Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Без прив’язки до місця: який готовий бізнес можна купити в Україні

Опубліковано

Що може бути крутіше, ніж купити власний бізнес? Але не просто якийсь бізнес, а такий, що дає свободу, незалежність і не тримає вас у рамках одного міста чи навіть кварталу. Розмаїття готових рішень, які пропонують у містах України і не мають прив’язки до місця, вражає уяву. Ці пропозиції, чия вартість починається всього лише від тисячі доларів, відкривають багато можливостей для підприємців з будь-яким бюджетом. Сьогодні на ринку існують десятки активних оголошень, кожне з яких має потенціал для розвитку.

Редакція ШоТам підготувала добірку готових бізнес-проєктів для українських підприємців, які хочуть інвестувати, не обмежуючи себе географічно.

Кав’ярня самообслуговування

Підприємці без досвіду можуть інвестувати в мобільну кав’ярню, де навіть не потрібен бариста. Продавці такого бізнесу під ключ зазначають, що напої дуже смачні, а продуманий дизайн стійки приваблює клієнтів з першого погляду.

Кав’ярня самообслуговування

Кав’ярня займає лише 1 м² площі, тож може бути встановлена в різноманітних, навіть обмежених за розмірами, локаціях. Ціна франшизи — від 5 000 доларів. Заявлена окупність — від 6 до 14 місяців, а чистий прибуток становить приблизно 10 тисяч гривень на місяць. 

«Правильний вибір локації — 80% успіху вашої кавʼярні самообслуговування. Що більша кількість цільової аудиторії, то більший ваш прибуток. Незважаючи на те, що більшість починають свою справу з покупки формату невеликих кав’ярень, ми спостерігаємо, як вони з ентузіазмом повертаються, щоб придбати ще одну, вже озброєні досвідом і натхненні нашими іноваціями та підтримкою», — зазначають автори проєкту Fast Kava на офіційному вебсайті.  

Кав’ярня самообслуговування

Бані під ключ

Ще одна ідея для інвестицій — банний комплекс під ключ. Там може бути не лише лазня, але й кімната для відпочинку, кухня, чан, соляна кімната — все, на що вистачить грошей і фантазії. Вибір місця тут відіграє ключове значення. Чи то затишний куточок у лісі, чи з видом на озеро — локація має бути продуманою до дрібниць. 

«При розробці проєкту лазні ключовими є її місцерозташування, доступність комунікацій (електрика, вода) і гарна вентиляція. Важливо враховувати архітектурні аспекти: міцність, функціональність та естетику, адаптуючи дизайн під різні стилі для створення унікального вигляду. Типові проєкти можуть слугувати основою, але для ідеального втілення важливий індивідуальний підхід, що враховує особливості вашої ділянки та потреби. Розміри та додаткові приміщення (кімната відпочинку, душ, басейн) повинні відповідати вашим вимогам, а вибір матеріалів і планування печі й вентиляції грають ключову роль у забезпеченні комфорту та безпеки», — запевняє компанія Modern Pools на своїй сторінці у Facebook.

Бані під ключ

Ціни, звичайно, дуже різняться, але наведемо кілька прикладів, щоб було легше орієнтуватися. ​​У одного виробника ціна бані з профільованого дерев’яного бруса 2×3 метри — трохи більше 3 000 доларів, у іншого будівництво фінської сауни розміром 4×3 метри під ключ обійдеться в 15 000 доларів. 

Лазні виготовляють з різних матеріалів. Сосна та ялина є найбільш популярним варіантом. Деревина має гарну термічну та звукову ізоляцію, а також приємний аромат. Натомість камінь широко використовують для облицювання печей і стін. Крім деревини та каменю, існують альтернативні матеріали, які можна використовувати для облицювання й ізоляції лазень — наприклад, пінополістирол, пінобетон, керамзитобетон чи гіпсокартон. 

Бані під ключ

Автомийка самообслуговування

Автомийка — це відносно швидка інвестиція з чіткими перспективами. Від проєктування до запуску може минути всього 3-4 місяці (без врахування часу на отримання всіх необхідних дозволів). Інвестиція обіцяє стабільний дохід, особливо з огляду на регулярні потреби клієнтів у митті авто. Вибір правильної локації також критично важливий. 

«Централізована каналізація знижує витрати в порівнянні з дорогою автономною системою. Розгляд впливу регіональних особливостей, таких як клімат, конкуренція та цільова аудиторія, є ключем до успіху», — написано на офіційній сторінці компанії LuxWash.

Автомийка самообслуговування

Вартість інвестиції залежить від декількох факторів: орендована чи власна земля, вибір обладнання, загальні будівельні витрати. Високоякісне обладнання, наприклад, німецьке, хоча й коштує більше, згодом зменшує витрати на ремонт і модернізацію.

Вартість мийки може коливатися залежно від комплектації та кількості постів. Важливо ретельно планувати бюджет, враховуючи всі можливі витрати — від покупки обладнання до його утримання, — а також додаткові, такі як очищення відстійників і вивіз сміття. Окупність обладнання може варіюватися від 1,5 років, а з урахуванням будівництва — від 3 років.

Ось кілька прикладів вартості різних варіантів мийок (ціна вказана за один пост):

  • бюджетний варіант: ціна стартує від 6 000 доларів. У такий комплект зазвичай входить пульт керування постом, купюроприймач, базове устаткування для миття (одна помпа високого тиску, шланг, пістолет) і мінімальний набір для надання послуг (подача води під тиском, активна піна, віск);
  • преміум варіант: вартість починається від 10 000 доларів. Преміум-модель зазвичай оснащена найкращим обладнанням, включно з системами ANTI-FROST, віддаленим доступом до управління, ідентифікацією персоналу та розширеними функціями миття.

Готові глемпи

Уявіть намет, що зовні не відрізняється від звичайного кемпінгового, але всередині це справжній готельний номер з усіма зручностями. Виробники запевняють, що це — вдале бізнес-рішення. Яскраві та привабливі фото глемпінгів у соцмережах можуть швидко привернути увагу потенційних клієнтів, а партнерство з туристичними агенціями може забезпечити їх стабільний потік.

Готові глемпи

Глемпінги можуть бути різноманітними: від бульбашок і куполів до сафарі-тентів і навіть будиночків на деревах. Оснащення зручностями на кшталт сучасних санвузлів, меблів і навіть джакузі може значно підвищити привабливість вашого глемпінгу.

Готові глемпи

Бізнес починається з вибору локації — місцезнаходження з чудовим краєвидом може стати вашою унікальною перевагою. Також забезпечення електрикою та водопостачанням є критичним для комфорту гостей. Залежно від типу глемпінгів вартість може коливатися з 2,5 до 6,5 тисяч доларів (без урахування вартості меблів і комунікацій).

«Починати вигідно навіть з покупки двох-трьох наметів. За попередніми підрахунками, навіть при заповнюваності 60% і тільки в сезон глемпи окуповуються за 2-3 роки», — пишуть у компанії Glamping.ua.

Готові глемпи

Агробізнес під ключ

Завдяки унікальним технологіям, що дозволяють оптимізувати використання простору та значно збільшити врожайність, Україна виходить на передові позиції у вирощуванні зелені. Підприємцям пропонують повний пакет послуг: детальні інструкції, програмне забезпечення для управління процесами, технічну підтримку та необхідну документацію. 

Агробізнес під ключ

Компанії пропонують проєкти за різними цінами. Наприклад, за 1 000 доларів можна купити пакет, куди входять вертикальні агроферми, фітолампи, насіння, поживні речовини та монтаж. 

Агробізнес під ключ

Підприємці можуть вирощувати мікрозелень, салатну групу, пряні трави та різні овочі залежно від умов та обладнання, що входять у пакет. Вирощування такого різноманіття культур дозволяє не тільки максимізувати використання простору та ресурсів ферми, але й забезпечити стабільний дохід завдяки варіативності продукції, яку можна запропонувати на ринку.

Отже, чому б не підняти якір і не відплисти у відкрите море можливостей разом з одним з цих чудових бізнес-рішень? 

Суспільство

Кінофестиваль «Бардак» оголошує прийом заявок й перший конкурс вертикальних відео: як взяти участь

Опубліковано

У Харкові проведуть восьмий фестиваль незалежного короткометражного українського кіно «Бардак» відкриває прийом фільмів на два конкурси: короткого метру і вертикального відео.

Про це повідомляє BardakFilmFest.

До деяких фестивалів в Україні допускають вертикальні відео, але абсолютно  «вертикального конкурсу» поки що не існує – це буде вперше, коментують організатори. «Ми всі щодня дивимося тік-токи, рілзи, шортси українських авторів. І серед них є дуже кінематографічно круті роботи», – пояснює засновник фестивалю й кінокритик Антон Фролов.

Хто може взяти участь

  • Короткометражні фільми, зроблені українцями (українець в команді може займати будь-яку роль)
  • Фільми, які створили протягом останніх двох років 
  • Без обмежень у жанрах: ігрові та документальні, драми, комедії, пародії, мультфільми, рімейки, шведінгі, відеопоезію, експерименти, сторіз, тік-токи
  • Максимальна довжина фільму – до 30 хвилин для конкурсу короткого метра й до 15 хвилин для вертикальних відео 
  • Фільми можуть подавати режисери, продюсери, дистриб’ютори або офіційні представники.
  • Людина, що подає фільм, несе відповідальність за дотримання авторських/суміжних прав і вестиме подальші переговори з організаторами
  • Прем’єрна політика: без обмежень 
  • Фільми українською мовою можна подавати без субтитрів, а фільми іншими мовами повинні мати українські субтитри

Читайте також: Учасники НМТ можуть завантажити запрошення на тестування: як це зробити

Подати заявку можна за посиланням до 9 вересня. Усі автори отримають лист на електронну пошту з результатами відбору до 12 вересня 2024 року.

Раніше критерієм відбору була також відсутність у фільмів державного фінансування. Утім «оскільки через війну Держкіно і так майже не виділяє кошти на створення стрічок, від цієї умови вирішили відмовитися», пояснюють організатори. 

Фільми оцінюватиме журі, до якого увійдуть творці кіно, критики й представники інших видів візуального мистецтва. Вони обиратимуть кращий на їхню думку фільм, а також дадуть спеціальні позначки від кожного члена. Водночас хто отримає гранпрі фествалю, визначатимуть глядачі. Призами цього року буде професійна техніка для зйомок.

Нагадаємо, у Києві перейменували на честь Європейського Союзу.

Фото: Укрнет

Читати далі

Суспільство

Сезон кліщів відкрито. 5 порад, як захистити себе, дитину і собаку

Опубліковано

Із появою перших весняних тепленьких днів прокидаються кліщі. Вони можуть бути скрізь: у траві, на деревах, у піску на дитячих майданчиках і навіть у вашому будинку, куди взимку їх може принести собака. Кліщі є небезпечними як для тварин, так і для людей, вони кусають непомітно і можуть передавати різноманітні хвороби. Проте є і хороша новина — їх можна від цього захистити, як себе, так і своїх домашніх улюбленців. Репеленти, правильний одяг, щеплення та поради фахівців можуть бути в нагоді.

Видання “Бабель” поспілкувався з інфекціоністкою та педіатринею Оленою Луцькою, а також ветеринаром Іваном Якимчуком і підготував корисний посібник для вас.

Кліщ — тварина всесезонна, взимку вони нікуди не зникають, але найбільш небезпечний час — весна і осінь. Особливо обережними варто бути з квітня по червень і з вересня по жовтень.

Який одяг краще одягати

Краще одягти світлі штани, закрите взуття і заправити штани в шкарпетки. Останній маневр гарантовано позбавить вас шансу завести під час прогулянки романтичні стосунки, але й кліщ навряд чи зможе потрапити під одяг, а на світлому одязі його простіше буде побачити. Так само вдягайте й дітей. І обовʼязково оглядайте себе і їх після прогулянки.

Обов’язково використовуйте репеленти

Деякі активні складові, які в Україні можна використовувати лише з трьох років, у США рекомендують від трьох місяців. Наприклад, DEET, або діетилтолуамід. У нашій країні для дітей частіше дозволяють засоби з ефірними оліями, але вони діють менш ефективно і можуть викликати алергічні реакції. DEET – ефективний репелент.

На упаковці може бути вказано, який відсоток цієї речовини міститься в засобі. Концентрація не означає, що він призначений для дорослих чи дітей, а скільки часу він буде захищати. Тому важливо уважно читати склад. Купувати для дитини репелент від комарів або мошок, вважаючи його “більш безпечним”, не рекомендується – від кліщів захищають лише певні активні складові.

Читайте також: Попри важку хворобу долає марафони заради ЗСУ (ВІДЕО)

Що робити, якщо знайшов кліща на собі?

Найперше — зняти його. Процес такий самий, що і з твариною: візьміть пінцет, захопіть кліща близько до шкіри і повільно витягніть його вгору. Навіть якщо вусики залишаться в ранці, не страшно. Для організму ці залишки — просто чужорідне тіло, як скабка. Потім варто обробити ранку антисептиком. І в жодному разі не треба змащувати кліща олією, мазями чи вазеліном. Кліщу бракуватиме повітря, і він може випустити вміст шлунка в ранку.

А як захистити собаку від кліщів?

У географічній зоні, де розташована Україна, кліщі для собак є досить небезпечними, оскільки вони можуть переносити чотири хвороби: бореліоз, бабезіоз, анаплазмоз та ерліхіоз. Бабезіоз спричиняється бактеріями, які вражають еритроцити, що може вимагати складного лікування, включаючи переливання крові.

Анаплазмоз і ерліхіоз також є інфекційними захворюваннями, що вражають відповідно лейкоцити та еритроцити. Тому важливо захищати собаку від цих паразитів. Пам’ятайте, що собака може підхопити кліща протягом усього року, і кліщі легко перезимовують у теплих приміщеннях. Тому обробку від паразитів рекомендується проводити протягом усього року, а також оглядати тварину після кожної прогулянки.

Що робити, якщо знайшли кліща на тварині

Краще зняти кліща самостійно. Це не складно — знадобиться спеціальний інструмент, який продається в зоомагазинах, або звичайний пінцет. Треба захопити кліща якомога ближче до шкіри і потягти вгору. Але з лікарем все одно треба проконсультуватися, щоб не пропустити момент, якщо тварині стане гірше.

Послідкуйте за нею до двох тижнів — якщо тварина стала млявою, температура підвищується, слизові оболонки бліднуть, сеча стає червонуватою, терміново звертайтеся до ветеринара. Якщо протягом пів року пес почав кульгати — теж. Коли тварину кусає кліщ, це варто зафіксувати: точні дані допоможуть швидше встановити діагноз і призначити лікування.

Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

    Читати далі

    Суспільство

    Світовий Конгрес Українців закликав долучитися до віртуальної хвилі до Дня вишиванки

    Опубліковано

    Світовий конгрес українців (СКУ) проведе віртуальну хвилю до Дня вишиванки – 2024, покликану підвищити інтерес до України через єднання у вишиванках. 

    Про це повідомляє Світовий Конгрес Українців.

    Ініціатива триватиме 16-17 травня у соцмережах Фейсбук, Інстаграм, Тік-Ток, а також на сайті СКУ. 

    Для участі Світовий конгрес українців пропонує кожному українцю чи шанувальнику української культури зробити фото у вишиванці й опублікувати його з хештегами #vyshyvanka2024 та  #VyshyvankaDay, а також позначити @UWCongress. Впродовж доби учасник зможе знайти себе серед віртуальної хвилі, адже фото будуть розміщені як її елементи.

    Читайте також: Для українських медійників продовжили грантову стипендію: як взяти участь

    Друга частина ініціативи передбачає публікацію матеріалів про втрачену спадщину, вишиванки з окупованих територій, які були пошкоджені росіянами. Йдеться про серію матеріалів у соцмережах. 

    СКУ закликає українські громади по всьому світу долучатися, щоб укотре звернути увагу світу до України та її боротьби з Росією. 

    Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

    Фото: Світовий Конгрес Українців

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Можливості1 день тому

    Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

    Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

    Суспільство1 тиждень тому

    «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

    Суспільство4 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство1 місяць тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    РЕКЛАМА: