати ще 24 985 голосів.

Державний прапор пропонують змінити, “шепелявих політиків” – відправити до логопедів

Синьо-жовтий чи жовто-блакитний? Існує такий міф, нібито український прапор насправді повинен бути жовто-блакитним. Ніби така версія стягу – це сонце і вода, а у нинішньому варіанті вода гасить світило. А гетьман Скоропадський у 1918 році затвердив невірний варіант, і тепер на Україну сипляться всі лиха і нещастя спіткають державу. 

Дискусії навколо того, який колір повинен бути зверху на стязі, точаться ще й досі.

І от чергова петиція стосовно прапора набрала 32 голоси з усіх можливих.

Проте це ще не всі зміни для блага країни, які пропонують автори петицій. Так, автор петиції “Зобов’язати шепелявих політиків пройти курс логопеда” натякає, що непогано було би тим публічним особам, які мають певні порушення мовлення, пролікуватись у профільного спеціаліста. На восьмий день оприлюднення петиції із автором згодні вже 48 підписантів.

Майклу Джексону – звання Героя України посмертно

Більше за “королеву диско” Донну Саммерс та Майкла Джексона для України ніхто нічого позитивного не зробив, стверджує автор петиції під назвою Мистер президент я один остался верный” (оригінальний текст – авт.). Поки що пропозиція дати цим двом артистам звання Героїв України має тільки одного прихильника, але у бажаючих є ще 90 днів на те, аби підтримати ініціативу власним голосом. 

“Фальшивомонетників – декриміналізувати!”

За оригінальністю з попередньою петицією, напевно, може зрівнятись тільки пропозиція декриміналізувати фальшивомонетство

“За фальшивомонетство не притягувати до кримінальної відповідальності.

Всі фальшиві гроші, надруковані в достатньо хорошій якості, вважати справжніми”, – пропонують у петиції. Відтак, якщо у людини є гарний кольоровий принтер та спеціальний бавовняний папір, на якому зазвичай друкуються гривні, вона дуже швидко може стати мільйонером. Навряд чи ми дізнаємося, що з цього приводу думає Національний банк, але ще є можливість отримати відповідь від Президента. Треба тільки, щоби за 84 дні петицію підтримало ще 24992 людини. 

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі