Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Марите зарплатнею розробників, але гуманітарій? Маємо для вас безкоштовні ІТ-курси

Опубліковано

Навіть гуманітарії починають мимоволі замислюватись про кар’єру в IT-сфері, коли мова заходить про гонорари за 1000 доларів. 

Після того, як ви мінімально визначились з тим, чи “хочете робити сайти”, чи “писати ігри”, чи “розробляти мобільні додатки”, постає інше питання.

Де шукати навчальні матеріали, якщо у IT ви – повний нуль?

Ми підібрали для вас кілька курсів щодо основ програмування – як для себе. Вирушайте ж у цю подорож і тримайте в дорогу настанову від айтішника:

  • книги – основне джерело матеріалу для новачка в будь-якій сфері. Ну, і знайомі програмери;
  • англійська – тут вже ніде дітись, доведеться довчити хоча б до базового рівня, бо безліч книжок для цієї сфери пишуться саме нею;
  • як і всюди, головне – практика.Ні дня без коду, бо теорія нічого не варта – без практичних навичок.

Курс для справжніх початківців

Для першого знайомства з програмуванням курси «Алгоритми і проекти Scratch» – це те, що треба. Взагалі, мова програмування Scratch була створена якраз, щоб зацікавити дітей. 

Для початку роботи з курсом потрібне лиш бажання експериментувати.

Курс розбитий на 4 модулі по 3 уроки. 

“Перші три модулі присвячені вивченню різних видів алгоритмів: лінійних, розгалужених та циклічних. А в останньому модулі слухачі курсу знайомляться з електронікою та програмуванням мікроконтролерів за допомогою платформи Arduino”, – пишеться на сайті волонтерської мережі Prometheus.

«Основи програмування» від викладача Київського політеху

Цим курсом  Нікіта Павлюченко, викладач КПІ, хоче розвіяти міф, що кодити можуть тільки надлюди.

За вісім тижнів курсу ви вивчите поняття алгоритмів та навчитеся самостійно створювати нескладні програми через Python.

Тільки від вас треба пригадати математику з програми середньої школи, а ще знадобиться базова англійська (ага, от і друга порада з нашого переліку випливла – авт.).

Курс «Розробка та аналіз алгоритмів» від викладача КПІ

Тут вивчатимете різні підходи до розробки алгоритмів і порівнюватимете їх ефективність. 

Курс заснований на “Теорії алгоритмів” та “Дискретній математиці”, на двох предметах, що викладаються в тому ж КПІ.

Від вас вже знадобиться знання якоїсь з мов програмування – для роботи з практичними завданнями. 

Курс для майбутніх тестувальників

А ви знали, що заробітна плата тестувальників програмного забезпечення лише на 25% нижча, ніж у програмерів?

«Основи тестування програмного забезпечення»  розробив директор Lviv QA School Юрій Кутельмах з колегами.

Якщо ви не маєте досвіду роботи в ІТ, вам сюди. Тут отримаєте базу, необхідну для роботи QA-тестувальника і дізнаєтесь про:

процес розробки програмного забезпечення, типи тестування та алгоритми відслідковування дефектів. 

Тільки підтягніть свою англійську до рівня Pre-Intermediate

Курс для тих, хто хоче створювати сайти

Хочете стати веб-девелопером і створювати круті сайти? «Основи Web UI розробки» – ось перша сходинка на шляху до full stuck developer (може працювати над проектами самостійно, тоді як інші програмісти спеціалізуються на одному з двох напрямків:  або на видимому для користувачів інтерфейсі, або на сервері і базах даних – авт.)

Веб-програмування – це створення додатків та сайтів: від найбільшого у світі ринку електронної комерції Amazon.com до дрібних сайтів-візитівок.

Пройшовши 5 тижнів курсу, дізнаєтесь про тренди веб-розробки, чим займається front-end розробник і навчитеся писати прості веб додатки. Англійська на рівні Pre-intermediate вам в допомогу. 

Легендарний курс програмування з Гарварду

Перед вами легенда. Це ТОЙ САМИЙ курс Гарвардського університету з основ програмування, який вважається найкрутішим в світі. А віднедавна доступний і українською мовою. 

І новачкам, і тим, хто має невеликий досвід в програмуванні, курс буде корисним. 

Що готує нам Гарвард у цьому курсі?

– ґрунтовне розуміння інформатики та програмування.

– ефективне вирішення проблем із допомогою програмування (мабуть, там є щось і  про зарплатню програмера? – авт.);

– розробка програмного забезпечення і web-розробка.

– основи кількох мов програмування.

Курс для майбутніх Java-розробників 

Ігор Деркач, автор курсу та викладач з 8-річним стажем роботи в Java, радить пройти курс «Основи програмування на Java» , навіть якщо на думку не спадає піти розробником з використанням Java. Адже 12-тижневий курс дасть вам надійне підґрунтя для роботи в області інформатики та об’єктно-орієнтованого програмування (далі  – ООП).

Але якщо хочете пройти усі 12 тижнів курсу, переконайтесь, що у вас є база з програмування і  ви знаєте, що принципи ООП. І взагалі, що таке ООП.

Технології

Українські розробники створили запальні боєприпаси для скидання з дронів

Опубліковано

Українська компанія Steel Hornets виготовила запальні боєприпаси, призначені для скидання з БПЛА. 

Про це розробники повідомляють в своєму Telegram-каналі.

Про розробку

Розробники повідомляють, що боєприпаси можна використовувати для підпалу бліндажів, боєкомплектів і техніки російських окупаційних військ. У разі потрапляння на горизонтальну частину легко броньованої техніки вони можуть пропалити її та спровокувати займання, оскільки температура горіння складає до 2500 °C.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Виробник підкреслює, що боєприпаси надійніше працюють при скиданні з малих висот. Залежно від технічних характеристик, вартість таких боєприпасів становить від 400 до 1000 гривень за штуку. Крім того, розробники анонсували 500-грамові боєприпаси для безпілотників типу Mavic, але ціна наразі не вказана.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Фото: Steel Hornets

Читати далі

Технології

Google зробив ШІ-застосунок Geminі доступним для України

Опубліковано

Корпорація Google зробила доступними ключові функції Gemini для багатьох мов і країн, зокрема для України.

Про це повідомляє Google.

Про Gemini

Google розширила можливості своєї мобільної програми Gemini, додавши підтримку української мови серед інших нових мовних та регіональних опцій.

Додаток Gemini із вбудованим помічником дозволяє користувачам взаємодіяти з текстом, голосом або зображеннями для отримання допомоги та інформації в різних ситуаціях. Наприклад, користувач може сфотографувати пошкоджене колесо та отримати інструкції щодо його ремонту.

Для активації Gemini на пристроях Android потрібно використовувати асистента Google. Додаток обіцяє підвищений рівень користувацького досвіду та контекстну підтримку безпосередньо на екрані смартфона. Українські користувачі можуть здійснювати текстові запити українською мовою, хоча голосові запити наразі доступні лише англійською.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Функціональність Gemini також буде включена до програми Google на iOS протягом найближчих тижнів. На пристроях з iOS ця функція буде доступна, якщо в налаштуваннях “Мова та регіон” обрано англійську мову. Крім того, для української мови тепер доступна функція “Розширення”, яка дозволяє отримувати інформацію безпосередньо з різних програм та сервісів Google, спрощуючи завдання, такі як планування подорожей.

Нагадаємо, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Також ми повідомляли, Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Фото: Geminі.

Читати далі

Технології

Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Опубліковано

Сервіс ОСББ, який доступний у застосунку “Київ Цифровий”, отримав перемогу в міжнародній премії у категорії “Демократичні технології”.

Про це повідомляє КМДА.

“Київ відзначили в номінації “Демократичні технології” за розвиток і впровадження електронної демократії на місцевому рівні. Цього року за перемогу змагалися понад 300 проєктів з усього світу, і для нас честь отримати цю нагороду”, – зазначив Петро Оленич, заступник голови КМДА.

Про премію

нститут інновацій у політиці, міжнародна організація, яка пропагує демократію в Європі, висунув сервіс ОСББ для нагородження за досягнення у впровадженні демократичних цінностей в житлових об’єктах.

Кожного року громадське журі, складене з понад 1 000 європейців, оцінює проєкти, щоб визначити фіналістів і переможців у категоріях премії. Організатори повідомляють, що цього року 314 проєктів відповідали критеріям і пройшли оцінювання журі. Із них 70 проєктів, по десять у кожній категорії, були визнані винятковими фіналістами і першопрохідцями інновацій.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Про сервіс

Номінанти демонструють, як громади та країни знаходять нові способи покращити життя в містах. Сервіс ОСББ забезпечує активну участь громадян у прийнятті рішень через онлайн-режим. Голови ОСББ можуть реєструватись за посиланням (https://kyiv.digital/osbb/login), проводити офіційні голосування через “Дія. Підпис” і використовувати е-документи, а співвласники можуть впливати на життя будинку без зайвих зусиль.

Успішна реалізація демократичних сервісів, таких як ОСББ онлайн, сприяє зміцненню зв’язку між місцевою владою та громадою, робить управління прозорішим та ефективнішим. Спільні зусилля на шляху до побудови сучасної, демократичної та цифрової міської громади продовжуються, а перемога Сервісу ОСББ в номінації “Демократичні технології” є важливим кроком у цьому напрямі.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: КМДА.

Читати далі