Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 12-18 серпня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі.

1. Археологи знайшли на Полтавщині скіфське золото та стародавню зброю

На древньому Більському городищі під Котельвою на Полтавщині 11 серпня сталася чергова археологічна сенсація – тут при розкопках виявлено золото скіфів та зброю.

Як уточнили в ОДА, під керівництвом професора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Ірини Шрамко знайшли золоті прикраси, зброю та інші предмети скіфського періоду.

«Унікальність знахідки в тому, що це поховання не пограбоване, його не встигли пошкодити «чорні археологи». Нині це одна з найвагоміших знахідок Європи», – додали в адміністрації.

2. Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Чи знали ви про те, що в Україні є своя маленька Ісландія? А чи бували ви на Закарпатті? Якщо на обидва питання ваша відповідь “ні”, то вітаємо, ви натрапили на випуск “Шо, Реально?”, створений спеціально для вас!

“Закарпаття буквально напхане гарячими джерелами. Сюди їдуть туристи зі всієї Європи! Тому що дешево та хороший сервіс. А от самі українці мало знають про таке природне диво в їхній країні”, – зауважує блогер Саша Дьомін.

Потрібно це виправляти! Найбільша концентрація гарячих термальних вод в уже знайомому нам містечку Берегове!

3. 200 балів з трьох предметів ЗНО отримала лише одна школярка

У зовнішньому незалежному оцінюванні 2019 року лише один учасник тестування отримав 200 балів з трьох предметів.

“Ми маємо одного учасника, який зареєструвався на три предмети й отримав три оцінки у 200 балів. Це дівчина зі звичайної харківської школи. Є 8 учасників, які отримали по 200 балів з двох предметів”, – сказав директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

4. Єдиний в Україні: у Вінниці показали, як “з нуля” будується інноваційний кардіоцентр (ФОТО)

У Вінниці триває будівництво Регіонального лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.

Будівництво кардіоцентру у Вінниці – наразі взагалі один із найбільших проєктів в Європі, який фінансує Світовий банк у сфері охорони здоров’я.

Регіональний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології будують по Хмельницькому шосе, поряд із клінічною лікарнею №1 та пологовим будинком. Будівельники ще зводять саму будівлю майбутньої лікарні і наразі вже завершують п’ятий поверх.

5. На набережній у Києві з’явився новий мурал (ФОТО)

Художник Віталій Гідеван намалював на набережній Дніпра біля Поштової площі мурал, який зображає хлопчика з жовтим наплічником – очевидно, служби доставки Glovo.

“Якщо вірити легендам і казкам, то раніше діточок знаходили в капусті, потім приносив лелека, а зараз доставкою займаються хлопці з великими сумками”, – намагається пояснити ідею автор.

У коментарі для Інформатора Гідеван конкретизує концепцію: тема кур’єрів деяким чином пов’язана з налагодженням “містка між природою та урбанізацією”.

6. Під Києвом з’явиться національний природний парк

Міністерство екології та природних ресурсів підготувало проєкт указу Президента «Про створення національного природного парку Дніпровсько-Тетерівський» на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області.

Дніпровсько-Тетерівський НПП площею 30402,3 гектара буде створено на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області. Ця територія мала отримати природно-заповідний статус ще 2008 року, проте підготовлений тоді указ Президента не був погоджений ДП «Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство” і залишилася парком лише на папері.

7. З’явились свіжі фото будівництва метро на Виноградар

У Києві триває будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар. Свіжі фото будівництва оприлюднили на сторінці ПАТ “Київметробуд” у Фейсбуці.

 Дві нових станції – «Мостицьку» та «Проспект Правди» планують відкрити в 2021 році. Будівництво тунелю між станціями «Сирець» і «Мостицькою» здійснюється закритим способом – під землею. А між «Мостицькою» та «Проспектом Правди» – відкритим. Тунель на глибині 18 метрів буде двоярусним, на  відміну від усіх інших станцій метрополітену. Така конструкція пов’язана з особливостями інфраструктури району.

8. Україна запровадила безвіз із ще однією країною

Кабінет міністрів України схвалив угоду з урядом Співдружності Домініки про скасування візових вимог. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду.

Зазначається, що громадяни держав сторін угоди, в’їжджають, перебувають, перетинають територію держави іншої сторони без віз за умови, що тривалість їх перебування не перевищує 90 днів (3 місяці) протягом 180 днів.

9. Шкільні фізику, біологію та хімію хочуть об’єднати в один курс: подробиці

У середніх та старших класах фізику, біологію та хімію планують об’єднати в одному інтегрованому STEM-курсі. Один із предметів на вибір школи зможуть викладати поглиблено.

Поки що це може відбуватись лише у вигляді експериментів. У пілотних школах, які першими запровадити інтегровані курси, найбільший успіх мало поєднання історії Україні та всесвітньої історії, адже їх переважно викладає один учитель.

“Вивчати таку кількість предметів, а сьогодні у нас старшокласники вивчають 23-24 предмети, дуже складно і головне — це не дає їм можливості зосередитись на тих предметах, які їм треба готувати для зовнішнього незалежного оцінювання, які їм більш природовідповідні. І тому ми дотримуємось того, що має бути палітра пропозицій, яку може обирати педагогічна рада в залежності від специфіки закладу або навіть окремих класів за певними профілями”, — сказали в міністерстві.

10. Україна і Туреччина запустили спільне виробництво високоточної зброї

Українська компанія “Укрспецекспорт” спільно з турецькою Baykar Defence відкрили спільне підприємство у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій.

Перший проект, над яким працює компанія, це розробка безпілотного літального апарату нового покоління. Безпілотник вестиме детальну розвідку з високих ешелонів польоту, годинами перебуватиме у повітрі, розвиватиме значну крейсерську швидкість та завдаватиме ударів широким спектром високоточного озброєння.

Країни раніше вже співпрацювали у сфері оборонних технологій. Тепер працюють над створенням безпілотника, який не лише вестиме спостереження, а й зможе переносити велику кількість озброєння. 

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

В Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік

Опубліковано

Протягом 2024 року у Києві планується висадження близько 6 мільйонів квітів.

Про це повідомляє КМДА.

Озеленення

Значну частину рослин комунальники вирощують у власних оранжереях.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Здебільшого висаджуватимуть багаторічні рослини й такі, що пристосовані до міських умов. Водночас значну їх частину комунальники вирощують у власних оранжереях. Так хочуть зекономити ресурс і зменшити витрати на озеленення, пояснюють у КМДА.

Протягом минулого року “Київзеленбуді” в міських парках, скверах та на бульварах висадили вже 6,5 мільйонів квітів.

Нагадаємо, що у Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

В Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі

Опубліковано

З 1 по 14 травня у центрі нової культури Some People у Харкові відбудуться покази фільмів від команди KyivMusicFilm у рамках кінофестивалю про музику та культуру Intro. Серед стрічок, які будуть представлені: “Афтер”, “Звір у джунглях”, “Дагомея” та “Нам Джун Пек: Місяць — найстаріший телевізор”.

Про це повідомляють на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Intro – це фестиваль кіно про музику та культуру від команди KyivMusicFilm. У межах фестивалю будуть показані фільми, присвячені темам свободи творчості, електронної сцени та важливості культури у збереженні ідентичності.

“Intro – це початок нового та невідомого. Це своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих, у світі навколо. Це ризик, крок уперед, маніфест із небажанням бути, як усі. Саме це характеризує героїв наших фільмів розпочавши рух уперед, вони надихають, мріють, змінюють себе та залишають по собі слід в історії”, – кажуть організатори про проєкт.

Програма фестивалю

“Звір у джунглях”

Фільм-адаптація за новелою Генрі Джеймса розповідає історію чоловіка і жінки, які протягом багатьох років зустрічаються в одному паризькому клубі під виглядом містичної фейсконтрольниці Беатріс Даль. Разом вони очікують на подію, яка має змінити все, тим часом світ зазнає великих змін, включаючи епідемію СНІДу, падіння Берлінської стіни та трагедію 11 вересня.

Квитки за посиланням.

“Дагомея”

У 1892 році французькі колоніальні війська вкрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея безліч художніх артефактів. Практично 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували в музеї в Парижі, нарешті повертаються у сучасний Бенін.

Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини – фільм про ідентичність, коріння та історичну справедливість.

Квитки за посиланням.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

“Нам Джун Пек: Місяць – найстаріший телевізор”

Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передбачив появу інтернету, соцмереж та світ, в якому все стане контентом. Цей митець помер за рік до випуску першого iPhone, але вже у 1970-х роках передбачив цифровий світ соцмереж, в якому ми зараз живемо.

Квитки за посиланням.

“Афтер”

“Афтер” – це відтворення спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, де межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією стираються.

У паризькому техно-клубі Фелісі, адвокатка у кримінальних справах, і Саїд, водій таксі, знаходять одне одного. Ніч у клубі породжує в них взаємне захоплення. Дві людини з різних світів та різними поглядами стають близькими, поки ранок не принесе їх до звичного життя, де у центрі Парижа розгортаються протести “жовтих жилетів”.

Квитки за посиланням.

Покази відбуватимуться у культурному центрі Some People, м. Харків, вул. Іванівська, 1.

Нагадаємо, що українські військові показали свого робота-сапера.

Також ми повідомляли, що вийшов офіційний тизер українського фільму “Редакція”.

Читати далі

Можливості

Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Опубліковано

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, спричинену війною, країна володіє потужною стартап-екосистемою. Google продовжує підтримувати українські стартапи і, за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

Можливості конкурсу

Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

Реєструйтеся, якщо ваш стартап:

  • має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні;
  • випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю.

Читати також: У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

На що можна використати отримані кошти:

  • на розвиток стартапу;
  • відновити бізнес-операції, які постраждали через війну;
  • створити основний продукт для вирішення нових завдань.

Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Також ми повідомляли, що ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію.

Фото: Google

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: