Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Опубліковано

16 квітня, у кінотеатрі «Оскар» в ТРЦ «Гулівер» відбулась гала-презентація проєкту та мультфільму «Книга-мандрівка. Міста». Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» — створено одночасно у двох форматах мультфільмів, що виходить на офіційному YouTube-каналі «Книга-мандрівка. Україна», та книг, які видані «Видавництвом Старого Лева».

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Проєкт розповідає про шість незламних міст України: Харків, Чернігів, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Київ.

Авторкою проєкту стала Ірина Тараненко. Авторами текстів до кожної подорожі містами стали письменники, журналісти та діячі культури відповідних міст у співавторстві з командою «Books&Cartoons». Так, автором книги про Харків став Сергій Жадан, Чернігів – Дмитро Кузьменко, Суми — авторства Ірени Карпи, Миколаїв — від Братів Капранових, та Запоріжжя, історію якого розповів Вадим Єрченко.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок відбулись в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року. 

«Книга-мандрівка. Міста» створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Партнери проєкту: Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, Novikova Agency, ТРЦ Gulliver, кіномережа «Оскар», ТМ «Моршинська», журнал VIVA.

Нагадаємо, актори з Франківського театру виступатимуть у Великій Британії.

Фото: Міністерства культури та інформаційної політики

Суспільство

Працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО: у Бучі пройшов форум “Підприємництво без бар’єрів” від Дія.Бізнес

Опубліковано

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі провів форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості».

Метою заходу стала синхронізація спільного бачення щодо розвитку безбар’єрного середовища та обговорення проблем, потреб та можливостей у питаннях працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

«Працевлаштування вразливих верств населення та нестача кадрів  — одні з найгостріших проблем сьогодення над вирішенням яких мають синхронно працювати держава, громадськість та бізнес. Під час форуму були розглянуті наявні можливості для працевлаштування ветеранів, ВПО та людей з інвалідністю. Також подія послугувала майданчиком для обговорення потреб представників бізнесу та ветеранської спільноти щодо облаштування безбар’єрного середовища для праці», — наголосила Ганна Страховська, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі. 

Учасниками форму стали представники державних органів, громадських організацій, соціально-відповідального бізнесу, ветерани, люди з інвалідністю та ВПО. 

«Ми маємо жити реальністю, розуміти, що в країні триває війна і чимало хлопців і дівчат повертаються як ветерани. Насамперед нам необхідно подумати, яким чином забезпечити їх працевлаштування. Вважаю, що для підприємців — це гарна можливість залучити нових працівників, а для ветеранів шанс знайти нову роботу або навіть спробувати себе в іншій сфері», — підкреслила Руслана Величко-Трифонюк виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів, радниця заступника Міноборони України.

«Військові захищають українців на фронті, водночас громадянський обов’язок суспільства захищати права ветеранів в тилу, створюючи для них сприятливі умови для комфортного життя, особистісного та кар’єрного розвитку», підкреслив Олександр Терен, військовий, ветеран, ведучий шоу «Відвал ніг або ALL інклюзів», письменник.

Також на форумі представили результати дослідження «Інклюзивність робочих середовищ. Бар’єри та стимули». Згідно з опитуванням роботодавців, близько 30% бізнесу натрапляють на труднощі при працевлаштуванню осіб з інвалідністю. Зокрема, 56% роботодавців зазначають, що головний барʼєр — це недостатня кількість адаптованих робочих місць та інфраструктури.  

«Дослідження показує, що більшість роботодавців і ветеранів не мали проблем під час працевлаштування. Серед стимулів наймати ветеранів людей з інвалідністю та ВПО, можуть бути пільги та фінансова підтримка від держави. Роботодавці активно цікавляться державними програмами перенавчанням ветеранів та психосоціальною підтримкою співробітників. Разом з тим, бачимо, що малий і середній бізнес мало знайомі з вже наявними програмами, тому нам дуже важливо про них говорити», —  зазначила Карина Арушанян, бренд-менеджерка платформи з працевлаштування OLX Робота.

Серед людей з інвалідністю, 40% опитаних визнали, що зіштовхувалися із проблемами при працевлаштуванні на роботу. Так, до основних проблем відносять: 

  • стереотипи та упередження зі сторони роботодавця/колег (59%), 
  • неадаптованість робочого простору (33%) 
  • формальне працевлаштування (19%)
  • відсутність можливостей для навчання та розвитку (11%).

«Безбарʼєрність — це важлива складова облаштування сучасної інфраструктури від маленьких сіл до великих міст. Створення безбар’єрного середовища є не лише необхідністю сьогодення, а й свідомим рішенням толерантного суспільства», — наголосив Марко Савицький провідний український архітектор. 

Крім того, під час заходу представники компаній поділились прикладами впровадження підходів безбар’єрності у своїй роботі. 

«На жаль, більшість людей сприймають інклюзію виключно через інвалідність, переважно через людей на кріслах колісних або ветеранів з ампутаціями, але насправді інклюзія поняття ширше. Саме тому Укрзалізниця працює в напрямі не тільки архітектурних проєктів, а й інформаційних, транспортних та ментальних. 

Наприклад, на інфозонах вокзалів Києва, Львова та Дніпра встановили спеціальні планшети для людей з порушеннями слуху, де можна поспілкуватись із менеджером українською жестовою мовою. Зараз цей проєкт поширили й на вокзали інших міст України», — розповіда Ольга Безпалько, директорка департаменту соціальної політики АТ «Укрзалізниця».

Також працівники UKRSIBBANK BNP Paribas Group розповіли про програму реінтеграції ветеранів We’re Proud та кейси впровадження корпоративної соціальної відповідальності. 

«Інклюзія та повага до людей — частина нашої культури, банк робить все можливе, щоб забезпечити підтримку та безбарʼєрність як для клієнтів та партнерів, так і для працівників. Ми маємо власну програму реінтеграції ветеранів We’re Рroud, мета якої — створити комфортні умови роботи для військовослужбовців: як працівників банку, так і потенційних працівників-кандидатів, які приєднаються до нашої команди. Одним з її фокусів є інклюзивна культура та середовище. Також ми регулярно відкриваємо нові інклюзивні відділення – нещодавно відкрились у Бучі та Вишневому, водночас адаптовуємо наявні відділення до потреб людей з інвалідністю. Зокрема, це встановлення підйомних платформ, облаштування пандусів, наліпок спеціального кольору та меблів: занижені столи та віконця кас тощо», — розповіла Наталія Савчук, заступниця голови правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Гайд з корисними програмами та дослідженнями доступний за посиланням.
Форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості» ініційовано центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі та ГО Be City за сприяння ГО «Безбар’єрність», за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Міжнародної організації з міграції в Україні та інформаційної підтримки OLX Робота.

Нагадаємо, що Міша Коллінз приїхав до Києва з гуманітарною місією.

Також ми повідомляли, що Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує.

Читати далі

Суспільство

В Києві відреставрують парк та зроблять його безбарʼєрним

Опубліковано

19 травня, відбулася презентація громадськості концепції відновлення скверу на розі вул. Володимира Винниченка та Павлівської, що біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України.

Про це повідомляє “Київзеленбуд”.

Реставрація та інклюзивність

Проєкт передбачає ряд ініціатив, спрямованих на створення безпечного та комфортного середовища для відпочинку та активного дозвілля.

Одним із ключових аспектів реконструкції буде створення доступності для всіх. ʼ

Читати також: На Work.ua додали розділ з вакансіями із бронюванням

Планується:

  • Облаштування пандусів та сходів з поручнями, що забезпечить безбар’єрне пересування для людей з обмеженими можливостями.
  • Замощення доріжок безшовним фемом для підвищення комфортності та безпечності. Особлива увага буде приділена зонам для фізичної активності та відпочинку.
  • Створення тренувального майданчика для фізіотерапії з різним типом покриттів та перепадом висоти.
  • Оновлення дитячого майданчика з додаванням елементів інклюзії. Не менш важливою є зона відпочинку для мешканців та їхніх домашніх улюбленців.
  • Облаштування огороджених майданчиків для вигулу собак для великих та малих порід.
  • Створення зони з ароматравами та дощового саду. Важливо зауважити, що проект буде реалізований з максимальним збереженням природного ландшафту та зелених насаджень.
  • Збереження ідентичності скверу та зелених насаджень.

Нагадаємо, що в Україні працюють над повнометражним фільмом за мотивами Лісової пісні.

Також ми повідомляли. що “Укртелеком” хоче інвестувати 1 млрд грн в 2024 році.

Фото: “Київзеленбуд”

Читати далі

Суспільство

Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує

Опубліковано

Трембіта — це фундамент найзручніших, і головне — прозорих онлайн-послуг.

Все про систему, її взаємодію з держорганами та користь Трембіти для держави, розповідає Олег Бурба.

Електронні послуги без черг та паперової тяганини

Більше не потрібно витрачати години у чергах та заповнювати купи паперів для отримання потрібної послуги. “Трембіта” перетворює процес надання послуг у кілька простих кліків у додатку “Дія”. Тепер українці можуть легко скористатися електронними послугами, не виходячи з дому.

Безпечний обмін даними

Система “Трембіта” забезпечує безпечний та швидкий обмін даними між різними реєстрами. Завдяки цьому, українці можуть бути впевнені, що їхні особисті дані зберігаються та передаються в надійному форматі, забезпечуючи конфіденційність та безпеку.

Ефективність та заощадження часу

“Трембіта” зекономила українцям понад 59 тисяч років у чергах та понад 18 мільярдів гривень на транспорт. Завдяки швидкому та ефективному обміну даними, процес отримання послуг став набагато ефективнішим та зручнішим для кожного громадянина.

Читати також: На Work.ua додали розділ з вакансіями із бронюванням

Підвищення якості даних

Система “Трембіта” сприяє підвищенню якості даних в реєстрах. Шляхом взаємодії між реєстрами, “Трембіта” дозволяє виявляти та виправляти невідповідності, що сприяє підвищенню достовірності інформації та якості наданих послуг.

Прозорість та відповідальність

“Трембіта” відкриває нові можливості для поліпшення якості обслуговування громадян та підвищення довіри до державних структур. Забезпечуючи прозорість у обміні даними та контроль за їхнім використанням, система сприяє підвищенню відповідальності державних органів перед громадянами.

Міфи та реальність

Народження новаторських технологій часто супроводжується міфами та недорозуміннями. “Трембіта” не виключення. Наприклад, чи справді “Трембіта” забезпечує безпеку даних? Абсолютно. Система дотримується строгих правил та обмежень, що гарантує захищеність особистої інформації кожного громадянина.

Майбутнє “Трембіти”

У майбутньому “Трембіта” планує розширити свої можливості та підвищити продуктивність обміну даними. Додаткові інновації, такі як система моніторингу доступу до персональних даних, дозволять громадянам активніше контролювати використання своєї особистої інформації.

Нагадаємо, що у застосунку “Резерв +” зʼявиться електронний військовий квиток.

Також ми повідомляли, що в Запоріжжі перейменують понад 100 вулиць.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: