Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Штучний інтелект допомагатиме розміновувати Україну — Мінекономіки

Опубліковано

Міністерство економіки підписало угоду про партнерство з американською компанією Palantir Technologies, яка використовуватиме штучний інтелект для допомоги в розмінуванні України.

Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Зазначається, що гуманітарне розмінування — це нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців.

«Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України», — зазначила міністерка Юлія Свириденко під час підписання документа в Лондоні.

Угода містить конкретні положення щодо співпраці за такими напрямками:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.

Платформа працюватиме з великими базами даних, сформованих дотичними до виконання заходів протимінної діяльності структурами, починаючи від органів місцевого самоврядування, регіональної влади, міністерств та відомств і завершуючи операторами протимінної діяльності.

Читайте також«Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

Передбачається, що бази міститимуть як сталу інформацію, наприклад, оцінку економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативну, яка буде регулярно оновлюватися. Йдеться, зокрема, про дані обстеження територій ДСНС, ДССТ, неурядовими операторами, кількість та стан техніки, наявність піротехнічних підрозділів  на конкретних напрямках і т.ін.

Як працюватиме платформа

Завдяки можливостям Palantir AIP, платформа аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів. Наприклад, зможе порадити, враховуючи всі дані, як найефективніше провести очищення конкретної території – за допомогою нових методів розмінування, таких, як дрони, чи з застосуванням традиційних методів. Кінцевою ж метою вбачається розмінувати території швидше та за менших витрат.

Раніше ми повідомляли, що у Мінекономіки планують, що штучний інтелект допоможе в гуманітарному розмінуванні території України. Відомство уже сформувало цілісну стратегію інформаційного менеджменту гуманітарного розмінування, що базується на data-орієнтовному підході.

Фото: Мінекономіки України.

Суспільство

В Києві почали встановлювати громадські мініпростори з вуличними меблями та зеленню

Опубліковано

У Києві розпочалося створення парклетів – невеликих громадськіх просторів з вуличними меблями та озелененням, які є популярними у Європі та США.

фото: КМДА

Про це повідомили в КМДА.

У Шевченківському районі Києва вже впроваджено перші парклети, і незабаром їх буде більше у всіх частинах столиці. Представники київської адміністрації пояснили, що це робиться з метою забезпечення додаткових місць для відпочинку та повернення тротуарів для пішоходів.

фото: КМДА

Читати також: Українська компанія Ajax Systems отримала міжнародну нагороду в сфері цифрового дизайну

Районні “зеленбуди” виготовляють та облаштовують парклети своїми силами, без залучення додаткових бюджетних коштів.

Парклети встановлюються на місцях, де раніше розташовані МАФи або де постійно відбувається незаконне паркування автомобілів. Тепер ці затишні місця стають доступними для відпочинку, спілкування та насолоди квітами й деревами.

Нагадаємо, що Національна капела бандуристів проведе благодійні концерти в Європі.

Також ми повідомляли, що в Україні для письменників-початківців оголосили грант: як взяти участь.

Фото: КМДА

Читати далі

Суспільство

Олександр Терен став новим учасником шоу “Холостяк”

Опубліковано

Відомий ветеран російсько-української війни Олександр “Терен” Будько приєднується до учасників популярного телевізійного проекту “Холостяк” на каналі СТБ, яке буде виходити цієї осені.

Про це СТБ повідомив у своїх соцмережах та на сайті.

фото: СТБ

“Цієї осені разом із “Холостяком” ми сформуємо національну культуру, дружню до ветеранів та ветеранок. І поринемо у нову історію кохання”, – розповідають в анонсі.

Продюсери проєкту наголошують, що протягом останніх двох років вони шукали нового героя, і вважають, що ідеальний чоловік наразі – це захисник, з яким можна відчути себе у безпеці. Вони вважають, що саме Олександр чудово підходить для цієї ролі.

Читати також: Реєстрація авто, іспити з водіння та багато іншого: у МВС пояснили, як відслідкувати талони за допомогою чат-бота

Про Олександра Терена

До початку повномасштабної війни Олександр Будько працював баристою. У 2022 році він вирішив приєднатися до добровольчого батальйону “Карпатська Січ”. Під час бойових дій у Харківській області на напрямку Ізюму отримав важке поранення, втративши обидві ноги. Після цього він пройшов реабілітацію в Сполучених Штатах та почав ходити з протезами.

У вересні 2023 року Терен став призером на “Іграх нескорених”, отримавши бронзову медаль за заплив вільним стилем на дистанції 50 метрів.

Весною 2024 року він запустив інклюзивне тревел-шоу на YouTube під назвою “Відвал ніг, або All інклюзив”, присвячене доступності для подорожуючих українськими місцями. У кожному випуску він демонструє досвід особи з інвалідністю та оцінює, наскільки адаптована під них інфраструктура та суспільство.

“Холостяк” для мене – це велика можливість транслювати багато хороших та позитивних ідей, які змінюють нас на краще”, – відзначає Олександр Терен.

Нагадаємо, що Ukraina! Festiwal Filmowy приймає заявки на конкурс повнометражних і короткометражних фільмів: як долучитися.

Також ми повідомляли, що ветерани зможуть отримати високофункціональні протези швидше: що змінилося.

Фото: СТБ

Читати далі

Суспільство

Величезні черги до магазину: оприлюднили фото, яким був Київ у 1991 році

Опубліковано

Київ у 1991 році знову став столицею України, бо до набуття Україною незалежності він був столицею УРСР. Це були доволі буремні часи для нашої держави.

Як виглядав Київ у 1991 році показала спільнота у Facebook “Спрага. У Києві цікаво”.

Після проголошення незалежності, роки в Україні були дуже складними.

Наприклад, у 1992 році країна вийшла із російської “рубльової” зони, і на заміну з’явилися карбованці-купони – перехідна валюта, що існувала протягом чотирьох років.

Через гіперінфляцію банкноти швидко втратили свою вартість, перетворившись з грошей на простий папір; апогеєм цього процесу стали купюри номіналом у один мільйон.

Читайте також: В Музеї Ханенків вперше з початку повномасштабного вторгнення відбудеться виставка старовинного мистецтва

Люди стояли в довжелезних чергах, щоб купити продукти.

“1991 рік. Біля гастроному на розі вулиць Великої Житомирської і Володимирської”, – підписали знакове фото.

Величезні черги до магазину. Дивіться, яким був Київ у 1991 році (фото)

Нагадаємо, історик показав архівне фото юних українок в 1938 році.

Фото: “Спрага. У Києві цікаво”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство15 години тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство4 дні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості5 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості6 днів тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: