Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

9 українських фільмів, які вийдуть на великих екранах у 2024 році

Опубліковано

Цього року кінотеатри порадують глядачів новими українськими фільмами, що обіцяють дивувати й захоплювати. Серед очікуваних стрічок: історія про життя жителів прифронтового села «Сірі бджоли»; містичний трилер «Демони», натхненний українськими легендами; політичний трилер «Редакція», що розкриває темні сторони журналістики; драма про кохання та втрати «Ти мене любиш?» тощо.

Редакція ШоТам створила добірку з фільмів, на які ми чекаємо у 2024 році.

«Сірі бджоли» Дмитро Мойсеєв

Фільм «Сірі бджоли», знятий за однойменним романом Андрія Куркова, розповідає про життя жителів «сірої зони» на Сході України. Двоє сусідів-пенсіонерів, які єдині не виїхали з села, ведуть скромний побут, іноді спілкуються й загалом намагаються облаштувати своє життя в постійній небезпеці. Та звичний уклад порушується, коли в селі з’являється російський снайпер…

«Конотопська відьма» Андрій Колесник

На створення фільму режисера надихнув образ відьми з давньоукраїнських легенд, а також реальна історія про жінку з Конотопа, яка безстрашно кляла російського солдата, що вдерся на танку до її рідного міста, та заявляла, що «в Конотопі кожна друга — відьма».

За сюжетом, прадавня відьма з Конотопу, закохавшись у звичайного хлопця, давно відмовилася від своїх сил. Але після того, як на початку повномасштабного вторгнення російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися, насилаючи жахливі криваві кари на вбивць свого нареченого.

Фото: скриншот з фільму

«Редакція» Роман Бондарчук

Головний герой фільму Юра є журналістом-ідеалістом, який бореться за справедливість. Та ситуація в його регіоні критична, адже там безперервно горять ліси. Аби привернути до екологічної катастрофи увагу Європи чи хоча б місцевих газетних редакторів, Юрі доводиться маневрувати між передвиборчими кампаніями майбутніх мерів, які танцюють у соціальних мережах, проводять акції один проти одного, а головний кандидат роздає порожні обіцянки.

«Ти мене любиш?» Тоня Ноябрьова

Історія дорослішання та становлення покоління на тлі розпаду СРСР стала основою для другого повнометражного фільму режисерки Тоні Ноябрьової, відомої за стрічкою «Герой мого часу». Події драми розгортаються в Києві у 1990 році. 17-річна студентка театрального училища Кіра після розлучення батьків зіштовхується з моральними викликами та необхідністю ухвалювати дорослі рішення.

Фото: DzygaMDB

«Назавжди-назавжди» Анна Бурячкова

Ця драма про школу й аб’юзивні стосунки є дебютним повнометражним фільмом режисерки та кліпмейкерки Анни Бурячкової.

Події відбуваються в Києві 1998 року. 15-річна Тоня переходить з центральної школи до навчального закладу в спальному районі. Вона намагається знайти своє місце в новому колективі й опиняється в любовному трикутнику, відчуваючи симпатію до однокласника Журіка та брата подруги Сані. Водночас її переслідує колишній хлопець, через якого вона змінила школу.

Фото: Київський тиждень критики

«Степне» Марина Врода

Українсько-німецький фільм «Степне» — це повнометражний ігровий дебют режисерки Марини Вроди.

Фільм розповідає історію кількох днів з життя літнього чоловіка, який приїжджає в українське село Степне, щоб доглядати за своєю матір’ю, що вмирає. Перед смертю та розповідає йому про речі, закопані в сараї, які змушують головного героя згадати про колишні мрії та все, чого він прагнув, але так і не досяг.

«Ти — космос» Павло Остріков

За сюжетом, відлюдькуватий український далекобійник Андрій протягом двох років подорожує на космічному вантажному судні до найближчої чорної діри. Разом з бортовим комп’ютером Максимом, запрограмованим розважати пілота, він має скинути в чорну діру контейнери з ядерними відходами.

Та раптом Земля вибухає, і Андрій вважає себе єдиною людиною у Всесвіті, доки на зв’язок з ним не виходить лаборантка французької космічної станції Катрін. Андрій і Катрін вирішують летіти назустріч одне одному. Ця подорож триває три довгі роки, протягом яких герої закохуються.

Фото: скриншот з фільму

«Вторгнення. Операція “Дунай”» Петро Миколаїв

Велика травнева українська прем’єра надзвичайно важливої картини, яка ще раз доводить, що історія повторюватиметься, якщо ворога не зупинити.

Цей політичний трилер розповідає про події 1968 року в країні-заручниці соціалістичного табору — тодішній Чехословаччині, — куди для придушення національно-визвольних настроїв вторглися радянські танки. Події Празької весни, коли народ повстав проти окупантів, мають чіткі паралелі з тим, що відбувається в Україні сьогодні. Це кіно важливе для розуміння того, що КДБ продовжує діяти за тією самою методичкою.

«Відблиск» Валентин Васянович

Український військовий хірург Сергій під час російсько-української війни потрапляє в полон. Там він стає свідком жахливих сцен приниження, знущання та катування українців російськими окупантами. Після обміну полонених Сергій звільняється та повертається до свого колишнього цивільного життя та намагається відновити стосунки з колишньою дружиною та дочкою. Чоловік вчиться заново бути людиною та батьком, який уміє любити й підтримувати своїх близьких.

Фото: Київський тиждень критики

Коментарі

Суспільство

У київському зоопарку народилися три червонокнижні пелікани (ФОТО)

Опубліковано

Українські орнітологи цьогоріч вивели та виростили пташеня рідкісного рожевого пелікана. Ще три пелікани народилися у Київському зоологічному парку загальнодержавного значення.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Нові птахи в зоопарку

Птахів вивели завдяки новітнім європейським підходам та роботі працівників зоопарку. У закладі вказують, що ці пелікани примхливі та складні у розведенні.

«Вони ще по-дитячому незграбні та вкриті сіреньким пушком і навіть не вміють плавати. Але не сумнівайтеся, буквально за декілька місяців вони стануть неймовірними та величними рожевими красенями — одними з найбільших та найяскравіших птахів української фауни!» — написали в зоопарку.

Наразі пташок годують річковою рибою. Кожен із пеліканів з’їдає до півтора кілограма їжі на день. Прийти до на новонароджених тварин можна у зимовому пташнику нижнього парку КиївЗоо.

Читайте також: На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Утримання рожевих пеліканів

Рожевих пеліканів сьогодні утримують 109 європейських зоопарків. У 2024 році тільки 12 закладів змогли вивести потомство цього рідкісного птаха.

Нагадаємо, що UAnimals запустила благодійну крамницю для допомоги безпритульним тваринам

Фото: фейсбук-сторінка зоопарку

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Опубліковано

На перонах залізничних вокзалів у Харкові та Дніпрі пасажирів зустрічав святий Миколай та його помічники.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

«Поміж повітряних тривог у прифронтових мільйонниках кожна дитина чекає на дива, і вони трапляються на залізниці. Треба тільки допомогти Миколаю з валізкою… і ще зробити руханку…» — написали в УЗ.

Після вправ святий Миколай передавав дітям подарунки.

Читайте також: 10 фактів про День святого Миколая: історія, традиції та прикмети

Також 5 грудня уперше відправився третій дитячий вагон у складі потяга №42/41 Дніпро — Трускавець.

Проєкт із дитячими вагонами реалізують у партнерстві з ЮНІСЕФ та за фінансової підтримки уряду Бельгії.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» збільшила ліміт безплатного інтернету в потягах Інтерсіті.

Раніше ми писали, що «Укрзалізниця» відкрила цілодобові «Пункти незламності» на 92 вокзалах України.

Фото: телеграм-канал УЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лондоні презентували фільм про ДСНС, який зняв британський режисер

Опубліковано

Документальний фільм «На лінії вогню» про українських рятувальників представив британський фонд Fire Aid разом із Лондонською пожежною бригадою.

Про це повідомили в ДСНС України.

«Фільм став емоційним нагадуванням про важливість міжнародної солідарності у підтримці українських рятувальників, які невпинно працюють, ризикуючи життям, заради порятунку інших», — написали в ДСНС.

Стрічку про роботу ДСНС під час війни зняв режисер Едвард Метьюз після пропозиції від фонду Fire Aid.

Читайте також: Вчаться пиляти дрова та знімати кіно: як режисерка перетворила стару хату на резиденцію для молоді

Фото: сайт ДСНС

Роботу презентували у культурному центрі Сомерсет-хаус. Показ відвідали представники пожежно-рятувальних організацій Британії, міжнародні партнери, дипломати, а також делегація ДСНС України.

Довідка про Fire Aid

Fire Aid допомагає рятувальникам з України уже понад десять років. Після повномасштабного вторгнення сторони посилили співпрацю. За останні три роки фахівці ДСНС отримали пожежні автомобілі, катери, комплекти дихальних апаратів, тепловізійні камери, генератори та засоби індивідуального захисту.

Нагадаємо, що в київському метро українські рятувальники провели масштабні навчання (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта6 днів тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...