Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Намет з кондиціонером та Wi-Fi: що таке глемпінг та чи є він в Україні

Опубліковано

Глемпінг – це такий комфортний варіант домівки на природі. Але замість спального мішка та палатки відпочивальники живуть у глемпах, де є усі блага цивілізації –  ліжко, душ, кондиціонер та електроенергія. 

До України такий вид гламурного відпочинку прийшов зовсім недавно завдяки Андрію Родкіну і Олександру Коновалову, які створили компанію виробництва глемпів під ключ Glamping.UA.

Андрій Родкін

Андрій Родкін

Співзасновник компанії Glamping UA

Олександр Коновалов

Олександр Коновалов

Співзасновник компанії Glamping UA

Що таке глемпінг?

Глемпи створені для тих, хто не готовий, навіть на природі, жертвувати своїм комфортом. Це справді лінивий відпочинок, адже можна насолодитись пейзажем, подихати свіжим повітрям, зустріти захід сонця біля води та просто побути наодинці з природою. При цьому спати на комфортному ліжку, обідати з комфортом, не пектись на сонці, мати доступ до інтернету та не бути загризеним комарами.

“Турист приїжджає туди, де вже є зібрані і готові для використання глемпи”

Глемп – це легка безфундаментна конструкція, яка складається з чотирьох основних матеріалів: дерево, метал, тканина і тканина ПВХ. Глемп не пропускає жару і захистить від граду і шторму.

Читайте також: П’ять хобі, які можуть стати вашим бізнесом

У світі глемпінг дуже популярний. Сьогодні найбільші ринки – це США, Британія та Австралія. А загальний об’єм ринку – $3 млрд.

Зараз понад п’ять мільйонів людей люблять відпочивати у глемпах. Хтось навіть не уявляє для себе вже іншого виду туризму. Люди ловлять кайф від того, що прокидаються у комфортному ліжку зі звуками природи. 

Самі спали в незручних наметах – вирішили створити Glamping.UA

Я працював як найманий працівник та мене не покидало бажання відкрити власний бізнес. Якось ми з нинішнім партнером по бізнесу Олександром поїхали в Карпати і ночували там з палатками.

Тоді подумали, що було б чудово розміщуватись в більш комфортних умовах. Дізнались про глемпінг в Європі і вирішили розвивати це в Україні. Почали шукати варіанти і досліджувати ринок і побачили, що такого продукту у нас немає.

Далі ми зібрали команду інженерів та дизайнерів і почали думати, як розробити власний продукт і як це має виглядати. Спочатку спроектували прототип і почали тестувати його на міцність в дощ і вітер.

Читайте також: Аналог “Всі Свої” з Дніпра. Як організувати патріотичний маркет на одну зарплатню

Скільки вклали?

Перша сума, яку ми вклали у створення компанії Glamping UA – $50 тисяч. Ці кошти пішли на маркетингові дослідження та саме виробництво. Спочатку були проблеми із сировиною, бо не могли найти нормальної за якістю і ціною. Для створення прототипів все ж таки вдалось закупити українську деревину експортної якості. Тканину ПВХ замовляли в Іспанії, бо там хороша якість. 

Спочатку ми навіть не піарились і не використовували ніякої реклами, а налагоджували співпрацю та перемовини саме з готелями, які є нашими потенційними клієнтами.

Згодом почали таргетинг у Фейсбуці, щоб створити ядро нашого клієнта. Там прописали ціни, склад, 3D-модель глемпа. І вийшло, що кожний шостий залишав заявку на бронювання глемпа. А це тисячі потенційних клієнтів.

Ми провели дослідження серед нашої аудиторії і на основі цього отримали ряд характеристик глемпа. І це допомогло попасти саме в ціль. 

Читайте також: Небачений Донбас: 8 місць для відпочинку на природі

Глемпи для готелів преміум-класа 

Ми виготовляємо глемпи для бізнесу, який працює саме у туризмі. Наші покупці – підприємці, які мають землю і готові вкладати в неї кошти.

Зараз наші глемпи є у парку-готелі Шишкін. Ми розраховували, що нашими клієнтами стануть готелі преміум-класу. Тут є проблеми, бо в готелях рідко повна заповненість гостями. Але глемпи однозначно приваблюють туристів, як українців, так і іноземців. 

Ми співпрацюємо і з іноземними партнерами. Польща, Румунія, Казахстан, Грузія та Росія – це країни, з представниками яких ми ведемо перемовини. Але експорт такої продукції – не легка справа. Поки відправили кілька екземплярів тільки у Польщу. Вони хочуть відкрити глемпінг на польській стороні Карпат.

У нас замовляють і для дачних ділянок. А також зараз туристичне направлення активно розвивається у громадах, для яких теж можлива установка глемпів. Але людей зупиняє, що вони не знають, як це виглядає.

У нас поки немає шоуруму, бо його вартість обійшлась би нам у 10 тисяч доларів. Оскільки ми молода компанія, то не бачимо для себе економічної доцільності витрачати ці кошти.

В Україні купити вигідніше, ніж за кордоном

Цей бізнес є вигідним, бо окуповується за три роки. Для прикладу, щоб відкрити готель, тобі потрібно 500 тисяч гривень і в кращому випадку він окупиться за 7-10 років. З глемпінгом інша історія, він набагато рентабельніший.

Розрахунки-розрахунками, але найкращим доказом рентабульності став запуск першого глемпінгу на території парку-готелю Шишкін. Так, ще до старту проекту і появи перших живих фото, клієнти забронювали майже 60% наступного місяця та сплатили близько 40%, а по його закінченню ми мали результат – 70% заповненості.

Чому краще купувати глемпи саме у нас, а не за кордоном?  Якщо власник невеличкого готельного бізнесу купує глемп за кордоном, то він немає ніякої гарантії на те, щоб його відремонтували чи прибрали якісь пошкодження.

Та ще й грає роль питання ціни. Купити глемп за кордоном і привезти до нас буде дорожче, ніж купити у нас. 

У нас класичний глемп коштує 6,5 тисячі доларів. В Європі він коштуватиме мінімум на 1000 євро дорожче.

Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

Взимку глемп консервують

Глемпи виготовляємо з трьох основних матеріалів – дерево, метал та тканина. Глемпи збираємо на наших складах у Рівненській області, все перевіряємо, складаємо, розкладаємо назад і відправляємо замовнику. 

На виготовлення одного глемпу потрібно десь 30 днів. Літом навантаження, звісно, більше. 

Перший глемпінг в Україні від Glamping UA

Перший український глемпінг відкрито на території спа-готелю ШишкіNN! Подивіться, як монтувалися наші красиві глемпи, у яких так зручно і затишно буде відпочивати. Бронюйте скоріше, поки ще є вільні дати!

Geplaatst door Glamping UA op Maandag 1 juli 2019

Всі цікавляться що робити з глемпом взимку. Він є абсолютно герметичним і переживає зиму. А якщо є вільне приміщення, то його можна розібрати і скласти. Ми збираємо один намет за дві доби, а розбираємо за добу. 

У нас була проблема в тому, що законодавство забороняє поселити туристів в приміщеннях, які не мають сертифікації. Але нещодавно ми отримали сертифікат якості від Центра стандартизації та метрології. Тому й тут ми перші. 

Найбільша складність, з якою ми стикнулись  – це не розуміння і не сприйняття ринком цієї ідеї. Оскільки про це ніхто не чув. Варто пам’ятати, що це європейський тренд, який вже прийшов в Україну і буде успішно розвиватись, але залежить від того, хто буде в перших рядах. 

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі