Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Литва виділяє понад €12 мільйонів на відновлення школи і реабілітацію поранених в Україні

Опубліковано

Уряд Литви схвалив нові ініціативи на підтримку України: Литва відновить школу в Миколаївській області та сприятиме реабілітації поранених українських бійців.

Про це повідомляє литовський мовник LRT

Кабінет Міністрів Литви на засіданні в середу схвалив дві нові ініціативи допомоги Україні – реконструкцію школи в Зеленому Гаю (Шевченківська сільська громада, Миколаївська область) та програму реабілітації та реінтеграції поранених і постраждалих від війни людей в Україні.

Орієнтовна вартість проєкту реконструкції школи в Зеленому Гаю становить 2,7 млн євро, з яких 1,35 млн євро – кошти державного бюджету, виділені для Фонду співробітництва з метою розвитку та гуманітарної допомоги, а решта – внесок цільового партнера. В рамках проєкту буде відбудована нова модульна школа з новим укриттям.

Читайте також: Хто може отримати грошову допомогу на оновлення житла у 2024 році

На фінансування та реалізацію програми реабілітації та реінтеграції поранених і постраждалих від війни в Україні передбачено до 10 мільйонів євро.

Кошти Фонду розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги призначені для реалізації трьох проектів: реконструкція Центру реабілітації спинномозкових травм лікарні Дніпровського державного університету; реконструкція реабілітаційного центру “Нескорені” на Львівщині, у селищі Брюховичі; зміцнення та розвиток послуг установ та організацій, що працюють у сфері реабілітаційних та реінтеграційних послуг.

Литовська установа, що реалізує проєкти, – Центральне агентство з управління проєктами. Затверджені ініціативи відповідають пріоритетам Литви щодо підтримки реконструкції та відновлення України, які відповідають найбільш нагальним потребам у сферах відновлення освітньої мережі України, медичної та психосоціальної реабілітації та реінтеграції, а також існуючій роботі Литви у цих сферах.

Нагадаємо, в Україні запустили благодійну кампанію зі збору коштів на укриття у деокупованих громадах.

Фото: З відкритих джерел

Економіка

Американській виробник дронів Skydio виходить на український ринок

Опубліковано

Американський виробник безпілотників Skydio почав наймати співробітників в Україні, що є першим кроком до виходу на український ринок.

Про це виданню Defense News повідомив генеральний директор компанії Адам Брай.

Skydio, розробник малих розвідувальних дронів коптерного типу, вже використовуваних українськими військами та допущених до закупівель в армію США, залучив до роботи до десятка українських фахівців. Вони зосереджені на розробці та технічній підтримці користувачів.

«Я ніколи не зустрічав таких досвідчених операторів дронів, як українці. Ми хочемо, щоб там [в Україні] була команда», — зазначив Брай.

Читати також: МОН розповіли, як проходитиме НМТ в 2025 році

Гендиректор Skydio повідомив, що компанія розглядає можливість виробництва дронів в Україні. Він вважає, що виготовлення компонентів, зокрема захищених від систем РЕБ бортових систем зв’язку, можливе для початку.

Російсько-українська війна стала першою, де активно почали використовувати малі коптерні безпілотники, а також місцем випробування новітніх технологій безпілотних систем на полі бою.

Нагадаємо, що за пів року в Україні встановили рекордну кількість мобільних станцій.

Фото: Skydio.

Читати далі

Економіка

На Житомирщині зʼявився перший центр підтримки малого бізнесу

Опубліковано

На Житомирщині відкрито перший регіональний офіс для підтримки малого бізнесу.

Про це повідомляє Мінреінтеграції

Перший регіональний офіс для підтримки малого бізнесу, під назвою «Зроблено в Україні», відкрив свої двері на базі обласного центру зайнятості у Житомирській області.

Про офіс

Офіс надаватиме консультації щодо урядових і регіональних програм для підприємців, допомагатиме розробляти бізнес-проєкти та оформлювати документи для участі у грантових програмах «Власна справа» і «Грант для ветеранів».

Читати також: МОН розповіли, як проходитиме НМТ в 2025 році

З моменту запуску цих програм жителі області подали понад 2100 заявок, з яких 940 вже схвалені Державним центром зайнятості. Загальна сума інвестицій держави у розвиток підприємництва області становить понад 233 мільйони гривень.

Реалізація цих бізнес-проєктів сприятиме створенню щонайменше 2000 нових робочих місць у регіоні, що значно зміцнить місцеву економіку та підтримає розвиток малого бізнесу в Житомирській області.

Нагадаємо, що кадри успішної роботи FPV на Запоріжжі показали ССО.

Фото: «Зроблено в Україні».

Читати далі

Економіка

«Укрзалізниця» виходить на польський ринок

Опубліковано

Компанія Ukrainian Railways Cargo Poland отримала ліцензію залізничного перевізника від Управління залізничного транспорту Польщі, що дозволяє їй повноцінно вийти на європейський ринок залізничних вантажоперевезень.

Про це повідомила «Укрзалізниця».

Голова правління УЗ Євген Лященко зазначив, що компанія продовжує системну роботу над євроінтеграцією залізниці та розвитком міжнародних послуг.

«Отримання ліцензії — це ще один крок на шляху створення повноцінного міжнародного залізничного оператора, який зможе запропонувати своїм клієнтам єдиний транскордонний транспортний сервіс. Також працюємо над розробкою та узгодженням нових міжнародних маршрутів» — зауважив Лященко.

Читати також: За пів року в Україні встановили рекордну кількість мобільних станцій

На першому етапі Ukrainian Railways Cargo Poland планує зосередитися на підвищенні обсягу перевезень через українсько-польські прикордонні переходи, надаючи польським та українським вантажовідправникам послугу «від дверей до дверей» від одного оператора, без необхідності укладати численні договори з різними компаніями.

Компанія також планує оперувати рухомим складом для колії шириною 1435 мм та 1520 мм, що дозволить ефективно працювати на всіх прикордонних переходах з Польщею.

Повноцінні комплексні послуги з перевезень Ukrainian Railways Cargo Poland розпочне вже наступного року. На першому етапі своєї роботи компанія займатиметься наданням комплексних послуг вантажоперевезень, координацією роботи з європейськими операторами та вантажовласниками, а також контролем рухомого складу за кордоном.

Нагадаємо, що МОН розповіли, як проходитиме НМТ в 2025 році.

Фото: УЗ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство17 години тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство5 днів тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

РЕКЛАМА: