Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

9 українських фільмів, які вийдуть на великих екранах у 2024 році

Опубліковано

Цього року кінотеатри порадують глядачів новими українськими фільмами, що обіцяють дивувати й захоплювати. Серед очікуваних стрічок: історія про життя жителів прифронтового села «Сірі бджоли»; містичний трилер «Демони», натхненний українськими легендами; політичний трилер «Редакція», що розкриває темні сторони журналістики; драма про кохання та втрати «Ти мене любиш?» тощо.

Редакція ШоТам створила добірку з фільмів, на які ми чекаємо у 2024 році.

«Сірі бджоли» Дмитро Мойсеєв

Фільм «Сірі бджоли», знятий за однойменним романом Андрія Куркова, розповідає про життя жителів «сірої зони» на Сході України. Двоє сусідів-пенсіонерів, які єдині не виїхали з села, ведуть скромний побут, іноді спілкуються й загалом намагаються облаштувати своє життя в постійній небезпеці. Та звичний уклад порушується, коли в селі з’являється російський снайпер…

«Конотопська відьма» Андрій Колесник

На створення фільму режисера надихнув образ відьми з давньоукраїнських легенд, а також реальна історія про жінку з Конотопа, яка безстрашно кляла російського солдата, що вдерся на танку до її рідного міста, та заявляла, що «в Конотопі кожна друга — відьма».

За сюжетом, прадавня відьма з Конотопу, закохавшись у звичайного хлопця, давно відмовилася від своїх сил. Але після того, як на початку повномасштабного вторгнення російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися, насилаючи жахливі криваві кари на вбивць свого нареченого.

Фото: скриншот з фільму

«Редакція» Роман Бондарчук

Головний герой фільму Юра є журналістом-ідеалістом, який бореться за справедливість. Та ситуація в його регіоні критична, адже там безперервно горять ліси. Аби привернути до екологічної катастрофи увагу Європи чи хоча б місцевих газетних редакторів, Юрі доводиться маневрувати між передвиборчими кампаніями майбутніх мерів, які танцюють у соціальних мережах, проводять акції один проти одного, а головний кандидат роздає порожні обіцянки.

«Ти мене любиш?» Тоня Ноябрьова

Історія дорослішання та становлення покоління на тлі розпаду СРСР стала основою для другого повнометражного фільму режисерки Тоні Ноябрьової, відомої за стрічкою «Герой мого часу». Події драми розгортаються в Києві у 1990 році. 17-річна студентка театрального училища Кіра після розлучення батьків зіштовхується з моральними викликами та необхідністю ухвалювати дорослі рішення.

Фото: DzygaMDB

«Назавжди-назавжди» Анна Бурячкова

Ця драма про школу й аб’юзивні стосунки є дебютним повнометражним фільмом режисерки та кліпмейкерки Анни Бурячкової.

Події відбуваються в Києві 1998 року. 15-річна Тоня переходить з центральної школи до навчального закладу в спальному районі. Вона намагається знайти своє місце в новому колективі й опиняється в любовному трикутнику, відчуваючи симпатію до однокласника Журіка та брата подруги Сані. Водночас її переслідує колишній хлопець, через якого вона змінила школу.

Фото: Київський тиждень критики

«Степне» Марина Врода

Українсько-німецький фільм «Степне» — це повнометражний ігровий дебют режисерки Марини Вроди.

Фільм розповідає історію кількох днів з життя літнього чоловіка, який приїжджає в українське село Степне, щоб доглядати за своєю матір’ю, що вмирає. Перед смертю та розповідає йому про речі, закопані в сараї, які змушують головного героя згадати про колишні мрії та все, чого він прагнув, але так і не досяг.

«Ти — космос» Павло Остріков

За сюжетом, відлюдькуватий український далекобійник Андрій протягом двох років подорожує на космічному вантажному судні до найближчої чорної діри. Разом з бортовим комп’ютером Максимом, запрограмованим розважати пілота, він має скинути в чорну діру контейнери з ядерними відходами.

Та раптом Земля вибухає, і Андрій вважає себе єдиною людиною у Всесвіті, доки на зв’язок з ним не виходить лаборантка французької космічної станції Катрін. Андрій і Катрін вирішують летіти назустріч одне одному. Ця подорож триває три довгі роки, протягом яких герої закохуються.

Фото: скриншот з фільму

«Вторгнення. Операція “Дунай”» Петро Миколаїв

Велика травнева українська прем’єра надзвичайно важливої картини, яка ще раз доводить, що історія повторюватиметься, якщо ворога не зупинити.

Цей політичний трилер розповідає про події 1968 року в країні-заручниці соціалістичного табору — тодішній Чехословаччині, — куди для придушення національно-визвольних настроїв вторглися радянські танки. Події Празької весни, коли народ повстав проти окупантів, мають чіткі паралелі з тим, що відбувається в Україні сьогодні. Це кіно важливе для розуміння того, що КДБ продовжує діяти за тією самою методичкою.

«Відблиск» Валентин Васянович

Український військовий хірург Сергій під час російсько-української війни потрапляє в полон. Там він стає свідком жахливих сцен приниження, знущання та катування українців російськими окупантами. Після обміну полонених Сергій звільняється та повертається до свого колишнього цивільного життя та намагається відновити стосунки з колишньою дружиною та дочкою. Чоловік вчиться заново бути людиною та батьком, який уміє любити й підтримувати своїх близьких.

Фото: Київський тиждень критики

Суспільство

Спортсменка з Донеччини здобула «золото» на Кубку світу з кікбоксингу (ФОТО)

Опубліковано

Спортсменка з Донеччини Олександра Піпа посіла перше місце на Кубку світу з кікбоксингу WAKO, який відбувся з 12 по 15 червня в Будапешті.

Про це повідомили на сторінці Курахівської дитячо-юнацької спортивної школи.

У змаганнях взяли участь близько 3500 спортсменів з різних країн. Олександру Піпу до турніру підготували тренери Данило Проломов та Артем Дріга. Під час нагородження спортсменка вийшла з прапором свого рідного міста Курахового, яке наразі окуповане, а також зі стягом евакуаційного загону поліції «Білий янгол».

Як зазначили в «Суспільне Донбас», Олександра не вперше бере участь у турнірах із цими прапорами. Раніше вона піднімала їх після перемог на чемпіонаті України та всеукраїнських змаганнях. Її батько, Василь Піпа, служить у загоні «Білий янгол».

Читайте також: Ярослав Ткач встановив новий європейський рекорд у скелелазінні на швидкість (ВІДЕО)

Нагадаємо, що семикласниця з Тернополя здобула «золото» на міжнародному конкурсі пісні в Польщі.

Фото: фейсбук-сторінка Курахівської дитячо-юнацької спортивної школи

Читати далі

Суспільство

Рятують чотирилапі: надзвичайники показали, як собаки допомагають шукати людей на місцях влучань

Опубліковано

Рей та Хаку з Одеси і Мрія з Києва — такі імена носять чотирилапі, що допомогають надзвичайникам шукати людей на місцях російських обстрілів.

ДСНС поділилася фото собаки-рятівниці, а United24 поширили відео з рятувальних місій.

На місцях російського удару в Києві спільно з рятувальниками працює бельгійська вівчарка Мрія. Під час пошукових робіт собака обстежує зруйновані території та робить позначення саме там, де доцільніше зосередити пошук загиблих під завалами. Як розповідають працівники ДСНС, спеціально треновані службові собаки допомагають фахівцям значно скоротити пошук людей на місці трагедії.

Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки

В Одесі після масованої нічної атаки рф цілий день працювали Рей та Хаку.

«Собаки-помічники – герої рятувальних місій після російських атак. Разом зі своїми кінологами вони шукають людей, які опинилися під завалами, — прокоментували роботу ДСНС із чотирилапими в United24 та додали: — Те, що ви робите, – це надзвичайно».

Нагадуємо, що 16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка ДСНС України

Читати далі

Суспільство

16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО)

Опубліковано

Узимку 16-річна студентка з Кривого Рогу Ольга Лактіонова витягла з води дівчинку, що провалилася під кригу. Тіла двох братів урятованої дитини надзвичайники змогли знайти лише за дві доби. За свій вчинок Оля отримала державні нагороди від президента та міністра внутрішніх справ.

Про це повідомляє Міністерство Внутрішніх справ України.

Ризик заради порятунку

13 лютого на річці Інгулець четверо дітей гралися на кризі, коли та розкололася — двоє братів та їхні сестри провалилися. Оля впізнала своїх знайомих і побігла допомагати.

Дівчина розповіла, що взяла імпровізований пліт, вхопилась за нього та почала плисти на порятунок і сама ледь не втонула, коли цвях, що стирчав у дошці, зачепився за її одяг. На поверхні води Оля змогла втримати 12-річну Віолетту, яка до цього провалилася під кригу. Місцеві жителі допомогли витягти обох дітей.

Читайте також: В Україні вперше вручили дітям відзнаку «Майбутнє України»: хто отримав нагороду (ФОТО)

За допомогу дітям Ольгу Лактіонову нагородили відзнакою Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Також дівчині присвоїли нову нагороду «Майбутнє України»від президента.

Нагадуємо, що 10-річна дівчинка з Одеси врятувала маму під час масованої атаки «Шахедів» (ВІДЕО).

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Читати далі

Шопочитати

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...