Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Життя у війні та справжня містика: 10 українських фільмів, які вийдуть на великих екранах в 2024 році

Опубліковано

Цього року кінотеатри порадують глядачів новими українськими фільмами, що обіцяють дивувати й захоплювати в роботи наших кіномитців. Серед очікуваних стрічок: “Сірі бджоли”, історія про життя мешканців прифронтового села; “Демони”, містичний трилер, натхненний давніми українськими легендами; “Редакція”, політичний трилер, що розкриває темні сторони журналістики; та “Ти мене любиш?”, зворушлива драма про кохання та втрати.

Кожен з цих фільмів обіцяє стати подією в українському кінематографі, пропонуючи глядачам автентичні історії й захоплюючі враження.

Редакція ШоТам створила добірку з фільмів, на які чекає.

“Сірі бджоли” Дмитро Мойсеєв

Фільм “Сірі бджоли”, знятий за однойменним романом Андрія Куркова, розповідає про життя двох мешканців “сірої зони” на сході України – невеликого села, оточеного війною. Двоє сусідів-пенсіонерів ведуть скромний побут, іноді спілкуються і загалом намагаються облаштувати своє життя в небезпечній місцевості. Звичний уклад їхнього життя порушується, коли в селі з’являється російський снайпер…

“Конотопська відьма” Андрій Колесник

На створення фільму надихнув образ відьми з давньоукраїнських легенд і вірувань у надзвичайні здібності українських жінок, а також реальна історія жінки з Конотопу, яка сталася на початку повномасштабного вторгнення. Вона безстрашно кляла російського солдата, що вдерся на танку до її рідного міста, заявляючи, що «в Конотопі кожна друга – відьма».

За сюжетом, прадавня відьма з Конотопу, закохавшись у звичайного хлопця, давно відмовилася від своїх відьомських сил. Але після того, як на початку повномасштабного вторгнення російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися. Відьма повертає свої сили і обрушує жахливі та криваві кари на вбивць свого нареченого.

“Демони” Наталя Ворожбит

Фільм є екранізацією однойменної п’єси Ворожбит. Сюжет розповідає про безпритульного чоловіка на ім’я Славік, який народився із росії, але опиняється в селі Сорочинці на Полтавщині. Там він знайомиться з жінкою на ім’я Ніна, яка погоджується прихистити його на зиму. Однак незабаром Славік починає розуміти, що господиня будинку щось приховує, і все село виявляється оповитим містикою.

“Редакція” Роман Бондарчук

Головний герой фільму, Юра, є журналістом-ідеалістом, який бореться за справедливість. Міфолог Джозеф Кемпбел назвав би його Тисячоликим героєм, що проходить власний шлях трансформації, щоб змінити систему. Ситуація в регіоні критична: ліси безперервно горять, і щоб привернути до цього увагу Європи чи хоча б місцевих газетних редакторів, Юрі доводиться маневрувати між передвиборчими кампаніями майбутніх мерів. Ті танцюють у соціальних мережах, проводять акції один проти одного, а головний кандидат роздає порожні обіцянки.

Ти мене любиш?” Тоня Ноябрьова

Історія дорослішання та становлення покоління на тлі розпаду СРСР стає основою для другого повнометражного фільму режисерки Тоні Ноябрьової, відомої за стрічкою “Герой мого часу”. Події драми розгортаються в Києві 1990 року. Карина Химчук виконує роль 17-річної Кіри, студентки театрального училища. Після розлучення батьків Кіра стикається з моральними викликами та необхідністю приймати дорослі рішення. Згодом вона починає стосунки з фельдшером Мішею, який старший за неї на кілька років.

Стрічка “Назавжди-назавжди” Анни Бурячкової

Ця драма про школу та аб’юзивні стосунки є дебютним повнометражним фільмом режисерки та кліпмейкерки Анни Бурячкової.

Події відбуваються в Києві 1998 року. 15-річна Тоня переходить з центральної школи до навчального закладу в спальному районі. Вона намагається знайти своє місце в новому колективі і опиняється в любовному трикутнику, відчуваючи симпатію до однокласників Журіка та Сані. Водночас її переслідує колишній хлопець, через якого вона і змінила школу.

“Степне” Марина Врода

Українсько-німецький фільм “Степне” — це повнометражний ігровий дебют кінорежисерки Марини Вроди.

Фільм розповідає історію кількох днів із життя літнього чоловіка, який приїжджає в українське село Степне, щоб доглядати за своєю вмираючою матір’ю. Перед смертю мати розповідає йому про набір речей, закопаних у сараї, які змушують головного героя згадати про колишні мрії та все, чого він прагнув, але так і не досяг.

Стрічка “Ти – космос” Павла Острікова

За сюжетом, відлюдькуватий український далекобійник Андрій протягом двох років подорожує на космічному вантажному судні до найближчої чорної діри. Разом із бортовим комп’ютером Максимом, запрограмованим розважати пілота, вони мають скинути в чорну діру контейнери з ядерними відходами.

Раптом Земля вибухає, і Андрій залишається єдиною людиною у Всесвіті, доки на зв’язок із ним не виходить лаборантка французької космічної станції Катрін. Андрій і Катрін вирішують летіти назустріч одне одному. Ця подорож триває три довгих роки, протягом яких герої закохуються.

“Вторгнення. Операція Дунай” Петро Миколаїв

Велика травнева українська прем’єра надзвичайно важливої картини, яка ще раз доводить, що історія повторюватиметься, якщо ворога не зупинити.

Цей політичний трилер розповідає про події 1968 року в країні – заручниці соціалістичного табору, тодішній Чехословаччині, куди вторглися радянські танки для придушення національно-визвольних настроїв. Події Празької весни, коли народ повстав проти окупантів, мають чіткі паралелі з тим, що відбувається в Україні сьогодні. Це важливе кіно для розуміння того, що КДБ продовжує діяти за тією самою методичкою.

Фільм “Відблиск” Валентин Васянович

Український цивільний, а згодом військовий хірург Сергій потрапляє в полон російської армії під час російсько-української війни на сході України. У полоні він стає свідком жахливих сцен приниження, знущання та катування українців російськими окупантами. Після обміну полоненими між Україною та Росією Сергій звільняється і повертається до свого колишнього цивільного життя. Прагнучи знайти сенс життя, він намагається відновити стосунки з колишньою дружиною та дочкою. Сергій вчиться заново бути людиною, батьком, який уміє любити та підтримувати своїх близьких.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: