Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Прийшов з війни – став бізнесменом. Сім надихаючих історій ветеранів

Повернутися з війни і одночасно знайти своє місце в новому світі.. Розповідаємо сім надихаючих історій ветеранів, які з поверненням до мирного життя відкрили власний бізнес.

Опубліковано

Повернутися з війни і одночасно знайти своє місце в новому світі.. Розповідаємо сім надихаючих історій ветеранів, які з поверненням до мирного життя відкрили власний бізнес.

Беззаперечно, бізнес-ідей, якими вражають бійці більше, ніж можна описати в одному тексті, проте тут ми обрали найцікавіші. А що головне, маємо можливість підтримати бійців покупками.

“Мілітарі кафе”

У Миколаєві боєць АТО Олексій Губський відкрив заклад “Veteran Point”, який входить до “VeteranoGroup”.

“У 2015 році пішов добровольцем на війну, – каже Олексій. – Служив в окремій добровольчій роті “Карпатська Січ”. Повернувся зі служби, вирішив відкрити кафе. Про людей, які прийшли з АТО, існує багато стереотипів. Ми їх ламаємо, показуємо, що ми не якісь психи, а можемо бути нормальними людьми, частиною суспільства”.

Фішка кафе, яка рве шаблони: військовий антураж в інтер’єрі, знижки для ветеранів та їжа, як в армії для тих, хто ностальгує. Кав’ярня у Миколаєві знаходиться за адресою вул. Чкалова 30. Сторінка закладу у соцмережі.

Машинки для татуювань

Андрій Паторжинський, позивний “Поттер”, робить кастомні машинки для татуювань під брендом “BITT Workshop”. В одній із серій навіть був позолочений виріб, яким користується татуювальник із США.

“У 2014 році пішов добровольцем на Донбас, – каже Андрій. – На війні був до 2016-го. Воював у складі “Азову”. Повернувся із зони АТО з рюкзаком та без грошей. Дорогою, з війни у мирне життя, зрозумів, що маю відкрити власну справу, бо не зможу працювати на когось”. 

Хоча у Андрія не було коштів, проте мав друзів та цікаві ідеї для втілення. Тепер він виготовляє роторні машинки і корисне приладдя: педалі, перехідники, яке допомагає татуювальникам. 

Читайте також: Ветеран АТО створив бренд машинок для тату, які підкорюють світ

Коштують його вироби $250-300. За три роки існування бренду, зробив 80 машинок, які можна переглянути на сайті.

Ножі-монстри з “дамаської сталі”

Денис Мостович робить ножі зі сплавів металів за технологією, яку використовували ще у 15 столітті для виготовлення лицарських мечів. Клинки із “дамаської сталі” коштують від $100, а найдорожчий продав за $700.

“Воював на Донбасі протягом 2014-15 років у складі 13 окремого мотопіхотного батальйону “Чернігів-1”, – каже про бойовий шлях Денис. – Під Вуглегірськом отримав контузію від розриву міни. Потім з іншими військовими витягував побратимів під Дебальцевим”.

Повернувшись до мирного життя, ветеран обладнав власну кузню. Власноруч зібрав обладнання для якого деякі деталі знайшов у товариша, на прийомці металобрухту.

За чотири роки роботи майстер виготовив до 400 сталевих клинків, які можна переглянути на сайті. Інтерв’ю з Денисом тут.

Читайте також: Бізнес із друзями – це можливо. Історія ветеранського СТО

Зелень на гідропоніці

Ілля Волошин разом з батьком та побратимом у Запоріжжі заснував ферму, яка вирощує зелень на гідропоніці.

“На фронті думав про те, чим займатимусь вдома, – каже Ілля. – У зоні АТО служив три роки – з 2014 по 2017 рік. У 14-му році вступив до батальйону особливого призначення “Січ”. Перейшов в добровольчий підрозділ “Карпатська Січ”, який включили до 93-ї бригади. Підписав контракт із ЗСУ. Продовжив службу. З війни повернувся з третьою групою інвалідності”.

На розвиток міні-ферми підприємці отримали грант 15 тисяч гривень. Гроші витратили на обладнання, освітлення. Власноруч зібрали стенди, на яких вирощують зелень. Під міні-ферму обладнали орендований підвал. Зв’язатися з бійцем можна через Facebook.

Читайте також: Українське видання створило мапу ветеранського бізнесу

Равликова ферма

Костянтин Касіч, позивний “Ельф”, заснував екзотичну равликову ферму Ravlikelf.

“До війни був генеральним директором групи компаній, займався будівництвом, обслуговуванням багатоповерхових будинків, лісозаготівлею. Про розведення равликів нічого не знав, – каже Костянтин. – У березні 2014 року мені прийшла повістка, пішов на фронт. Служив в 72 окремій механізованій бригаді, воював на території Донецької області. У 2015 році мене комісували”. 

На старт власного бізнесу ветерану знадобилося 20 тисяч гривень. Равликів можна придбати на сторінці у Facebook.

Читайте також: Бізнес на гамаках. Харків’янин продає вироби у Польщу і Туреччину

Переробка рожевої солі

Ветеран Володимир Щербан заснував бізнес на переробці морської солі для ванн та косметології. Його продукція спрямована на допомогу пошкодженому волоссю.  

“На війну пішов 2014-го року, служив у 79-й окремій десантно-штурмовій бригаді, – каже Володимир. – А коли повернувся додому, роботу довелося шукати заново. Ідею підказали жінка та донька, бо постійно жалілися на волосся, яке не розчісується і не вкладається”.

Цукати в пам’ять про побратима

Сергій Куршаков продає цукати з овочів та фруктів, м’ясні снеки під брендом WAGNER ecoproduct. Йому довелося втілити ідею побратима, який загинув.

“У травні 2014 року на війну пішов у складі батальйону “Кривбас”, – каже Сергій. – Два місяці в АТО і тяжке поранення на околицях Донецька. Це була граната, яка під час бою вибухнула у мене в ногах”.

Повернувшись з війни, ветеран не лише розвиває бренд на снеках і цукатах, а й допомагає іншим бійцям пройти реабілітацію у заснованому ним медичному центрі. Тут сайт реабілітаційного центру. Переглянути магазин з цукатами тут.

Суспільство

Як переселенці змінюють місцеве самоврядування в Здолбунівській громаді (ВІДЕО)

Опубліковано

Від обстрілів і життя в погребі у прифронтовому Лимані з двома маленькими синами Юлія Чухрій врятувалась до Здолбунівської громади на Рівненщині. Аби більше дізнатись про нове місто й бути там корисною, жінка долучилась до програми стажування в міськраду. Отримані знання Юлія планує використати у відбудові залізниці після повернення у рідне місто. Про те, як переселенці вчаться в органах місцевого самоврядування тих громад, які їх прихистили, аби використати цей досвід для відновлення своїх зруйнованих міст, дивіться у новому ролику ШоТам.

Спочатку жінка поселилася на Івано-Франківщині, а згодом переїхала на Рівненщину. Бо залізничне місто Здолбунів Юлії особливо нагадувало про рідний Лиман.

“Дізналася, що тут велике депо залізничне, тому спочатку чоловік сюди влаштувався, а потім я з дітьми під’їхала”, – ділиться вимушена переселенка Юлія.

Про нове місто Юлія майже нічого не знала, але хотіла бути корисною. Тому щоби краще інтегруватися у громаді, пішла на програму стажування.

Читайте також: У районі Києва придбали тимчасове житло для ВПО: як туди поселитися

“Моя родина – це залізничники, тому ця програма дала можливість побачити іншу структуру з середини, бо стороння людина не знає і не цікавиться якимись там питаннями, а під приводом програми нас знайомили із іншими секторами”, – каже жінка.

Тож протягом 10 днів жінка проходила навчання в органах самоврядування. Зокрема, долучилася до роботи містобудування, архітектури і цивільного захисту.

“Пані Юлія виявляла живий інтерес, щодо безпекової ситуації нашої громади. Тобто, вона так перейнялася ситуацією у місті, де вона тепер проживає, що їй зацікавило, а як же у нашій громаді, яку небезпеку складає залізниця, які є інші ризики”, – каже начальниця відділу містобудування Здолбунівської громади Лариса Стрільчук.

Програму стажування громада запровадила у співпраці з проєктом “ГОВЕРЛА”.

“З цим проєктом ми почали співпрацювати два роки тому. У нас досить плідна та результативна співпраця. Коли у 2022 році виникла така ідея, що можна навчити на базі нашої міської ради людей, показати, як діє орган місцевої влади, то у нас виникла ідея стажування”, – каже заступник міського голови Юрій Сосюк.

Такі стажування не лише допомагають ознайомити людей з роботою міськради, а й знайти нових працівників. Так за 2 роки роботи програми у міській раді навчилися 23 стажери. А Юлія після завершення стажування отримала пропозицію роботи.

Але жінка після Перемоги, мріє повернутися на рідну залізницю у Лимані. Тому від роботи відмовилася, але залишилася учасницею ради з питань ВПО. А отримані знання Юлія планує застосувати вдома.

Нагадаємо, Євген Клопотенко запустив сервіс замовлення шеф-кухаря додому.

Читати далі

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі