Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ромські активісти можуть отримати мільйон гривень гранту

Опубліковано

Фонд «Відродження» оголошує конкурс малих грантів для молодих ромських активістів. Про це повідомляє “Гурт”. Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн. Дедлайн – 17 листопада 2019 року.

Конкурс малих грантів для молодих ромських активістів «Підтримка громадських і правозахисних ініціатив ромської молоді» оголошує Ромська програма Міжнародного фонду «Відродження» (Київ) у співпраці з Ініціативою Інституту Відкритого Суспільства «Права людини та рівність» (Берлін). Мета конкурсу – сприяти розвитку ромського молодіжного правозахисного руху через підтримку громадських ініціатив, спрямованих на управоспроможнення ромських громад, посилення присутності в інформаційному просторі позитивних образів рома, збереження ідентичності й історичної пам’яті тощо.

Умови конкурсу

  • Учасники конкурсу: молоді активісти/ки з ромських громад, учасники/ці і лідери/ки команд Форуму ромської молоді 2019, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду, неурядові організації.
  • Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн.
  • Максимальний розмір гранту:
  • для неурядових організацій – 200 000 грн.
  • для індивідуальних аплікантів – 50 000 грн.
  • Максимальний строк реалізації проекту – 1 рік
  • Кінцевий термін подання пропозицій – до 23:59, 17 листопада 2019
  • Оголошення результатів – 29 листопада 2019

Завдання та пріоритети конкурсу

  • Управоспроможнення ромів через підвищення рівня правової обізнаності, підвищення професійної спроможності, розробку та просування методик та інструментарію для ефективного включення в суспільну діяльність;
  • Розбудова позитивного дискурсу щодо ромів, ромської ідентичності, освітня, просвітницька або інформаційна діяльність, спрямована на протидію стереотипам та  упередженому ставленню;
  • Вшанування й збереження історичної пам’яті ромського народу;
  • Налагодження діалогу та розбудова партнерства між молодіжними формальними й неформальними об’єднаннями з метою реалізації спільних ініціатив з підтримки розмаїття культур та ідентичностей.

Учасники конкурсу

Молоді активісти/ки з ромських громад, учасники/ці і лідери/ки команд Форуму ромської молоді 2019, стипендіати/ки та випускники/ці стипендійних програм Ромського освітнього фонду, неурядові організації.

Як подати заявку

Порядок подання проектних пропозицій

  • Проектні пропозиції приймаються як від зареєстрованих громадських організацій, так і від фізичних осіб.
  • Проектні пропозиції мають бути подані в електронному вигляді на адресу roma@irf.ua не пізніше 23:59 17 листопада 2019 року. В темі листа зазначте: «Заявка на молодіжний конкурс – [назва НУО або ПІБ апліканта/ки]»
  • Проектна пропозиція складається та має містити наступне:
    • Заповнені форми проектної пропозиції та бюджету за формами, встановленими Міжнародним фондом «Відродження» (завантажити);
    • Резюме учасників/ць проекту або коротка біографія;
    • Листи підтримки від партнерів проекту (якщо є);
    • Копія паспорту та ідентифікаційного номеру (для фізичних осіб) або копія свідоцтва про реєстрацію/виписки з ЄДР (для неприбуткових організацій).

У разі необхідності уточнення деталей проектної заявки представники Ромської програмної ініціативи можуть звертатися до аплікантів на будь-якому етапі розгляду заявки за адресою електронної пошти, з якої надійшов проект або вказаної в аплікаційній формі як контактна.

До закінчення терміну подання проектних пропозицій можливе індивідуальне консультування потенційних аплікантів. Звертаємо увагу, що індивідуальні консультації не надаватимуться телефоном. Усі запитання стосовно участі в конкурсі просимо направляти на електронну адресу roma@irf.ua, вказавши у темі листа «Запитання щодо конкурсу», а у тілі – своє ім’я й прізвище, а також регіон або організацію, яку ви представляєте.

ВАЖЛИВО!

  • Проектні пропозиції, що надійдуть після зазначеного в оголошенні терміну, не розглядатимуться.
  • Пропозиції, подані прибутковими організаціями, політичними партіями або релігійними громадами, до участі в конкурсі не приймаються.
  • Дата подання проектної пропозиції визначатиметься за датою і часом відправки електронного листа.
  • Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.
  • Про результати конкурсу буде повідомлено електронною поштою.
  • Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причини відмови у підтримці проектної пропозиції не повідомляються.

Бюджет конкурсу

Загальний бюджет конкурсу – 1 000 000 грн.

Максимальний розмір гранту для неурядових організацій – 200 000 грн., для індивідуальних аплікантів – 50 000 грн.

Максимальний строк реалізації проекту – 9 місяців.

Оцінювання проектних пропозицій

Оцінка й відбір проектних пропозицій будуть відбуватися за принципами колегіальності і прозорості. Рішення за проектами будуть приймати представники Експертної ради Ромської програми.

Критерії оцінки проектів:

  • відповідність меті, завданням і пріоритетам конкурсу;
  • креативний (творчий) підхід до реалізації ідей проекту;
  • реалістичність проекту, наявність чіткого плану його реалізації, визначеність очікуваних результатів;
  • сталість результатів проекту та відновлюваність проектної діяльності в цілому;
  • наявність комунікаційної складової в проекті, спрямування його результатів на широкі кола громадськості;
  • залучення партнерів, географічне охоплення проекту;
  • відповідність бюджету заявленій діяльності, обгрунтованість.

Зустріч з переможцями конкурсу та продовження співпраці

Усі переможці конкурсу малих грантів для молодих ромських активістів будуть запрошені на зустріч з менеджерським складом Ромської програми та експертами/ками. Метою зустрічі буде презентація підтриманих проектів, обговорення підходів і планів щодо їх реалізації, а також навчання основам проектного менеджменту (змістовний, фінансовий та комунікаційні аспекти).

Дата і час проведення зустрічі будуть визначені після оголошення результатів конкурсу. Участь керівників/ць проектів, які були визнані переможцями конкурсу, є обов’язковою.

Діяльність за проектами має розпочатися не пізніше 10 січня 2020 року.

Звітування

Отримувачі малого гранту Міжнародного фонду «Відродження» будуть повинні подати:

проміжний (для проектів тривалістю більше 4 місяців) та фінальний змістовний і фінансовий звіти за формою, встановленою Міжнародним фондом «Відродження»;

короткі описові звіти на вимогу менеджерського складу Ромської програми, якщо буде потрібна інформація про перебіг проекту у період між регулярними звітами.

Контакти: Сергій Пономарьов, директор Ромської програми МФ «Відродження», ponomaryov@irf.ua. Вікторія Стократюк, менеджер Ромської програми МФ «Відродження», stokratyuk@irf.ua. Тел.: (044) 461 95 00

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: