Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 22 – 28 липня. Ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: тиждень видався багатим на хороші новини для військових і для українців, які хочуть підкорити космос, а також для водіїв – адже нові дороги не можуть не тішити!

1. Українські військові отримають партію відновленої техніки

На базі ремонту та евакуації автомобільної техніки, що на Полтавщині, завершують ремонт армійських машин, щоб передати їх у війська.

Загальна кількість техніки, що пройшла середній і поточний ремонт від початку цього року, становить близько десяти одиниць. Ще близько двадцяти екземплярів розійшлися по військах після проведення капітального ремонту. Серед них вантажні, легкові та спеціальні автомобілі.

2. В Україні сформували нову військову частину біля кордону

У селі Пороги Ямпільського району, який межує з Республікою Молдова, сформували стрілецьку роту військової частини 3008 Національної гвардії України. Новий підрозділ покликаний підсилити обороноздатність держави з боку Придністров’я, де розташовані російські війська. У новосформованій роті служать як контрактники, так і строковики. Загалом це майже пів сотні військовослужбовців.

3. Українські вчені розробляють космічний літак

“Конструкторське бюро “Південне” імені Янгеля” почало розробку орбітального космічного літака для забезпечення багаторазової доставки на низькі навколоземні орбіти і повернення з орбіт різних вантажів і космонавтів.

Серед інших перспективних напрямків – багатоцільовий транспортний космічний модуль, що розробляється для вирішення завдань орбітального сервісного обслуговування клієнтських супутників.

КБ також зазначає, що використовуючи набутий досвід і сучасні технології, бюро продовжує розробку супутників дистанційного зондування Землі для оглядового, детального і наддетального оптичного спостереження.

4. Десантники отримали 20 нових вантажівок

Автопарк 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ поповнився новими повнопривідними бортовими вантажівками підвищеної прохідності «Богдан-6317».

Як зазначив заступник командира бригади з озброєння підполковник Михайло Полатайко, ці нові автомобілі значно підсилять бойові спроможності бригади.

“Стояти в боксах чи на стоянках новим машинам не доведеться. Адже бригада займається інтенсивною бойовою підготовкою та залучена до виконання бойових завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил”, – зазначив Полатайко.

5. Під Львовом добігає кінця будівництво дорожньої розв’язки (відео)

У Львівській області на перетині об’їзної дороги Львова і траси Н-09 виходить на фінальний етап будівництво дорожньої розв’язки – виїзд з міста в напрямку Івано-Франківська.

Залишилося покласти фінальний шар асфальту, нанести розмітку і встановити відбійники.

6. Київ переходить на е-квиток: як придбати і скільки коштує

У Києві міський транспорт з 31 жовтня переходить на електронний квиток – е-квиток.

Наразі придбати його можна на станціях київського метрополітену («Хрещатик», «Театральна», «Майдан Незалежності», «Акедеммістечко», «Лісова», «Арсенальна», «Теремки», «Видубичі», «Сирець» та «Почайна»), в Особистому кабінеті киянина, у мобільному додатку KyivSmartCity, у терміналах самообслуговування Ibox, EasyPay, 2click, KyivPayBot у Телеграм та Facebook або KyivMetroBot у Телеграмта Facebook.

7. На першій бетонній дорозі в Україні будують дворівневу розв’язку

На перетині автошляхів М-22 Полтава-Олександрія та Н-31 Дніпро-Решетилівка триває будівництво дворівневої транспортної розв’язки.

Підрядна організація проводить влаштування з’їздів, зведення ґрунтового насипу та підпірної стінки. 

“Роботи виконуються в рамках реалізації державного інвестиційного проекту. Фінансування на об’єкт надходить з державного бюджету”, – повідомляють дорожники.

8. На проспекті в Києві вкладають асфальт, як на злітних смугах аеропортів

У Києві оновлюють одну з великих магістралей столиці – проспект Палладіна, частину якого відремонтували минулого року. Нині тривають масштабні роботи на ділянці від вулиці Вернадського до Залізничного шляхопроводу (вже повністю оновленого). Там зокрема впроваджують технології, які дозволять значно подовжити «життя» наших доріг. Асфальт, що вкладають на проспекті Палладіна, зазвичай використовують при облаштуванні злітно-посадкових смуг в аеропортах.

На оновленій майже п’ятикілометровій ділянці проспекту такий «високотехнологічний» асфальт отримають 6 смуг авторуху. Також на Палладіна облаштують нові тротуари та велодоріжки. Встановлять сучасне LED- освітлення, висадять уздовж проспекту молоді дерева.

9. У Черкасах готують до запуску завод із виробництва холодильників

Чеський холдинг Saturn готує до запуску завод із виробництва холодильників. Це 30 мільйонів доларів сумарних інвестицій. Потужність заводу 300 000 холодильників на рік. Тут з’явиться 500 робочих місць. Ринки збуту: Україна, країни ЄС.

Вже цієї осені на виробництві розпочнуть виготовляти холодильники 9-ти різних видів.

Новий завод розташований на території колишнього машинобудівного заводу «Строммашина». На початку 2018 році на підприємстві запустили виробництво духовок.

10. На Київщині стартувало будівництво надземного переходу через дорогу державного значення

У місті Обухів почали будувати надземний пішохідний перехід на 43 км траси Н-01. Новий міст дозволить забезпечити безпечний та комфортний перехід через дорогу державного значення Н-01 з високою інтенсивністю руху автомобільного транспорту – понад 12 000 автомобілів на добу.

Дорога Н-01 у цьому місці розділяє житлові масиви та промислову зону м. Обухів. Тут щоденно переходить понад 2 000 пішоходів, що прямують з місця проживання до численних підприємств, зокрема, Київського картонно-паперового комбінату.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: