Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО: у Бучі пройшов форум “Підприємництво без бар’єрів” від Дія.Бізнес

Опубліковано

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі провів форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості».

Метою заходу стала синхронізація спільного бачення щодо розвитку безбар’єрного середовища та обговорення проблем, потреб та можливостей у питаннях працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

«Працевлаштування вразливих верств населення та нестача кадрів  — одні з найгостріших проблем сьогодення над вирішенням яких мають синхронно працювати держава, громадськість та бізнес. Під час форуму були розглянуті наявні можливості для працевлаштування ветеранів, ВПО та людей з інвалідністю. Також подія послугувала майданчиком для обговорення потреб представників бізнесу та ветеранської спільноти щодо облаштування безбар’єрного середовища для праці», — наголосила Ганна Страховська, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі. 

Учасниками форму стали представники державних органів, громадських організацій, соціально-відповідального бізнесу, ветерани, люди з інвалідністю та ВПО. 

«Ми маємо жити реальністю, розуміти, що в країні триває війна і чимало хлопців і дівчат повертаються як ветерани. Насамперед нам необхідно подумати, яким чином забезпечити їх працевлаштування. Вважаю, що для підприємців — це гарна можливість залучити нових працівників, а для ветеранів шанс знайти нову роботу або навіть спробувати себе в іншій сфері», — підкреслила Руслана Величко-Трифонюк виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів, радниця заступника Міноборони України.

«Військові захищають українців на фронті, водночас громадянський обов’язок суспільства захищати права ветеранів в тилу, створюючи для них сприятливі умови для комфортного життя, особистісного та кар’єрного розвитку», підкреслив Олександр Терен, військовий, ветеран, ведучий шоу «Відвал ніг або ALL інклюзів», письменник.

Також на форумі представили результати дослідження «Інклюзивність робочих середовищ. Бар’єри та стимули». Згідно з опитуванням роботодавців, близько 30% бізнесу натрапляють на труднощі при працевлаштуванню осіб з інвалідністю. Зокрема, 56% роботодавців зазначають, що головний барʼєр — це недостатня кількість адаптованих робочих місць та інфраструктури.  

«Дослідження показує, що більшість роботодавців і ветеранів не мали проблем під час працевлаштування. Серед стимулів наймати ветеранів людей з інвалідністю та ВПО, можуть бути пільги та фінансова підтримка від держави. Роботодавці активно цікавляться державними програмами перенавчанням ветеранів та психосоціальною підтримкою співробітників. Разом з тим, бачимо, що малий і середній бізнес мало знайомі з вже наявними програмами, тому нам дуже важливо про них говорити», —  зазначила Карина Арушанян, бренд-менеджерка платформи з працевлаштування OLX Робота.

Серед людей з інвалідністю, 40% опитаних визнали, що зіштовхувалися із проблемами при працевлаштуванні на роботу. Так, до основних проблем відносять: 

  • стереотипи та упередження зі сторони роботодавця/колег (59%), 
  • неадаптованість робочого простору (33%) 
  • формальне працевлаштування (19%)
  • відсутність можливостей для навчання та розвитку (11%).

«Безбарʼєрність — це важлива складова облаштування сучасної інфраструктури від маленьких сіл до великих міст. Створення безбар’єрного середовища є не лише необхідністю сьогодення, а й свідомим рішенням толерантного суспільства», — наголосив Марко Савицький провідний український архітектор. 

Крім того, під час заходу представники компаній поділились прикладами впровадження підходів безбар’єрності у своїй роботі. 

«На жаль, більшість людей сприймають інклюзію виключно через інвалідність, переважно через людей на кріслах колісних або ветеранів з ампутаціями, але насправді інклюзія поняття ширше. Саме тому Укрзалізниця працює в напрямі не тільки архітектурних проєктів, а й інформаційних, транспортних та ментальних. 

Наприклад, на інфозонах вокзалів Києва, Львова та Дніпра встановили спеціальні планшети для людей з порушеннями слуху, де можна поспілкуватись із менеджером українською жестовою мовою. Зараз цей проєкт поширили й на вокзали інших міст України», — розповіда Ольга Безпалько, директорка департаменту соціальної політики АТ «Укрзалізниця».

Також працівники UKRSIBBANK BNP Paribas Group розповіли про програму реінтеграції ветеранів We’re Proud та кейси впровадження корпоративної соціальної відповідальності. 

«Інклюзія та повага до людей — частина нашої культури, банк робить все можливе, щоб забезпечити підтримку та безбарʼєрність як для клієнтів та партнерів, так і для працівників. Ми маємо власну програму реінтеграції ветеранів We’re Рroud, мета якої — створити комфортні умови роботи для військовослужбовців: як працівників банку, так і потенційних працівників-кандидатів, які приєднаються до нашої команди. Одним з її фокусів є інклюзивна культура та середовище. Також ми регулярно відкриваємо нові інклюзивні відділення – нещодавно відкрились у Бучі та Вишневому, водночас адаптовуємо наявні відділення до потреб людей з інвалідністю. Зокрема, це встановлення підйомних платформ, облаштування пандусів, наліпок спеціального кольору та меблів: занижені столи та віконця кас тощо», — розповіла Наталія Савчук, заступниця голови правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Гайд з корисними програмами та дослідженнями доступний за посиланням.
Форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості» ініційовано центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі та ГО Be City за сприяння ГО «Безбар’єрність», за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Міжнародної організації з міграції в Україні та інформаційної підтримки OLX Робота.

Нагадаємо, що Міша Коллінз приїхав до Києва з гуманітарною місією.

Також ми повідомляли, що Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує.

Суспільство

Фестиваль «Миколайчук Open» оголосив переможців міжнародної та національної програм

Опубліковано

У Чернівцях оголосили переможців національного та міжнародного конкурсів кінофестивалю «Миколайчук Open». Визначення переможців відбувалося шляхом глядацького голосування, а команди фільмів-переможців отримали грошові винагороди та статуетки фестивалю.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з церемонії закриття кінофестивалю.

У міжнародному конкурсі перемогу здобув фільм «Кріпачка», режисерів ДК (Дорота Кобєла) та Гʼю Велчман.

Друге місце посіла стрічка української режисерки Анни Бурячкової «Назавжди-назавжди».

Читати також: Нова пошта показала свій перший Boeing для виконання польотів

У національному конкурсі найкращим був визнаний короткометражний фільм «Нюанс», режисерів Маргарити Воронової та Олега Кібальника. Спеціальну відзнаку від партнерів фестивалю компанії «AMO Pictures» отримав фільм «Сонечко» режисера Сергія Кулибишева.

Команда фільму, що переміг у міжнародному конкурсі, отримала грошову винагороду в розмірі 1000 доларів. Переможці національного конкурсу були нагороджені по 500 доларів кожен.

Нагадаємо, що українці створили платформу, де можна розрахувати ймовірність вступу на бюджет.

Також ми повідомляли, що назву Броварів хочуть дерусифікувати: як саме.

Фото: Миколайчук Open

Читати далі

Суспільство

Які міста України найпопулярніші для відпочинку в 2024 році: опитування

Опубліковано

Львів став одним із найпопулярніших міст для відпочинку українців у 2024 році, згідно з дослідженням «Опитування українців про відпочинок в Україні», проведеним компаніями Gradus Research та Ribas Hotels Group.

Це дослідження виявило, як українці планують свої подорожі в умовах війни.

«Популярність Львова як місця для літнього відпочинку зросла на 3% порівняно з 2023 роком», – зазначають дослідники. До десятки найпопулярніших напрямків також увійшли Закарпаття, Одеса, Львівська область і Київ.

фото: Ribas Hotels Group

На літо 2024 року 80% опитаних українців планують відпустку. Більшість обирають відпочинок з партнером або сім’єю. Респонденти віддають перевагу сімейним готелям, апартаментам та котеджам в лісі або біля гір. Найпопулярніші активності на відпочинку – піші прогулянки, відвідування ресторанів, екскурсії та огляд пам’ятних місць.

фото: Ribas Hotels Group

Читати також: Укрпошта анонсувала марки про жителів Чорного моря

Найважливіші критерії вибору місця для відпочинку включають:

  • вигідну ціну;
  • чистоту місця проживання та відпочинку;
  • комфортні умови та прибирання в номері;
  • рекомендації друзів, колег, родичів та знайомих;
  • власний позитивний досвід.

Більшість респондентів позитивно ставляться до відпочинку навіть під час воєнного стану, включаючи поїздки за кордон.

Нагадаємо, що в Харкові будують перші в країні підземні школи для захисту дітей (ВІДЕО).

Фото: photo-lviv.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Кінопроєкт «Мед мінних полів» отримав нагороду на Каннських левах 2024 року

Опубліковано

Український проєкт «Мед мінних полів» здобув визнання на престижному фестивалі Каннських левів, отримавши бронзову нагороду в категорії Outdoor: Promotional Items & Printed Media.

Про це повідомляє Saatchi & Saatchi Україна.

Лімітований продукт «Мед мінних полів» був створений компанією Saatchi & Saatchi Ukraine у співпраці з агрокомпанією Kernel, МЗС України, Спілкою пасічників України та Dronarium Ukraine. Мета цієї кампанії – привернути увагу до проблеми замінованості України.

Читати також: Укрпошта анонсувала марки про жителів Чорного моря

У рамках проєкту дрони засівали поля медоносними рослинами, з яких бджоли збирали мед. Вулики розміщували поблизу полів, де немає мін, але спеціально розроблені у формі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.

«Мед мінних полів» розсилатимуть дипломатам і впливовим особам з метою залучення міжнародних партнерів до процесу розмінування України.

Команда Saatchi & Saatchi Ukraine вже чотири роки поспіль отримує нагороди на Каннських левах, підтверджуючи свою майстерність і відданість важливим суспільним проєктам.

Нагадаємо, що в Україні запускають програму навчання жінок-водіїв для вантажівок.

Також ми повідомляли, що назву Броварів хочуть дерусифікувати: як саме.

Фото: Saatchi & Saatchi Україна.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА: