Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Стало відомо, які українські фільми покажуть на Канадському фестивалі документального кіно “Hot Docs”

Опубліковано

На фестивалі документального кіно Hot Docs у Канаді, що триватиме з 25 квітня по 5 травня, будуть представлені світові прем’єри українських документальних стрічок “Порцелянова війна”, “Nice Ladies”, а також канадська прем’єра фільму “Мирні люди”.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Деталі про фільми

Порцелянова війна

фото: Порцелянова війна

Опис:
Стрічка розповідає історію трьох українських художників – Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова, які залишалися у Харкові під ракетними обстрілами. Фільм показує життя митців, борються з ворогом не тільки зброєю (Леонтьєв був солдатом українського спецназу), але й через мистецтво. Художники створюють порцелянові вироби і прикрашають ними зруйновані будинки.

Читати також: Як в американських фільмах: на Львівщині відновили їдальню, яка стала улюбленим місцем школярів

Nice Ladies

Про фільм:
У стрічці Марії Пономарьової зображені жінки з найстаршої в Україні команди з чирлідингу Nice Ladies, які відважно виступають проти стереотипів суспільства, беручи участь у категорії “25+”. З початком повномасштабного вторгнення частину команди роз’їжджає по світу, а інша частина залишається в рідному Харкові.

Мирні люди

фото: Мирні люди

Опис:
Фільм Оксани Карпович побудований на аудіозаписах розмов російських військових з їхніми рідними. У ньому “мирні” родичі закликають до ще більшого насильства та злочинів, під час того як режисерка показує наслідки цих розмов – сучасну реальність на Україні.

“Мирні люди” створено спільно з Канадою та Францією. У описі зазначено, що “розлогі картини відображають руйнування, спричинені війною на Україні”, а “перехоплені телефонні розмови між російськими солдатами та їхніми сім’ями викликають шок”.

Про фестиваль

Hot Docs – найбільший у Північній Америці фестиваль документального кіно, заснований у 1993 році канадською національною асоціацією незалежних документалістів. Починаючи з 1996 року, він став самостійною структурою, яка пропагує та підтримує документальний кінематограф. Фестиваль представляє понад 200 найкращих документальних фільмів з усього світу.

Нагадаємо, що українська документальна стрічка отримала кіноприз у Швеції.

Фото: Hot Docs

Суспільство

В Україні вдалося відновити понад 500 лікарень

Опубліковано

В Україні вже вдалося повністю відновити 512 об’єктів медзакладів, пошкоджених росією. Ще 357 – відновлені частково. Загалом за час повномасштабної війни внаслідок ворожих обстрілів та атак було пошкоджено 1604 обʼєкти медзакладів та ще 211 – зруйновані повністю.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Також за цей час російська армія пошкодила 164 автівки екстреної медичної допомоги, ще 261 автомобіль знищили та 125 автівок захопили.

Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Дніпропетровщини, Чернігівщини, Запоріжжя та Херсонщини.

Читайте також: Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує

“Пріоритетом для держави лишається забезпечення українців якісними та доступними медичними послугами. Міністерство охорони здоров’я України разом із партнерами продовжують працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоби наші лікарі могли повноцінно працювати, а пацієнти мали доступ до потрібної медичної допомоги” – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Міша Коллінз приїхав до Києва з гуманітарною місією.

Фото: Київ пост

Читати далі

Суспільство

Блискуче влучання: Сили оборони розтрощили ворожу БМП біля Вовчанська

Опубліковано

На підступах до Вовчанська бійці бригади «Сталевий Кордон» виявили бойову машину піхоту окупантів та завдали по ній вогневого ураження трьома FPV-дронами.

Про це інформує Державна прикордонна служба України.

Як зазначається, внаслідок влучань — ворожа БМП вигоріла вщент.

Читайте також: Пілоти БПЛА з підрозділу «Гострі картузи» показали як знищували ворога та його техніку на Харківщині

«Державна прикордонна служба України ефективно захищає український кордон та є невіддільною складовою Сил оборони України в боротьбі з ворогом!» — наголосили у відомстві.

Нагадаємо, українські розробники створили багатофункціональну роботизовану платформу Mangust.

Фото: ДПСУ

Читати далі

Суспільство

87-річна британка приїхала на Харківщину до сина-добровольця (ВІДЕО)

Опубліковано

87-річна британка Роуз Фуше подолала десятки тисяч кілометрів, аби приїхати на Харківщину та побачитися зі своїм сином Пітером… Пітер — британський доброволець-парамедик, який, побачивши смерті дітей на початку повномасштабної війни, не зміг всидіти вдома та вирушив до України. Він став співзасновником організації “Проєкт Костянтин” яка підтримує цивільних та медиків під час війни. За 2 роки в Україні Пітер пройшов крізь пекло — втрату близьких людей, евакуації з найгарячіших точок під Бахмутом… І ця зустріч з мамою в прифронтовій Харківщині стала для Пітера ковтком свіжого повітря для подальшої боротьби за Україну. Детальніше у сюжеті ШоТам!

“Я приїхала побачити свого сина, просто показати свою любов. Я скучила, але він робить тут чудові речі. Він дбає про людей”, – ділиться Роуз Фуше.

Вони не бачилися вже 2 роки з моменту виїзду чоловіка на російсько-українську війну. Цієї зими Пітер записав західному світу це відчайдушне відео:

“Мені соромно, що я із Заходу. Що, в ім’я Бога, ви собі думаєте, що по краплі вичавлюєте та затримуєте боєприпаси для України?” – говорить парамедик Пітер Фуше.

Читайте також: Мріє, щоб про складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

На, здавалося, чужу війну, до незнайомої країни Пітера привела любов до доньки Ніколи.

“Я сказав: “Це через любов до тебе, моя дитино. Ти – моє дитя і я люблю тебе. І я хочу залишитися з тобою, але ти у безпеці, а діти, які там ні. І їм потрібен захист”, – каже парамедик.

Діставшись до України, Пітер допоміг завести польовий шпиталь у Броварах, пройшов підготовку. А далі були Харків, Бахмут, Сєвєродонецьк і перші врятовані життя на полі бою. Разом із українкою з Британії Тетяною Міллірд Пітер створив організацію “Проєкт Костянтин”. Її назвали у честь загиблого у боях в Херсоні друга.

У межах проєкту у вільний від завдань час Пітер і Тетяна допомагали іншим медикам. За підтримки міжнародних донорів забезпечували їх необхідним обладнанням. Не раз рятували життя одне одному, до дня, коли Тетяна загинула на завданні.

Це була важка втрата для Пітера, тепер він бореться в пам’ять про неї… Рятуючи інших, щодня ризикуючи своїм життям, бо поруч розриваються міни та летять ракети. А в складну хвилину намагається підбадьорити поранених свої британським почуттям гумору.

Душу самого ж Пітера, гріють думки про доньку Ніколу, яка чекає його вдома. А ще – повідомлення від поранених бійців, які час від часу надсилають йому світлини. Та цей особливий день Пітер запам’ятає на усе життя.

“Це моя мама, це мій приклад! Виглядаєш чудово!”, – каже Пітер.

“Мій Пітер! Мій хлопчик!”, – вигукує мама.

Заради Пітера прилетіла на Схід України з ПАР, подолавши десятки тисяч кілометрів. Деякий час гостювала у сина у цій скромній кімнатці, а потім повернулася додому.

А Пітер залишається з Україною та продовжує рятувати життя!

Нагадаємо, у Києві відреставрують парк та зроблять його безбарʼєрним.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: